online randevu tedavi ücretleri

Ben Tedavisi Ücreti

Kanserleşme riski bulunan benlerden kurtulmaya karar veren insanların ilk merak ettiği hususlardan biri tedavinin nasıl yapıldığı ve ne kadar maliyetli olacağıdır. Bu sayfada Medicalart Ben Tedavi Merkezlerinde uygulanan fiyat bilgileri yer almaktadır. Fiyatların belirlenmesinde ben türleri, büyüklüğü, sayısı ve kişinin SGK güvencesi olup, olmadığına bağı olarak değişiklik görülmektedir. Tedavi hangi yöntemle yapılırsa yapılsın, kaç seans sürerse sürsün ödenecek bedel tek ve sabittir. İşlem öncesi bu miktar hastaya anlatılır.

Benle ilgili Fotoğraf ve videolar için instagram.com/bentedavisi

Net ücretleri aşağıda görebileceksiniz ancak şunu bilmelisiniz ücretler soracağınız son soru olmalı, öncelikle gideceğiniz yerin teknolokjik birikimini, doktorun tecrübesini ve alınabilecek sonuçları iyi araştırmalısınız. İstanbul’da üç, Ankara, Bursa ve İzmir’de toplam 6 klinik şubelerimizin altısında da ben tedavisi ile ilgili tüm teknolojiler kullanılmaktadır.

Çapı 5 mm ye Kadar Olan Benlerin Tedavi Ücreti

Aldıracağınız benler 5mm’ye kadar olması halinde ise SGK güvencesi olan hastalardan ilk ben 600 TL’den eklenen her ben ise 300 TL’den başlayan ücretlerle alınmaktadır. SGK güvencesi olmayanlarda ise ilkinde 1200 TL’den başlayan eklenen her ben için 600 TL’den başlayan ücret alınır. Bu ücretler tüm teknolojik yöntemler için ve 6 şubede de geçerlidir.

SGK Mensuplarına %50 İndirim Uygulanıyor
Ben tedavi ücretlerinin netleşmesinde baz alınan bir diğer husus ise gelen kişinin SGK mensubu olup olmadığına bakılır. Yani SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, Türk Silahlı Personeli gibi özelliklerden yararlanması halinde %50 indirimli ben aldırma ücreti bulunmaktadır.  Şimdi aşağıda fiyat bilgilerini görmeye başlayabiliriz.

Ben Aldırma Fiyatı

Uygulamada klinikler arası davranışlar fark etmektedir, bu sayfada paylaşılanlar İdea Klinik ücretleridir. Baı klinikler kullandığı yönteme göre de değişik ücretler uygulamaktadır. idea Klinikte tüm yöntemler tek ücrettir.

Lazerle Ben Tedavi Fiyatı

Büyüklüğü 5 mm’ye kadar onlar benlerin alım ücreti, SGK güvencesi olmayanlara ilk ben 1000 TL’den başlarken, eklenen her ben 500 TL’den başlar. SGK sı olanlar için ilk ben 500 TL’den başlar ve eklenen her ben için 250 TL’den başlayan ücret alınmaktadır. Lazer seanslar halinde uygulanır ancak seanslarda ayrıca bir bedel alınmaz. Lazer bazen uzun 10-15 seans sürebilir ama yine de ek para alınmaz.

Radyo Frekansla Ben Aldırma Ücreti

İlk olarak benin büyüklüğü 5 mm’ye kadar onlara bakalım. SGK güvencesi olanlar için ilk ben 500 TL’den başlarken eklenen her ben için 250 TL’den başlayan ücretler alınmaktadır. SGK güvenceniz yoksa bu ücretlerin iki katını ödersiniz. % 95 tek seansta tamamen iyileşir, % 5 ihtimalle 2. seans gerekebilir bu durumda ücret alınmadan çalışılır. Süre olarak her ben için 2-3 dakika yeterli olmaktadır.

Plexr Ben Tedavi Ücreti

Plazma ben tedavisi veya plazmapen tedavisi de denmektedir. Ücretlendirme lazer ve radyo frekans gibidir. Radyo frekans gibi ilk uygulamada düzelme ihtimeli % 95 civarındadır. Düzelmezse ikinci uygulamadan para alınmaz. Plexr tedavisi radyo frekansa kıyasla biraz daha uzun sürebilmektedir, aynı büyüklükte bir benin alma süresi yaklaşık iki katıdır.

Koterle Ben Yakma Fiyatı

Daha az verimli olması sebebiyle koter yerine radyo frekans veya plexr yöntemini tercih etmekteyiz. Gerek radyo frekans gerekse plexr daha az iz bırakmaktadır bu da tercih sebebidir. Lazer i de daha seyrek kullanmaktayız bunun sebebi de radyo frekans ve plexr ile yaklaşık aynı sonucu vermektedir ama çok uzun seanslar gerektirebilmektedir.

Kirpik, burun, dudak gibi özellik arz eden daha doğrusu teknolojik birikim ve bu teknolojiyi kullanacak tecrübe gerektiren benler muayene sonucu ücretlendirilir. Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır. Yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz. Ameliyatla ben tedavisini sadece hasta isteğiyle yapıyoruz ve muayeneyle ücretlendirilir. Ücretler herşeyi kapsıyor olup ayrıca muayene ve ek uygulamalar için ücret alınmaz.

Çok Büyük Ben
Çok büyük benler için standart bir ücret vermek mümkün değildir, çünkü bazı doğumsal benler 20-30 cm olabilmektedir. Çok büyük benlerin tedavi ücretleri ancak muayene ile belirlenebilmektedir. Bazen tedavisi yapılamayacak kadar büyük olabilmektedir. Bu duruma benzer diğer bir sorun da nöro fibromatozistir. Çok değişik yapıda ve tedavisi zor bir hastalıktır.

Biopsi Alma Fiyatı

Biopsi alma işlemi ücrete tabi değildir, tedavi ücretinin içindedir. Her benden standart biopsi almıyoruz. Benin şüpheli bir yapısı varsa biopsi aşıyoruz. Ancak şüpheli bir durum olmasa da hasta isterse yine incelettirmek üzere biopsi alıyoruz. Alınan biopsi koruyucu saklama solusyonuna konur. Hastalarımız isterlerse kendi patologlarına inceletebilir, isterlerse bizim anlaşmalı olduğumuz patologa inceletmemiz için parçayı klinikte bırakır.

Muayene Ücreti Almıyoruz
İstanbul, Ankara ve İzmir ve Bursa’da bulunan kliniklerimizde Türkiye’de bir ilk denecek şekilde ücretsiz muayene uygulaması bulunmaktadır. Diğer hastalıklarda olduğu gibi ben aldırmak isteyen kişiler öncelikle muayene süreciden yararlanması gerekir. Genel Cerrahi uzmanlarımız tarafından yapılan muayene ve bilgilendirme işleminde benlerin türü, sayısı ve ciltten kabarık olup, olmadığı ile uygulanması planlanan teknik belirlenir. Aynı zamanda kişinin en çok merak ettiği hususlardan biri olan ben alma fiyatları ortaya çıkmaktadır.

Bilgi ve Randevu İçin Arayın
Kliniklerimizde sizlerin daha iyi hizmet alabilmesi için randevulu hizmet verilmektedir. Gerek telefonla gerekse online olarak sitemizden size uygun tarih ve zamana randevu oluşturabilirsiniz. Dilerseniz telefonunuzu bırakmanız halinde asistanlar sizi arayıp randevunuzu verecektir.

Bir Defada En Fazla kaç Ben Alınır

Vücudunda çok fazla ben olan kişilerin sıkça aklına gelen bir sorudur. Aslında sayısal sınır koymak doğru olmaz çünkü istenildiği sayıda ben almak mümkündür. Burada sınır ya hastanın sabır sınırı ya da cerrahın yorulma süresi olabilir. Kliniğimizde bir defada en fazla aldığımız ben sayısı 84 tür. Yaklaşık 3 – 4 saat sürmüştür. hastanın sıkılması sebebiyle bir defa ara verilerek devam edilmiştir. Yani bir seansta alınacak ben sayısı tamamen hastaya bağlıdır, onlarca alınabilir.

Ben Küçültülür mü?

Hastaların çok seyrek talep ettiği bir tedavi şeklidir. Bazı kişiler benlerinin kendisine yakıştığını düşünüp aldırmaz bazıları ise benlerinin kendisine yakıştığını fakat büyüklüğünün rahatsız ettiğini düşündüğü için benin küçültülmesini talep eder. Ben gerek çepeçevre etrafınden gerekse yüksekliğinden kısmen alınarak küçültülebilir. Ne kadar küçültüleceğine hasta kendi karar verir. Ben küçültmenin ücreti diğer yöntemlerle aynıdır. Yani kısmen müdahale etmenin zahmeti tamamen almaktan daha az değildir hatta daha fazladır. Çok mantıklı olmasa da hasta talebi karşılanabilir.

Ben Tedavisi Ücretleri Hakkında Bilgi Almak ve Randevu İçin
GSM: 0532 574 55 36 whatsapptan fotoğraf göndererek ayrıntılı bilgi, net ücret ve randevu alabilirsiniz. Tek telefonla İstanbul’da Kadıköy, Bakırköy, Nişantaşı diğer şehirler Bursa, Ankara ve izmir’de toplam 6 şubeden randevu alabilir ve ücretleri öğrenebilirsiniz. Aldığınız fiyat 6 şubede de geçerli olacaktır.

Ben Aldırma Videosu

20 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Nezaket terlikci

  Varislerim var manisada yaşıyorum izmir şubenize gelebilirmiyim
  Op. Dr. Nihat Aydın
  Evet gelebilirsiniz 0542 295 52 54 nolu telefondan randevu ve konum isteyebilirsiniz.

 2. İsmet alataş

  Dilimi ısırmıştım bir süre sonra dilimin sağ tarafında ben oluştu dişime sürtünüp rahatsız ediyor ameliyat edebilirmisiniz isterseniz resim gönderebilirim
  Op. Dr. Adil Altınsoy
  Ameliyatsız yöntemlerle alabiliriz, bu şekilde alındığında sonuç çok daha yüz güldürücü oluyor. idea klinik sanal muayene sayfasından gönderebilirsiniz.

 3. betul

  Dudagimla burnum arssinda orta bir siyah ben var cok rahatsiz oluyorum lazerle aldirmak istiyorum hemen olup bitiyormu yoksa seans mi gerekli bide fiyati ne olur

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.

 4. Sibel

  Yüzümde küçük küçük leke gibi çok sayıda ben var (yaklaşık 20 tane) 2100 tl mi ödüycem yani yüzümün komple temizlenmesini istiyorum

  1. admin

   gelirseniz muayene ile değerlendirip uygun şekilde ücretlendirebiliriz

 5. Bahar

  Fransada yaşıyorum, bir haftalığına istanbula geleceğim. Yüzümde iki tane beni lazerle aldırmak istiyorum, tek seansta mümkün mu ?

  1. admin

   evet ,mümkün. 0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir,extra bilgi ve randevu alabilirsiniz

 6. Ömer Oktay

  İyi günler sağ kaşımın hemen üstünde 1cm ilk bir benim var ve aldırmak istiyorum fiyatı nedir ve izi kalırım

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.tedavinizi en uygun yöntemle yapabiliriz

 7. Mehtap

  Merhaba sırtımda ve göbeğimde olmak üzere iki tane benim var bursada kliniğiniz varmı ve sigortalı fiyatı ne kadar bilgilendirirseniz sevinirim

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz benlerinizin durumu değerlendirilir ve tedavi hakkında bilgi alabilirsiniz

 8. damla erdem

  merhaba iyi gunler yuzumde dort adet ben var ama uc tanesi nokta kadar digeri bir tik daha buyuk bunlari aldirmak istiyorum ankaradaki klinginizin yerini ogrenmek istiyorum.

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 9. Selim

  Saç derimde 6-7 tane et beni var bunun tedavisi nasıl oluyor

  1. admin

   saçlı derideki et beni tedavisinde en iyi yöntem RF ile tedavidir.extra bilgi ve randevu için 0532 574 55 36 nolu telefonu arayabilirsiniz

 10. Abdullah

  Rf yönteminyle ben aldırdıktan sonra gerçekleşen oluşumları biraz anlatabilirmisiniz yani benin alındığı bölgede ne gibi değişiklikler olucak ?

  1. admin

   beninizin yapısına göre hafif çukurluk,kırmızılık olabilir.bünyenize göre yara iyileşme süreciniz değişir.zamanla cilt renginizi alır.

 11. Orçun

  Merhaba, bu ücretler güncel midir? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

  1. admin

   Evet, ücretler günceldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım