online randevu tedavi ücretleri

Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Masum et parçası gibi görünen benler derinlemesine incelediğinizde kanserleşme ve aynı zamanda büyüme riski ile hemanjiom soruna neden olma sonucu görülebilir.

Bu nedenle bir çok insan farklı nedenlerle ben aldırma işlemi yaptırmaktadır. Ben aldırmak daha çok estetik amaçlı yaptırılan bir işlem olsa da doğal olarak hasta ne kadar iz kalacağını merak etmektedir.

İz Bırakmayan Ben Aldırma Yöntemi

Ne yazık ki henüz dünyada böyle bir yöntem geliştirilmedi. Hangi yöntemle alınırsa alınsın mutlaka iz kalacaktır. Kalacak izin miktarı yöntemin doğru seçilmesi, uygulayan doktorun tecrübesi ve benin yapısına göre değişir.

En az izle iyileşecek doğru yöntem seçildiyse sohbet mesafesinden algılanamayacak kadar belirsiz olur. Her ben için en doğru yöntem seçilmelidir. Bu seçimin yapılabilmesi için gidilecek klinikte radyo frekans, plazma, lazer ve elektro koter teknolojilerinin olduğundan emin olunmalıdır yoksa ameliyata ikna edilirsiniz ve benden daha kötü görünen izle sonuçlanabilir.

İz Bırakarak İyileşme Durumu

Vücudu kaplayan cildin yaralandığı her tür doku travması mutlaka iz bırakarak iyileşir. Örnek elinizde küçük bir kesik yada ezilme olduğunu hayal edin o bölgede oluşan iz yada yara mutlaka kaybolur fakat 1 hafta 10 gün orada bir iz olacaktır.

Ben tedavisi de bir tür cilt yaralanmasıdır. Burada önemli olan ne kadar izin kaldığıdır. Değişik teknoloji ve yöntemlerle yapılan 5 farklı yöntemde geride kalan izin miktarı çok değişik düzeylerde olur. İz kalmasında kullanılan yöntem kadar benin yapısına, kullanılan teknoloji ve tedavi yöntemi kadar tedaviyi uygulayan kişinin bu konudaki tecrübesi de önemlidir.

Buharlaştırma Yöntemiyle Ben Aldırma

Aşağıdaki resimde göreceğiniz kişi ben aldırma işlemi buharlaştırma yöntemiyle yapılmıştır. Hastanın öncesi ve sonrası görüntüleri dikkatle incelendiğinde o kadar büyük bir ben olmasına rağmen fark edilir bir izin kalmadığı görülmektedir.

Ben Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Diğer hastanın öncesi görüntüsü olmadığı için eklenememiştir. Muhtemelen teknolojisi gelişmemiş bir sağlık merkezi yada hastanede yapılmış olması gerekir. Ancak öncesi ne kadar olursa olsun ben tedavi sonrası izin çok abartılı ve çok dikkat çekici olduğu görülmektedir.

Bu şekilde sonuçlanan tedaviler hastalarda pişmanlığa sebep olmaktadır. Çünkü ameliyatla ben alındıktan sonra geride kalan ameliyat izi benden daha kötü görünebilmektedir. Benleriniz varsa ve bunlardan rahatsızsanız nasıl ve ne kadar büyük ben olursa olsun fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tümünden kurtulabilirsiniz.

Bu hastanın tedavisi kliniğimizde yapılmamıştır

Araştırmanızı yaparken sadece yöntemi değil yöntemin nasıl kullanıldığını ve uygulayıcının bu konudaki birikimini sorgulamalısınız. Çünkü tüm bunlar ben tedavisi sonrası ne kadar izin kalacağını belirleyen bir çok faktör vardır ve bunları araştırırsanız ne kadar kalacağını tahmin edebilirsiniz.

Ben Tedavi Merkezi

Gelişmiş merkezimizde tüm benlerin tedavisi minimal yara izi kalacak şekilde yapılmaktadır. Alanında uzman hekimlerden oluşan kadromuz aynı zamanda portakal büyüklüğüne ulaşabilen damar beni (hemanjiom) tedavisi gerçekleştirmektedir. SGK lılara %50 indirim uygulanır, şubelerimizden ücretsiz muayene imkanı ile yararlanabilirsiniz. Siz siz olun ben ameliyatına razı olmadan önce çağdaş tedavi yöntemlerini iyi araştırın.

Plexr İle Ben Silme

Yüzeysel benler için kullandığımız bir yöntemdir. Asıl yöntemsel adı plazma tedavisidir. Plazma maddenin katı, sıvı, gaz gibi 4. halidir. Leke ile cihazın ucu arasındaki havanın plazmaya dönüşürken oluşturduğu enerjinin etkisiyle lekeden çok ince bir tabaka kaldırılmış olur.

Lekeli tabaka kalkınca alttan temiz deri çıkar. Yeni bir teknolojidir, daha çok yenilikleri yakından takip eden kliniklerde kullanılmaktadır. Kliniğimizin her şubesinde kullanımdadır. Özellikle yüzeysel benlerde son derece olumlu sonuç almamızı sağlamaktadır.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım