online randevu tedavi ücretleri

Tedavi Ücretleri

Aşağıda belirtilen tedavi ve ameliyat ücretleri Medicalart’ın İstanbul’da Kadıköy, Şişli ,Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kliniklerinde geçerli olduğunu hatırlatırız. SGK anlaşmalı olarak hizmet veren Medicalart SGK mensubu (SSK, Bağkur, Memur, Memur Emeklisi, TSK Personeli) hastalardan muayene ücreti almadığı gibi tedavilerinde ise %50 indirim uygulamaktadır.

HEMOROİD TEDAVİ ÜCRETİ

Merkezlerimizde hemoroid (basur) tedavisinde  hastalığınızın derecesine göre değişen bir şekilde Lazer, RBL (lastikle boğma yöntemi) veya THD (memeye gelen atar damarın bağlanması), Longo, gerekirse veya hastanın isteğine göre klasik cerrahi yöntemlerini kullanıyoruz. Önceden herhangi bir hazırlığa ihtiyaç duymadan yaptığımız  IRC ve RBL uygulaması 5-20 dakika sürmektedir. Tedavinin bitiminde hasta evine, işine, okuluna dönebilmektedir. Hastalığınız bu yöntemlerle tedavisi yapılamayacak kadar ileri derece ise farklı yöntemlerle ameliyat da yapabiliyoruz.

Merkezlerimizde hemoroid (basur) tedavi ücretleri 3500 TL’den başlar. Basurun tipi ve derecesine göre 7000 TL’ye kadar çıkabilir.

VARİS TEDAVİ ÜCRETİ

Varisin yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere göre fiyatlar 1000 TL’den başlamakta ve çok aşırı derecede yaygın varislerde 5000TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu varis tedavisi ücreti sadece ilk seansta alınmakta ve tedavi tamamlanıncaya kadar ek masraf çıkarılmamaktadır.

Ayrıca çok özellikli ve standart dışı varisler (yara açmış vb.) den bu ücretin dışında daha yüksek ücretler alınabilmektedir. Varis sonlandırma ve takip garantili yapılmaktadır. Varis tedaviden sonra hasta takip edilmekte ve 1 yıl süresince varisle ilgili herhangi bir şikayet olması durumunda para alınmadan devam edilmektedir.Yurt dışından gelen hastalarımıza bu süre iki yıl olarak verilmektedir.

KIL DÖNMESİ TEDAVİ ÜCRETİ

Kliniklerimizde kıl dönmesinin tedavisi mikro sinüsektomi yani (modifiye Bascom ameliyat) yöntemiyle yapılmaktadır. Tedavi lokal anestezi ile yapılmakta olup, 10-30 dakikada son bulmaktadır. Ameliyatta narkoz gerekmediğinden hemen evinize veya işinize dönebilirsiniz. Yara bakımı, pansuman ve yatak istirahati gerekmez. Tedavi ücreti, muayene dahil olmak üzere SGK’lı hastalara 3500 TL’den başlamaktadır. Hastalığın düzeyine, uygulanacak yönteme ve kullanılacak malzemelere göre 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

ANAL FİSSÜR TEDAVİ ÜCRETİ

İlaçla iyileşmeyen kronik anal fissür de iki tedavi seçeneği  uygulamaktayız.

Botoxla tedavi; Ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Ameliyatla keserek gevşettiğimiz kasın ilaçla gevşetilmesi işlemidir. İşlemi 1 dakika içerisinde, 100 Ünite botox uygulayarak yapıyoruz . Ameliyat olmadığı için uygulama sonrası ağrı olmuyor ve hemen işinize dönebiliyorsunuz. Başarı şansı % 95-98  olup, SGK’lı hastaya tedavi ücreti muayene dahil 3500 TL’dir , kliniğimizde bu ücretin karşılığında 100 Ünite botox yapılmaktadır. Daha ucuz uygulamalarda 50 ünite yapılmaktadır ancak başarısı çok düşmektedir.

Botox Ücretini SGK Karşılar mı ?

Bazı özel sigortalar karşılamaktadır ancak SGK karşılamamaktadır. Bunun en önemli sebebi Botox’un kırışıklık için de kullanılması sebebiyle suistimal edilme riskidir. Yaygınlaştıkça ve hastaların devlet hastanelerinde ve üniversite hastanelerinde isteme oranı arttıkça büyük ihtimalle buralarda da başlayacaktır.

LİS Ameliyatı

Kapalı yöntemle L.İ.S ameliyatı yapıyoruz. 2 cm’lik bölgeyi uyuşturarak 8-10 dakikada yapıyoruz. Tedavi sonrası kalkıp gidebiliyorsunuz. Uyuşturucunun etkisi geçtiğinde 2-3 gün orta düzeyde ağrı olabiliyor. Ameliyatın başarı oranı % 99 dur. Ameliyat ücreti SGK’lı hastalar için 2800 TL’den başlarken, SGK’sı olmayan hastalara 5600 TL’den başlamaktadır. Muayene sonrasında herhangi bir müdahalede bulunulması gerekmiyor ise SGK’lı hasta 200 TL, SGK’sı olmayan hasta ise 400 TL muayene ücreti ödeyecektir.

BEN TEDAVİ ÜCRETİ

Kliniklerimizde benin yapısına göre lazer, radyo frekans veya elektro koter ile buharlaştırma yöntemleri uygulanmaktadır. Ücret alınacak ben sayısına ve büyüklüğüne göre belirlenmektedir.

5 mm ye kadar olan benler ilk ben 1000 TL’den başlarken, eklenen her ben 500 TL’den başlar. SGK ve diğer resmi kurum hastalarına % 50 olarak uygulanır yani ilk ben 500’ten başlarken, eklenen her ben 250 TL’den başlar.

Beniniz 5mm’den büyükse fiyat doktor tarafından muayene sırasında verilmektedir.

Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır. Yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz.

Ameliyatla ben tedavisini sadece hasta isteğiyle yapıyor ve ücretlendirmeyi muayene esnasında yapıyoruz.

KONDİLOM TEDAVİ ÜCRETİ

Makat siğili (kondilom) teşhisi muayeneyle konulabilmektedir ancak bağırsağa ilerlemiş olma ihtimali sebebiyle her hastamıza tedaviden önce anoskop muayenesi yapıyor ve hastalığın seviyesini belirliyoruz. Tedaviyi bölgesel uyuşturmayla radyo frekans veya elektro koter ile yapıyoruz. Tedaviden sonra takibimiz 6 defa ücretsiz kontrol ve müdahaleyi kapsayıp gerekirse 1 yıl sürüyor. Bu 1 yıl içerisinde siğilin tekrar oluşması durumunda yeniden müdahale ediyoruz , yani bir kez ücret ödüyorsunuz ve 6 seansa kadar yapılan uygulamalara ek ücret ödemiyorsunuz. Kondilom tedavisinde asıl önemli olan sonrası takiptir çünkü tekrar eğilimi yüksek bir hastalıktır.

Siğilin yaygınlığına göre ücretlendirme yapılıyor. Hastalığın yaygınlığı ve bağırsakta olup olmamasına göre ücret 2000 TL’den başlar ve 5000 TL’yi bulabilir. Çok ileri olan ve bağırsağına ilerlemiş hastalar muayeneyle ücretlendirilir.

Takip süresinde 4 aylık temiz dönem olması durumunda hastalık iyileşmiş kabul edilir ve takip bırakılır. Bu süreden sonra hastalığın yeniden ortaya çıkması durumunda mikrobun başka kaynaktan yeniden alındığı kabul edilir ve yeniden ücretlendirilir.

LİPOM TEDAVİ ÜCRETİ

Yağ kisti tedavisini olabilecek en küçük kesik ile yapıyoruz. Buna bağlı olarak klasik yaklaşımdan daha az iz kalmasını sağlıyoruz. Saçlı alandaki yağ kistlerini alırken saçı tıraş etmiyoruz bu sayede çirkin bir görünüm olmuyor, hatta ameliyat olduğunuz bile algılanmıyor.

Yağ kisti alma ücreti 2 cm’ye kadar 2000 TL’den başlar, birden fazla yağ kisti alınırsa 2.yağ kisti alma ücreti 1000 TL’den başlar. SGK’nız varsa bu ücretlerin yarısını yani bir kist için 1000 eklenen her kist için 500 Lira’dan başlayan ücretler ödüyorsunuz. 2 cm den büyük yağ kistlerinin ücreti muayeneyle belirlenmektedir. Ücretler herşey dahildir, ayrıca muayene ve diğer uygulamalar için ücret alınmaz.

SİĞİL YAKMA ÜCRETİ

El yüz bölgesindeki siğil tedavisinde radyo frekans uyguluyoruz. Tedaviyi bölgesel uyuşturmayla  yapıyoruz. Siğil alma ücreti siğilin büyüklüğü ve sayısına göre yapılıyor. 5 mm ye kadar olan siğiller ilk siğil 1000 TL’den başlarken eklenen her siğil 500 TL’den başlamaktadır. SGK ve diğer resmi kurum hastalarına % 50 olarak uygulanır yani ilk siğil 500 eklenen her siğil 250 TL’den başlamaktadır.

Kirpik, burun, dudak gibi özellik arz eden bölgedeki her boyuttaki siğiller ve 1 cm den büyük olan siğilleri muayeneyle büyüklüğüne göre ücretlendiriyoruz.

Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz. Ücretler herşey dahil ücretidir ayrıca muayene ve diğer uygulamalar için ücret alınmaz.

HEMANJİOM TEDAVİ ÜCRETİ

Yaygınlığına, tipine, bulunduğu alana göre çok değişmektedir. Bedel ileri teknolojik araştırmalar (anjio, MR, doppler vs) ile belirlenir. Küçük hemanjiomlar 1000 lira civarında olabilirken, büyük hemanjiomlar 15.000 liraya kadar hatta daha da yüksek olabilmektedir.

NASIR ALMA ÜCRETİ

Nasır tedavisinde radyo frekans uyguluyoruz. Nasırın durumuna ve hastanın talebine göre gerekirse ameliyatla alım yapılabilir. Tedaviyi bölgesel uyuşturmayla  yapıyoruz. Nasır tedavisinde önemli olan  nidus denilen doku içindeki kökünün alınması ve işlem sırasında bu işlemi gerçekleştirdiğimize emin olunmasıdır. Ücretlendirme nasırın büyüklüğü ve sayısına göre yapılıyor.  Çapı 1 cm ye kadar olan nasır ücretleri 2400 TL’den başlamaktadır. Birden fazla sayıda nasıra müdahale edilirse birinciden sonraki her nasır için 1200 TL’den başlayan ücretler alınıyor. Bu ücretler SGK güvencesi olan hastalara % 50 indirim uygulanır yani ilk nasır 1200 TL’den başlarken eklenen her nasır 600 TL’den başlar. 1 cm den daha büyük nasırların ücretlendirmesi muayeneyle veya sanal muayene sayfamızdan göndereceğiniz fotoğrafa göre yapılır. Ücretler tedavide alınır, ayrıca muayene ve diğer uygulamalar için ücret alınmaz.

KIL DÖNMESİ APSESİ AMELİYAT ÜCRETİ

Kıl dönmesi apsesi acil müdahale gerektiren bir hastalık olup, hasta geldiği anda apse boşaltılması gerekir. Bölgesel uyuşturmayla yapmaktayız. Apse boşaltıldığı anda ağrınız büyük oranda azalır ve sosyal yaşamınıza kaldığınız yerden daha iyi bir şekilde devam edebilirsiniz. Kıl dönmesi apse boşaltma fiyatı 2800, SGK sı olan hastalar % 50 yani 1400 TL öderler. İşlem sonrası devam eden pansumanlar için ek bedel alınmaz. 

MAKAT APSESİ BOŞALTMA ÜCRETİ

Makat apsesi yani peri anal apseler acil müdahale gerektiren bir hastalıktır ve hasta geldiği anda yapılır. Bölgesel uyuşturmayla yapmaktayız. Apse boşaltıldığı anda ağrınız büyük oranda azalır ve sosyal yaşamınıza kaldığınız yerden daha iyi bir şekilde devam edebilirsiniz.

Makat apsesi ameliyatı SGK sı olmayanlara 2800, SGK sı olan hastalar % 50 yani 1400 TL öderler. Makat apselerinden derin planda olan ve rektal apse denilen durum daha ciddidir ve hastane ortamında yapılması gerekir.

ANAL FİSTÜL AMELİYAT ÜCRETİ

Fistül ameliyat ücretleri muayene sonrasında belirlenir. Fistülün durumuna,seviyesine uygulanan yönteme göre değişiklik gösterir. Fistül tedavi ücretleri 3500-7000 TL arasındadır.

Ekim Fiyatları
Kişilerin ihtiyacı ve beklentisine göre çok değişmekle birlikte 300 kök limit uygulaması vardır, yani 200 kök ekilse de 300 kök limit bedeli alınmaktadır, bu limit uygulaması istisnai olarak çok dara yara izi gibi alanların ekim fiyatları 1000 – 1500 TL dir. Ekim ayrıntılı bir işlem olduğu için fiyatlardan önce kaliteyi araştırmalısınız.

Sakal Ekimi Ücreti

Ekilecek kök sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök sakal ekimi 7 lira, kökler sakalın gereksiz boyun kısmından alınıp sakala ekilirse 1 kök 10 liradır. Duruma göre 300-3000 kök arasında ekim yapılabilmektedir, buna hasta karar verir.

Bıyık Ekimi Fiyatı

Ekilecek kök sayısına göre belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök bıyık ekimi 10 Liradır. Genellikle 300 kök ekimi tatmin edici sonuç vermektedir ancak hiç bıyık yoksa bu sayı 800 köke kadar çıkabilmektedir.

Kaş Ekimi Fiyatı

Ekilecek kök sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök kaş ekimi 10 lira

Ekim ücretlerini araştırmadan önce mutlaka kaliteyi araştırmalısınız. Unutmayın kaş, sakal, bıyık ekimi yaptıranların önemli bir kısmı epilasyonla geri aldıracak kadar görsel rahatsızlık yaşamaktadırlar.

Tedavi Ücretini Online Öğrenin
Türkiye’de bir ilke imza atan kliniğimiz uyguladığı tedavilerin ücretlerini net bir şekilde İnternet sitesinde açıklamaktadır. Bazı hastalıklarda ise doktorun görmesi, muayene etmesi gerekeceği için ücretsiz muayene imkanı sunulmaktadır. Fakat bir diğer özelliğimiz ise sanal muayene olup, hastalarımız kliniğe gelme gereği olmadan aşağıdaki formu kullanarak net ücretini öğrenebilir. Yapılması gereken tek şey hastalığınıza dair 2-3 tane resim çekerek aşağıdaki form ile bize göndermektedir. Doktorlarımız hastalığın durumunu inceleyip, size detaylı bir bilgilendirme yazısı gönderecektir. Diğer bir pratik yol ise 0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraflar göndererek net miktarı öğrenebilrisiniz.
Alacağınız ücretler her 6 şube için de geçerlidir.

6 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Gül karaomer

  Beni arayin lutfen sizin merkezinizde kilcal damar tedavisi ve ben akdirdim 1 tane ben israrla ayni yerden cikti iki defa aldurmama ragmen yuzumede kilcal damar tedavisi yaotirdim ve kakan kilcal damarlar var bilgi almak istiyorum

  1. admin

   Ben tedavisin de çukurluk kalmasın diye derin çalışmıyoruz,gerektiğinde rotuş yapıyoruz.Hangi şubede tedavi olduysanız o şubeyi arayın.telefon yazmamışsınız

 2. Gül karaomer

  Ben bakırköy medikalart mustafa bey tarafından kilcal damar tedavisi oldum yüzümden kalanlar var tamamen malesef temizlenemedi gelmek istiyorum biraz yanaklarimda ve goz altimda var biraz ne kadar ucret öderim bilgi almak istiyorum

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin,durumunuzu değerlendirelim, ücret konusunda da bilgi verebiliriz

 3. Oğuzhan

  Hocam iyi günler yaşım 17 5 tane kıld donmesi deligi var 2 senedir var bu hastalık bende kıl deligi anüsün 1 cm üstünde baslıyo 4 veya 5 kıl deligi var iltahap cok az akıyo bazen hic akmıyo 1ila2 hafta hangi ameliyat yontemini ön görürsünüz.

  1. admin

   Biz tüm kıl dönemlerini mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliyoruz. 05325745536 nolu telefona fotoğraf gönderebilir, extra bilgi ve randevu alabilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım