online randevu online randevu tedavi ücretleri

Genç Kalmak İçin Küçük Dokunuşlar

Her insanın isteğidir, zamanı durdurmak. Ancak, maalesef ki akan zamanla cildimiz de yaşlanır ve kırışıklıklarımız ortaya çıkar. Bu durum sadece kadınlar için değil artık erkekler için de istenmeyen bir durumdur. Yaşlanma karşıtı ürünler kullanmakla birlikte, bazı küçük uygulamalarla da, cildin uzun süre genç ve dinç kalması artık günümüzde sağlanabilmektedir.

Genç bir cilt ve kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan ve günümüzde en etkili yöntemler olarak kabul edilen, estetik cerrahiye ihtiyaç bırakmayan yöntemler ise PRP, DOLGU ve BOTOX’dur.

GENÇLİK AŞINIZ KENDİ KANINIZ = PRP 

Son günlerde adını sıkça duyduğunuz bir uygulama PRP (Platelet Rich Plasma – Trombositten zengin plazma). İnsanın kendi kanının kendisine ilaç olması olarak da özetleyebiliriz. Bu uygulama ile kırışıklıklar ile mücadele edilirken uzun süreli parlak dinç bir cilde sahip olursunuz.

 

KIRIŞIKLIKLARA VE ÇÖKÜNTÜLERE ANINDA VEDA ETMENİN YOLU DOLGU

– Dolgu uygulaması nedir ?

Dolgu uygulaması, gerek kişinin kendisinden alınan yağın (yağ dolgusu), gerekse biyodoku mühendisliğiyle üretilen sentetik maddelerin vücudun çöküntü ve kırışıklık olan yerlerine uygulanan estetik bir girişimdir.

– Dolgu türleri nelerdir ?

  • Yağ Dolgusu
  • Sentetik Dolgular

– En sık hangi bölgeye dolgu uygulaması yapılmaktadır ?

Yüzde en sık dudak bölgesine dolgu yapılmaktadır. Daha sonra ise göz altı bölgesine, elmacık kemiklerinin üzerine olmak üzere yanak dolgusu ve ince kırışıklıklar ve çöküntülere de dolgu uygulayabiliyoruz.

– Dolgu yaptırdım, ancak aşırı olduğunu fark ettim, çaresi var mı ?

Şu an kullanılan dolgular, genel olarak Hyaduronik Acid’in değişik vizkozitelerinden oluşmaktadır. Eğer ki, uygulama sonrasında bir aşırılık olduğu fark edilirse ve hasta bundan memnun kalmazsa, memnuniyetsizliğini belirtirse Hyaluronidaz içerikli enjeksiyonlar uygulayarak, bir kaç gün içinde eski haline döndürmek mümkündür.

– Dolgu uygulandıktan sonra ömrü ne kadardır ?

Dolgunun içeriğine bağlı olarak, 9 ay ile 2 yıl arasında, ömrü vardır. Ancak, dolgu ömrü ne kadar uzun olursa, kullanılan dolgu içerisindeki katkı maddelerine bağlı olarak yan etki ihtimali artmaktadır.

– Dolgu uygulaması ağrılı bir işlem midir?

Dolgu uygulamarında hastalar ağrı hissedebilmektedir. Ancak, hastaların bu ağrı şikayetini gidermek için topikal ağrı kesiciler, lokal anestezikler kullanılmaktadır.

– Dolgu yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyim?

Dolgu uygulandıktan sonra kanama riskini arttırabileceği için kan sulandırıcı ilaçların 1 hafta kullanılması yasaktır. Ayrıca alkol kullanımı mevcut ise 3 gün kullanılmamalıdır.

<Göz altı bölgemde çukurluk ve koyu renk değişimi mevcut. Operasyon dışında başka bir yöntem mevcut mu?

Göz altı bölgesinde özellikle göz yaşı kanalı üzerinde bir doku atrofisi ve çöküntü olan hastaları dolgu işlemi (ışık dolgusu) yapılabilir. Yapılan dolgu işlemi hem çöküntüyü, hem de renk farkını düzeltmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım