Varis Tedavi Yöntemleri Karşılaştırma (VIDEO)

Merhaba arkadaşlar bu sayfaya girme amacınız muhtemelen varis ameliyatının nasıl yapıldığını izlemek içindir. Peki neden ameliyat? oysaki bu hastalığın tedavisi 10 dakika gibi kısa bir sürede ameliyatsız yapılabilmektedir. Her ikisi de bilimsel olup, avantajları ve dezavantajlarına baktığınızda dağlar kadar fark olduğunu görürsünüz.

Varis Ameliyatı İzle
Öncelikle sizin merak ettiğiniz konu ile başlayalım. Damar genişlemesi (Varis) cerrahi yöntemlerle tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. İlk olarak ameliyat ile tedavi yöntemleri geliştirilmiş olup, bir çok yöntem uygulanmış ve bazıları uygulanmaya devam etmektedir. 2004 yılına kadar tek seçenek olan varis ameliyatı olup, uygulanan yöntemlerden biri olan Spripping Venektomi yöntemini izleyelim.

Lütfen Dikkat: aşağıda yer alan ameliyat görüntülerini kalp ve tansiyon hastaları ile çocuklarınızın yanında izlemeyin, izletmeyin.

Yukarıda Doktor Tam Olarak Ne Yaptı?
Video’da yer alan bazı metinler ingilizce çünkü biz Medical Art olarak 12 yıldır hiç varis ameliyatı uygulamadık, tüm hastalarda ameliyatsız yöntemleri uyguladık. Video’nun sonuna kadar izleme cesaretiniz olduysa çok ince bir teli damara sokarak gidebildiği kadar gitti, sonrasında ucunu bağlayarak teli çekti ve kapakçık bozulması olan toplardamarı çıkardı.

Ameliyat Sonrası Ne Olacak
Genel anestezi (Narkoz) ile yapılan varis ameliyatı sonrası hasta 3 ile 7 gün arasında hastanede yatması gerekmektedir. Bu süreçten sonra ise 20 ile 45 gün arasında iş göremez raporu verilerek evinde yatması gerekmektedir. Ağrısı, pansumanı derken 1 ay sıkıntılı bir sürece hazır olmalısınız.

Yada Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri Tercih Etmelisiniz!
Öncelikle varis ameliyatı olmak zorunda değilsiniz. Tüm varis çeşitlerinde uygulanabilen ameliyatsız yöntemlerle sadece 10 dakika içinde sağlığınıza kavuşabilirsiniz. SGK kapsamında olan ameliyatsız varis tedavi ile narkoz, hastanede yatma, iş gücü kaybı gibi sorunlar yaşanmaz. Sizi daha fazla heyecanlandırmadan kıyaslama görüntülerine geçelim.

Kılcal Varislerin Tedavisi İzle
Sizlere 2 Video daha izletmek istiyorum. İlk olarak en küçük varisler olan kılcal damarların tedavisini görelim. Ameliyatsız yöntemler arasında en çok tercihe edilen Köpük ve Skleroterapi (iğneli tedavi) damar içine özel bir ilaç karışımı enjekte etmektedir. İğnenin girme imkanı olduğu tüm damarlarda uygulanabilir.

Kalın Varislerin Tedavisinde Bile Anında Etki Ediyor
Yukarıda izlediğiniz kılcal varis video’su tedavisi en kolay olup, Lazer ve Radyo Frekans ile yapılabilmektedir. Şimdi dilerseniz aynı yöntemi bide ileri derece kalın varislerin tedavisinde görelim. Aşağıda oldukça ileri derece kalın varis hastası bir vatandaşa köpükle varis tedavi uygulanmaktadır.

Şimdi Karar Verme Zamanıdır!
Bu arada ben Op. Dr. Mustafa Bolat kendimi tanıtmak için biraz geç kalmış olabilirim. Yukarıda eski yöntem olan varis ameliyatı ve daha gelişmiş, yöntem olan ameliyatsız yöntemleri izledik, avantajlarını okuduk, peki sizce hangisi daha kolay ve başarılı? tabii ki ameliyatsız yöntemler çünkü sadece 10 dakika sürer, narkoz, hastanede yatma, iş gücü kaybı yaşanmaz.

Ücretsiz Muayene ve SGK Geçerli
Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı varis tedavi merkezi olan Medical Art Türkiye’nin 3 ilinde (İstanbul, Ankara, İzmir’de) 5 kliniği ile hizmet vermektedir. Bizler en az 20 yıllık hekim tecrübesi olan kalp damar cerrahi uzmanıyız. Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN, Doç. Dr. Onur GÜRER, Op. Dr. Seyit. M. KÖŞKER, Op. Dr. Serkan AKARSU Op. Dr. Banu KÜÇÜKPOLAT ve ben Op. Dr. Mustafa BOLAT sizleri sağlığınıza kavuşturmak için hizmet veriyoruz. Bizlerle görüşmek, muayene olmak ücretsiz olup, hastalığınız ve tedavisine dair detayları öğrenmek için geç kalmayın.

Daha fazla bilgi ve size en yakın kliniğimize randevu almak için hemen 0212 573 50 75 nolu telefonu arayarak daha fazla bilgi ve randevu alabilirsiniz. Görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

   Paylaş

Yorum Yaz

çelik

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075