Yüzde Kılcal Damar Çatlaması

Kılcal damarların görünecek kadar kalınlaşıp belirgin hale gelmesi sonucu ortaya çıkan estetik bir sorundur.Ciddi bir hastalık değildir daha çok görüntü olarak kişiyi rahatsız eder, kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olur.Facial telenjektazi denir.Oluşumunda bir çok sebep sayılmaktadır ama kesin bir sebep bilinmemektedir.

Yüzde kılcal damar çatlaması nedenleri;

Güneş ışınları;güneşin zararlı ışınlarından dokuyu korumak için vücut bölgedeki kılcal damarları genişleterek daha az zararlı ışın girmesini sağlar.

Sıcak;Özellikle pide fırınında çalışanlarda bu sebeple ortaya çıkar.Cildi fırındaki ateşle yanmaktan korunmak amacıyla cildi soğutmak için damarları genişletir.

Kronik alkolizm;Orta yaş üstü fazla alkol tüketen erkeklerde görülür sebebi net değildir.

Siroz;kronik bir karaciğer hastalığı belirtileri olarak ortaya çıkar net izah edilememiştir.

Kılcal damar çatlamalarının tedavisi;

Uyanıkların ürettiği bitkisel ürünler yada kozmetik sektörünün ürettiği krem gibi şeyle bunların düzelmesinde hiçbir etki yapmaz ve aldatmadan öteye geçemez.Aspirinin bacaktaki kılcal damarların yenisini engelleyebileceği şeklinde görüşler olsa da bunu destekleyen bilimsel çalışma yoktur.Bunun dışında tedavi amaçlı kullanılan ilaç yoktur.

Gerçek tedavisi iki şekilde yapılabilir

1-Radyo frekansla tedavi;kıldan daha ince iğne ile damara girilir ve radyo enerjisi verilir.Cihar damara dokunduğu anda o damar sonsuza kadar yok olur.RF ile tedavi edilen kılcal damar çürümüş dişin çekilmesi gibi etki eder ve bir daha o damar olmaz ama nasıl dişin çekilmesi başka dişin çürümesine engel olmuyorsa benzer şekilde yeni kılcallar çıkabilir yada çıkmayabilir.Uygulama hafif bir acı verir.

2-Lazerle tedavi;Damarın daha koyu renkli olması üzerinden etkili olan bir yöntemdir,damar ışıkla ısınır ve yanar,seanslar halinde uygulanır.Damar içindeki akım hızına bağlı olarak 3-8 seans gerekebilir.Biraz ağrı olur azaltmak için lazer soğuk jelle uygulanır.

Kliniğimizde yüz ve burun bölgesindeki kılcal damar çatlamalarını radyo frekans ve lazerle tedavi etmekteyiz.

3-Köpük tedavisi;Damarı tıkayıp yok olmasını sağlayan bir uygulamadır,damarın içine köpürtülmüş bir ilaç verilir ve damar yok olur.

Her üç tedavi yönteminde de tedavi edilen varis sonsuza kadar yok olur. Daha fazla bilgi için http://www.istanbulvaris.com sitesindeki bilgileri incelemelisiniz

 • kenan diyor ki:

  Benim en son 3 sene önce kanadı kaynak yaktırdım 1,5 sene sonra yine kanadı yine yaktırdım en son 1 sene önce yaktırdım şuan yine başladı kanamaya ne yapmalıyız hep böyle kanayacakmıdır ?
  Yoksa bunun tamamen bir çözümü yokmudur.Ne yapmalıyım sizce ?
  Sizinde dediğiniz gibi sunduğunuz 3 tedavi sonrası tamamen yok olacakmıdır eğer olacaksada toplam bana muayene,seans vs gibi net ne kadar harcama yapmış olurum acaba ?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde mevcut kılcal damarların 1000tl karşılığında %100 garantili bir şekilde tedavi edilir.

 • yusuf diyor ki:

  Merhaba benim yuzumde beş seneden beri yoğun bir kizariklik var ve sürekli artiyor doktora gittim gunes isinlarindan olduğunu söyledi siz tedavi edebilir misiniz ve bütün tedavi kaç TL olur
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tedavi ederiz.Ücret için sizi görmemiz gerekir.Muayene ücretsizdir.

 • omer faruk diyor ki:

  Burnuma bir darbe sonucu galiba kilc damar catlamasi oldu. Burnumun ustunde kirmizi bir leje. Surekli kirmizi sicakta daha kirmizi. Cok rahatsiz oluyorum. Tedavisini hastanelerde mi yada nerelerde gorebilirim.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde tedavi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

köşe

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075