online randevu online randevu tedavi ücretleri

Kırmızı Ben Tedavisi

Damar yoğunluğundan kaynaklanan kırmızı benler genel olarak damar beni olarak adlandırılır ama kabarıklığına, yaygınlığına,genişliğine, rengine göre değişik sınıflamalar yapılmaktadır. Temel sorun kılcal damarların sayıca çok artması ve genişlemesidir.

Hemanjiom (Damar beni)
Vücudun her yerinde görülebilir daha çok doğuştan vardır. En sık kan dolaşımının yoğun olduğu dudak civarında görülür. Mecimek kadar olabildiği gibi yüzün yarısını kaplayacak kadar dev büyüklükte de olabilir. İlk bir yaşta dideral (propranolol) ile tedavi denenmeli, büyüme yakından takip edilmeli,dir.Ayrıca daha fazla bilgi için sitesinden bilgi alabilirsiniz.

 Şarap lekesi ( porto vien stein )
Cilt sebiyesinde yada hafif kabarıktır, yüzün yarısını kaplayabilecek kadar geniş olabilir ama daha küçükte olabilir. Vücudun her yerinde görülebilir. Doğumsal bir sorundur. Tedavisi lazerle yapılır ancak iki şey iyi bilinmelidir. 1-Tam iyileşme için 30-40 seans gerekebilir 2- Şarap lekesi büyüklüğünde yanık izi kalır(kalacak yanık izi şarap lekesinden daha az dikkat çeker ancak rahatsız edici olabileceğini bilerek beklenti oluşturulmalıdır).

Gül lekesi ( spider anjioma )
Dar alanda örümcek ağı görünümünde kılcal damar yumağıdır. Kılcal damar çatlaması da denilir. Genellikle elmacık kemiği üstünde veya burun civarında oluşur. Yüz bölgesinde olduğu için çok dikkat çekicidir. Gençlerde yüz bölgesinde en sık gördüğümüz damarsal sorundur. Tedavisi son derece basittir ve genellikle fark edilir iz kalmaz.

 Chery
Orta yaş ve sonrasında gövde cildinde görülen 2-3 mm lik kırmızı noktalardır. Kol ve bacakalrda daha seyrek görülür. Sebebi kesin belirlenememiştir yaşa bağlı olarak “damar geliştirici faktör” adlı maddenin artışı suçlanmaktadır. Bir kişide onlarca olabilir ama her biri 1-2 dakikada alınabilir. Alındığı yerde hiç kalmadı denecek kadar belirsiz bir iz kalabilir.

Kırmızı Ben Tedavisi

Tüm bunlar bir anlamda damarsal yapıdan kaynaklanan iyi huylu tümörlerdir (kötü huylu olana hemanjio sarkom denir), büyüklüğüne, yaygınlığına, ciltten kabarıklığına göre şu yöntemlerin biri veya birkaçıyla birlikte tedavi edilebilir.

  • Lazer; daha çok yüzeyellerde kullanılır
  • Radyo frekans; en etkili yöntemdir, çoğu vakaya uygulanabilir
  • Skleroterapi; dolaşımın yüksek olduğu ağız içi gibi yerlerde kullanılır
  • Köpük tedavisi; skleroterapinin gelişmiş şeklidir
  • Ameliyat; ciddi rsikleri olduğu için tercih edilmemektedir.

Kırmızı Ben Kanaması

Hangi tip olursa olsun kırmızı benlerin derisi normal deriye kıyasla daha incedir, çabuk yaralanabilir. Yaralandığında diğer benlerden farklı olarak damardan zengin olduğu için fazla kanar, büyükse abartılı düzeyde kanama olabilir, basit şekilde durdurulamayabilir. Kanama olduğunda profesyonel destek alınmalıdır. Profesyonel destek alınıncaya kadar direk üzerine baskı uygulanmalıdır. Tabiki en doğrusu bu tür sorunları yaşamadan zamanda, uygun şartlarda iken tedavi edilmesidir. Kol bacak gibi alanlardaki kanarsa filmlerdeki gibi daha yukarısına bandaj konmamalı kanama noktasını kapatacak şekilde bandaj uygulanmalıdır.

Hemanjiom Tedavisi
Kliniğimizde ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmakta olup radyfrekans, lazer ve köpük yöntemi ile hastalığa karşı etkili çözümler sunulmaktadır. Ameliyatla alınamayacak kadar hemanjiomlar da çağdaş yöntemlerle ameliyatsız tedavi edebilmekteyiz.

Ben Tedavisi Hakkında Bilgiler
Yapısal farklılıkları sebebiyle her tipin tedavisi farklıdır. Büyük olanlara hemanjiom denir ve bir kaç yöntem birlikte uygulanır. Vücuttaki kırmızı benler radyo frekansla alınır. Gül lekesi lazerle, spider anjioma denilen örümcek ağı kılcal damar çatlamaları telenjektazi radyo frekansıyla tedavi edilir.

Kırmızı Ben tedavi Fiyatları
Fiyatlar benin büyüklüğüne, yerleşim yerine, tipine, uygulanacak tedavi yöntemine, kliniğin ücret politikasına göre çok değişebilmektedir. Vücutta chery denilen küçük kırmızı benlerin tedavi ücreti sabittir ve Şişli, Kadıköy, Bakırköy, Ankara, İzmir ve Bursa şubelerimizin hepsinde aynıdır. Yani bir şubeden aldığınız ücret tüm şubelerde geçerlidir.
Vücuttaki kırmızı benlerin ücreti ; SGK sı olmayan hastalar için ilk ben 400 eklenen her ben 200 TL, SGK sı olanlar için ilk ben 200, eklenen her ben 1oo TL olarak uygulanır yani % 50 si ödenir.
Gül lekesi büyüklüğüne göre her biri 400-500 TL dir.
Şarap lekesi ve hemanjiom tedavi ücretleri muayeneyle belirlenir.
Uygulanan bu ücretler net tedavi ücretleridir, seansla ilgili değildir. Birden fazla seans uygulansa da ek ücret alınmaz. İlk seansta alınan ücret karşılığında tamamen iyileşene kadar ücret talep edilmez.

Daha ayrıntılı bilgi için sanal muayene sayfamızı kullanabilir veya aşağıdaki cep telefonlarından whatsapp üzerinden fotoğraflar gönderebilirsiniz. Fotoğrafa göre ücret verilebilen hastalara net ücret verilecektir ancak anjiografi, doppler, MR gibi ek tetkik gerekecek hastalar ancak bunların sonucuna göre ücretlendirilecektir.

Ankara: 0505 119 3690
Bakırköy: 0542 621 0888
Şişli: 0532 463 9682
İzmir: 0542 295 52 54
Bursa: 0532 152 26 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım