online randevu online randevu tedavi ücretleri

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır? Hem kadın hem de erkekler için yapılan bir uygulama olan kaş ekimi bir seansta gerçekleştirilen basit bir uygulamadır, seyrek bulunması halinde rötuş ekimi yapılabilmektedir. Kaşla ilgili bir çok sorunlu durumlarda yapılabilmektedir. Kaş bölgesine saç ekiminden çok farklıdır, işlem aynı gibi görünse bile ince ayrıntıları farklıdır ve kaliteyi belirleyen bu farklardır.

Muhtemelen bir çoğumuzun ilk defa duyacağı kaş ekimi uygulaması bu alanda yaptırabileceğiniz en mantıklı uygulama olacaktır. Kalıcı makyaj, kalem, dövme, kalıcı kontör gibi uygulamaların hiç birisi doğal olmadığı gibi doğala yakın bir görünüm elde etmeniz imkansızdır. Kaşsızlık probleminde doğala en yakın çözümü yalnızca ekimle alabilirsiniz. Bunun için mutlaka başarılı bir uzman ile çalışmalısınız.

Kaş Ekimi Hangi Durumlarda Yapılır?
Özellikle kadınlarda bir çok nedenden dolayı kaşsızlık problemi (Kaş Dökülmesi) ortaya çıkmaktadır. Estetik yönden dikkat çekici olan bu duruma genelde bilinçsiz kaş alma ve aldırma neden olmaktadır. Aynı şekilde daha güzel bir görünüm elde etmek için uygulanan dövme, kalıcı kontur gibi uygulamalar kaş köklerine zarar vererek dökülmesine neden olur. Bunun dışında hastalıklar, kullanılan ilaçlar, yaşlılık ile zayıflayan kökler kaşların dökülmesi, seyrelmesi gibi çokta arzu edilmeyen sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Yara ve Yanız İzleri Kapatma Bir çok insanın yüzünün çeşitli yerlerinde belirgin izler bulunmaktadır. Yara, yanık, kaza ve ameliyat izlerine kaş ekimi yapılarak kapatılmaktadır. Ekim işleme uygun şekilde yapılırsa yara izi hiç olmamış gibi kamufle edilebilir.

Saçkıran Aniden ortaya çıkan kaş dökülmelerinin bir diğer nedeni Saçkıran olup, Alopecia Areata olarak bilinmektedir. Vücudun her yerinde ortaya çıkmasına karşın saç ve kaşlarda daha dikkat çekici ve dramatik bir görünüme neden olmaktadır. Saçkıran tedavisine yönelik sarımsak, kortizon ve SADBE ilacı 1 yıl içerisinde dökülen kıl köklerini geri getirmemesi halinde sizin içinde tek çözüm kaş ekimi olacaktır.

Sıkılaştırma ve Şekil Verme Dökülme dışında ayrıca daha güzel bir görünüm elde etmek için sıkılaştırma ve kalınlaştırma amaçlı ekimler yapılmaktadır. Yani doktorunuzla görüşerek ne yapılması gerektiğini kararlaştırmalısınız.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ?

Son yıllarda önemli bir sektör haline gelen saç ekimi bilinçli / bilinçsiz uzman olan / olmayan herkes tarafından yapılmaktadır. Aynı uygulamayı kaş, sakal ve bıyık ekiminde de yaygınlaştığı görülmektedir. Fakat kaş ekimi saç kadar basit olmadığı, FUT (eski ve ilkel) yöntemlerin uygulanamadığı için kolay yapılan bir yöntem değildir. O nedenle mutlaka uzmanın tecrübeli olması gerekir. Sizde bu konuda araştırmalar yaparak nasıl olması gerektiğine hakim olmalısınız. Kaş ekimi yapılışı 2 aşamadan oluşmaktadır. Ekimi yapılacak kılların ense bölümünden genelde 1 cm alanda alınarak kısa sürede kanal (delik) açarak tek tek ekilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

FUE Yöntemi ile Yapılmalı
İlk olarak bilmeniz gereken uygulanacak yöntemin mutlaka FUE olması gerekir. Özellikle saç ekiminde yeterli tecrübesi olmayanların uyguladığı FUT en eski ve ilkel yöntemlerden biri olup, kaşlarda uygulaması çok kötü bir görünüme neden olur. Onun için mutlaka uzmanın uygulayacağı yöntemi öğrenerek FUE olmasına önem vermelisiniz. Ve hatta bir kaç tane daha önce yaptığı örneklere bakmalısınız.

Kökler Bekletilmeden Ekilmeli
Kaş nakli için gerekli kıllar ense kısmında en fazla 1 cm gibi bir alanda traş yapılarak alınmaktadır. Alım esnasında alım için kullanılan uçlar 0.6 yada en fazla 0.7 mm çapında olması gerekir. Çünkü daha büyük oranda olursa kaşlarda delik görünümüne neden olur. Aynı şekilde alınan kıl kökleri çok fazla zaman kaybetmeden (oksijensiz kalıp, ölmeden) yine aynı büyüklükteki uçlar ile ekilmesi gerekir. Çünkü alınan kıl kökleri uzun süre beklemesi halinde oksijensiz kalarak ölecektir. Ölü kılı ekmek hiç bir işe yaramaz. Çünkü 10-15 gün içinde dökülür.

25-30 Derece Açılarla Ekim Yapılmalı
Sanırım en önemli hususlardan biride ekim yapılırken dikkat edilmesi gereken açı olacaktır. Çünkü yeterince tecrübesiz uzmanlar bu hususa dikkat etmediği için genelde ekilen kaşlar dik çıkmaktadır. Bu sorunu önlemek için ekim esnasında 25-30 derece açı ile yapılmalıdır.

300-600 Kök Yeterli Olur
Bu konuda en çok merak edilen hususlardan biride kaç kök ektirilmesi gerektiğidir. Dökülmenin durumuna göre 300 ile 600 arasında bir rakam gerekmektedir. Genelde 300-350 kök ideal bir görüntü için yeterli olmaktadır.

Uzman doktorun bizzat kendisi tarafından yapılmalıdır. “doktor kontrolünde ekiyoruz” sözü anlamlı değildir, nasıl otbüsü şöför kontrolünde muavin sürmüyorsa kaş gibi ciddi bir işlem de doktorun kendisi tarafından yapılmalıdır.

Kaş Ekimi Uzmanları

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ekimi yapacak kişinin uzman doktor olması gerektiğidir. Bir çok kurumda yardımcı personel ekim yapmakta doktor sadece arada bir uğrayıp hastanın hatırını sormaktadır.

Ekilen Kaşlar Kalıcı Olur mu?
Bu alanda uzman biri tarafından yapıldığında tüm kaşlar kalıcı olmaktadır. Tabii ki onun öncesinde bilmeniz gereken şok dökülme şeklinde bir süreç bulunmaktadır. Saç ekimi dahil tüm ekimlerde görülen şok dökülme kişiyi rahatsız etse de bu normal bir şekilde bir geçiş sürecidir. Dökülen kaşlar %99 yeniden çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım