Ben Aldırma Fiyatı

Fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır. Ben aldırma ücretleri şunlara göre değişir.

Ben sayısı, benlerin büyüklüğü, ciltten kabarık olup olmaması, benin rengi, hastanın resmi belgesinin olup olmaması ve gidilen kliniğin fiyatını belirleyen etkenler.

Ortalama fiyatlara geçmeden bunların fiyata nasıl yansıdığından söz etmeliyiz.

Ameliyatla ben aldırma ücreti;Daha çok döner sermayeli kurumlar ve teknoloji olmayan muayenehane tarzı yerlerde uygulanır,ameliyat kelimesi geçtiği için daha yüksek rakamlar istenebilir.Bir başka önemli sebepte ben tedavisi yapan klinik veya doktorun fiyat politikasıdır,aynı işi yapan bir doktor 250 TL alırken bir başkası 1500 TL alabilir.

Hastanın resmi belgesi;SGK ile anlaşmalı kurumlar çok daha düşük fiyatlara tedavi yapmaktadır.

Ben sayısı,rengi ve büyüklüğü tedavi süresini ve kullanılacak teknolojiyi belirlediği için fiyat değişmektedir.

Ben Tedavi Merkezi

Ameliyatsız ben aldırma fiyatları ?

Ben tedavisinde bir çok teknoljik tedavi çeşidi vardır ve kullanılan teknolojiye ve yönteme göre tedavi süreci ve buna bağlı olarak ben tedavi ücreti çok değişmektedir.Koterle tedavi tek seansta tamamlanırken lazerle tedavi 2-5 seans sürebilmektedir bunun yanında eski tedavi yöntemi ameliyatla beni almakta mümkündür.Benin yapısı ve sayısı benin hangi teknolojiyle tedavi edileceği tedavi ücretini belirleyen en önemli faktördür.
Buharlaştırma ile ben aldırma ;Koyu renkli veya cilt renginde olan kabarık benlerin tedavisini bu yöntemle yapılır.Tek ben tedavi ücreti 300 TL dir  ve ben sayısı arttıkça her ben için 100 TL eklenir.SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler) mensubu hastalara ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dir.Tedavi tek seansta tamamlanır %5 hastada gerekebilen rötuş amaçlı 2.seans ek ücret alınmaz.

Lazerle ben aldırma;Koyu renkli ciltten kabarık olmayan benlerin tedavisini lazerle yapıyoruz.Diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi ben sayısına göre ücretlendirilmektedir tek ben tedavisi için 100 TL ve ben sayısı arttıkça her ben tedavisi için 50 TL ücret alınır.SGK(Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler)  mensubu hastalara %50 indirim uygulanır.Tedavi 2-5 seans sürebilir ücret her seansta alınır.4.seansta beklenen sonuç alınamamışsa sonraki seanslardan ücret alınmaz.

Not:Kabarık olmayan benlerin çapı 2 MM olabildiği gibi 5-10 CM de olabilmektedir.Lazer tedavisi uygulanacak benin çapı 1 cm den daha genişse ücret  muayene ile kesinleştirilir.

Radyo frekansla ben aldırma;Ciltten kabarık olmayan yada çok az kabarık olan renkli veya cilt renginde benlerin tedavisinde uyguluyoruz.Toplam ücret ben sayısına göre değişir.Tek ben tedavisi 300 TL eklenen her ben tedavisi 100 TL dir.SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silalı Kuvvetler)  mensubu hastalara ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dir.Tedavi genellikle tek seansta tamamlanır 2.seans gerekmesi halinde ücret alınmaz.

1 cm den büyük benlerde bu fiyatlar % 30 ile % 50 arasında değişmektedir çok daha büyük benler muayene sonucu ücretlendirilir.

Ben Tedavisi Kaynak
Merak ettiğiniz konularda geniş kapsamlı bilgileri aktardığımız ben tedavisi kaynak sitemiz için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.
http://www.bentedavisi.com

Blogger PostFriendFeedDeliciousDiigoStumbleUponLiveJournalTumblrLinkedInRedditShare
 • aysem diyor ki:

  Hocam ben uzerindeki tuyleri cimbizla
  Yolmak tehlikelimi?
  Beni Aldirma olanagim yok
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  bendeki kılı çekmenin sakıncası olmaz

 • deniz diyor ki:

  Merhabalar hocam.
  Esimin ensesinde ve koltuk altinda mercimek
  Buyuklugunde kabarik 2 tane et beni var.
  Aldirmanin tehlikeli oldugunu dusunuyor
  Fakat kil bolgesinde oldugu icin tras olurken
  Bazen kanatabiliyor.bunlari aldirmak tehlikeli
  Midir? Bize ikisi ne kadara mal olur?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  ben aldırmanın tehlikesi yok tam tersi benin varlığından kaynaklanan tehlike de ortadan kalkar

 • Enes diyor ki:

  hocam ben 17 yaşındayım SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler)filan yok buharlaştırma tedavisi 300 tl ve her ben için 100 tl ya bu 100 tl 300 tl ye mi ekleniyor yoksa bi seferlik mi 300 tl
  Op.Dr.Atilla KAYA
  18 yaşın altındaki herkes sigortalıdır
  200 tl ye eklenir

 • havvaa diyor ki:

  hocam merhaba benim yüzümde yaklaşık 15 tane ben var(2 si büyük) hepsini aldırmayı düşünüyorum. hangi yöntem en sağlıklısı ve en az iz bırakır?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  buharlaştırma veya lazer olabilir

 • seda diyor ki:

  hocam hastaneye geldiğimizde randevu alarak mı geliyoruz yoksa hemen teşhis yapıp alıyormusunuz benim kaşımın içinde ben var alındıktan sonra kaş kaybı olur mu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  teşhis koyup aynı anda tedavi edebiliyoruz, kökler etkilenmediği için kaşlarınız eski sıklığında çıkmaya devam edecek teknolojiyi kullanıyoruz.

 • bilal diyor ki:

  s.a hocam iyi günler.ben aldirma tedavileri tehlikeli diyorlar,zarari var midir ve nerelerde subeleriniz var ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  halk arasında öyle bir inanış var ama tümüyle yanlış, ben tehlikeli olabilir ama alındığında tehlikesi de ortadan kalkmış olur

 • RTB diyor ki:

  Merhaba benim yüzümde küçüklükten gelme bir ben var küçükken belli olmuyordu ama ben büyüdükçe benimde büyüdü ve rahatsız oluyorum benimi alsam iz kalır mı? tekrar çıkar mı? hangi operasyon daha iyi olur? yaşım 16 aldırmakta kararlıyım.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tekrar çıkmaz, en az iz bırakacak yöntemi beni görünce belirliyoruz

Yorum Yaz

şifa

Giriş
Copyright © 2014 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075