online randevu online randevu tedavi ücretleri

Hemoroid Tedavisi Video

Hemoroid Tedavisi Video olarak hazırlanıp Youtube kanalımıza yüklenmiştir. Hastalığın tedavisinin nasıl bir operasyonla sağlandığı, lastikle boğma tedavisinin hemoroid memeleri için nasıl kullanıldığı ve lazer uygulamasının anal bölgeyi nasıl düzelttiğini hemoroid tedavisi video başlıklı yazımızın içinde izleyebilirsiniz.

Hemoroid tedavisi dar alanda yapıldığı için net bir şekilde görüntülemek mümkün olmamakta ve bu sebeple anlatılmak istenen konu yeterince anlaşılır bir şekilde anlatılamamaktadır. Proktoloji uzmanı Op.Dr. Atilla KAYA bu konunun daha anlaşılabilir olması için hayvan organları üzerindeki video kaydı tedavinin mantığının rahat anlaşılabilir olmasını sağlamıştır.

Ekteki video da lazer ve lastikle boğma yöntemi anlatılmaktadır, lazerde koyun karaciğeri boğma yöntemindeyse koyun akciğeri kullanılmıştır. Aynı uygulamalar anüs iç kısımdaki hemoroidler için uygulanmaktadır.

İzlediğiniz video Türkiye’de en fazla izlenen sağlık (basur) videosudur. Yaklaşık 1.000.000 kişi tarafından izlenmiştir.

Basur Tedavisinde Lazer ve Lastikle Boğma Yöntemi
Basur ameliyatının dayanılmaz düzeylerde ağrı yapması sebebiyle giderek yaygınlaşmaktadır. Özellikle proktoloji merkezlerinin olmazsa olmaz yöntemleridir. Proktolog denilen makat hastalığı uzmanlarının sağ kolu gibidir.
Yöntemin Avantajları
Ekonomiktir; narkoz, yatak, tahlil gibi ek masrafla olmaz
Pratiktir; bir kaç dakikada uyulanabilir
İş gücü kaybı olmaz; rapor ve istirahat önerilmez, hasta isterse aynı gün işine veya sosyal yaşamına dönebilir
Narkoz olmadığı için riski düşüktür.
Ağrısız alanda çalışıldığı için ağrı minimaldir
Kanama ihtimali çok düşüktür
İltihap riski yok denecek kadar azdır
Anüste kesme dikme olmadığı için makat darlığı gelişmez.
Kesme işlemi olmadığı için kasların kesilme ve buna bağlı olarak gelişebilecek gaz, dışkı kaçırma ihtimali yoktur.

Basur Tedavi Ücretleri
Videodaki yöntemler genellikle birlikte uygulanan yöntemlerdir. İkisi birlikte de kullanılsa tek biri de kullanılsa aynı ücret alınmaktadır. İdea Klinik tüm şubelerinde tek ücret uygulanmaktadır. SGK sı olan hastalar 1960, SGK sı olan hastalar 980 TL ücret öderler. Bu ücrete muayene, anoskop dahildir. Yani her şey dahil ücretlerdir.

Lazerle Basur Tedavisinin Yan Etkileri
Yan etkiler klasik cerrahiye kıyasla daha azdır ve şu sorunlar yaşanabilir;
Kanama; tedaviden sonra çok şiddetli ıkınmak durumunda kanama olabilir
Gereksiz dışkılama isteği; bir kaç saat süren dışkılama isteği olabilir
Tekrarlama; dışkılama alışkanlığını değiştirmeye, tuvalette uzun kalan ve çok ıkınan kişilerde % 10-15 ihtimalle yeniden basur olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım