Ben Aldırma Fiyatı

Fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır. Ben aldırma ücretleri şunlara göre değişir.

Ben sayısı, benlerin büyüklüğü, ciltten kabarık olup olmaması, benin rengi, hastanın resmi belgesinin olup olmaması ve gidilen kliniğin fiyatını belirleyen etkenler.

Ortalama fiyatlara geçmeden bunların fiyata nasıl yansıdığından söz etmeliyiz.

Ameliyatla ben aldırma ücreti;Daha çok döner sermayeli kurumlar ve teknoloji olmayan muayenehane tarzı yerlerde uygulanır,ameliyat kelimesi geçtiği için daha yüksek rakamlar istenebilir.Bir başka önemli sebepte ben tedavisi yapan klinik veya doktorun fiyat politikasıdır,aynı işi yapan bir doktor 250 TL alırken bir başkası 1500 TL alabilir.

Hastanın resmi belgesi;SGK ile anlaşmalı kurumlar çok daha düşük fiyatlara tedavi yapmaktadır.

Ben sayısı,rengi ve büyüklüğü tedavi süresini ve kullanılacak teknolojiyi belirlediği için fiyat değişmektedir.

Ben Tedavi Merkezi

Ameliyatsız ben aldırma fiyatları ?

Ben tedavisinde bir çok teknoljik tedavi çeşidi vardır ve kullanılan teknolojiye ve yönteme göre tedavi süreci ve buna bağlı olarak ben tedavi ücreti çok değişmektedir.Koterle tedavi tek seansta tamamlanırken lazerle tedavi 2-5 seans sürebilmektedir bunun yanında eski tedavi yöntemi ameliyatla beni almakta mümkündür.Benin yapısı ve sayısı benin hangi teknolojiyle tedavi edileceği tedavi ücretini belirleyen en önemli faktördür.
Buharlaştırma ile ben aldırma ;Koyu renkli veya cilt renginde olan kabarık benlerin tedavisini bu yöntemle yapılır.Tek ben tedavi ücreti 300 TL dir  ve ben sayısı arttıkça her ben için 100 TL eklenir.SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler) mensubu hastalara ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dir.Tedavi tek seansta tamamlanır %5 hastada gerekebilen rötuş amaçlı 2.seans ek ücret alınmaz.

Lazerle ben aldırma;Koyu renkli ciltten kabarık olmayan benlerin tedavisini lazerle yapıyoruz.Diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi ben sayısına göre ücretlendirilmektedir tek ben tedavisi için 100 TL ve ben sayısı arttıkça her ben tedavisi için 50 TL ücret alınır.SGK(Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler)  mensubu hastalara %50 indirim uygulanır.Tedavi 2-5 seans sürebilir ücret her seansta alınır.4.seansta beklenen sonuç alınamamışsa sonraki seanslardan ücret alınmaz.

Not:Kabarık olmayan benlerin çapı 2 MM olabildiği gibi 5-10 CM de olabilmektedir.Lazer tedavisi uygulanacak benin çapı 1 cm den daha genişse ücret  muayene ile kesinleştirilir.

Radyo frekansla ben aldırma;Ciltten kabarık olmayan yada çok az kabarık olan renkli veya cilt renginde benlerin tedavisinde uyguluyoruz.Toplam ücret ben sayısına göre değişir.Tek ben tedavisi 300 TL eklenen her ben tedavisi 100 TL dir.SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silalı Kuvvetler)  mensubu hastalara ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dir.Tedavi genellikle tek seansta tamamlanır 2.seans gerekmesi halinde ücret alınmaz.

1 cm den büyük benlerde bu fiyatlar % 30 ile % 50 arasında değişmektedir çok daha büyük benler muayene sonucu ücretlendirilir.

Ben Tedavisi Kaynak
Merak ettiğiniz konularda geniş kapsamlı bilgileri aktardığımız ben tedavisi kaynak sitemiz için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.
http://www.bentedavisi.com

Blogger PostFriendFeedDeliciousDiigoStumbleUponLiveJournalTumblrLinkedInRedditShare
 • muhammed diyor ki:

  Slm hocam 24 yasindayim gunesten dolayi benler cikti 5 tanesini keserek aldirdim 10 tane daha var kucuk acik renkte sskliyim ne kadara maal olur tesekkurler
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  ilk ben 200 eklenen her ben 100 tl
  yaptığımız ameliyatsız yöntemler sonucu keserek aldırdıklarınıza kıyasla çok daha az bir iz kalır

 • nur diyor ki:

  Benim dudağımda yüzeysel bir ben var buharlaştırma yöntemiyle alinabilir mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  evet alabiliyoruz

 • Tolga Ulgar diyor ki:

  Hocam Merhaba Öncelikle Benimde 2 Tane Mercimek Boyutunda Yüzümde Ben Var Ve Aldırmak İstiyorum Fiyat Ne Olur Ve Tehlikesi Varmı Vede Ben’i Sizin Almanızı İstiyorum Sizin Şubeniz Nerde Oraya Gelmek İsterim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  toplam 300 tl ödersiniz
  Bakırköy şubemzdeyim ama her şubemizde aynı hizmeti alırsınız

 • mehtappp diyor ki:

  Merhabalar hocam yuzumde 1 tanesi buyuk olmak uzere 8 tane ben var bunlar cok kucukler ama ben tek sransta bitsin istiyorm ve ankarada degilim randevuyu nasil almam gerekiyor ve bir seansta kesin bitermi
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  kliniklerimiz İstanbulda gelirseniz gerekeni yaparız % 95 tek seansta düzelir

 • Elif diyor ki:

  Merhaba hocam,benim yuzumde cok kucuk yuzeysel benler var,4 taneler birini aldirmak istiyorum bagkurluyum bu ne kadara gelir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lk ben 200 eklenen her ben 100 tl

 • Mete diyor ki:

  İyi gunler hocam sgk vb. yok lazerle 20 adet ben aldirmak istiyorum yuzumden. Fiyati nedir acaba?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  ilk ben 200 tl ekleyeceğiniz her ben 100 tl olur

 • Güven diyor ki:

  Hocam maalesef 2 kaşımın ortasında 1 santimden küçük koyu renkli ben çıktı. Bunu hangi yöntemle aldırabilirim? Ve muayene ücreti alınıyor mu? Alınıyorsa ne kadar?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hangi yöntemin uygun olduğuna muayeneyle karar veriyoruz, muayene ücretsiz tedavi edersek 300 tl ödüyorsunuz

 • Alı diyor ki:

  Hocam ben lazer tedavişi yaptirmak istiyorum benlerim 1 cm küçük ilk başta 100 tl snra 50 tl mi oduyecem her ben için
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet sgk nız varsa bunların yarısı kadar ödüyorsunuz

 • Yunus diyor ki:

  Hocam ben bagkurluyum 10 tane ben aldırmak istiyorum benlerimin hepsi 1 cm den küçük ne kadar öderim Yaş sınıyı varmı bide izler ne kadar sürede geçer
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  hepsi için toplam 110 tl ödersiniz
  yaş sınırı yok

 • Anonim diyor ki:

  benim yuzumdeki benler gunesten cikiyo o nasi oluyor hic anlamadim . Gunesten cikmamasini saglamak icin ne yapabilirim ?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanabilirsiniz tam engellemez ama ihtimali azaltır

 • ismail diyor ki:

  hocam yüzümde küçük küçük nokta şeklinde benler çıktı çoğalıyor kollarımda alnımda önceden yoktu tertemizdi yüzüm hangi yöntemle yok edebiliriz şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  muayeneyle en uygun yöntemi belirler ve isterseniz uygularız

 • sedef diyor ki:

  yüzümde 4 tane ben var şişkinliği yok çok büyük değil koyu renkli değil ama aldırmak istiyorum iz kalır mı ben aldırmak kaç yaşında başlıyor ve ne kadara mal olur tşk
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  sohbet mesafesinden algılanmayacak kadar belirsiz iz kalabilir, ben tedavisinin yaşı yok her yaşta yapılabilir

 • Anonim diyor ki:

  mrb benim yuzumde bi tanesi kabarık diğerleri küçük ve siyah renkte bnler var bunları aldrmam ne kadara mal olur,ve bnlerim küçük ,bazısı siyah bazısı açık kahve renginde..teşekkürler
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  ilk ben için 200 eklenen her ben için 100 tl ödersiniz.

 • Tayfun diyor ki:

  Yüzümde bir kaç ben var, İstanbul’a geldiğimde aldırmak istiyorum ama bazıları ben alındığında çukur olduğundan bahsetmiş. Sizse fark edilmez bir iz kalacağını söylüyorsunuz. Bu herhalde yapan kişiye ve yönteme göre değişiyor ama garanti veriyor musunuz çukur olmayacağı, hafif bi kızarılık olacağı konusunda. Atilla hocamız özellikle kırmızı ufak bir lekenin kalacağından, onun da 7, 8 ay içinde geçeceğini yazmış bir kaç yorumunda. Bu fark edilmez dediğiniz izlerden herhalde değil mi? Yani 7, 8 ay içinde hiç bir iz kalmıyor. Doğru mu anlamışım?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kısmen yanlış anlamışsınız, sağlıkta garanti olmaz, oluşacak çukurluk kullanılacak teknolojiye, tecrübeye ve benin yapısına göre değişen ve ok seyrek gördüğümüz bir durum

 • fatma diyor ki:

  hocam merhaba benim burnumun kenarında siyah mercimek büyüklüğünde bi ben var . özel bi hastaneye gitmiştim burunda olan beni almak tehlikeyi dediler kulak-burun-boğaza yönlendirdiler. ne yapabilirim ?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  hiçbir beni almak tehlikali değildir ama bu işin uzmanı kulak burun boğaz değildir, gelirseniz gerekeni yaparız

 • Esra Nur Kahraman diyor ki:

  Merhaba hocam ben 16 yaşında bir
  genç kızım güzel kızım doğrusu yüzümde koyu renkli 2 cm çapında bir ben var herkes çok güzel durduğunu söylüyor bence de ama ben yine de hiç iz kalmayacak bir yöntemle aldırmak istiyorum lazer tedavisinde iz kalır mı ?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  her yöntemede mutlaka iz kalır ama lazer ve buharlaştırma yöntemlerinde farkedilmez bir iz kalır.

 • alara diyor ki:

  Hocam benim dogustun kahverengi benlerim var yuzumde.Ilk zamanlarda igne gozu kadar olan benlerim zamanla belirginlesti ve buyuduler ortalama 20 tane benim var ve ben bunlari aldirmak icin hastaneye muracat ettim ve aldirmam gerektigini soyledi hocalarim fakat ben bu benlerimden cok sikildim… Hocam dogustan gelip sonra zamanla cogalan benlerimi aldirmamda bir sakinca var mi ve yuzumde iz kalir mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  aldırmanızda sakınca yok
  iz uygulanacak yönteme göre çok değişir yöntemleri iyi araştırıp öyle yaptırın

 • mehtap diyor ki:

  merhaba hocam benim yuzumde kahverengi 20 30 taneye yakin ben var ve bu benler eskiden yoklardi ve zamanla olustular.ilk etapta kucuklerdi ve zamanla belirginlestiler ben benlerimi aldirmak istiyorum eger benlerimi aldirirsam bi iz kalir mi ve tedavi suresi nasil olur bana yardimci olur musunuz?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  teknolojik tedavilerle belirsiz bir iz kalabilir, farkedili bir iz kalmaz

Yorum Yaz

köşe

Giriş
Copyright © 2014 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075