Ben Aldırma Fiyatı

Ameliyatsız ben aldırma fiyatları ?

Ben tedavisinde bir çok teknoljik tedavi çeşidi vardır ve kullanılan teknolojiye ve yönteme göre tedavi süreci ve buna bağlı olarak ben tedavi ücreti çok değişmektedir.Koterle tedavi tek seansta tamamlanırken lazerle tedavi 2-5 seans sürebilmektedir bunun yanında eski tedavi yöntemi ameliyatla beni almakta mümkündür.Benin yapısı ve sayısı benin hangi teknolojiyle tedavi edileceği tedavi ücretini belirleyen en önemli faktördür.
Buharlaştırma ile ben aldırma ;Koyu renkli veya cilt renginde olan kabarık benlerin tedavisini bu yöntemle yapılır.Tek ben tedavi ücreti 300 TL dir  ve ben sayısı arttıkça her ben için 100 TL eklenir.SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler) mensubu hastalara ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dir.Tedavi tek seansta tamamlanır %5 hastada gerekebilen rötuş amaçlı 2.seans ek ücret alınmaz.

Lazerle ben aldırma;Koyu renkli ciltten kabarık olmayan benlerin tedavisini lazerle yapıyoruz.Diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi ben sayısına göre ücretlendirilmektedir tek ben tedavisi için 100 TL ve ben sayısı arttıkça her ben tedavisi için 50 TL ücret alınır.SGK(Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler)  mensubu hastalara %50 indirim uygulanır.Tedavi 2-5 seans sürebilir ücret her seansta alınır.4.seansta beklenen sonuç alınamamışsa sonraki seanslardan ücret alınmaz.

Not:Kabarık olmayan benlerin çapı 2 MM olabildiği gibi 5-10 CM de olabilmektedir.Lazer tedavisi uygulanacak benin çapı 1 cm den daha genişse ücret  muayene ile kesinleştirilir.

Radyo frekansla ben aldırma;Ciltten kabarık olmayan yada çok az kabarık olan renkli veya cilt renginde benlerin tedavisinde uyguluyoruz.Toplam ücret ben sayısına göre değişir.Tek ben tedavisi 300 TL eklenen her ben tedavisi 100 TL dir.SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silalı Kuvvetler)  mensubu hastalara ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dir.Tedavi genellikle tek seansta tamamlanır 2.seans gerekmesi halinde ücret alınmaz.

1 cm den büyük benlerde bu fiyatlar % 30 ile % 50 arasında değişmektedir, bir kolu yada yüzün önemli kısmını kaplayan çok daha büyük benler muayene sonucu ücretlendirilir.

 

 Ben Tedavi Merkezi

Fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır. Ben aldırma ücretleri şunlara göre değişir.

Ben sayısı, benlerin büyüklüğü, ciltten kabarık olup olmaması, benin rengi, hastanın resmi belgesinin olup olmaması ve gidilen kliniğin fiyatını belirleyen etkenler.

Ortalama fiyatlara geçmeden bunların fiyata nasıl yansıdığından söz etmeliyiz.

Ameliyatla ben aldırma ücreti;Daha çok döner sermayeli kurumlar ve teknoloji olmayan muayenehane tarzı yerlerde uygulanır,ameliyat kelimesi geçtiği için daha yüksek rakamlar istenebilir.Bir başka önemli sebepte ben tedavisi yapan klinik veya doktorun fiyat politikasıdır,aynı işi yapan bir doktor 250 TL alırken bir başkası 1500 TL alabilir.

Hastanın resmi belgesi;SGK ile anlaşmalı kurumlar çok daha düşük fiyatlara tedavi yapmaktadır.

Ben sayısı,rengi ve büyüklüğü tedavi süresini ve kullanılacak teknolojiyi belirlediği için fiyat değişmektedir.

Ben Tedavisi Kaynak
Merak ettiğiniz konularda geniş kapsamlı bilgileri aktardığımız ben tedavisi kaynak sitemiz için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz. Aynı sitede çok sayıda öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.
http://www.bentedavisi.com

   Paylaş
 • layzer

  Hocam merhaba, 40 gün önce yüzümdeki kahverengi sonradan oluşmuş yüzeysel benleri lazerle sildirdim. Kabuklar düştükten sonra pembelikler oluştu ilk hafta ve bu pembelikler giderek koyulaştı. Şu anda koyu bordo hatta kahvemsi renkteler. Korkuyorum böyle kalacaklar diye. Bu bölgelere %2 expigment uygulasam işe yarar mı?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  Expigmen pek işe yaramaz, 2.seans gerekebilir

 • anonim

  Hocam benim üst dudağımla burnumun arasında azıcık kabarık kahverengi ben var aldırdıkdan sonra uzun süre sargıda kalması gerekir mi ve iz kalır mı ?
  Op.Dr.Altan KARAN
  Ben tadavisi sonrası sargı kullanmıyoruz

 • basak

  yuzumde kabarik olmayan leke seklinde kahverengi benlerden var hangi tedavi yontemi uygulanabilir
  Op.Dr.Altan KARAN
  kliniğimizde benleri muayene ile değerlendirip,en uygun yöntemi belirleyip, laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi ediyoruz.

 • mehmet yavuz

  iyi günler benim yüzümde oldukça ben var halada çıkmaya devam ediyor bunları aldırmam için ne yapmam gerek ve iz kalırmı aca aldırınca bir zararı olurmu ?
  Op.Dr.Altan KARAN
  kişisel özellikleriniz ,yatkınlığınız nedeniyle ve güneşin etkisiyle ben oluşur.benlerinizi laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi edebiliriz.farkedilir bir iz kalmaz.güneşten ciddi bir şekilde korunmalısınız

 • nurullah

  Hocam merhabalar; buharlaştırma yöntemiyle ben aldırmada iz kalıyor mu??
  Op.Dr.Altan KARAN
  kişisel yara iyileşme özelliklerinize bağlı.farkedilicek düzeyde bir iz kalmaz

 • kübra

  hocam merhaba benim kolumda orta boyutlu bir ben var ben bunu aldırmak istiyorum özel hastanelerde ne kadaraaldırabilirim bir bilgi
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  öncelikle yapılan teknik önemli.cerrahi yöntem 2-3 katı iz bırakabilir.laser yada buharlaştırma yöntemini öneririm.bizim fiatlarımıza http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html bu sayfadan bakabilirsiniz

 • pınar

  merhaba benim benlerim toplu iğne başı kadar büyüklüğünde ve hepsi göz çevremde nasıl bir tedavi uygulamam lazım acaba
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  göze yakın olduğu için buharlaştırma yöntemi ile alabiliriz.

 • selma

  mrb benim yanağımda ufak bir ben var ameliyat sırasında canımın yanıcağını düşündüğümden aldıramıyorum ameliyatta sırasında acıya sebep oluyor mu ?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  ameliyatla aldırmanızı önermem normalin 2-3 katı iz kalır

 • mustafa

  merhabalar hocam yanağımda yarım cm ben var kabarık değil normal cilt gibi duruyor rengi siyah sizce bana uygun en iyi tedavi yöntemi hangisidir.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bunu en iyi muayene ile değerlendirebiliriz

 • merve

  lazer mi daha iyi buharlaşma yöntemimi herhangi bir iz kalır mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  farklı benlerde farklı tedaviler uygulanır.kabarık ve cilt renginde olan benlere laser uygulayamazsın,üst tabakası koyu alt tabakaları ve kökü ten renginde olan beulamanın benlere laser uygulamanın anlamı yok.sadece yüzeysel koyu renkli benlerde laser uygulanabilir.diğerlerinde buharlaştırma yöntemi uygulamak daha etkindir.her iki tedavi yönteminde farkedilecek düzeyde iz kalmaz.

 • rabia

  merhaba hocam benimde mercimek tanesi büyüklüğünde yüzümde bir ben var. leke şeklinde kabarık değil rengi açık gibi çok koyu değil acaba aldırsam izi kalır mı ve fiyatı ortalama ne kadar olur
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  karkedilecek bir iz oluşmaz.ücretler için http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html sayfasına bakınız

 • özge

  merhabalar hocam acaba lazerle ben aldrdıktan sonra tekrar eder mı aynı yerinden cıkarmı tekrar eğer evetse cerrahi yöntemle aldırırsakta mı aynı sonuc olur
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  benin kökü tam olarak temizlendiğinde çıkmaz.ama cerrahide benin 2-3 katı büyüklükte iz kalır

 • resul

  mrb hocam benim yüzümde çok sayıda siyah ben var 4 tanesini almak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  ben tedavisini laser yada buharlaştırma ile tedavi ediyoruz.gelirseniz benlerinizi muayene ile değerlendirir en uygun yöntemle tedavi edebiliriz

 • onur

  hocam yüzümde rengi griye yakın 2 3cm lik hafif kabarık et ben var
  üstündede kıllar cıkıp duruyo napabiliriz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz geliseniz beninizi değerlendirip laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi edebiliriz

 • Hasta

  Merhabalar hocam. Benım sırtımda kahverengi leke ben var kabarıksız sade kalp şeklinde.işaret parmağı uzunlugunda.17 yasındayım bı rahatsızlığım yok çok şükür.ama hiç sevmiyorum o görüntüyü. alsam bı sakıncası olurmu ortalama fiyat ne olur? baktım da emın olamadım ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelirseniz muayene ile değerlendirip fiyat verebiliriz.muayene ücretsiz

 • ahmet

  Hocam sag boynumun ust tarafında kahve rengi ben vardı ama rengi cilt rengime dondu ama ben hala orda duruyo bi sakıncası varmı
  birde lazerle 2-5 seans surebiliyo her seansda 1 ben mi alıyorsunuz.
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  benin yapısına göre değişmekle birlikte laserle ben tedavisi 3-4 seans sürebilir.her seansta tek ben çalışmak değil.aynı benin tedavisi

 • Anonim

  İyi günler hocam.Sizce benler alınmalı mı ? Güneş ışınlarından büyüyerek cilt kanseri yapıyormuş galiba sizce alınmalı mı ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  evet riskleri ortadan kaldırmak için tedavi edilse iyi olur

 • Izel

  Merhaba ben ocak ayinda benlerimi aldirmistim ancak tekrar edenler oldu sizi aradığimda ucretsiz gelip rötuş yaptirabilecegimi soylemistiniz izmir subenizde yaptirma imkanim var mi acaba
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yaptırabilirsiniz

 • hakan

  Benler sebebi ile inanilmaz streslere giryorum ama bu saglik konulari bna bayginlik getiriyor bas donmesi migde bulantisi vs of off
  Op.Dr.Atilla KAYA
  benler kişisel yatkınlık nedeniyle ortaya çıkan oluşumlar.tedavi ettirmekten ve ciddi bir şekilde güneşten korunmaktan başka çaresi yok.gelirseniz muayenenizzi yapar laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 • ayse

  hocam burnum da ben var ama defalarca yoldum ve cok rahatsiz oluyorum yardimci olurmsnz …
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  gelirseniz tedavinizi yapabiliriz

Yorum Yaz

çelik

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075