online randevu online randevu tedavi ücretleri

Radyo Dalgalarıyla Varis Tedavisi

Radyo dalgalarıyla varis tedavisi özel klinik ve hastanelerde kullanılmaktadır ve radyo dalgaları ile tedavi tekniği her gün yeni bir branşın hizmetine girmektedir. Kullanılan dalgalar kanser tedavisinde radyasyon enerjisinden çok farklı bir enerji türüdür. Üretilen enerji 4 mega hertz dalga boyunda bir enerji türüdür ve bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Radyo frekans (RF) adıyla anılan bu cihazla ince ve orta kalınlıkta kılcal damar tedavisinde kullanılır. Deri üzerinden direk damara dokunularak uygulanır, cihazın ucu damara değdiği an varisli damar yok olur. Çok pratiktir ve etkindir. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır ancak çok yaygın vakalarda seans gerekebilir. Kliniklerin yaklaşımları farklılık gösterebilir ancak kliniğimizde radyo frekans uygulamalarının seanslarından artı ücret alınmamaktadır.

 Radyo dalgalarıyla varis tedavisinin özellikleri ;

  • Hiçbir yan etkisi yoktur
  • Uygulama çok pratiktir
  • Maliyeti düşüktür
  • Tüm kılcal (yüz,burun bacaktaki) varislerin tedavisinde kullanılabilir.
  • Acı çok az olduğu için uyuşturucuya ihtiyaç duyulmaz.
  • Ameliyat edilemeyecek kadar ince damarlara çözüm getirir
  • Köpük veya skleroterapi uygulanamayan damarlar yok edilebilir.
  • Uygulama sonrası bandaj gerekmez.
  • Hasta sosyal yaşamını sürdürürken tedavisini yaptırabilir

Kılcal damarlar genellikle ağrı yapmazlar ancak bir çok vakamızda tedavi öncesi bacak ağrısı olan hastalarımızın ağrılarının geçtiğini görmekteyiz. Steril klinik ortamı ve işini özveri ile yapan idealist bir ekibin sayesinde varislerinizden kurtulabilirsiniz. Varis bitkisel tedavisi ya da geleneksel metotlar ile zaman yitirmek yerine modern tıbbın sizlere sunduğu tedavi yöntemlerinden faydalanmalısınız. Kliniğimiz 23 yıllık deneyimi ile her daim yanınızdadır.

Kalın Varislerin Radyo Dalgalarıyla Tedavisi
Yukarıda yazılanla aynı enerji türü kullanılsa da farklı cihaz ve farklı bir yöntemdir. EVRFA ( endo venöz radyo frekans ablasyonu) Kalın varisin içine uzun tel gönderilir. En üstteki genişlemiş kısımdan başlayarak damarın içinden radyo dalgaları verilri. Isıtıcı etkiye sahip bu enerji telin ucuna denk gelen kısmı içerden yakar. Damarın yanan kısmı tıkanır, yanık kısım vücut tarafından metebolize edilerek yok edilir. Ameliyatsız sınıfa sokabilecek kadar küçük ve kolay bir girişimdir. Tecrübeli ellerde son derece yüz güldürücü sonuç elde edilir. Sadece telin girebileceği kadar 2 mm lik bir delik açılır. İşlem sonrası hasta sosyal yaşamına dönebilir.

Varis Bitkisel Tedavisi Mümkün Mü?

Bitkisel tedavi yöntemleri hastalara ameliyatsız ve bir o kadar da ekonomik fiyatlar ile vakadan kurtulmayı vaad ettiği için büyük rağbet görüyor. Halbuki ameliyatsız varis tedavisi denilince akla sadece bitkisel karışımların gelmesi büyük bir yanılgıdır. Damar hastalığı olan varis üzerinde hiçbir yapıcı etkiye sahip olmayan bitkisel karışımlara rağbet etmemeli ve çağdaş yöntemler kullanan sağlık kuruluşlarına başvurmalısınız. Zira uzun yıllardan bu yana ameliyatsız varis tedavisi özel hastane ve kliniklerde uygulanmaktadır. Hem de oldukça cazip fiyatlar ile… Varis tedavisinde kullandığımız yöntem ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızda yer alan kanallardan bize ulaşabilirsiniz. Kliniğimiz 7/24 hizmetinizdedir. 0532 574 55 36

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım