Anüs Estetik Ameliyatı

Anüsün estetik görünümü genellikle kişilerin önemsemediği ama bu konuda hassas kişilerin ciddi rahatsızlık duyabildiği bir durumdur.Anüsün görünümü kusursuz bir daire biçimindedir ancak geçirilen çeşitli travmalar ve hastalıklar sebebiyle bu yapı bozulup deforme hale gelebilmektedir.

Anüsün görüntüsünü bozan durumlar;

-Doğum;doğum esnasında bebeğin burnu yırtık oluşturabilir beya bebeğin rahat çıkması için yapılan epizyotomi makata doğru kayabilir

-Travmalar;trafik kazası yada başka yaralanmalar,zoraki kalın cisim sokulması

-Makat ameliyatları;fissür,fistül ve hemoroid maeliyatı anüste deformasyona sebep olur.

Bu sebeplerdan başka hastalıklar sebebiyle oluşan estetik kusurlar

-Dış hemoroidler

-Fissür (makat çatlağı)

-Fistül

-Kondilom

-Polipler (et benleri)

Bu tür görsel kusurlar genellikle fiziki bir sorun oluşturmazlar ancak kişinin kendisine hoş görünmeyebildiği gibi yeterli temizleyememeye sebep olabilmektedir.Diğer taraftan özellikle bayanlarda ve gay lerde cinsel partnere karşı kişide sıkıntıya sebep olabilmektedir.

Her organ gibi anüste çıkıntı,şişlik,pütür olması yada normal dışı görünmesi rahatsız edebilmektedir.Özellikle büyük dış basur,polip ,abartılı cilt kıvrımları gibi çıkıntıların olması ve daha önce geçirilmiş ameliyatlara bağlı deformasyonlar kişide bir çok sıkıntıya sebep olur.

Anüs estetiğinin yaptığı görsellik dışı şikayetler;

-Dışkılama sonrası yeterince temizleyememe hissi

-Anüste kaşınma

-Taharetlenme sırasında eliyle memeler farkedilmesi

-Dışkılama sonrası memelerin arasının temizlenememesine bağlı olarak çamaşırda kirlilik.

-Sürtünmeye bağlı özellikle sıcak mevsimlerde ciltte tahriş ve bu cilt tahrişine bağlı kanama (bu tür kanamalar daha çok tuvalet kağıdını kirletecek şekilde olur abartılı kanama olmaz)

-Yeterince havalanamama ve temizlenememeye bağlı pis koku.

-Makat bölgesinde nemlilik bu nemlilik aynı zamanda kokununda sebebi olabilir.

-Büyük memeler olduğunda ezilmeye bağlı otururken ağrıma.

-Cinsel ilişki esnasında fark edileceği korkusuyla cinsel isteksizlik olması.

Makat estetik ameliyatları görsel şikayetler düzeltirken varsa kanama,kaşıntı,koku,ağrı gibi fiziki rahatsızlıklarında düzelmesini sağlar.

Makat estetik ameliyatı bölgesel uyuşturmayla ayaktan yapılabilen ameliyatlardandır.Ameliyat sonrası kabul edilebilir düzeyde ağrı olsada kişi normal yaşamını sürdürebilir.

Anüs estetik ameliyatı fiyatları hemoroid ameliyatları fiyatı düzeylerindedir.

   Paylaş
  • Şeyda

    Merhaba hocam anusümeuzun zaman önce kalın cisim soktum şişlik ve memeler var ve yürüme bozukluğu bu bni çok rahatsız ediyor nasıl bir tedavi uygulana bilir nekadar sürede düzelir yürüme bozukluğuna faydası olurmu
    Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
    burdan herhangi bir yorum yapmak zor.kliniğimiz makat hastalıkları tedavi merkezi gelirseniz durumunuzu değerlendirip,travmaları tespit edip ona göre tedavisini yapabiliriz

Yorum Yaz

çelik

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075