Ben Aldırma Fiyatı

Ameliyatsız ben aldırma fiyatları ?

Ben tedavisinde bir çok teknoljik tedavi çeşidi vardır ve kullanılan teknolojiye ve yönteme göre tedavi süreci ve buna bağlı olarak ben tedavi ücreti çok değişmektedir.Koterle tedavi tek seansta tamamlanırken lazerle tedavi 2-5 seans sürebilmektedir bunun yanında eski tedavi yöntemi ameliyatla beni almakta mümkündür.Benin yapısı ve sayısı benin hangi teknolojiyle tedavi edileceği tedavi ücretini belirleyen en önemli faktördür.
Buharlaştırma ile ben aldırma ;Koyu renkli veya cilt renginde olan kabarık benlerin tedavisini bu yöntemle yapılır.Tek ben tedavi ücreti 300 TL dir  ve ben sayısı arttıkça her ben için 100 TL eklenir.SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler) mensubu hastalara ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dir.Tedavi tek seansta tamamlanır %5 hastada gerekebilen rötuş amaçlı 2.seans ek ücret alınmaz.

Lazerle ben aldırma;Koyu renkli ciltten kabarık olmayan benlerin tedavisini lazerle yapıyoruz.Diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi ben sayısına göre ücretlendirilmektedir tek ben tedavisi için 100 TL ve ben sayısı arttıkça her ben tedavisi için 50 TL ücret alınır.SGK(Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silahlı Kuvvetler)  mensubu hastalara %50 indirim uygulanır.Tedavi 2-5 seans sürebilir ücret her seansta alınır.4.seansta beklenen sonuç alınamamışsa sonraki seanslardan ücret alınmaz.

Not:Kabarık olmayan benlerin çapı 2 MM olabildiği gibi 5-10 CM de olabilmektedir.Lazer tedavisi uygulanacak benin çapı 1 cm den daha genişse ücret  muayene ile kesinleştirilir.

Radyo frekansla ben aldırma;Ciltten kabarık olmayan yada çok az kabarık olan renkli veya cilt renginde benlerin tedavisinde uyguluyoruz.Toplam ücret ben sayısına göre değişir.Tek ben tedavisi 300 TL eklenen her ben tedavisi 100 TL dir.SGK (Bağ-Kur,SSK,Emekli Sandığı,Silalı Kuvvetler)  mensubu hastalara ilk ben 200 TL eklenen her ben 100 TL dir.Tedavi genellikle tek seansta tamamlanır 2.seans gerekmesi halinde ücret alınmaz.

1 cm den büyük benlerde bu fiyatlar % 30 ile % 50 arasında değişmektedir, bir kolu yada yüzün önemli kısmını kaplayan çok daha büyük benler muayene sonucu ücretlendirilir.

 

 Ben Tedavi Merkezi

Fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır. Ben aldırma ücretleri şunlara göre değişir.

Ben sayısı, benlerin büyüklüğü, ciltten kabarık olup olmaması, benin rengi, hastanın resmi belgesinin olup olmaması ve gidilen kliniğin fiyatını belirleyen etkenler.

Ortalama fiyatlara geçmeden bunların fiyata nasıl yansıdığından söz etmeliyiz.

Ameliyatla ben aldırma ücreti;Daha çok döner sermayeli kurumlar ve teknoloji olmayan muayenehane tarzı yerlerde uygulanır,ameliyat kelimesi geçtiği için daha yüksek rakamlar istenebilir.Bir başka önemli sebepte ben tedavisi yapan klinik veya doktorun fiyat politikasıdır,aynı işi yapan bir doktor 250 TL alırken bir başkası 1500 TL alabilir.

Hastanın resmi belgesi;SGK ile anlaşmalı kurumlar çok daha düşük fiyatlara tedavi yapmaktadır.

Ben sayısı,rengi ve büyüklüğü tedavi süresini ve kullanılacak teknolojiyi belirlediği için fiyat değişmektedir.

Ben Tedavisi Kaynak
Merak ettiğiniz konularda geniş kapsamlı bilgileri aktardığımız ben tedavisi kaynak sitemiz için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz. Aynı sitede çok sayıda öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.
http://www.bentedavisi.com

   Paylaş
 • Hasan

  Hocam benim yüzümde dört adet ben var randevu almak şartmı
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  randevu alırsanız beklemek zorunda kalmazsınız

 • durdane

  Hocam Merhaba benim yüzümde 4 et beni var ama çok kabarık değil 1 tane gözümün hemen altında var aldırmak istiyorum ama nasıl olcak bilmiyorum gözümün altındaki nden korkuyorum gözüme bi sakıncası olur diye iz kalır diye aydınlatırsanız sevinirim iyi gunler. .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  farkedilr düzeyde iz kalmaz.gelirseniz tedavinizi yapabiliriz

 • ersin

  hocam merhaba benim yüzümde mercimek büyüklüğünde bir ben var onu alabilirimiyiz hangi tedavi yöntemi ile alırız ve iz kalırmhı sağlık açısından herhangi bir sorun oluşturulmu ?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  laser veya buharlaştırma yöntemi ile tedvi edersek farkedilir bir iz kalmaz.

 • Anonim

  Atilla hocam çok teşekkür ederim…

 • Anonim

  Hocam şu konuya açıklık verin ya anlamıyorlar,aldırınca kanser yok oluyor diyorum,aldırmazsak asıl kanser olur diyorum siz söyleyin.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  benler normalde olmaması gereken oluşumlardır.birçok nedenle çıkabilir.ama çıktıktan sonra tedavi edilmezse güneş ışınları veya sürekli travmaya maruz kalması sonucu bendeki hüre yapısı değişebilir,değişen bu hücre yapısı zaman içinde konrolsuz şekilde çogalabilir ve çevreye yayılabilir yani kanserleşebilir.bu nedenle aldırmak gerekir

 • CEMAL

  HOCAM İYİ GÜNLER GAZİANTEP’TE ŞUBENİZ VAR ? YOKSA ÖNERE BİLECEGİNİZ BİR DOKTOR VAR MI ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gaziantepte şubemiz yok.önerebileceğim biriside yok

 • cemil

  hocam berhaba ben cemil benim benim cocukta ben var gössünde ne yapmamız lazım cocuk 8 aylıktır
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  ne tür bir ben var???

 • ayça

  merhaba hocam, Malatya’da şubeniz yok sanırım..burda tavsiye edebileceğiniz bir doktor varmı acaba ? :) …teşekkürler.
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  yok

 • Gizem

  Hocam meraba. Benim yüzümde 5 tane ben var ama et beni değil .ciltte kabarık olmayan siyah benlerden. İlla lazerle mi alınıyor. yoksa cerrahi müdahaleylede alınabiliyormu ?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  hayır buharlaştırmada yapabiliriz.cerrahi olarak aldırmayın benin iki katı iz kalır

Yorum Yaz

çelik

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075