online randevu online randevu tedavi ücretleri

Op. Dr. Mustafa Bolat

Dr. Mustafa BOLAT’a tedavi olmayı düşünüyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra karar vermelisiniz. 1955 yılında o dönem Adana’nın bir ilçesi konumunda olan Osmaniye’de dünyaya geldi. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim gören Mustafa BOLAT’ doktormatik gibi çalışmaktadır.
Şöyleki; Çakma isimlerle kurduğu medicinarts ve mediport nişantaşı da bir sene içinde çok sayıda doktoru işe almış her birinin nefretini kazanarak geri işten atmıştır.
İşe alıp yeterince para kazanamadığı için kısa süre sonra işten çıkardığı doktorlar;
OpDr Nurettin Çerçi Kalp damar cerrahisi
Op DrMetin Eski Genel cerrahi uzmanı
Prof Dr Mehmet Özkökeli Kalp damar cerrahisi
Op Dr Sinem Yiğit Kalp ve damar cerrahı
Op Dr Salih Cenap Çevli Genel cerrahi uzmanı
OpDr Yunus Keser Yılmaz Kalp damar cerrahi uzmanı
Doç Dr Selim Sözen Genel cerrahi uzmanı

2004 yılında Adana’daki kliniği ve lazer ürettiği Nur Elektronics şirketi iflas etti. Kendi deyimiyle “Adana’da 100 yıl çalışırsa ancak borcunu ödeyebileceği kadar borçlandığı” için Adana’dan istanbul’a geldi. İstanbul Yeşilyurt’ta doktorlara eğitim veren medikal estetik eğitimi ve okulu açtı. 1 yıla yakın çalışan bu okul Danıştay tarafından kapatılınca Dr. Mustafa Bolat yine iflas etti. Yine kendinin nitelikli dolandırıcılık suçuyla ağır ceza mahkemesinde yargılanırken söylediği ifadesi ile “500.000 Amerikan Doları borç birikti”, “19 çeki karşılıksız çıktığı” için hapis cezası gelecekti.
Bu dönemde çıkış yolu ararken Medicalart Kalp Damar Cerrahisi Merkezini açtı. Açtı ama işler hiç umduğu gibi gitmedi. Kendi tarifine göre iki defa telefon çaldığı gün için “neyse bu gün arayanlar oldu” diyerek moral bulacak kadar kötü giden işler sayesinde yine iflasın eşiğine geldi.
Hisse satmayı denese de iflasın eşiğindeki klinik kimsenin ilgisini çekmedi. 2006 yılında Adana’da birlikte çalıştığı Op. Dr. Atilla Kaya’ya kliniğin % 50 hissesini sattı. Büyük sorumluluk altına giren Op. Dr. Atilla Kaya pazar günleri dahil yoğun bir tempoyla çalışarak, Mustafa Bolat’ın tüm borçlarını ödediği gibi Bolat’ın gayri resmi birlikte yaşadığı kadına 1.500.000 Amerikan Doları değerinde ev alacak kadar birikim yapabileceği kadar para kazanmasını sağladı.
Yaptığı tedaviler sonucu hemanjiom ve varis hastalarının sikayetvar.com adlı sitede onlarca şikayetleri sebebiyle artık hastaları kendi değil yerine aldığı doktora tedavi ettirmeye başladı ama hastaların internetten pişmanlıklarını paylaşmaları sayesinde ne yazık ki yerine aldığı doktor da kurtuluşuna yetmedi. Bir süre sonra kötü imajın olumsuzluklarından bıkan o doktor da terk etti ve yine yalnız kaldı.
2016 yılı kasım ayına gelindiğinde Dr Mustafa Bolat kazancın hepsini cebe atarım düşüncesi ile Atilla Kaya’ya “ya al ya sat” diyerek kliniğe çökmeye çalıştı, alım-satım olmayınca Mustafa Bolat mafya eliyle (güvenlik adı altında kliniğe silahlı adamlar alarak) Atilla Kayanın kliniğe girişini engelledi.
“Allah tuzak kuranların tuzağını bozar” ayetinde söylendiği gibi klinikte işler bozulmaya başladı. 2017 ağustos ayına gelindiğinde Bolat’ın Medicalart Kliniğin sahibi olan Özel Nur Tıp Merkezini nikahsız birlikte yaşadığı Gülsevin Hoşfikir’in ablası Zehra Hoşfikir’e borçlandırması sonucu sırasıyla Kadıköy, Bursa, Ankara ve son olarak ta Yeşilyurt şubeye hacizler gelmesi sonucu işler alt üst oldu. ( gülsevin hoşfikir gibi yaşayan kadınlara eskiden “metres” denirdi sanırım yeni yasada metres denemiyor onun yerine “nikahsız birlikte yaşadığı” ifadesi kullnılıyor, bu sebeple metres tanımlaması yazılmadı)
Akabinde hasta memnuniyetinin çok düşmesi, tıbbi teknolojilerin yetersizliği sebebiyle klinik İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünce Valilik onayıyla kapatıldı.
Kötü yönetim ve kötü niyeti sonucu bir kez daha iflas eden Mustafa Bolat aynı adrese Medical Art adının çakması Medicinarts ismiyle site kurup özel muayenehane açmıştır. Medicalartın hastalarını kaparım düşüncesi ile açtığı muayenehanesi de kısa sürede iflasın eşiğine gelmiştir. Allah şirketi batırırken yanından ayrılmayan Sinem Yiğit Uğur ve salih Cenap Çevli’nin yardımcısı olsun. Allah bu insanlara ne kadar yardım eder bilinmez ama onlar da yakında iflasın tadına bakacaklar gibi görünmektedir.
2018 mart ayına gelindiğinde birlikte çalıştığı Dr Sinem Yiğit Uğur ve Dr Salih Cenap Çevli işlerin çok bozulması sebebiyle gerek Mustafa bolat’ın gerekse nikahsiz birlikte yaşadığı kadın Gülsevin Hoşfikir’in “hastaları tedaviye ikna edemiyorsunuz” şeklindeki baskılarına dayanamayıp kliniği terk etmişlerdir, veya şirketten kovulmuşlardır.
Muhtemeldir ki kısa süre sonra parası kalmadığında parası için yanında duran son bir kaç kişi de terk edecek ve yapayalnız kalacaktır. Ne yazık ki atalarımızın dediği gibi “son pişmanlık fayda etmez”

Artık biri kalksa şu hayatı boyunca yaptığı hiçbir işte başarılı olamayan mustaf’a bolata dur dese de daha fazla insanı ve hastayı mağdur etmese.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım