online randevu online randevu tedavi ücretleri

Bacaklarda Varis Belirtileri

Bir çok sağlık sorunu ve hastalık ortaya çıkmadan önce bazı bulgu ve belirtileri gözlemlenir. Örnek baş ağrısı bile bir çok hastalığın nedeni yada belirtisi olabilmektedir. O nedenle vücudumuzda ortaya çıkan anormal durumları mutlaka ciddiye almalı, neden olabileceği günümüz teknolojisinden yararlanarak sonuca ulaşabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınında en önemli damarsal hastalıklarından biri olan Varis yine bir çok şikayete neden olmakta ve bir çok belirtisi bulunmaktadır.

Akşamları Ortaya Çıkan Bacak Ağrıları
İnsanlar çalışmalarına son verip istirahat etmek için akşam olup, evlerine çekildiğinde bazen istirahat yerine ciddi sıkıntılar yaşarız. Bunlar genelde bacaklarda her geçen gün şiddeti artan ağrılar olabilmektedir. Toplardamarlarda oluşan kan pıhtılaşması ile ortaya çıkan varis ağrıları nasıl geçeceğini aşağıda görelim.

Varis Ağrısı Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Akşamları ortaya çıkan bacak ağrısı probleminin varis hastalığından olup, olmadığını anlamak oldukça kolay olup, aşağıda yer alan görselde olduğu gibi bacaklarınızı 20-30 cm yukarıda olacak şekilde bir süre uzanmanızı öneririm. Bir süre sonra kendiliğinden geçmesi halinde bacak ağrınız varis hastalığından kaynaklıdır.

Geceleri Ortaya Çıkan Kramp Sorunu
Bize gelen hastaların bir diğer şikayeti ise yine akşam geç saatlerde bazen uyku esnasında ortaya çıkan kramp nöbetleridir. 20-40 saniye süren kramp insanı uykusundan uyandıracak, kıvrandıracak düzeyde olabilmektedir. Özellikle tek bacağında damar genişlemesi olanlarda bu durum daha kolay anlaşılır. Damar genişlemesi olmayan bacakta neredeyse hiç bir ağrı ve kramp şikayeti görülmez.

Bacaklarda Kaşıntı İsteği
Konumuza devam etmeden önce hastalığı özetle tanıyalım. Toplardamarlarda sayısı 5 ile 7 arasında değişen kirli kanı geri kaçırmamakla görevli kapakçıkların bozulması sonucu kirli kan geri kaçar, damarda bekler. Bu durum toplardamarların genişlemesine cilt dışına taşmasına neden olur. Cilde sürekli baskı yapan damarlar bacaklarda kaşıntıya neden olmaktadır. Bazen kaşıma konusunda aşırıya kaçıp, kanamalara neden olabiliriz.

Cilt Dışına Taşan Damarlar
Hastalık sürekli ilerleyen bir yapıda olup, bunu çıplak gözle kolayca anlayabiliriz. Özellikle orta ve kalın varis haline gelmesi halinde 10 dakika ayakta durup bacaklarınıza baktığınızda durumun normal olmadığını anlarsınız. Cilde baskı yapan, cilt dışına taşan, şişlik şeklinde görüntü oluşur. Aşağıda yer alan görselde normal ile varisli damarları kolayca anlayabilirsiniz. Görselde yer alan hasta tedavisi çok çok geç kalmış durumdadır.

Bacaklarda Renk Değişimi / Koyulaşma
Bir noktadan sonra cilt rengi değişmeye, sertleşmeye başlayacaktır. Artık bu işin daha riskli hale geldiğini göstermektedir. Bu sizin önlem almak / tedavi olmak için artık son viraja girdiğinizi göstermektedir. Daha fazla geç kalmanız, ihmal etmeniz halinde aşağıda hiç istemeyeceğiniz görüntülerin aynısını yaşarsınız.

Bacakta Kanama / Yara / Varis Ülseri
Sertleşen, rengi koyulaşan bacaklarda ansızın kanamalar olduğunu görebilirsiniz. Genişleyen damarların çatlaması sonucu ortaya çıkan bu durum bazen kanamayı durdurabilmek için sağlık merkezlerinde uygulandığı şekliyle tampon yapmak gerekir. Tabii ki bu durumda sizi tedavi olmanız konusunda ikna edemiyorsa aşağıda yer alan görüntü ile karşılaşmanız sizi şaşırtmasın.

Varis Tedavisi İçin 10 Dakikanızı Ayırın
Öncelikle bu hastalık kendi kendine geçen, ilaçla, kremle, bitkisel karışımlarla geçecek bir hastalık değildir. Çözümü cerrahi müdahale olup, gelişen teknoloji ile birlikte ameliyatsız tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Medical Art olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan kliniklerimizde 10 yıldır. Sadece ameliyatsız varis tedavi uyguluyoruz. Lazer, Radyo Frekans, Köpük ve Skleroterapi yöntemleri ile sadece 10 dakikada yapılan varis tedavileri hakkında daha fazla bilgi ve tedavi videolarını izlemek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. http//www.medicalart.com.tr/ameliyatsiz-varis-tedavisi.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım