Ben Aldırma Fiyatı

Ameliyatsız ben aldırma fiyatları ?

Ben tedavisinde bir çok teknoljik tedavi çeşidi vardır ve kullanılan teknolojiye ve yönteme göre tedavi süreci ve buna bağlı olarak ben tedavi ücreti çok değişmektedir.Koterle tedavi tek seansta tamamlanırken lazerle tedavi 2-5 seans sürebilmektedir bunun yanında eski tedavi yöntemi ameliyatla beni almakta mümkündür.Benin yapısı ve sayısı benin hangi teknolojiyle tedavi edileceği tedavi ücretini belirleyen en önemli faktördür.
Buharlaştırma ile ben aldırma ;Koyu renkli veya cilt renginde olan kabarık benlerin tedavisini bu yöntemle yapılır.Tek ben tedavi ücreti 300 TL dir  ve ben sayısı arttıkça her ben için 100 TL eklenir.SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler) mensubu hastalara ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dir.Tedavi tek seansta tamamlanır %5 hastada gerekebilen rötuş amaçlı 2.seans ek ücret alınmaz.

Lazerle ben aldırma;Koyu renkli ciltten kabarık olmayan benlerin tedavisini lazerle yapıyoruz.Diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi ben sayısına göre ücretlendirilmektedir tek ben tedavisi için 100 TL ve ben sayısı arttıkça her ben tedavisi için 50 TL ücret alınır.SGK(Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler)  mensubu hastalara %50 indirim uygulanır.Tedavi 2-5 seans sürebilir ücret her seansta alınır.4.seansta beklenen sonuç alınamamışsa sonraki seanslardan ücret alınmaz.

Not:Kabarık olmayan benlerin çapı 2 MM olabildiği gibi 5-10 CM de olabilmektedir.Lazer tedavisi uygulanacak benin çapı 1 cm den daha genişse ücret  muayene ile kesinleştirilir.

Radyo frekansla ben aldırma;Ciltten kabarık olmayan yada çok az kabarık olan renkli veya cilt renginde benlerin tedavisinde uyguluyoruz.Toplam ücret ben sayısına göre değişir.Tek ben tedavisi 300 TL eklenen her ben tedavisi 100 TL dir.SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silalı Kuvvetler)  mensubu hastalara ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dir.Tedavi genellikle tek seansta tamamlanır 2.seans gerekmesi halinde ücret alınmaz.

1 cm den büyük benlerde bu fiyatlar % 30 ile % 50 arasında değişmektedir, bir kolu yada yüzün önemli kısmını kaplayan çok daha büyük benler muayene sonucu ücretlendirilir.

 

 Ben Tedavi Merkezi

Fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır. Ben aldırma ücretleri şunlara göre değişir.

Ben sayısı, benlerin büyüklüğü, ciltten kabarık olup olmaması, benin rengi, hastanın resmi belgesinin olup olmaması ve gidilen kliniğin fiyatını belirleyen etkenler.

Ortalama fiyatlara geçmeden bunların fiyata nasıl yansıdığından söz etmeliyiz.

Ameliyatla ben aldırma ücreti;Daha çok döner sermayeli kurumlar ve teknoloji olmayan muayenehane tarzı yerlerde uygulanır,ameliyat kelimesi geçtiği için daha yüksek rakamlar istenebilir.Bir başka önemli sebepte ben tedavisi yapan klinik veya doktorun fiyat politikasıdır,aynı işi yapan bir doktor 250 TL alırken bir başkası 1500 TL alabilir.

Hastanın resmi belgesi;SGK ile anlaşmalı kurumlar çok daha düşük fiyatlara tedavi yapmaktadır.

Ben sayısı,rengi ve büyüklüğü tedavi süresini ve kullanılacak teknolojiyi belirlediği için fiyat değişmektedir.

Ben Tedavisi Kaynak
Merak ettiğiniz konularda geniş kapsamlı bilgileri aktardığımız ben tedavisi kaynak sitemiz için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz. Aynı sitede çok sayıda öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.
http://www.bentedavisi.com

   Paylaş
 • ugur

  Hocam benim burnumda kabarik ve yumusak bir ben var bunun alinmasi nasil olur ve hangi yontemle alinir . Birde be kadar iz kalir tesekkurler.
  Op.Dr.Altan KARAN
  Radyo frekansla buharlaştıma yöntemi ile alırız

 • ismail

  Hocam bende 1 cm kabark ben var bunu aldırmak istiyorum. Bağkur var annemn herşey dahil 200 tl mi. Bide hangi hastanenize geleyim. Gelince hemen alırlar mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  daha küüler 200 TL 1 cm ise 300 TL

 • Seda

  Merhaba hocam
  Benim yuzumde kabarik olmayan kucuk 2 mm kadar siyah benlerim var ben bunlari lazerle aldirmak istiyorum 3 tane acaba bana tahmini bi fiyat soylermisiniz . . .
  Op.Dr.Altan KARAN
  uygunsa lazerle alırız ilk ben 100 eklenen her ben 50 TL SGK nız varsa bunun yarısını ödersiniz. bu ücret 4 seasn ödeniyor

 • özge

  İyi günler hocam yüzümde et benleri var bunlar kaşımın ortasında üst yanağımda çenemde ve burnumda aldırmak istiyorum ama korkularm var tekrarlarsa yada tehlike olustururmu iz kalırmı vs cerrahi olarakmı aldırsam küçük bir arastirma yaptim cerrahi yöntemde alınan ben inceleniyormuş siz ne tavsiye edersiniz lütfen yardıcı olurmusunuz teşekkürler
  Op.Dr.Altan KARAN
  cerrahi yöntem abartılı iz bırakır
  İnceleme için cerrahiye gerek yok ameliyatsız yöntemlerde de aynı inceleme yapılıyor ve belirgin iz kalmaz

 • zeynep

  merhabalar doktor bey 17 yaşındayım yüzümde benler vaar şçyle benler 1i kabarık ben mericek tanesi kadar ama onu aldırmak istemiyırum burnumun altında minik bide dudağımın üstünde ve yanak kısmımda 3 tane ufak benlerim var koyu renkteler ben bunların gitmesini istiyorum ufaklar fazla büyük değiller ama beni acayip rahatsız ediyor ağlıcam neredeyse bunun fiyatı ve tedavisi nasıl olur lütfen yardımcı olun
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi edebiliriz.http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html ücretler için bu sayfaya bakabilirsiniz.

 • atıf

  hocam beni yazın aldırmak az da olsa iz kalma durumunu etkiler mi ?

  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  güneş koruyucu kullanırsan bişi olmaz

 • Sena

  15 ben ciltten kabarık olmayan ne kadar surede tedavi edilir.
  Teşekkür ler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öncelikle benlerinizi görüp değerlendirip hangi yöntemle tedavi edileceğine karar vermemiz gerekir

 • Sena

  Merhaba hocam
  benim yüzümde kabarık olmayan koyu renkli benlerim var. Ankara da oturuyorum.Anlatımınıza gore lazer tedavisi oluyor. Çapı 2mm yaklaşık her birinin . İz kalma oranı var mı? Tedavi suresi ne kadardır .
  Teşekkür ler
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  laser veya buharlaştırma yöntemi olabilir.en kötü ihtimalle küçük bir sivilce izi kadar iz kalır.tedavi edilecek ben sayısına göre süre değişir.

 • ....

  hocam izmire şube açmayı düşünüyor musunuz? ve ne zaman açacaksınız düşünüyorsanız?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  15 mayıs civarı açılacak

Yorum Yaz

çomak

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075