Kırmızı Ben Tedavisi

Damar yoğunluğundan kaynaklanan kırmızı benler genel olarak damar beni olarak adlandırılır ama kabarıklığına,yaygınlığına,genişliğine,rengine göre değişik sınıflamalar yapılmaktadır.Temel sorun kılcal damarların sayıca çok artması ve genişlemesidir.

Hemanjiom (Damar beni);vücudun her yerinde görülebilir daha çok doğuştan vardır.En sık kan dolaşımının yoğun olduğu dudak civarında görülür.Mecimek kadar olabildiği gibi yüzün yarısını kaplayacak kadar dev büyüklükte de olabilir. Ayrıca daha fazla bilgi için http://www.hemanjiom.net sitesinden bilgi alabilirsiniz.

 Şarap lekesi ( port vien stein); Cilt sebiyesinde yada hafif kabarıktır,yüzün yarısını kaplayabilecek kadar geniş olabilir ama daha küçükte olabilir.Vücudun her yerinde görülebilir.Doğumsal bir sorundur.

Gül lekesi ( spider anjioma );dar alanda örümcek ağı görünümünde kılcal damar yumağıdır.Damar çatlaması da denilir.

 Chery ;daha çok orta yaştan sonra gövde cildinde görülen 2-3 mm lik kırmızı noktalardır.

Tüm bunlar bir anlamda damarsal yapıdan kaynaklanan iyi huylu tümörlerdir (kötü huylu olana hemanjio sarkom denir),büyüklüğüne,yaygınlığına,ciltten kabarıklığına göre şu yöntemlerin biri veya birkaçıyla birlikte tedavi edilebilir.

Kırmızı Ben Tedavisi

 • Lazer
 • Radyo frekans
 • Skleroterapi
 • Köpük tedavisi
 • Ameliyat

Medical Art Hemanjiom Tedavisi
Kliniğimizde ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmakta olup radyfrekans, lazer ve köpük yöntemi ile hastalığa karşı etkili çözümler sunulmaktadır.

Ben Tedavisi Hakkında Bilgiler

Benler hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız sizleri geniş kapsamlı bilgilerin yer aldığı bir site olan http://www.bentedavisi.com sitesini incelemeye davet ediyoruz. Medical art olarak herkese sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyoruz.

   Paylaş
 • serdar

  hocam son 4-5 yıldır vucudumun her yerinde cıkmaya başladı en ufağı iğne ucu kadar ve en buyugu toplu iğne gibi ve ortalama 100’e yakın var irili ufaklı ve nerdeyse her hafta yenisi çıkıyor.bunların tedavisi var mı? ve tedavisi kökten çözümmüdür yada geçici bir tedavimidir?
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Tedavisi var ancak mevcut olanlar içindir.Yeni oluşacakları engellemek mümkün değildir.

Yorum Yaz

köşe

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075