online randevu online randevu tedavi ücretleri

Varis Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kandırılması en kolay insan profillerinden biri hiç şüphesiz sağlık sorunu olan ve çözümü en kolay yoldan ulaşmayı düşünen insanlardır. Hele birde yeterli imkanı olmayan küçük yerleşim yerlerinden birinde yaşıyorsa o insanı daha kolay aldatabilirsiniz. Sağlık alanında insanları kandırmanın en kolay yolu ameliyatsız, tedaviye gerek kalmadan bitkisel karışımlarla sağlığınıza kavuşun demek yeterlidir. Varis hastalarında da geçerli olan bu durum özellikle insanların ameliyat korkusundan yararlanarak maalesef hata yapmalarına neden olmaktadır. Oysaki varis hastalığı cerrahi müdahale olmadan tedavi edilemez. Ameliyata gerek olmayıp, ameliyatsız daha çok teknolojik cerrahi gerekmektedir.

Varisin Bitkisel Tedavisi Mümkün Değildir!
Tedavi denince ilk akla gelen yaşadığınız hastalık ve onun neden olduğu şikayetlerinden tamamen kurtulmak gelmektedir. Olaya bu şekilde yaklaşıldığında bitkisel tedavi yöntemleri ile bu kesinlikle mümkün değildir.

Neden Mümkün Değil?
Bu soruya cevap verebilmek için öncelikle hastalığın yapısını bilmek gerekir. Varis yada diğer adıyla toplardamar genişlemesi %95 oranında bacaklarda görülen toplardamarlarda kapakçık bozulması ile ortaya çıkan bir sorundur.

Kapakçık Bozulması (Kan Akışındaki Dengeyi Bozar)
İnsan vücudunda en önemli iki dolaşım sistemi atardamar ve toplardamar ile birde bunların arasında bağlantıyı sağlayan kılcal damarlar bulunmaktadır. Atardamar vücuda temiz kan taşırken toplardamar ise tam tersi bir görevi üstlenerek oksijen yönünden yetersiz (kirli kanı) kalbe geri taşımaktadır. Bacaklardan yukarı hareketle taşınan kirli kan yer çekimi nedeniyle geri kaçma olasılığı bulunmaktadır. Geri kaçışı önlemek için damarlara her 5-10 cm aralıklar bir kapakçık bulunmakta olup, sürekli açılıp kapanarak kirli kanın geri kaçışını önlemektedir. Fakat çeşitli nedenlerle bozulan kapakçıklar görevini yapamadığı için kirli kan kapakçık yönünden bozuk olan toplardamarlarda beklemeye başlamaktadır. Bu durum damarların genişlemesine, ağrı, kramp, kanama gibi şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olur.

Kapakçıklar Neden Bozulur?
Başlığın bir diğer anlamı yani varis neden olur? şeklinde özetlenebilir. Sorunun kaynağı kapakçıklarda bozulma olduğunu anladık, şimdi ise kapakçıkların neden ve hangi hallerde bozulduğuna bakmak gerekir.

Ayakta Fazla (Sabit Kalmak) En sık görülen nedenlerden biri ayakta uzun süre ve sabit kalmak, bu durum genelde çalışanlarda sık görülen bir bulgu olup, özellikle alışveriş merkezlerinin giriş kısmında yer alan güvenlik görevlilerine dikkat ederseniz saatlerde 1 metrelik alanda dikildiğini görürsünüz. İşte bu durum kesinlikle kapakçık bozulmasına neden olan faktörlerden biridir. Aynı şekilde tezgahtar, öğretmen, torna tezgahı operatörleri yani saymaya devam etsek onlarca meslek dalı çıkacaktır. Ayakta fazla kalmak toplardamarlarda basınca neden olarak kapakçık bozulmasını tetiklemektedir.

Hareketsiz Oturmak, Çalışmak Yukarıdaki işlemin tam tersi uzun süre oturan insanlarda da görülmektedir. Tabii ki diğerleri kadar riskli olmasa da maalesef oturarak çalışan insanlarda risk taşır.

Hamilelik, Fazla Kilo, Genetik Yatkınlık Aynı şekilde anne olmaya hazırlanan kadınlarda da bebeğin yaptığı baskı ve alınan kilolar, hormonal dalgalanmalar yine varis nedenleri arasındadır. Aynı şekilde anne babası gibi birinci derece aile bireylerinde bu hastalığın olması kalıtsal olarak yatkınlığa neden olmaktadır.

Yani Beslenme İle Alakası Yoktur
Yukarıdaki sonuçları gördüyseniz hastalığın beslenme ile alakası olmadığını görürsünüz. Yedikleriniz, içtikleriniz sizi varis hastalığı yapamayacağı gibi bu hastalıktan kurtarma imkanı da yoktur. Çünkü tek çözüm yolu bilimsel anlamda cerrahi müdahale (Ameliyatsız Tedaviler yada Varis Ameliyatı) olmalıdır.

Varis Bitkisel Tedavi Mümkün Değil (Çünkü Kapakçıkları Onaramaz)
Bu hastalığın tedavisinde ilk uygulanan yöntemler bir çok sağlık sorununda olduğu gibi ameliyat olmuştur. Bu kapsamda kapakçık onarımı ameliyatı geliştirilmiş olup, çok nadirde olsa devam etmektedir. Uygulanışına kısaca değinmek gerekirse bozuk kapakçıkların sağlamları ile değiştirilmesini hedeflemektedir. Sağlam kapakçık temini ise yine insanın kendi vücudundan özellikle koltuk altı bölgesinden alınmaktadır. Kapakçık onarımı yeteri kadar başarı sağlamadığı için Stripping Venektomi, Pake Eksizyonu, Hook Venektomi gibi ameliyatlar geliştirilmiştir. Bu ameliyatların amacı genelde kapakçıkları bozulmuş olan toplardamarı vücuttan çıkarmak yada uçlarını keserek / bağlayarak devre dışı bırakmaktadır.

2000 Yılı Sonrası Ameliyatsız Tedaviler Ön Plana Çıktı
Uzun süre devam eden (kamu hastanelerinde halen) devam eden varis ameliyatı uygulamaları %70 uygulaması azalmış olup, teknolojik ve tecrübe yönünden gelişmiş sağlık merkezlerinde Ameliyatsız Varis Tedavi uygulamaları bulunmaktadır. Ameliyatsız uygulamalarda sorunlu damarı kesi yaparak çıkarmak yerine lazer ısı enerjisi, radyo frekans radyo dalgaları yanı sıra sklerozan madde dediğimiz ilaç ile köpük ve Skleroterapi şeklinde tedavi edilmektedir. Yukarıda belirttiğim tüm uygulamaları kalp damar cerrahi uzmanı yani alanında tecrübeli bir doktor yapması gerekir. Yani kişinin kendi kendine varis tedavisi yapma imkanı yoktur.

Varis Bitkisel Tedavi Ne İşe Yarar?
Hastalığın tedavisini gerçekleştirme imkanı olmadığını belirttik, peki hiç mi faydası yok? tabii ki hayır ben sadece tedavi edemeyeceğini sizi bu hastalıktan kurtaramayacağını belirttim.

Şikayetleri Kısmen Azaltır (Ağrı, Kaşıntı Kramp)
Evet arkadaşlar bitkisel varis tedavi uygulamalarının kişiye sağlayabileceği en büyük etki ortaya çıkan şikayetlerin genelde öğlen sonrası başlayan ağrı, akşamları sık görülen gece krampları kısmen azalmaktadır. Fakat hastalığı ortadan kaldıramadığı için şikayetleri yine devam edecektir. Hastalığın ilerlemesine engel olamadığı için ilerleyen zamanlarda şikayetlerin azaltılması konusunda da faydası olmayacaktır. Sonuç bir noktadan sonra bacaklarda (ciltte) renk değişimi, sertleşme ve kanama ile başlayan Varis Ülseri ortaya çıkacaktır.

At Kestanesi Faydalarından Yararlanın Bitkilerin gücünden yararlanmak için özellikle at kestanesi özü önerilmektedir. Tekrar belirtmek gerekirse sadece şikayetlerinizi kısmen azaltır.

Kazanç Sağlamak İçin İnsanların Sağlıkları İle Oynuyorlar
Arama motoruna varis bitkisel tedavi kelimesini girdiğinizde karşınıza çıkan sonuçlar inanın insanların para için neler yapabileceğini görürsünüz. Bu konuda bilgi sahibi olmayanlar (hastalar) için belki etkili ve hayranlık uyandıracaktır. Hatta belirtilen uygulamaları hemen denemeye başlayacaktır. Fakat aradan geçen 2-3 aylık süreçte hastalığın 1 mm bile gerilemediğini görünce umutları kırılacaktır.

E-Kitap Bile Satılıyor Hatta bazı insanlar (para gözler) var ki adam yada kadın hazırladığı e-kitap ile 15 günde %100 bitkisel tedavi şeklinde tanıtım yapmaktadır. Elektronik ortamda PDF formatında hazırlamış olduğu kitabı 69 TL oda indirimli fiyat olarak satmaktadır. Kitabı inceleme imkanım olmadı fakat tahminim bitkisel yöntemleri anlatmaktadır. İşin garip yönü ise kitabı sattığı sitede alt kısımda Sorumluluk Sınırları bağlantısı bulunmaktadır. Tıkladığınızda aşağıda kişinin ne olduğunu görürsünüz. Ben bağlantı vermediğim için tıklama imkanınız olmayacak, ben size o sayfadan alıntıyı aşağıya ekliyorum.

Yukarıdaki açıklamada işaretlenen yerlere dikkat ederseniz şahıs ne doktor, ne eczacı nede sağlıkçı olmadığını belirtiyor ama sitenin ana sayfasında kitabında yazdığı bilgilerle 15 günde 100% kesin sonuç alacağınızı iddia ediyor. hastaneye gittiğinizde genelde ilk başta iç hastalıkları dahiliye uzmanına gideriz. Uzman bakar ve varis olduğundan şüphelenir ama kendi alanına girmediği için mutlaka kalp damar cerrahi uzmanına yönlendirmektedir. Yani bu konuda teşhiş ve tedavi işi tamamen kalp damar cerrahi uzmanlarının alanına giren bir konudur.

Değerli arkadaşlar benim bu konuda aktaracaklarım bu kadar olup, size son önerim bilimsel uygulamalardan taviz vermemek olacaktır. Türkiye’nin her yerinde kamu ve özel yüzlerce sağlık merkezi bulunmaktadır. Size en yakın kuruma giderek önce muayene sonra gerekli koşullarda tedavi olarak sağlığınıza kavuşursunuz.

Medicalart kliniklerinde bildiğiniz gibi tüm hastaların muayenesi ücretsiz olarak yapılmaktadır. İstanbul, Ankara ve izmir’de bulunan kliniklerimize randevu alarak gelebilirsiniz. SGK anlaşmalı olan kliniklerimizde tedavi ücretlerinde SGK mensubu hastalara %50 indirim uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım