online randevu online randevu tedavi ücretleri

Bayan Genel Cerrahi Uzmanı

Makat bölgesinde sorunu olup ta doktora muayene yada tedavi olmaya utanamayan var mı? bir çoğumuza bu durum saçma gelse de özellikle bazı hastalıklar var ki insanların utanma problemi nedeniyle teşhis ve tedavisine yıllarca uzak durabiliyor. Özellikle makat hastalıkları insanların utanma problemini en çok yaşadığı sorunlardan biridir. Hele birde kadın iseniz bu durum ikiye katlanmaktadır. Kadınların büyük bir bölümü makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde bayan hekim aramaktadır. Bu nedenle kadın genel cerrahi uzmanları ön plana çıkmaktadır. Bizde bu sorunu aşmanız için Medical Art kliniklerinde erkek doktor yanı sıra kadın genel cerrahi uzmanlarına yer veriyoruz.

Bayan Genel Cerrahi Uzmanları 
En az bulunan uzman grubudur. Bir çok şehirde hiç yoktur, büyük şehirlerde de az sayıdadır.

Bayan Genel Cerrah İstanbul
Op. Dr Seher Şirin Bakırköy Meydanda Yakut Sok No: 24  Telefonla randevu; 0212 572 72 65  Cep: 0542 621 08 88

Bayan Genel Cerrah İzmir
Op. Dr. Demet AĞRAS Atatürk Caddesi No:174/1 Kat: 4 Cumhuriyet Meydanı  İZMİR  Telefonla randevu; 0232 464 10 06  Cep; 0542 295 52 54
https://www.medicalart.com.tr/online-randevu.html

Hemoroid (Basur)
Genel cerrahi polikliniğine baş vuran hastaların en sık ikinci sırasını oluşturur. Kadın yada erkek toplumda en sık görülen hastalıklardan biri olup, özellikle kabızlık problemini aşamayan insanları etkilemektedir. Dışkılama esnasında kanama ile ortaya çıkan iç hemoroid erken teşhis ile cerrahi müdahaleye gerek kalmadan ilaçlarla tedavi edilebilir. Fakat insanların utanma problemi nedeniyle genelde hekime 2. derece olarak gelinmektedir. Bu noktada Medical Art klinikleri Lazer ve RBL dediğimiz (Rubber Band Ligation) yöntemi uygulamaktadır. İkinci ve Üçüncü derece basur hastalarında uygulanan bu yöntemler sadece 5 dakika sürmekte ve ameliyatsız yapılan yöntemlerdir. Hastamızın hemoroid derecesi 4. seviye olması halinde ise ona THD dediğimiz çok avantajlı ameliyatı uyguluyoruz.

Anal Fissur (Makat Çatlağı)
Anal bölgesinin kanserden sonra en ağrılı hastalığı Anal Fissur yada halk arasında bilinen tabiri ile makat çatlağı erken teşhis çok önemli hastalıklardan biridir. Öyle ki ilk 10 gün içerisinde doktora müracaat etmeniz halinde Rectoderm gibi kremlerle cerrahi müdahaleye gerek kalmadan tedavi edilebilmektedir. 15 Günlük süreçten sonra ise tedavisi cerrahi yöntemlerle yapılmaktadır. Kamu hastaneleri maalesef ameliyat ile yapmakta ve tedavi sonrası gaz ve dışkı kaçırma sorunu ile karşı karşıya kalınmaktadır. Kliniklerimizde kronik anal fissur tedavisi için botoks yöntemi sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede uygulanmaktadır.

Kıl Dönmesi
Daha çok 15-30 yaş arası erkeklerin sorunu olan kıl dönmesi kadınlarda da görülmektedir. Tedavisi yalnızca ameliyat ile mümkün olup, günümüze kadar yaklaşık 15 uygulama geliştirilmiştir. En başarılı uygulama Medical Art hekimlerimizin başvurduğu, Mikro Sinusektomi olarak uygulanmaktadır. Doktorlarımız tarafından da uygulanan Mikro Sinusektomi sadece 10 dakika içinde yapılmaktadır. Hastaya narkoz yapılmadığı için hastanede yatma ve iş gücü kaybı gibi sorunlar yaşanmaz. Mikro Sinusektomi uygulanması mümkün olmayan çok ileri derece Pilonidal Sinus hastalarında ise yine gelişmiş bir yöntem olan Karidakis Ameliyatı uygulanmaktadır.

Kondilom (Makat Siğili)
En sık görülen makat hastalıklarından biride Kondilom yada halk arasındaki tabiri ile makat siğili olarak bilinmektedir. Ellerimizde gördüğümüz siğilin benzeri olup, tek farkı görüldüğü yerin farklı olması ve tiplerinin farkıdır. Bulaşıcı olması nedeniyle eşlere cinsel ilişki esnasında kolayca bulaşabilir, aynı tuvaleti, havluyu kullanmak yine bulaşıcı sebepler arasında yer almaktadır. Tedavisi için yine ameliyatsız yöntemlerden olan radyo frekans ile buharlaştırma yapılmaktadır. Hastamızı sürekli kontrol altında tutarak ayda bir kontrole gelmesini istiyoruz. Geldiğinde yeni siğil çıkmışsa tekrardan buharlaştırmak gerekiyor. 6 seansa kadar ek ücret almadan uyguluyoruz, bu şekilde hastalarımız kontrollerine daha sadık oluyorlar. Seanslardan ücret alınması durumunda hastalar tedavilere gelmeye imtina etmektedirler. 6 Ay içerisinde yeni siğil olmaması halinde ise hasta sağlığına kavuşmuş oluyor.

Fistül Tedavisi
Anal fistül veya peri anal fistül de denmektedir. Birkaç türü vardır, ameliyata bağlı olarak dışkı kaçırma riski olduğu için tecrübe önem arz etmektedir. Özellikle makat kaslarının arkasından dolaşan fistüllerde bu risk daha yüksektir. Fitül konusu ayrı bir sayfada ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

Kadınlarda Makat Apsesi
Makat ağrısının sık sebeplerindendir ve bölgede en şiddetli ağrı sebebidir. Makatın bir yanında dayanılmaz ağrı yapan şişlik olur. Mümkün olan en kısa srede boşaltılması en akıllıca yaklaşımdır. Tedavisi geciktirilirse fistüle dönüşme ihtimali giderek yükselir. Hastaların önemli bir kısmında bölgesel uyuşturmayla tedavi yapılabilir, bazı yüksek düzeyle apselerde genel anestezi ile yapılması gerekebilir.

Anüs Estetik Ameliyatları
Yaralanma, ameliyat, basur, fistül, anal dermatit gibi hastalıkalr sebebiyle anüs estetiğinin bozulduğu durumlarda anüs estetiği ameliyatlarıyla düzelitlmektedir. Proctoloji uzmanlığı branşına giren bu uygulamalar Dr. demet Ağras ve Dr Seher Şirin tarafından uygulanmaktadır.

Ücretsiz Muayene İmkanından Yararlanın
Bayan genel cerrahi uzmanı arayanlar için İzmir ve İstanbul’da oldukça tecrübeli hekimler  muayene ücreti almıyor. Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı kliniği olan Medical Art’ta tedavi ücretlerinde % 50 indirim yapılmaktadır.

Anoskop Muayenesi Ücreti
Proktoloji kliniklerinin olmazsa olmaz uygulaması, muayenenin bir parçasıdır. Yani eskiden olduğu gibi hastaya parmak muayenesiyle “şu hastalığın var” tahmininde bulunmak yerine anoskop muayenesiyle kesin teşhis konulur ve buna göre tedavi önerilir. Muayenenin bir parçası kabul edildiği için anoskop ücretisiz uygulanır.

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor
Bizim bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, son olarak sizlerin aklına takılan, cevabını merak ettiği konulara cevap vermek istiyoruz. Aşağıdaki soru ve yorum formunu kullanarak uzmanımıza sorularınızı iletebilirsiniz. Sizden gelen sorulara gün içerisinde memnuniyetle yanıt vermektedir.
Yorum kısmından şikayetlerinizi yazarak hastalığınız hakkında kabaca fikir edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım