online randevu tedavi ücretleri

Ben Buharlaştırma Tedavisi

Buharlaştırma yöntemiyle ben tedavisi; Benin elektrik enerjisiyle buharlaştırılarak yok edilmesi yöntemidir. Elektro koter cihazıyla yapılır, elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.

Ben Buharlaştırma Tedavisi
Buharlaştırmayı aslında süblimasyon yani katıdan buharlaşma olarak tanımlamak daha doğru olur. Bu amaçla kullanılan farklı teknolojiler vardır.

Elektrokoter
Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıldığı gibi benlerin tedavisinde de kullanılır. Vücuttan kabarık olan tüm benlerde en etkili yöntemlerden biridir.

  • Elektro koter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde buharlaşır, ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar tabakalar halinde tedavi yapılır. Ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanır.
  • Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.
  • Ben ne kadar büyük olursa olsun tedavisi yapılabilir. Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çıkar. Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengi ile aynı renge dönüşür.

Radyo Frekans
Koteri tahtından eden bir teknolijidir. Radyo frekans bir çok yönden üstün olması sayesinde ben tedavisinde en yaygın kullanılan teknoloji olmuştur. İşlem sonrası kalan  iz kotere kıyasla daha azdır. Uyuşturmayı gerektirmeyecek düzeylerde hafif bir acı olur. Kabarık, düz, koyu renkli, deri renginde tüm benlerin tedavisinde güvenle ve başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Plexr Tedavisi
Aslı plazma tedavisidir, plazmaya dönüşüm sırasında ortaya çıkan ısı enerjisi kullanılır. Radyo frekansın ve koterin kullanıldığı her bende kullanılabilir. Etkissi radyo frekans gibidir. Daha yeni bir teknolojidir. Bene ek olarak leke ve kırışıklıkları yok etmek için de kullanılmaktadır.

Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Her üç yöntmede de fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir. Tedavinin bir defada bitirilmeye çalışılması yerine gerekirse 2.seansı yapmak oluşabilecek iz miktarını da azaltacaktır. Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde çok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir. Ameliyatla kıyaslandığında çok daha pratik sorunsuz bir yaklaşımdır. Uygulama çok az acılı olduğu için genellikle uyuşturmak bile gerekmez.Tedavi sonrası herhangi bir ilaç veya ürün kullanımı önerilmez.

Ben Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Ben aldırma işleminde ücretlendirme büyüklüğe göre değişmekler birlikte tüm yöntemlerde aynı ve sabittir. Ben tedavi ücretleri ile ilgili net bir rakam vermek için sizleri muayene etmemiz için ya fotoğraflar göndermeli ya da muayeneye gelmelisiniz. Bunun yanı sıra beninizin büyüklüğüne göre siz de hesaplayabilirsiniz. Genel bir bilgi vermek gerekirse; SGK sı olmayan hastalarda ilk ben 1000 TL’den başlarken eklenen her ben 500 TL’den başlamaktadır, SGK’lı hastalarımıza uyguladığımız %50’lik indirim ile ilk benin alınması 500 TL’den başlar. Benin büyüklüğü 5 mm kadarsa ki benlerin % 95 i bu büyüklüklerdedir. 5-10 mm arasındaysa yukarıdaki ücretler % 50 artar. 1 cm den daha büyük olan benlerin ücretlendirmesi ancak muayene ile belirlenir.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım