online randevu online randevu tedavi ücretleri

Hemoroid Ağrısı Nasıl Geçer?

Makat bölgesi sinirden zengin bir bölge olması sebebiyle hassas bölgelerdendir. Sinir yoğunluğunun fazla olması sebebiyle ağrılı sorunlar çok şiddetli hissedilir. Bir diğer sorun da oturma alanı vücudun ağırlığının 2/3 ünü taşıdığı için oturmakta zorluğa neden olabilir, özellikle oturarak çalışan kişilerde bu durum ciddi sıkıntı yapabilir.

Basur ağrısı nasıl geçer

 Hemoroid Ağrısı Nasıl Geçer ?
Burada ağrının nedenine göre davranış sergilenir.
Makat çatlağına bağlı ağrı; sıcak su oturma banyosu, anestol pomad ve rectoderm merhem
Tromboze hemoroid diğer adıyla boğulmuş basur; ılık su oturma banyosu, anestol pomad ve ağrı kesici haplar
Apse; en kısa sürede acilen boşaltmak (boşaltma gecikirse fistül oluşur)
Anal hematom; boğulmuş basura benzer şekilde tedavi edilir.
Makat kanseri; genellikle ciddi ağrı yapmaz bir an önce tedavisi yapılmalıdır.

Sıcak daha doğrusu ılık uygulaması bu bölge ağrıları için güvenle ve etkili bir şekilde kullanılabilir. Bu sıcak uygulaması ılık su oturma banyosu yapılabileceği gibi termofor veya tuğla gibi malzemeler de ısıtılarak kullanılabilir.

Evde Hemoroid Ağrısı Tedavisi
En pratik uygulama ılık su oturma banyosudur. Leğene 2-3 litre hafif can yakacak ısıda sıcak su konur ve direk içine oturulur. Sarı toz koymanın hiçbir anlamı olmamasına rağmen çok yaygındır. Bunun yerine papatya çayı hazırlayıp içine bir fincan bundan koymak çok daha etkilidir. Sıcak su ile uğraşmak istemeyenler veya bunu uygulayacak ortamı olmayanlar ısıtılmış termofor veya tuğla gibi malzemelerle aynı sonucu elde edebilir. Bunşara ek olarak bölgesel uyuşturma etkisi olan anestol merhem bolca sürülebilir.

Hemoroid (basur) ağrısı nasıl geçer? Sorusuna yanıt arayarak bireysel mücadeleye girişen hastalarımızın yaşamış olduğu ortak duygu utanmaktır. Hemoroid bir makat hastalığı olduğu için hastaların birçoğu değil bir hekime başvurmak ailesinden bile bu durumu saklayabilir. Basur belirtileri şiddetini arttırarak dayanılmayacak noktaya geldiğinde tedavinin kaçınılmaz olduğunu anlayan hastalarımız ne yazık ki hastalığın son evresine girmiş oluyor. Hemoroidin ağrısı nasıl geçer sorusuna genellikle; sıcak su üzerinde oturma, yenilen yemeklere dikkat etmek gibi yanıtlar verilir. Bütün hastalıklarda olduğu gibi basur tedavisi de geciktirilmeden yapılması halinde sorun olmaktan çıkacaktır. Zira erken teşhis ile basur hastalığından önerdiğimiz krem ve fitiller ile kurtulmanız mümkündür. Hastalığın ilk evresinde fayda sağlayan kremlerin 2. ve 3. aşamalarda hiçbir etkisi yoktur.

Hemoroid Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Yazımızın başında da belirtmiştik basur gibi makat hastalıklarında birçok kişi tedaviyi hastanede değil kişisel uğraşı ile çözmeye çalışıyor. Geleneksel metotların yanı sıra özellikle son dönemlerde popüler olan bitkisel tedavi yöntemleri büyük rağbet görüyor. Basur cerrahi müdahale gerektiren bir hastalıktır. Dolayısı ile çaresi ne bitkisel bir karışımda ne de çevrenizde tavsiye edilen geleneksel metotlardadır. Basur bitkisel tedavi yöntemleri ile hastalığın seyrini ilerletmek yerine sektörde 23 yıllık deneyimi, bay ve bayan doktor seçebilme imkanını sizlere sunan MedicalArt kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Hemoroid Neden Olur?

Her birimizin uyguladığı ve hemoroide davetiye çıkaran hataların bilincinde olmak bu hastalıktan korunmamızda bizlere yardımcı olacaktır. O halde basur neden olur Sorusuna gelin hep beraber yanıt bulalım…

  • Hemoroidin oluşmasına en büyük etken hareketsiz bir yaşam sürmektir. Özellikle masa bası işlerde çalışan kişiler risk grubunda yer almaktadır.
  • Yağlı ve acılı besinlerin hemoroide neden olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Sofranızda eğer bu tür yiyeceklere yer veriyor iseniz hastalığa yakalanma riskiniz artıyor demektir.
  • Özellikle fast food ve katı gıdalar ile beslenen kişilerin yaşadığı kabızlık sorunu hemoroidin oluşmasında etkilidir.
  • Son olarak ağır taşımak ve uzun süre ayakta kalmak hemoroid vakasının oluşmasına zemin hazırlayan etkenler olarak sıralanabilir.

Basur tedavisinde modern teknikler uygulayan ve ameliyatsız basur tedavisi ile yüzlerce operasyonun altına imzasını atan kliniğimiz bir telefon kadar yakınınızdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım