Op. Dr. Altan Karan

Dr. Altan Karan Kimdir
Meslekte 25 yılını tamamlayıp emekliye ayrılmış genel cerrahi uzmanıdır. Manisa Devlet Hastanesinde uzun yıllar hizmet verdikten sonra Manisada Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinden emekli olmuştur. Bis süre Manisa Vatan Hastanesinde çalışmış orası da iflas edince emekliliğin tadını çıkarmaya karar vermiştir.
Ayrıntılı bilgi için kişisel sitesi www.altankaran.com a bakabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dahiliye gibi ilaçlarla tedavi yapılan branşlarda emeklilik çok daha ileri yaşlara uzatılabilirken cerrahi branşlarda ileri yaşlarda ameliyat yapmak zor olduğu için daha erken emekli olunabilmektedir.  Emekli Op. Dr. Altan Karan 1955 senesi Ankara doğumludur. Bolu Mengenlidir.

 

Babasının öğretmen olması sebebiyle ilk okul eğitimini babasının öğretmen olarak çalıştığı Kütahya Gediz ilk öğretim okulunda bitirdi. Sonraki dönemde eskiden öğretmen yetiştiren Balıkesir Savaştepe öğretmen okulunu bitirdi. Aslında öğretmen olarak meslek edinmiştir ancak doktor olmaya karar vermiştir.  Burada liseyi bitirmiştir. Öğretmen olarak çalışmak yerine üniversite sınavına giirip tıp fakültesini kazanmıştır. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başlayıp altı yıl okuyup pratisyen hekim olarak mesleğe atılmıştır. Askerliğini Bolu Komando Tugayında yapmıştır. 1980 li yılların başlarında Ege Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniğinde ihtisas yapıp genel cerrah olmuştur. Genel cerrah uzmanı olduktan sonra Manisa Devlet Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır. Sağlık Bakanlığı Manisa Devlet hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde uzun yıllar çalışıp yaşının çok ilerlemesi sebebiyle emekli olmuştur. Hobi olarak internette makaleler ve bilimsel çalışmalar paylaşıp, hastalardan gelen sorulara cevap vererek zaman geçiren  Dr.Karan Halen emekli bir genel cerrah yaşamını sürdürmekte emekliliğin tadını çıkarmaktadır. Torunlarıyla zaman geçirmeyi çok seven Dr Karan yaz aylarında Foca’daki yazlığında, kış aylarında ise Manisa merkezdeki evinde hayatının geri kalanını televizyon izleyerek tamamlamaktadır.
Manisa Alman Hastanesinde bir süre çalışmış ancak hastanenin iflas edip kapanması sonucu o dönem işsiz kalmıştır. Manisa Alman Hastanesi hacizler sebebiyle ihale yoluyla satılmış yeni sahipleri yarım ağız “gel birlikte çalışalım ” teklifi getirse de zamanla ciddi olmadıkları anlaşılmıştır. Eski hastanesine dönebileceği için heveslenmişse de gerçekleşmemesi üzücü olmuştur.
Emekliliğinin bir döneminde Medicalart İzmir şubede hasta kabul etse de bir süre sonra Medical Art Klinikten de kopmuştur.
Op. Dr.KARAN Dr. Mustafa BOLAT ile yola devam etmeyi düşünmüş ancak kısa sürede anlaşmazlık çıkıp ortaklık bitmiştir.

Sayfanın buradan sonrası okumasanız da olur kısmıdır.

Op. Dr. Altan KARAN ;
Çalıştığı 25 yıl boyunca Manisa’da
Guatr (tiroid bezi hastalıkları) ameliyatı
Safra kesesi taşı, iltihabı vs ameliyatları
Mide ülserleri, kanserleri, oniki parmak bağırsağı ülserleri ameliyatları
Bağırsak tıkanmaları, tümörleri
Dalak büyümesi ve diğer hastalıkları
Göbek, kasık fıtığı gibi fıtıkların ameliyatları
Meme, kistleri, meme kanseri, meme apsesi gibi bir çok hastalık grubunda yüzlerce hastayı ilaçla veya ameliyatla tedavi etmiştir.
Hobileri;
Vakit ve uyku sorunu olmadığı için her gün sabaha karşı 4 gibi yürümeye başlar ve günde 2-3 saat yürüyüş yapar
Torunlarının okuldan kalan saatlerinde onlarla tavla ve diğer oyunlar oynar
Türk sanat müziği dinler
Yaz aylarında denize girer

Uzun yıllar içinde yaptığı binlerce ameliyatın yorgunluğu ve bu ameliyatların verdiği stresin ve yıpranmışlığın getirdiği ruh haliyle emekliliğin hakkını vermektedir. Sıkça İzmir’de vakit geçirmektedir.
Her ne kadar 63 yaşından sonra internette bir şeyler yaparak veya Dr. Mustafa Bolat ile ortaklık yaparak ayakta kalmaya çalışsa da yürütememiş fastmed diye kurduğu site Mustafa Bolat tarafından elinden alınmıştır.

Dr. Altan Karan adres
Uncubozköy Mahallesi
Yunus Emre
Manisa Merkez

Medica İzmir
Fast medi elinden kaptırınca Medicaizmir adıyla bir site kurmuşsa da başarı şansı olmayan bir hobi sitesi halinde kalması kaçınılmazdır. Çünkü kurduğu bu sitede varis tedavisi de yaptığını yazmaktadır. İzmir insanı genel cerrahın varis tedavisi yapmasına güvenmeyecektir. Başka doktorlara yönlendirmesi de İzmir’li için kabul edilebilir bir şey değildir.