online randevu tedavi ücretleri

Köpükle Varis Tedavisi

Daha önceki konularımızda varis hastalığından kurtulmak için ameliyata gerek olmadığını belirttik, çünkü ameliyatsız yöntemlerle kılcal damarlar dahil olmak üzere tüm damar genişlemesi problemlerinden daha kolay ve daha avantajlı olarak kurtulabilirsiniz. Hastalığın tipine yoğunluğuna göre cilt üzerinden (Lazer ve Radyo Frekans) damar içinden ise (Köpük ve Skleroterapi) tedavilerinin olduğunu belirttik, %100 etkili ve anında etkisini göreceğiniz bu yöntemler özellikle teknolojik alt yapısı yeterli merkezlerde bulabilirsiniz. Bu merkezlerden biride Medicalart olup, 1994 yılından beri İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet vermektedir. Bu sayfada varis tedavisinde en çok kullanılan bir yöntemi Köpükle Varis Tedavisi uygulamasını tanıyacağız.

Köpükle Varis Tedavisi Fiyatı Ne Kadar?

Konumuzun sonuna adım adım yaklaşırken şuan en çok merak ettiğiniz konulardan biri olan ücret hususuna bakmak istiyorum. Varisin yaygınlığına göre 1000 TL ile 9000 TL civarında değişmektedir. Tedavi ücretlerinde size bir fiyat verme imkanım olmayacaktır. Çünkü her insanda hastalık farklı olup, tipi, yoğunluğu ücretin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Bu nedenle ücretsiz muayene imkanı sunarak hastalarımıza ücretsiz teşhis imkanı sunuyoruz. Teşhis esnasında doktorlarımız aynı zamanda sizin tedavi ücretinizi tespit etmektedir. Size yapılabilecek indirimli ücreti belirterek tedaviye başlanabilmesi için sizin onayınız beklenir.

Varis Tedavisi Net Ücreti

Net ücret almak için şu telefonlara fotoğraflar gönderebilirsiniz. Bursa: 0532 152 26 75, Ankara: 0532 350 2587 , İzmir: 0542 295 52 54, Bakırköy: 0542 621 0888, Kadıköy: 0542 231 2823, Şişli: 0532 463 9682 Fotoğraflar yol gösterecek sayıda olmalıdır, yani bir tane fotoğraf göndermeniz halinde net ücret verilemez.

Köpükle Varis Tedavisi Video

İzleyeceğiniz videoda daha anlaşılabilir olması için mor renkli kılcal damarların olduğu vaka görüntülenmiştir. Bu damarlardan daha ince damarlar yok edilebildiği gibi iki parmak kalınlığındaki damarlarlar da kötüple yok edilebilmektedir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle nasıl yapıldığına geçmeden önce nasıl bir tedavi olduğunu özetle tanıyalım. Halk arasında iğneli tedavi olarak bilinen bu uygulama çok ince bir iğne yardımı ile gerçekleşmektedir. Köpük ise Sklerozan madde ile havanın karışımından köpük elde edilmesidir. 3’lü Musluk adı verilen bir parça ile ilaç + hava karıştırılarak köpük haline getirilmektedir.

Çok İnce İğne İle Damarlara Enjekte Edilir

İlacın köpük haline getirilerek kullanılması aynı zamanda tedavinin daha ekonomik olmasını sağlamaktadır. Çünkü ilaç köpürtülerek çoğaldığı için daha fazla varisli damar yok edilmektedir. Elde edilen köpük 1 mm çapındaki çok ince iğne ile çekilerek daha önce tespit edilip, işaretlenmiş varisli damarlara enjekte edilir.

Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Tarafından Yapılır
Yöntem basit olmasına karşın mutlaka alanında tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır. Medicalart kliniklerinde sadece kalp damar cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Tüm Varisler Tedavi Edilebilir!
Video’yu izlediyseniz köpükle varis tedavisinde kılcal damar dahil tüm varislerin yok edilebildiğini belirtmektedir. Ameliyat ile sadece kalın venler alınırken, köpük uygulamasında ise gözle görülebilen tüm varisler yok edilir. Tedavi edilen hastalıklar arasında 1 mm gibi ince kılcallar olabileceği gibi 2 parmak genişliğinde çok ileri derece olabilir.

Sadece 10 Dakikada Yapılır
Bir diğer güzel yönü ise tedavinin sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılıyor oluşudur. Evet yanlış okumadınız sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Fakat hastalığın yoğunluğuna göre 1-6 seans uygulamak gerekir. Bazı insanların bacakları boydan boya varis olurken, bazı insanlarda ise 4-5 cm alanda olabilir. O nedenle çok nadir de olsa 2-3 seansı geçebilmektedir.

Narkoz ve Hastanede Yatmaya Gerek Olmaz
Medicalart hastalarına bakıldığında Türkiye’nin her yerinden gelen hastaları olduğunu görürsünüz. Çünkü 10 dakika süren uygulama esnasında hastaya genel anestezi dediğimiz narkoz gibi uygulamalar yapılmaz. Hatta öyle ki hiç bir şekilde anesteziye gerek olmamaktadır. O nedenle İstanbul, Ankara ve İzmir’e yakın illerde bulunan hastalarımız aynı gün içinde tedavisini yaptırıp evlerine dönmektedir. Narkoz ve hastanede yatma gibi durumlar oluşmadığından tedavi ücretleri daha ekonomik olmaktadır.

İş Gücü Kaybı Yaşanmaz
Ameliyat ile tedavi olduğunuzda 20-45 gün arasında istirahat ve raporlu olarak geçerken köpükle varis tedavisinde ise kişi dilerse işlem sonrası işine, okuluna dönebilmektedir. Yani tedavi olmanız sizi yaşantınızdan alıkoymaz.

Varis Çorabı, Bandaj Gerekmez
Tedavisi yapılan hastamıza tek başına evine dönebilir. Tedavi sonrası varis çorabı ve bandaj gibi uygulamalara gerek duyulmaz. Ameliyat ile yapılan tedavilerde ise ameliyat sonrası yaklaşık 6 ay boyunca çorapyada benzer işlevi ola bandaj (sargı) gerekmektedir.

Köpükle Varis Tedavisi Yapan Hastaneler

Gönül ister ki böylesi gelişmiş imkanlara tüm hastanelerde buna kamu hastaneleri de dahil olmak üzere ulaşabilesiniz. Maalesef şuan için böyle bir şey mümkün değildir. Özellikle ilçe hastanelerinde zaten kalp damar cerrahi bölümü bulmak oldukça zor olup, illerde bulunan devlet hastanelerinde ise ameliyatsız varis tedavi denince en başarılı yöntem maalesef Lazer olduğunu görürsünüz.

Lazerle Sadece Kılcal Varisler Tedavi Edilir! Kamu hastanelerinde dediğim gibi sadece lazer bulabilirsiniz. Bu uygulama ise sadece 1 ile 2,5 mm arasında değişen kılcal damar tedavilerinde etki etmektedir. Orta ve kalın varislerde maalesef etkisi yoktur. Geri kalan sorunları ise kamu hastanelerinde bizim önermediğimiz yöntem olan ameliyat ile yapmaktadır. O nedenle bu tür uygulamaları daha çok bu alanda yoğunlaşmış sağlık merkezlerinde bulabilirsiniz.

Skleroterapi Nedir, Farkları Nelerdir?

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinde köpük yanı sıra Skleroterapi şeklinde bir uygulama dikkatinizi çekebilir. Aslında bakarsanız %90 köpük yöntemi ile aynı olup, tek farkı ilacın (Sklerozan) maddenin köpük haline getirmek yerine sade ilaç olarak kullanılması halidir. Çok nadir uygulanan bir yöntem olup, daha çok aşırı ileri varislerde gerekebilir.

Kliniğiklerimiz 22 Yıllık Tecrübe İle Hizmet Vermektedir
Köpükle varis tedavisi yapan hastane arıyorsanız Medicalart’a bekleriz. 1994 Yılında başlayan hizmetlerimiz 22 yılı geride bırakarak devam ediyor. Türkiye’nin 4 büyük ili İstanbul, Ankara, bursa ve İzmir’de bulunan kliniklerimiz ile sizde anında sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı varis kliniği olup, SSK, Bağkur, Emekli Sandığı ve TSK personeline tedavilerinde %50 indirim yapılmaktadır.

Ücretsiz Muayene İmkanı Bulacaksınız
Türkiye’de bir ilki yaşayacağınız Medicalart tüm hastalara ücretsiz muayene imkanı sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiç bir şekilde muayene ücreti alınmamaktadır. Tabi ki SGK mensubu olmanız halinde ise tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır.

Ultrason Eşliğinde Köpük Tedavisi
Damar içine verilen köpüğün nereye ne kadar verileceği ultrasonla gözlemleyerek belirlenir. Köpük tedavisinin gelişmiş şekli olmakla birlikte ciddi fark yoktur. Hasta uzanırken damardan çok ince kanül gönderilir, kanül istenilen noktaya kadar ilerletildikten sonra ultrasonla takip edilerek geri doğru çekilir, geri doğru çekilirken bir taraftan da köpük enjekte edilir. Son noktaya gelene kadar tüm damarı etkileyecek kadar köpük dengeli bir şekilde dağıtılmış olur.

Varis Tedavisi Sonrası Şikayetler

Uygulanan tedavi yöntemine göre değişik şikayetler yaşanır. En fazla şikayet ameliyat sonrası görülür. Ameliyata bağlı ağrı, dikişlerin kaşıntısı, çok geniş morluklar, dikiş izleri en öne çıkan şikayetlerdir.
Ameliyatsız yöntemlerde şikayetler daha azdır, ameliyata kıyasla daha az ağrı, ilaç yapılan alanlarda oluşan pıhtılara bağlı şişlikler, seyrek ve geçici kahverengi lekeler, bacakta küçük mor noktalar görülür. Genel olarak değerlendirildiğinde ameliyatsız yöntemlerde şikayetler daha azdır.

Diğer yöntemler ayrı sayfalarda ele alınmıştır

Kaynak
https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/11201-varicose-veins–spider-veins-treatments

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım