online randevu online randevu tedavi ücretleri

Basur Ameliyatı Video

Basur tedavisi dar alanda yapıldığı için net bir şekilde görüntülemek mümkün olmamakta ve bu sebeple anlatılmak istenen konu yeterince anlaşılır bir şekilde anlatılamamaktadır. Proktoloji uzmanı Op.Dr. Atilla KAYA bu konunun daha anlaşılabilir olması için hayvan organları üzerindeki video kaydı tedavinin mantığının rahat anlaşılabilir olmasını sağlamıştır.

Ekteki video da lazer ve lastikle boğma yöntemi anlatılmaktadır, lazerde karaciğer boğma yönteminde ise akciğer kullanılmıştır. Aynı uygulamalar anüs iç kısımdaki basur memeleri için uygulanmaktadır.

Basur Ameliyatı Video İzle

İzlediğiniz videodaki işlemin hastada uygulanması 3-5 dakika kadar sürmektedir. Yöntemin en önemli özelliği memelerin olduğu alandaki ağrı sinirlerinin olmadığı ya da çok azaldığı seviyede uygulanmasıdır. Ağrı sinirlerinin bittiği ya da çok azaldığı bölgede uygulanması sebebiyle işlem sonrası hastanın ağrısı minimal düzeyde olmaktadır. Klasik cerrahideki ağrının çok daha altındadır.

Lazer Yöntemi Her Basura Uygulanabilir mi ?
Her basura uygulanamaz. Dış basurda asla uygulanmamalıdır. Dışarıdaki memelere boğma yöntemi uygulanırsa dayanılmaz düzeylerde ağrı olur. Yine dış basurun da eşlik ettiği derece olan dördüncü derece basurda uygulanamaz. 4. derece olup ta dışarıdakilerin varlığından rahaytsız olmayan hastalarda sadece içerdekiler için uygulanabilir ama yine de bu düzeydekiler için doğru bir yöntem değildir.
1. ve 2. derecede bu iki yöntemin birlikte uygulanması en seçkin yöntemdir. Bu düzeylerde genellikle tek seans yeterli olmaktadır. 3. derece olanlarda uygulanır ancak 2.seans gerekbileceği bilinmelidir.

Video da boğma yönteminde dokunun silindiği gibi insanda da meme büzüşerek yok olur.

Uygulamadan hastaların bir kısmında dolgunluk hissi, bir kısmında da tuvalete çıkma yani dışkılama isteği olabilmektedir. Bu dışkılama isteğinin nedeni boğulan memenin oluşturduğu şişliği beyin dışkı gibi algılar ve hastayı tuvalete gitmesi için uyarır. Tuvalete gidilse de bu his kaybolmaz. Bu önemsiz ama rahatsız edici his 20 dakika ile 3 saat kadar sürer sonra kendiliğinden kaybolur.

Lastikle Basur Tedavisi
Çok kolay ve pratik bir çözümdür ancak tecrübenin çok önemi vardır. Lastik halkayı 3-4 mm daha aşağı uygulamak hastada dayanılmaz ağrılara neden olabilir. Nereye konacağı tecrübeyle kazanılan bir beceridir. Anüsten 2.5-3 cm yukarıda linea dentata denilen bir çizgi vardır, bu çizginin yukarısında ağrı sınırları ya ciddi düzeyde azalır ya da tamamen biter bu sebeple uygulamalar ağrıya neden olmaz ama bu çizginin altında normal düzeyde sinir ağı vardır. İşte bu çizginin altına yani linea dentatadan daha aşağıya halka konursa dayanımaz ağrı olur.

Lazer Her Basura Uygulanabilir mi?
Aslında uygulanabilir ama şu bilgiler ışığında uygulanmalı; 1.-2. derecelerde büyük ihtimalle net sonuç alınır, 3. derecede 2 seans gerekir, 4. derece olanlarda yetersiz kalır ama derecesinde gerileme sağlanabilir. Derececinde gerileme sağlamak kanama, ağrı, dışarı çıkma gibi şikayetlerde azalma sağlar ancak dışarı kadar büyümüş olanların kaybolmasını sağlamaz. Bu geriletme uygulaması özellikle ameliyattan korkanlar ve dışardaki memelerden rahatsız olmayanlar için iyi bir çözümdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım