online randevu online randevu tedavi ücretleri

Op. Dr. Sinem Yiğit Uğur

Op. Dr. Sinem Yiğit Kimdir?
1980 Yılında Samsun’da hayata merhaba demiş olup, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da gerçekleştirmiştir. 1998 Yılında Adana Kurttepe Anadolu Lisesinde tamamlayan Doktor Sinem Yiğit üniversite öğrenimini ise 1998-2004 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde gerçekleştirmiştir.
2015 yılında MedicaLArt Kalp Damar Cerrahi merkezinde göreve başlamıştır . Burada iki yıl çalıştıktan sonra klinik ortaklarından Dr Mustafa Bolat ile birlikte kliniği çalışamaz hale getirmiş ve Klinik İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kapatılmıştır. Yine genel cerrahi tarafında da Dr Salih Cenap Çevli’de hasta şikayetlerinden nasibini almış ve o da üzerine düşeni yapıp kliniği adım adım batırmaya destek olmuştur.
Hasta memnuniyetinin çok düşük olması, kötü ekonomi yönetimi sonucu çok sayıda hacizlerle kliniğin teknolojik donanımı yok edilmiş ve bu sebeplerle il sağlık müdürlüğünde ruhsatı iptal edilmiştir.
Medicalartın hastalarını çelerim düşüncesi ile aynı binada kendine özel muayenehane açmış, Medicalart adının tanınmışlığını kullanarak Medicinarts adıyla çakma klinik ismi almıştır. Ne aldığı bu sahte klinik ismi ne de aynı adreste hasta kabul etmesi ne yazık ki kendisini kurtarmayacaktır çünkü hastalar artık bu tür şeylere kanmıyor.

Op. Dr. Sinem Yiğit Uğur hakkında ayrıntı için TIKLAYIN

 

 

Son dönemlerde hemonjiomun tedavisinde propranolol adında yüksek tansiyonu düşürmek için kullanılan madde, ( Türkiye de kutu adı dideral ) kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle başkent Üniversitesinden oldukça güzel sonuçlar alındığı yönünde bilimsel çalışmalar yayınlanmıştır. Ayrıca istenmeyen etkileri uygulanan diğer yöntemlere göre daha azdır. Artık ilk tedavi seçeneği olarak düşünülmelidir.
Dideral Yan Etkiler Nelerdir
Bronşlarda daralma
Kalp atım sayısında yavaşlama
Tansiyon düşüklüğü
Kan şekerinde düşme
Bu yan etki ihtimallerini azaltmak ve bu komplikasyonlardan daha az zarar görmek için dideral adlı ilaca başlamadan önce EKG çekilmeli ve dozu belirlemek için çocuk klinik takibi altındayken  ilaç başlanmalıdır. Bu şekilde olabilecek komplikasyonlar bebek eve gitmeden görülür ve doz buna göre değiştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım