online randevu tedavi ücretleri

Sakal Ekimi

Sayfa İçeriği

21 yaşından sonra yetişkinlerde yapılabilen bir uygulamadır. Yüz bölgesinde hiç sakalın çıkmadığı, ya da seyrek olan, bölge bölge sakal çıkmaması ya da boşluklar, çıkan sakalların yeterli ve sağlıklı olmaması gibi durumların düzeltilmesi, yara yanık izinin kapatılması için yapılan ekim son derece tatmin edici bir işlem olup beklentiye göre bir bir kaç seans içinde gerçekleşmektedir.

Sakal Ekimi Video

Sakallar yetişkin bir erkeğin yüz bölgesinde en önemli görsel aksesuarlarından biri olup, maalesef çoğumuz tıraş olmaya üşenirken çoğu insanda ise sakalsızlık (köselik) yada seyreklik (yarı köselik) gibi sorunlar kişiyi hayli bunaltmaktadır. Sakalın çıkmamasının bir çok nedeni olup, en sık sebep köklerin olmaması ikinci sırada da hormon yetersizliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Ergenlik döneminde hormon içeren ilaçlarla tedavi edilen bu durum 20’li yaşlardan sonra geri dönüşü olmayan bir sürece girmektedir. Yani 21-22 yaşına kadar sakal çıkmadıysa yada seyrek ise hayatınızın geri kalan kısmını bu şekilde yaşarsınız. Çözümü kıl kökü nakli ile mümkün olup, sadece bir kaç saatinizi ayırmanız hayatınızda farklı bir başlangıç için yeterli olacaktır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli konu ekim işlemini uzman doktorun bizzat kendisi yapmalıdır. Doktor kontrolünde ekim sadece sizi aldatmak için üretilmiş bir söylemdir. Nasıl pilot kontrolünde hostesin uçak kullanması doğru değilse doktor kontrolünde yardımcı elemanlara ekim yaptırılması da doğru yaklaşım değildir. Sakal ekiminde tek yöntem FUE olup, saç ekiminde halen uygulaması devam eden FUT burada işe yaramamaktadır. O nedenle bu konuda dikkat etmelisiniz. Ekilecek kıl kökleri mümkünse sakalın gereksiz bölgelerinden boyun ve elmacık kemiği kısmından alınmalıdır. Alınan kıl kökleri çok fazla bekletilip, oksijensiz kalmasına ve buna bağlı olarak ölmesine müsaade edilmeden ekilmelidir. Bunun için az alım, az ekim uygulaması gerekir. Ekimi yaparken kesici aletlerle kanal açmak yerine 0,6 mm gibi ince uçlu iğneler ile delik açarak yapılmalıdır. Ekilen kıl kökleri 30-35 derece açılarla olmalıdır. Kanal açılarak yapılan ekimler 80-90 derece olacağı için dik görünüme neden olur. Aşağıda yer alan video’da uzmanımızın nasıl dikkatli ve başarılı bir şekilde yaptığını görebilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Yapılır?
Bugüne kadar Türkiye ve Dünya’nın her yerinden on binlerce ekim yaptık, işlemin aynı gün hatta bir kaç saat içinde bitmesi ile kişi aynı gün yaşadığı yere dönebilir. Günlük 1500 kıl köküne kadar ekim yapılabilmektedir.

Kaç Yaşında Sakal Ekimi Yapılır?

İlk olarak 21 yaşına kadar hiç sakalı çıkmayan yada seyrek olanlar bu noktadan sonra hiç beklemeden ekim düşünmelidir. Çünkü bu yaştan sonra kendiliğinden yada kullandığınız ilaç, serum vs ile sakal çıkması imkansızdır. Aynı şekilde yüzünde yara, yanık, ameliyat sonucu açıklık olanlar yine o açıklığı bu şekilde kapatabilir.

Kaç Kıl Kökü Gerekir?

Ücret bilgisini verdikten sonra şimdi toplam ücretin ne kadar olacağını merak ediyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken ne kadar kıl köküne ihtiyaç olduğudur. Örnek hiç sakalı olmayan birine en az 1000 kıl kökü ekmek gerekirken seyrek sakalı olan birine bunun yarısı hatta 300 kıl kökü yeterli olmaktadır. Yada yüzünde yara, yanık, ameliyat izi gibi durumlar dikkate alınmalıdır. Bu nedenle ekilmesi gereken kıl kökü sayısını doktorunuz ile birlikte belirlersiniz.

Sakal Ekimi Sonrası?

İşlem sonrası doktorunuz zaten sizi gerek sözlü gerekse yazılı olarak bilgilendirecek olmasına karşın buradan da dikkat edilmesi gereken hususları aktaralım. İlk yıkama minimum 48 saat sonrası yapılması gerekir. Yatarken yüz üstü değilde sırt üstü yatarak ekilen kıl köklerinin zarar görmemesine dikkat etmelisiniz. İlk tıraşı 12. gün sonunda olabilirsiniz. 2 Hafta sonra şok dökülme dediğimiz süreç ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Şok dökülme de ekilen kıl köklerinin hepsi yada bir bölümü 4-8 ay içinde çıkmak üzere dökülür. Çoğu zamanda hiç bir dökülme olmayabilir. O nedenle bu durum sizi hiç korkutmasın. İlk yıkamalarda Postop Saç Ekim Sonrası Temizlik Seti kullanmak akıllıca bir yaklaşım olur. İçeriğindeki maddeler iltihap riskini ortadan kaldırır, şişliği azaltır, iyileşmeyi hızlandırır.

Sakal Ekimi Ücretleri Ne Kadar?

Öncelikle ücretlendirmenin kıl kökü sayısı yani greft adedine göre yapıldığını bilmelisiniz. Kliniklerimizde ekim ücretleri ekim yapılacak kıl köklerinin saç yada sakaldan alımına göre değişmektedir. Sakal bölgesinden alınarak ekim yapılması halinde 8 TL enseden yani saçtan alınıp ekilmesi halinde ise 6 TL olarak ekilmektedir. Sakaldan alınıp sakala ekildiğinde daha doğal görünür. Çünkü kıl yapısı aynı olur. Ödenecek toplam tutar kişinin kendi tarafından belirlenecek kök sayısına bağlı olarak değişir.

İdea Klinik Sakal Ekimi Merkezi

Türkiye’nin en gözde sağlık merkezlerinden biri olan İdea Klinik genel cerrahi ve kalp damar cerrahisi yanı sıra estetik cerrahi alanında bir çok hizmet vermektedir. Onlardan biride ekim cerrahisi olup, kaş ve sakal ekimi olup, bugüne kadar binlerce kişiye uygulanmıştır. Ekim uygulaması İstanbul ve Ankara’da bulunan kliniklerimizde uygulanmaktadır. Şimdi dilerseniz kliniğimiz, uzmanlarımız ve sakal ekimi ile ilgili bilinmesi gereken hususları kısa ve özet başlıklar halinde görelim.

Ekim İşlemini Sadece Doktorlarımız Yapıyor

Ülkemizde hızla yaygınlaşan ve büyük bir gelir kapısı haline gelen saç ekimi uygulaması maalesef tecrübeli, tecrübesiz herkesi bu alana çekmeye başladı. Saç ekimi uzmanı vs gibi olmayan unvanları kullanarak iş yapıyorlar. Türkiye’de saç ekimi uzmanlığı gibi bir meslek yoktur. O nedenle ekimleri yapacak kişi mutlaka doktor olmasına önem vermelisiniz. Kliniklerimizde işlemleri sadece doktorlar tarafından yapılmaktadır. Yardımcı personel (hemşire) arkadaşlarımız sadece alımına yardımcı olmaktadır. Bu işi yapan doktorlarımıza aşağıda göz atalım mı?

Ekilecek Kıl Köklerini Sakal Bölgesinden de Alıyoruz
Bu uygulamada en çok arzu edilen doğal bir görünümdür. Bunun için ekimde kullanılacak olan kıl köklerini sakal bölgesinden alarak %100 uyum sağlıyoruz. Boyun ve elmacık kemiği kısmında yer alan sakal için gereksiz kılları alarak aynı zamanda sakalınızı olması gerektiği gibi daha estetik hale getiriyoruz. Bu bölgelerinde alınabilecek kök olmayanlarda tek kaynak ense kısmındaki saçlardır.

Alınan Kökler Bekletilmeden Kısa Sürede Ekilir
Alım yapılan kıl kökleri uzun süre bekletildiğinde kansız ve oksijenden beslenemediği için ölmektedir. Bunun bilincinde olan uzmanlarımız az alım az nakil şeklinde devam etmektedir. Yani 50-60 kök alımı yapılıp, bunların nakli yapılır. Alınan kökler bitince yeniden alıma geçilir ve bu şekilde devam edilir. Kökler bekletilmediği için kök ölümü olmaz ve şok dökülme daha az olur.

Kanal Açmadan İğne İle Delerek Ekiyoruz

En doğal görünümü elde etmek için ekimleri kanal açmak yerine en küçük uçlu iğne ile delik açarak yapıyoruz. Böylece 30-35 derece açıyı elde etmiş oluruz. Kanal açılarak yapıldığında ise açı 80-90 derece olup, böylece dik çıkacaktır. Dik çıkmanın ötesinde her kıl farklı yönlere çıkar.

Deneme Ekimi İle Sonucu Görmenizi Sağlıyoruz

Türkiye’de bir ilk diyebileceğimiz uygulamalardan biride deneme ekimi olup, merak ettiğiniz hususları görmenizi sağlıyoruz. 300 Kıl kökü ile yapılan deneme ekim ile ekim öncesi ve sonrası merak ettiğiniz detayları görebilir. Böyle bir uygulama ile aklınıza takılabilecek soruların hepsini pratik şekilde cevaplandırmış olursunuz.Sonuçtan memnun kalırsanız sonrasında istediğiniz sayıda yeniden ekim yaptırabilirsiniz.

Yaptığımız Ekimlere Göz AtalımSakal ekimi konusunda sağladığımız imkanları gördünüz. Şimdi ise 2006 yılından beri yaptığımız bazı ekimleri öncesi ve sonrası görüntüleri ile sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk göreceğimiz resim DHT hormonu olmaması yada yetersiz olması sonucu sakalın ve bıyığın çıkmayan bir vatandaşımızdır. 1000-1500 Greft sakalla bıyık nakli yapılarak istediği görünüme kavuşmuştur.

 

 

 

 

 

Hiç sakalı olmayan bu kişiye 2000 kök ekilmiştir. Ekim işlemi Op. Dr. Atilla Kaya’nın bizzat kendisi tarafından yapılmıştır. Bir sonraki seansta sıklaştırma yapılarak yaklaşık iki kat sıklık elde edilmiştir ama şahıs tekrar gelmediği için görüntüsü alınamamıştır.

Sıkılaştırma Ekimi (Seyrek Sakallar İçin)

Evet arkadaşlar yukarıda hiç sakalı ve bıyığı olmayan tam köse beyefendiye yapılan işlemi ve sonrasında ortaya çıkan muhteşem görüntüyü gördük. Benzer şekilde ekimle seyrek sakallar da istenilen sıklığa kavuşturlabilir. Sıklığı kişinin kendisi belirlemektedir. Daha doğrusu klniklerimizde yapılan tüm ekim işlemlerinde kaç kök ekileceği tamamen ekimi yaptıracak kişi tarafından belirlenir.

Yara, Yanık ve Ameliyat İzine Sakal Ekimi
Sakalın çıkmaması, seyreklik gibi durumlar dışında yaşadığımız hayatta başımıza gelen kazalar bölgesel anlamda sakalsızlığa neden olmaktadır. Özellikle yanık ve yara izleri çok dikkat çekici olmaktadır. Yüz bölgesinde yapılan ameliyatlar yine o bölgenin sakalsız ve dikkat çekici düzeyde iz kalmasına neden olmaktadır. Bu durumda o izi kapatmak içinde ekim yapıyoruz. Aşağıda yer alan görsellerde yanık sonucu oluşan izi kapatıyoruz. Daha az kıl kökü gereceği için daha az ödeyerek hayatınızın geri kalan kısmını yüzünüzde dikkat çekici iz olmadan yaşamaya devam edersiniz. Aşağıda yer alan görüntü uzun yıllar yanık izi ile yaşamış olan bir vatandaşımıza ait olup, bizimle tanışınca hayatını değiştirdiğimiz on binlerce insandan biridir.

Sakal Ekimi Belli Olur mu (Anlaşılır mı?)
Yukarıda yer alan görsellerin öncesi ve sonrası hallerine bakarsanız doğaldan ayırt edemezsiniz. Tabii ki sizi yakından tanıyan insanlar sizin eski halinizi bildikleri için değişimi fark ederler. Ama sizi daha önce tanımayan birisi sizin sakalınızı ektirdiğinizi anlamaları imkansızdır.

Doktorlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor
Evet arkadaşlar konu hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık, aklınıza takılan cevabını öğrenmek istediğiniz farklı hususlar varsa aşağıdaki soru ve yorum formundan yazdığınızda en geç 24 saat içinde sorunuza doktorlarımız burada yanıt vermektedir.

Sakal Ekimi Fiyatları
Toplamda ödenecek ücret kişinin sıklık beklentisi ve çizeceği alanın genişliğine göre değişir. 1 kök ekim ücreti kökler enseden alınırsa 6 TL, sakalın gereksiz kısımlarından alınırsa 8 TL dir. Burada en çok dikkat edilmesi gereken şey ücret değil alınacak sonuçtur. Ne yazık ki sakal ektirip sonra epilasyon ile ektirdiklerinden yani iğrenç görünümden kurtulmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Net ücret ve bilgi için 0532 574 55 36 yı arayabilir ve ya foğraflar gönderebilirsiniz.
İnce ayrıntının çok önemli olduğu estetik uygulamalarda en son soracağınız soru ücret olmalıdır, öncelikle kalite ve doğallığı sorgulamalısınız.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım