Kırmızı Ben Tedavisi

Damar yoğunluğundan kaynaklanan kırmızı benler genel olarak damar beni olarak adlandırılır ama kabarıklığına,yaygınlığına,genişliğine,rengine göre değişik sınıflamalar yapılmaktadır.Temel sorun kılcal damarların sayıca çok artması ve genişlemesidir.

Hemanjiom (Damar beni);vücudun her yerinde görülebilir daha çok doğuştan vardır.En sık kan dolaşımının yoğun olduğu dudak civarında görülür.Mecimek kadar olabildiği gibi yüzün yarısını kaplayacak kadar dev büyüklükte de olabilir. Ayrıca daha fazla bilgi için http://www.hemanjiom.net sitesinden bilgi alabilirsiniz.

 Şarap lekesi ( port vien stein); Cilt sebiyesinde yada hafif kabarıktır,yüzün yarısını kaplayabilecek kadar geniş olabilir ama daha küçükte olabilir.Vücudun her yerinde görülebilir.Doğumsal bir sorundur.

Gül lekesi ( spider anjioma );dar alanda örümcek ağı görünümünde kılcal damar yumağıdır.Damar çatlaması da denilir.

 Chery ;daha çok orta yaştan sonra gövde cildinde görülen 2-3 mm lik kırmızı noktalardır.

Tüm bunlar bir anlamda damarsal yapıdan kaynaklanan iyi huylu tümörlerdir (kötü huylu olana hemanjio sarkom denir),büyüklüğüne,yaygınlığına,ciltten kabarıklığına göre şu yöntemlerin biri veya birkaçıyla birlikte tedavi edilebilir.

Kırmızı Ben Tedavisi

 • Lazer
 • Radyo frekans
 • Skleroterapi
 • Köpük tedavisi
 • Ameliyat

Medical Art Hemanjiom Tedavisi
Kliniğimizde ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmakta olup radyfrekans, lazer ve köpük yöntemi ile hastalığa karşı etkili çözümler sunulmaktadır.

Ben Tedavisi Hakkında Bilgiler

Benler hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız sizleri geniş kapsamlı bilgilerin yer aldığı bir site olan http://www.bentedavisi.com sitesini incelemeye davet ediyoruz. Medical art olarak herkese sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyoruz.

   Paylaş
 • Ayşe

  çocugumun yüzünde Spider anjioma Gül lekesi var doktor bey kızarık sivilce gibi duruyor tedavisinde iz kalır mı ?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Klinniğimizde yapılan tedavilerde iz kalmıyor.

 • Bilinmeyen

  hocam Gül lekesi ( spider anjioma ). Yüzümde var hocam sivilce gibi kızarık duruyor 2yıldır var hocam tedavi yapıldıktan sonra ben gibi kabuk bağlayıp çukurluk kalırmı ?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  Doğru tedaviyle çukurluk olmaz

 • ferhat

  Hocam banım 4 aylık kızım var sol diz kağında var kırmızı lele 1 kuruş büyüklüğünde sağlık ocağı geçer onemli değil fln dedi sizce herhangi bir tedbir almak gerekirmi leke sadece yüzeysel şilginlik yok

  Kolay gelsin
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Acil değil.Beklenebilir.Kliniğimize getirirseniz tedavi ederiz.

 • hande

  Kalca tarafimda ufak siyah nokta seklinde ben var dogustan varmis bu ben su iki gundur aci yapiyo kotu bisey varmidir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Kötü huylu olduğunu sanmam ezilmiş olabilir

 • ahmet can sapmaz

  Hocam iyi günler yanağımda 25krs büyüklügünde ben var surata yapışık . Ogrenci sigortam var ne kadara ve adabda aldirabilirmiyim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kırmızı benler hemangiomdur.Aşağıdaki mail adresine resim gönderiniz ve sorularınızıda sorunuz.Size en kısa zamanda cevap verilecektir.
  drmustafabolat@hotmail.com

Yorum Yaz

çelik

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075