online randevu online randevu tedavi ücretleri

Anüs Siğilleri

Bir tür mikrop olan Makat siğili özellikle anal kanal dışında görülürler. Anüs bölgesi siğilin çok rahat yerleşmesi ve hızla yaygınlaşması için uygun bir ortamdır. Hastaların utanması nedeniyle tedavisi geciktirilmekte yada hiç tedav edilmediği için kolayca yaygınlaşabilmektedir. Burada en önemli sorun anüsteki siğillerin tedavisi geciktirildiğinde bağırsağa ilerlemesidir, bu ciddi bir sorundur.

Anüs Siğilleri Nasıl Bulaşır?

İlk akla gelen ters ilişki yani anal ilişki gelir, ancak anal ilişkiyle bulaşması yanı sıra siğili olan kişiyle tokalaşmak, o kişinin dokunduğu musluğa dokunmak, klozetten direk bulaşması gibi değişik yollarla da bulaşabilir. İlk neden önlenebilir olsada 2. sebep yani bu hastalığı taşıyan insanı tespit etmek her zaman mümkün olmayabilir. Bunun için asıl hasta olan kişinin çevresine saygı gösterip hastalığı yok edip bulaşma riskini ortadan kaldırmalıdır.

Anüs Siğili Tedavisi Geciktirilirse!

Bütün mikrobik hastalıklar gibi tespit edildiği anda tedavisine başlanmalıdır yoksa gerek kişinin aynı bölgesine gerek başka bölgesine gerekse yakınındaki diğer insanlara bulaştırmaya devam eder. Yukarıda bahsedildiği gibi klalın bağırsağın son kısmı rektuma geçebilir. Rektuma geçtiyse ve sadece görünenler tedavi edilirse rektumdaki zamanla bağırsağı tıkayacak kadar büyüyebilir. Bu durumda tedavisi çok daha zor hale gelir.

En Başarılı Anüs Siğili Tedavisi

Tedavisinde krioterapi kullanılsa da yetersiz kalabilmektedir en doğru tedavi elektrokoter yöntemidir. Anal siğillerin tedavisinde asıl önemli olan hastanın takibidir, “yaptım bitti” şeklinde yaklaşım genellikle hüsranla sonuçlanır çünkü insan gözünün göremediği kadar küçük siğiller tekrar oluşmasına sebep olur. Anüs siğili tedavisine aldığımız hastaları 6 seans ücretsiz müdahaleye alıyoruz, 6 seans genellikle bir yıl kadar sürmektedir. Yani hastalarımızı yaklaşık bir sene takip etmekteyiz ve bu takip süresince hastanın kontrollere daha rahat gelmesi için hiçbir ücret talep etmemekteyiz. Hiç siğilsiz 4 aylık sürenin sonunda hastalığın tamamen iyileştiğini kabul ediyoruz.

Makat Siğili Kanserleşir mi ?
Kadınlarda rahim ağzı kanserinin en önemli sebebi siğillerdir, belirli tipleri kadın rahim ağzı kanseri yapabilmektedir, bu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış ve önlem amacıyla aşı geliştirilmiştir. Makat için aynı şeyleri söyleyecek yeterli bilimsel kanıt yoktur, yani makattakilerin kansere neden olduğu rahim ağzı kadar kesin değil ancak yayınlanmış vakalar da vardır. Bu şu şekilde izah edilmektedir; uzun süre tedavi edilmezse yıllar içinde kanserleşebilir.
Bu şüpheler ışığında şöyle düşünmek daha mantıklıdır; nasılsa kendiliğinden ya da ilaçla düzelmez bir an önce aldırıp kurtulmak en doğrusudur. Maktta giderek yayılma, bağırsağa ilerleme, başkalarına bulaşma gibi riskler de ortadan kaldırılmış olur. Radyo frekansla tedavi oldukça basittir, ameliyatla kıyaslanamayacak kadar kolay yine krio terapi ile kıyaslanamayacak kadar da etkilidir.

 Tedavi Fiyatları
Ücret sorunun yaygınlığı, bağırsağa ilerleyip ilerlemediği, cinsel organda olup olmamasına göre değişmektedir. Tek tük olanlar daha uygun fiyata alınmaktadır ama genellikle 1500-4500 TL arasında değişmektedir. Bu ücret karşılığında 6 defa ücretsiz kontrol ve kontrolde gerekitiği kadar tedavi yapılmaktadır.
Bu ücretlerle tedavinizi yaptırabileceğiniz kliniklerin iletişim bilgileri;

Şişli: 0532 463 9682

Bakırköy: 0542 621 0888

Kadıköy: 0542 231 2823

Ankara: 0505 119 3690

İzmir: 0542 295 52 54

Bursa: 0532 152 26 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım