online randevu online randevu tedavi ücretleri

Variste Radyo Frekans Tedavisi

Radyo frekansla varislerin ameliyatsız tedavisi; ince ve orta kalınlıkta kılcal damar tedavisinde kullanılır.Deri üzerinden direk damara dokunularak uygulanır,cihazın ucu damara değdiği an yok olur. Çok pratiktir ve etkindir.Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır ancak çok yaygın vakalarda seans gerekebilir.Kliniklerin yaklaşımları farklılık gösterebilir ancak kliniğimizde radyo frekans uygulamalarının seanslarından artı ücret alınmamaktadır. Radyo frekansla varis tedavisinin  avantajları neler? sorusuna yanıt verecek olursak;

-Tüm kılcal (yüz,burun bacaktaki) varisler tedavi edilebilir.

-Genel anestezi gerektirmez bölgesel uyuşturmayla yapılabilir.

-Ameliyat veya laserden daha az ağrılıdır.

-Ameliyat edilemeyecek kadar ince damarlara çözüm getirir.

-Köpük veya skleroterapi uygulanamayan damarlar yok edilebilir.

–Ekonomiktir.

-Uygulama sonrası bandaj gerekmez.

Radyo frekansla varis tedavisinin  dezavantajları ;

Kalın varislerin tedavisinde yetersiz kalır.

Kılcal damarlar genellikle ciddi şikayet yapmazlar ancak özellikle etek veya şort giymek isteyen bayanlara ciddi sosyal sıkıntı verebilmektedir. Öyleki bazı vakalarda bacak o kadar çirkin görünür ki yazın bile çorap giymek zorunda bırakabilir.

Varis Tedavi Ücretleri

Ücret sorusu kliniğimize yöneltilen soruların başında gelmektedir ama hastayı ya da fotoğraflarını görmeden net ücret vermek mümkün değil. Hastalığın yaygınlığına göre 400 TL ile 4000 TL arasında değişebilmektedir. Varis tedavi ücretleri toplumumuzda varılan yanlış yargı ile maliyetli olduğu düşünülen bir uygulama olsa da doğru hekim ve kuruluş ile iletişime geçtiğinizde oldukça ekonomik fiyatlara tekabül edecektir. MedicalArt kliniğimiz hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini her şeyin üstünde tutan anlayışı ile vatandaşların bütçesini zorlamayacak ücretler belirlemektedir. Tedavi ücretleri hakkında net bir rakam verebilmek içinse vakayı incelememiz ve hangi derecede olduğunu tespit etmemiz önemlidir. Bu bağlamda varisli bölgenin resmini çekerek bizlere WhatsApp üzerinden ulaştırabilir ya da ücretsiz muayenemize katılabilirsiniz.

Radyo Frekansın kullanıldığı bir diğer yöntem ise damar içinden uygulamadır ve şu şekilde yapılmaktadır;

EVRFA
Endo Venöz yani damarın içinden bir uygulamadır. Diz veya bilek kısmından küçük bir delik açılır bu delikten ince tel genişlemiş damarın en üst noktasına kadar ilerletilir. En üst geniş kısımdan başlayıp damar içerden yakılarak geri doğru çekilir. Telin ucundaki yüksek frekanslı radyo dalgaları bulunduğu alanı 100-120 dereceye kadar ısıtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım