Yüzde Kılcal Damar Çatlaması

Kılcal damarların görünecek kadar kalınlaşıp belirgin hale gelmesi sonucu ortaya çıkan estetik bir sorundur.Ciddi bir hastalık değildir daha çok görüntü olarak kişiyi rahatsız eder, kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olur.Facial telenjektazi denir.Oluşumunda bir çok sebep sayılmaktadır ama kesin bir sebep bilinmemektedir.

Yüzde kılcal damar çatlaması nedenleri;

Güneş ışınları;güneşin zararlı ışınlarından dokuyu korumak için vücut bölgedeki kılcal damarları genişleterek daha az zararlı ışın girmesini sağlar.

Sıcak;Özellikle pide fırınında çalışanlarda bu sebeple ortaya çıkar.Cildi fırındaki ateşle yanmaktan korunmak amacıyla cildi soğutmak için damarları genişletir.

Kronik alkolizm;Orta yaş üstü fazla alkol tüketen erkeklerde görülür sebebi net değildir.

Siroz;kronik bir karaciğer hastalığı belirtileri olarak ortaya çıkar net izah edilememiştir.

Kılcal damar çatlamalarının tedavisi;

Uyanıkların ürettiği bitkisel ürünler yada kozmetik sektörünün ürettiği krem gibi şeyle bunların düzelmesinde hiçbir etki yapmaz ve aldatmadan öteye geçemez.Aspirinin bacaktaki kılcal damarların yenisini engelleyebileceği şeklinde görüşler olsa da bunu destekleyen bilimsel çalışma yoktur.Bunun dışında tedavi amaçlı kullanılan ilaç yoktur.

Gerçek tedavisi iki şekilde yapılabilir

1-Radyo frekansla tedavi;kıldan daha ince iğne ile damara girilir ve radyo enerjisi verilir.Cihar damara dokunduğu anda o damar sonsuza kadar yok olur.RF ile tedavi edilen kılcal damar çürümüş dişin çekilmesi gibi etki eder ve bir daha o damar olmaz ama nasıl dişin çekilmesi başka dişin çürümesine engel olmuyorsa benzer şekilde yeni kılcallar çıkabilir yada çıkmayabilir.Uygulama hafif bir acı verir.

2-Lazerle tedavi;Damarın daha koyu renkli olması üzerinden etkili olan bir yöntemdir,damar ışıkla ısınır ve yanar,seanslar halinde uygulanır.Damar içindeki akım hızına bağlı olarak 3-8 seans gerekebilir.Biraz ağrı olur azaltmak için lazer soğuk jelle uygulanır.

Kliniğimizde yüz ve burun bölgesindeki kılcal damar çatlamalarını radyo frekans ve lazerle tedavi etmekteyiz.

3-Köpük tedavisi;Damarı tıkayıp yok olmasını sağlayan bir uygulamadır,damarın içine köpürtülmüş bir ilaç verilir ve damar yok olur.

Her üç tedavi yönteminde de tedavi edilen varis sonsuza kadar yok olur. Daha fazla bilgi için http://www.istanbulvaris.com sitesindeki bilgileri incelemelisiniz

 • nilufer diyor ki:

  Lazerle tedavi ettiğiniz birkaç görsel paylasabilir misiniz? Benim de yüzümde kilcal damar belirginlesmesi var,kortizonlu kremler sebebiyle daha da artti,yuzumde ayrica bir tur egzama da var,bu tedavi yöntemi bana uygun mudur? Lazer deyince insan korkuyor daha kötü olur muyum diye
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kılcal damarları lazerle de yok edebiliyoruz ama radyo frekans daha iyi oluyor o sebeple daha çok tercih ediyoruz
  varisistanbul.com da olması lazım

 • sebahat diyor ki:

  Sayin hocam ben40 yasindayim yuzumde dogustan beri yuzumde kilcal damarlar var ve ben çok rahatsız oluyorum napmam gerekir sizden yorum bekliyorum
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Yapman gereken Medicalart kliniklerinden birine gitmeniz.Sizi bu sıkıntıdan kurtarırız.

 • neşe diyor ki:

  benim gözümün ve elma kemigimi arasında bir taneydi ama şimdi üçüncüsü çıkıyor lazerin göze zararı olurmu ve kaç seansta biter
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  % 95 tek seansta biter
  zararı olmaz

 • zeynep diyor ki:

  merhaba ben 20 yasindayim yanaklarim eskiden beri hep kirmizi sicak bir ortama girdigimde asiri kizariyor yanma hissi olusuyor. kozmetik urunler kullandim ama etkisi olmadi. yuzum cok hassas ve artik yanaklarimdaki kilcal damarlar belli oluyor. tedavisi var mi varsa ucret ne kadar?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tedavisi var (laser+radiofrekansla ) Kliniğimizde 1000tl ye tedavi olabilirsiniz.

 • şahin diyor ki:

  benim doğumdan alnımda pembe iz var bir kaç plastik cerraha gösterdim lazerle silinebilir dedi daha önce damar çatlağından dolayı ameliyat olmuştum şimdi ise oo lekeyi sildirmek istiyorum
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde laser+radiofrekansla tedavi yaparız.

 • Nurcan diyor ki:

  Ben 40 yaşındayım.Burnum’un kenarında ve yanağımda kılcal damarlar var.
  Ve ben kendi yöntemlerim ile bunları,geçirmeye çalıştım ama olmadı lütfen bir öneride bulunuz.Teşekkür ederim.
  OP.Dr.Onur GÜRER
  Bunun için medicalart kliniklerinden birine 15 dakikalığına uğramanız yeterlidir.

 • melda diyor ki:

  ben 14 yaşındayım doğumdan sonra yüzümde kılcar damar çatlaması oldu bunu geçirmek için napılabilir
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde RF ve laserle tedavi ederiz.

 • Sude diyor ki:

  Ben 13 yaşındayım tatile gittiğimde yanağımda damarlar belirginleşti 2 Yıldır Geçmiyor neyapabilirim
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniğimizde tedavi edebiliriz.

 • Eda Akyüz diyor ki:

  Merhaba bugün yanağımda dudağıma yakın bir yerde çok hafif bir kılcal damar çatlaması farkettim ne yapmamı onerirsiniz
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Medicalart kliniklerinden birine giderek 5 dakikada kurtulabilirsiniz.

 • pelinsu diyor ki:

  göz etrafımda kılcal damarlar belirdi makyajla bile kapanmayacak cinsten. göz altlarımı mor gösteriyor. lazerle tedavi olmak istiyorum ama kalıcı yan etkilerinden korkuyorum. sizce Bi yan etki görür muyum ve kaç seans sürer ?
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Genellikle tek seansta bitiyor.Yan etkisi yoktur.

 • hüseyin diyor ki:

  19 yaşındayım doğduğumdan beli yanaklarim kirmizi acaba bi tedavisi varmi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazerle tedavi edilebilir

 • Esma diyor ki:

  Peki aldırmak doğru olur mu?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Elbette doğru olur sizi rahatsız ediyorsa.

 • Esma diyor ki:

  ben 17 yaşındayım. 5 yıl önce falan yüzümdeki bi damardan kan akmaya başladı 10dakika kadar falan durduramadık ve şimdi o kanayan yerde ben gibi bişey oluştu. o ben midir yoksa başka bişey mi? Aldırsam zararlı olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  o kadar kanadıysa damar beni olabilir

 • zeynep diyor ki:

  Ben 15 yaşındayım güneşe çıktığım zaman yüzüm kızarıyor ve çillerim çoğalıyor vücudumda ise sivilceler çıkıyor derim pütür pütür terleyince vücudum kaşınıyor ne yapabilirim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gündüz 2-3 defa yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmalısınız

 • engin yıldız diyor ki:

  sayın hocam iyi günler benim yüzümde yaklaşık 3 yıl önce birden bire kızarma oldu ve ben kayseri tıp fakültesinde tedavi oldum bana kılcal damar genişlemesi söylendi sonra lazer tedavisi oldum 7 seyans ve geçmedi şimdi sitenizde rodyo firakansı tedavisini gördüm bu tedavide kzıarıklıgım ve kılcal damar tedavi yüzde kaç iyileşir eger cevap verırsenız çok sevinirim çünkü inanın piskolojim bozuldu ve son olarak bu raodyo frekansı tedavisinde ssk gecerlimi eger degilse üçreti nekadar çok teşekür ederim şimdiden
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Biz klinik olarak radiofrekans+laser beraberce uyguluyoruz.Genellikle 3-4 seansta sonuç alıyoruz.Seans ücreti 600tl alıyoruz.SGK dan istifade edemiyorsunuz.

 • şaban kanlı diyor ki:

  yanak ve burun üstünde kılcal damar çatlaması var lazerli seansı kaç liradır
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  500tl ye tedavi ediyoruz.

 • ufuk diyor ki:

  Benim göz kapağımın altında elmacık kemiğinin hemen üstünde kılcal damar çatlamaları var.Fakat Yoğun bir kızarıklık yok.Lazer tedavi olmayı düşünüyorum lakin internette pek hoş olmayan deneyim yaşayanlar var açıkcası bu beni biraz korkuttu.Acaba bu tedavi sonrasında sivilce izi gibi çukurlar,kalıcı kızarıklık v.b yan etkiler görülebiliyormu cildim hassas yer yer kuru bu ciltte bir yan etki gelişebilir mi bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Biz klinik olarak laser+rf uyguluyoruz hiçbir hastamızda yan etki görmedik.

 • beyza diyor ki:

  beni küçükken bi ablam düşürdü ve bunun sonucunda yüzüm de kılcal damar çatlaması var . ben 15 yasındayım ve bu benım ıcın hıc de ıyı bısey değil . ama allah daha büyük sorunlar vermesin . lazer tedavi de olucagımı pek fazla sanmıyorum . dişlerim de çarpık . ona da tel taktıramıyorum . çirkinim yani .. yüzüm de pütürler falan da var .. yüzümün sağ tarafı kırmızı bildiğiniz …
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kılcal damarlarını kliniğimizde tedavi olabilirsiniz.

 • ela diyor ki:

  Bu sitesi açtığınız için size çok teşekkür ederim…

Yorum Yaz

köşe

Giriş
Copyright © 2014 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075