online randevu online randevu tedavi ücretleri

Genital Siğil

Genital siğil, HPV (Human Papilloma Virüs) virüsünün neden olduğu hastalıklardan biridir. HPV olarak adlandırılan bu virüsün içinde 60’tan fazla tür bulunmaktadır ve bu virüsler insanlarda çeşitli hastalıkların görülmesine neden olmaktadır. Vajinal siğil olarak da adlandırılan hastalık kadın ve erkeklere genellikle cinsel ilişki sırasında bulaşır. Toplumumuzda sıklıkla karşılaşılan bu hastalığa neden olan HPV virüsü vücuda bulaştığı andan itibaren hastalık oluşmaz. Ayları hatta yılları bulan bu süreçte önemli olan belitilerin ortaya çıktığı anda uzman bir hekimden destek almaktır.
Kondilom Nedir
HPV virüsünün cinsel organmlar veya anüs derisinde meydana getirdiği çıkıntı şeklinde yaralardır. Penis, vajina, anüs ve vulva çevresinde kırmızımsı, beyaz veya kahverengimsi kabarıklıkların çapı genelde birkaç milimetredir. Sadece bu bölgelerde değil al, yüz, ayak tabanı, ağız içi gibi vücudun her yerinde görülebilir. Hatta ses telleri, boğaz gibi alanlarda da görülebilmektedir.

Risk Faktörleri Nelerdir?

Tarafımıza ulaşan vakaları inceldiğimizde kondilomun oluşumunu tetikleyen bazı faktörlere değinmek istiyoruz.

  • HPV virüsünün vücuda alınmasındaki en tehlikeli yaş aralığı 20-24’tür. Bu yaş aralığındaki kişiler risk grubu içinde yer alır.
  • Cinsel ilişkide tek eşli değil birden fazla kişi ile birliktelik yaşanıyorsa genital siğilin görülme ihtimali artar.
  • Hamile kadınlar ve doğum kontrol hapı kullanan kişilerin yanı sıra sigara kullanımı da hastalığa yakalanma ihtimalini yükselten faktörler arasında yer alır.

Vücudunuzda meydana gelen kabarmalar ile varlığını anladığınız ve estetik deformelere neden olan siğillerden kliniğimizdeki 20 yıllık deneyime sahip olan doktorlarımızın desteği ile kurtulabilirsiniz.

Genital Siğil Nasıl Geçer?

Tedavisi kliniklerimizde ameliyatsız ve anestezi gerektirmeyen yöntemlerle yapılmaktadır. Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren radyo frekans yöntemi ile vücudunuzda hiçbir iz kalmadan siğillerinizden kurtulmanız mümkün. Radyo frekans tekniği ile ilgili detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.
Randevu için
Şişli: 0532 463 9682
Bakırköy: 0542 621 0888
Ankara: 0505 119 3690
Kadıköy: 0542 231 2823
İzmir: 0542 295 52 54
Bursa: 0532 152 26 75

Siğil Kremleri
Tek krem var denilebilir. Bölgesel olarak vücudun savunma mekanizmaları üzerinden etkilidir. Türkiye’deki tek krem Aldara Kremdir. Deride kullanımı kolaydır başarısı orta düzeylerdedir ancak makat ve cinsel organlarda ciddi yanık yaptığı için kullanımı çok zordur. Özellikle cinsel organın iç kısımlaerına uygulanması imkansızdır.

Siğil Ameliyatı
Eski tedavi yöntemlerindendir. Artık devlet hastaneleri dışında (oralarda bile pek yapılmaz) yapılmamaktadır. Çok zor, zahmetli, iyileşme süresi uzun ve bakımı zordur.

Genital Siğil Hangi Bölüme Gider
Şu üç bölüme gidebilir genel cerrahi, üroloji ve jinekoloji.
Bunların en doğrusu genel cerrahi daha da doğrusu proktoloji bölümüdür çünkü genel cerrah cinsel organdakilerin tedavisini yapabilir, genellikle aynı hastada birlikte olan makat siğilini de tedavi edebilir ama gerek üroloji gerekse jinekoloji uzmanı makattakini tedavisini yapamaz ve hastalığın tedavisi yarım kalabilir.
Genital siğiller makat siğilinden ayrı düşünülmemelidir, gerek yakın komşuluk gerekse cinsellik iyi yerde birden olmasına neden olmaktadır.

Genital Siğil Tedavi Fiyatları
Fiyatlar hastalığın yaygınlığına göre değişir, bir kaç tane ise 300-500 TL, çok yaygın değilse 1500 TL, çok yaygınsa makata ve bağırsağa ilerlemişse 4500 TL civarına tedavi edilmektedir. Bu İdea Klinik ücretleridir, farklı kliniklerde farklı ücrelerle karşılabilirsiniz. Ücret araştırırken tedaviden çok takip ile ilgilenmelisiniz yoksa defalarca aynı ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz. İdea Klinik aldığı bu ücret karşılığında gerektiğinde kondilom hastalarını 6 seans ek ücret almadan tedavi etmektedir. Kondilom yakın ve ciddi takip gerektiren bir hastalıktır bu sebeple tedavi kadar hastalığın nasıl ve ne kadar süre takip edildiği de önemlidir. En az 4 ay hiç kondilomsuz süre görünceye kadar takip sürdürülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım