online randevu tedavi ücretleri

Hemoroid THD Ameliyatı

Makat bölgesi hastalıkları arasında en önemli yeri tutan Hemoroid halk arasında Basur olarak bilinmektedir. Bu hastalığın tedavisinde başarı sağlanmış, hastayı sıkıntıya sokmayan 3 yöntem bulunmaktadır. Bunlar Lazer, Lastikle Boğma ve şuan tanıma imkanı bulacağımız THD (Trans Hemoroidal Dearterizxasyon- basurun atar damarının kapatılması) yöntemidir.
THD fiyatları ve randevu almak için sayfanın sonundaki telefonlardan yararlanabilirsiniz.
Bazı ülkelerde HAL (hemoroidal arter ligasyonu – basura giden atar damarın bağlanması) olarak da adlandırılmaktadır. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan Hemoroid THD yönetimi nedir görelim.

THD Ameliyatı Videosu

THD diğer adıyla HAL Trans Hemoroidal Desarterizasyonu ve Hemoroidal Arter Ligasyonu kelimelerinin baş harfleri ile kısaltılmış adlandırmalardır. Ameliyatın adı aynı zamanda yapılan işlemin izahı gibidir. Özetle basur memesine giden atar damarların bağlanarak memeye kan akışının durdurulmasıdır.

Hemoroid memelerine 3 atardamar gelir bu sebeple hemoroid memeleri genellikle 3 kadrandadır. THD ameliyatında bu 3 damar bağlanır, ana damarlar bağlandığında yanlardaki daha ince damarlarla beslenme devam eder ancak gelen kan miktarı ciddi ölçüde azaltıldığı için hemoroid memeleri küçülür ve büzüşür.

Hemoroid ameliyatları arasında ameliyat sonrası hasta rahatının en iyi olduğu ameliyat şeklidir. Çünkü hiçbir şekilde doku kesilmemektedir. Doku kesilmediği için klasik ameliyatların ağrısıyla kıyaslanamayacak kadar az ağrı olur. Ağrının az olmasının en önemli nedenlerinden biri de ağrı sinirlerinin azalıp bittiği alan olan rektum kısmında çalışılmasıdır. Ağrı sininirleri olmadığı için minimal ağrıyla geçiştirilmiş olur.

Uygulama bölgesel uyuşturma, belden aşağı uyuşturma veya narkozla yapılır. Anüsten girilen alet yardımıyla basur memesine kan getiren atar damar cihaz yardımıyla bulunur ve 5-6 cm yukardan bağlanır, yine cihaz yardımıyla damarın bağlandığından emin olunur. Atar damarı bağlanan iç basur memesi o andan sonra kan gelemediği için küçülerek büzüşür, dış basur memelerinde de belirgin küçülme olur.

THD Ameliyatı Avantajları

 • Makat bölgesinde kesme ve dikme işlemi olmadığından ağrı azdır
 • Sorun temelden çözüldüğü için tekrar ihtimaliçok düşüktür, hemoroidin ameliyat sonrası tekrar ihtimali klasik yöntemlerde % 15 civarındadır.
 • 1-3 gün sonra sosyal yaşamınıza dönebilirsiniz
 • Kesme işlemi olmadığından iltihap ve kanama riski düşüktür
 • Yaralanma olmadığından yara bakımı pansuman gerekmez
 • Kanama çok seyrektir
 • Makat darlığı gelişmez
 • Gaz ve dışkı kaçırma gibi sosyal yaşamı ciddi düzeyde etkilene yan etkisi asla yoktur.
 • Makatın formu değişmez yani makat estetiği olduğu gibi korunmuş olur, ameliyatlarda anüs estetiği bozulabilir.

THD Ameliyatı Olumsuzlukları

 • Klasik yöntemlerden farklı ileri teknoloji cihazlara ihtiyaç vardır
 • Bu konuda eğitimli cerrah sayısı azdır
 • THD hemoroid ameliyatı yapılan hastane sayısı azdır.
 • Cihaz ameliyat maliyetini % 20 kadar artırır, klasik ameliyatlara kıyasla daha pahalıdır ama alınan kalite bu ücret farkından daha fazladır.

Kliniklerimizde hemoroid tedavisi TDH yöntemi yanı sıra, klasik cerrahi ameliyat, Longo, lazer (İRC) ve RBL (lastikle memeyi boğma) yöntemleri de yapılmaktadır. Ücretsiz muayene ve SGK lılara % 50 indirimli hizmet veren kliniğimizde alanında tecrübeli genel cerrahinin üst branşı proktoloji uzmanları görev yapmaktadır. Hasta kabul eden 7 proktoloji uzmanımız da genel cerrahinin diğer hastalıkları olan mide, safra kesesi, fıtık, bağırsak, apandisit gibi ameliyatlarını yapmamakta makat bölgesi hastalıklarına özgü çalışmaktadırlar, böylece makat hastalıkları teşhis ve tedavileri konusunda daha birikimlidirler.

THD Ameliyatı Fiyatı
THD ücreti; SGK lı olunması, ameliyatın yapıldığı hastane, uygulanan anestezi gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Muayene, anoskop, tahlil, konsultasyon ve olabilecek ek uygulamalar için ücret almıyoruz. Bu ücretler klasik cerrahi ameliyatlarından biraz daha düşük ücretlerdir. Klasik yöntem ucuz olduğu düşünülür ama hastanede kalış süresi yani yatak ücreti de eklendiğinde THD den daha pahalı olur. Tabi ki buraya 2-4 hafta yatmak gerekmesi sebebiyle ortaya çıkan iş gücü kaybı da katıldığında daha pahalı olmaktadır.

THD Ameliyatı Yapılan Hastaneler
Telefonla randevu, net ücret ve bilgi almak için
Bakırköy: 0212 572 72 65 ve 0542 621 0888
Bursa: 0532 152 26 75 ve 0224 2491006
İzmir: 0542 295 52 54 ve 0232 4221006
Kadıköy: 0542 231 2823 ve 0216 357 00 02
Ankara: 0532 350 2587 ve 0312 431 75 47
Şişli: 0532 463 9682 ve 0212 246 10 04

HAL maeliyatı diğer çağdaş ameliyat olan longo’dan daha başarılı ve daha ekonomiktir.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım