online randevu online randevu tedavi ücretleri

Aşırı Terleme Sorunu Olanlara Etkili Çözüm BOTOX !

Aşırı terleme, insanların özel, sosyal ve iş hayatlarını etkileyen bir sorundur. Hatta bazı insanlarda ciddi stres kaynağı olabilmektedir. Aşırı terleyen kişiler, bu sorun yüzünden gün içinde çok sık duş alır, fazla miktarda deodorant kullanır, sürekli peçete mendil ile yaşar, yanında yedek kıyafet taşır, kalabalık mekanlardan kaçar, yakın temastan çekinir Anlatmak istediğimiz, aslında çok doğal vücut için gerekli olan terlemenin, insanın hayatını çekilmez hale getirecek boyutlara gelmesidir.  Ya da kendi kişisel bakımına hiç dikkat edilmezse, aşırı terleyen insanlar çevrelerince dışlanabilirler.

BOTOKS, koltuk altına, avuç içine ve ayak tabanına uygulanabilmektedir. Uygulama bölgesinde, terlemeyi sağlayan sinir ucu ile ter bezi arasındaki etkileşimi engeller ve böylece terleme durur. Başka şekilde ifade etmek gerekirse, uygulama yapılan bölgede, sinirden salınan uyarıcıların, ter bezine ulaşmasını engeller ve terleme gerçekleşmez.

Botoks uygulaması sonrası 6 ila 9 ay arasında rahatlık sağlanmaktadır. Her yeni uygulamada da kullanılan botoks miktarı azalır ve etki süresi de uzamaktadır. Bir kaç kez uygulama yapılan hastalarda ise, bir süre sonra hiç botoksa ihtiyaç duyulmadan o bölgede aşırı terleme sorunu sona erer. Pek tabi ki, terleme ile birlikte ter kokusuna da veda edersiniz.

Aşırı terleyen bölgeye, botox nasıl uygulanır ?

Uygulama, her bir koltuk altına 20 -30 noktasal bölgeye yapılır. Her bir koltuk altına 50 ünite yapılacak şekilde toplamda 100 ünite botox kullanılır. Özel küçük ince uçlu iğnelerle uygulanır.

Tedaviden 15 gün sonra, hasta kontrole çağrılır. Terleme şikayetinde eğer tam bir düzelme olmazsa, yeniden bir rötuş yapmak gerekebilir. Klinğimizde bu rötuş işlemi için de ücret alınmamaktadır.

Hastanın konforu açısından, lokal anestezi altında tedavi işlemi gerçekleştirilir. Hastanın tercihine ve ağrı eşiğine bağlı olarak, ağrı kesici krem, bölgesel anestezi ya da soğuk kompres uygulaması da yapılabilmektedir.

Botox uygulaması öncesinde dikkat edilmesi gerekenler

  • Tedaviden en az 3 gün önce alkol kullanımı kesilmelidir.
  • Hasta, kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsa, bu ilacı da bir hafta önce kesmelidir. ( örneğin coraspin, aspirin, coumadin)
  • Tedaviden en az 3 gün önce koltuk altı bölgesindeki kıllar traş edilmelidir.
  • Kadın hastalarımız, eğer ki koltuk altı bölgelerine lazer epilasyon yaptırıyorlarsa, seanslarına tedavi öncesinde ve sonrasında 20’şer gün ara vermelerini tavsiye ediyoruz. Ağda ile bakımını yapan hastalarımıza ise bu işlemi en az 15 gün öncesinde yapmalarını tavsiye ediyoruz.
  • Tedavi öncesinde, tam 24 saat boyunca, koltuk altı bölgesine deodorant, parfüm, terlemeyi önleyici kremlerin kullanımı kesilmelidir.
  • Tedavinin 30 dakika öncesinde sıcak içecek tüketilmemelidir.

 

Botox uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

  • Tedavi sonrasında, ağır fiziksel aktivitelerden uzak durmalısınız.
  • Aşırı terlemekten kaçınmalısınız.

Botoks uygulamasının yan etkileri var mıdır ?

Uyarılarımıza rağmen, kan sulandırıcı ilaç kullanımını ve alkol tüketimini zamanında kesmeyen hastalarda, iğne giriş yerlerinde, kanamaya bağlı olarak hematom yani kan pıhtısı ve morluk oluşabilir. Bu durum ise tamamen geçicidir.

El becerisi gerektiren meslek gruplarının ise, daha dikkatli olması gerekir. Çünkü kısa süreli olarak, avuç içi terlemelere yapılan botox uygulaması sonrasında, elin ince hareketlerini sağlayan kaslarda istemsiz fonksiyon kaybı oluşabilmektedir.

Makatta Terleme
Bazı kişilerin anüs ve çevresi koltuk altı gibi aşırı terleyebilmektedir. Yaz aylarında o kadar çok terler ki pantolonu bile ıslatabilir. Terlemenin verdiği fiziki rahatsızlık yanı sıra hasta pantolonunun ıslanacağı huzursuzluğu da yaşayabilir. Makat bölgesi aşırı terlemesi de koltuk altı gibi botoks enjeksiyonuyla tedavi edilebilmektedir. 100 ünite botox enjeksiyonu 1300 TL dir.

Botox kimlere uygulanamaz ?

Hamilelere ve emziren annelere, botox alerjisi olan hastalara, kanama bozukluğu olan hastalara, sinirlerin iletiminde bozukluk olan hastalarda uygulanmamalıdır.

Eğer ki, siz de aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız, BOTOX ile bu sorununuza veda edin ! Botox ile sadece 10 – 15 dakikada acı ağrı çekmeden bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım