online randevu tedavi ücretleri

Tedavi Ücretleri

Sayfa İçeriği

Aşağıda belirtilen tedavi ve ameliyat ücretleri Medicalart’ın İstanbul’da Kadıköy, Şişli, Ankara, Antalya, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kliniklerinde geçerli olduğunu hatırlatırız.

Hemoroid Tedavi Ücreti

Merkezlerimizde hemoroid (basur) tedavisinde hastalığınızın derecesine göre değişen bir şekilde Lazer, RBL (lastikle boğma yöntemi) veya THD (memeye gelen atar damarın bağlanması), Longo, gerekirse veya hastanın isteğine göre klasik cerrahi yöntemlerini kullanıyoruz.

Önceden herhangi bir hazırlığa ihtiyaç duymadan yaptığımız IRC ve RBL uygulaması 5-20 dakika sürmektedir. Tedavinin bitiminde hasta evine, işine, okuluna dönebilmektedir. Hastalığınız bu yöntemlerle tedavisi yapılamayacak kadar ileri derece ise farklı yöntemlerle ameliyat da yapabiliyoruz.

Merkezlerimizde hemoroid (basur) tedavi ücretleri hastalığın derecesi, durumu, kullanılacak olan yöntem gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Yukarıdaki butona tıklayarak WhatsApp üzerinden ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Varis Tedavi Ücreti

Varisin yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere göre fiyatlar 1000 TL’den başlamakta ve çok aşırı derecede yaygın varislerde artış göstermektedir. Varis tedavisi ücreti sadece ilk seansta alınmakta ve tedavi tamamlanıncaya kadar ek masraf çıkarılmamaktadır.

Ayrıca çok özellikli ve standart dışı varisler (yara açmış vb.) den bu ücretin dışında daha yüksek ücretler alınabilmektedir. Varis sonlandırma ve takip garantili yapılmaktadır. Varis muayeneleri ücretsiz olup tedavi ücreti muayene esnasında net olarak belirlenmektedir.

Kıl Dönmesi Tedavi Ücreti

Kliniklerimizde kıl dönmesinin tedavisi mikro sinüsektomi yani (modifiye bascom ameliyat) yöntemiyle yapılmaktadır. Tedavi lokal anestezi ile yapılmakta olup, 10-30 dakikada son bulmaktadır. Ameliyatta narkoz gerekmediğinden hemen evinize veya işinize dönebilirsiniz. Yara bakımı, pansuman ve yatak istirahati gerekmez. Tedavi ücreti, hastalığın durumu, kullanılacak olan yöntem yada yöntemlerle ilgili olarak muayene esnasında netleşmektedir.

Anal Fissür Tedavi Ücreti

İlaçla iyileşmeyen kronik anal fissür de iki tedavi seçeneği  uygulamaktayız.

Botoxla tedavi; Ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Ameliyatla keserek gevşettiğimiz kasın ilaçla gevşetilmesi işlemidir. İşlemi 1 dakika içerisinde, 100 Ünite botox uygulayarak yapıyoruz . Ameliyat olmadığı için uygulama sonrası ağrı olmuyor ve hemen işinize dönebiliyorsunuz. Başarı şansı % 95-98  olup, ücreti 6000 TL’den başlamakta hastalığın durumuna ve ek yöntemlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Botox Ücretini SGK Karşılar mı ?

Bazı özel sigortalar karşılamaktadır ancak SGK karşılamamaktadır. Bunun en önemli sebebi Botox’un kırışıklık için de kullanılması sebebiyle suistimal edilme riskidir. Yaygınlaştıkça ve hastaların devlet hastanelerinde ve üniversite hastanelerinde isteme oranı arttıkça büyük ihtimalle buralarda da başlayacaktır.

LİS Ameliyatı

Kapalı yöntemle L.İ.S ameliyatı yapıyoruz. 2 cm’lik bölgeyi uyuşturarak 8-10 dakikada yapıyoruz. Tedavi sonrası kalkıp gidebiliyorsunuz. Uyuşturucunun etkisi geçtiğinde 2-3 gün orta düzeyde ağrı olabiliyor. Ameliyatın başarı oranı % 99 dur. Ameliyat ücreti SGK’lı hastalar için 6000 TL’den başlamaktadır.

Ben Tedavi Ücreti

Kliniklerimizde benin yapısına göre lazer, radyo frekans, plexr veya elektro koter ile buharlaştırma yöntemleri uygulanmaktadır. Ücret alınacak ben sayısına, konumuna, büyüklüğüne ve kullanılacak yönteme göre belirlenmektedir.

Ben tedavisi 600 TL’den başlamakta olup üstte bahsettiğimiz faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Net ücret muayene esnasında belli olmaktadır.

Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır. Yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz.

Ameliyatla ben tedavisini sadece hasta isteğiyle yapıyor ve ücretlendirmeyi muayene esnasında yapıyoruz.

Kondilom Tedavi Ücreti

Makat siğili (kondilom) teşhisi muayeneyle konulabilmektedir ancak bağırsağa ilerlemiş olma ihtimali sebebiyle her hastamıza tedaviden önce anoskop muayenesi yapıyor ve hastalığın seviyesini belirliyoruz.

Tedaviyi bölgesel uyuşturmayla radyo frekans veya elektro koter ile yapıyoruz. Tedaviden sonra takibimiz 6 defa ücretsiz kontrol ve müdahaleyi kapsayıp gerekirse 1 yıl sürüyor. Bu 1 yıl içerisinde siğilin tekrar oluşması durumunda yeniden müdahale ediyoruz , yani bir kez ücret ödüyorsunuz ve 6 seansa kadar yapılan uygulamalara ek ücret ödemiyorsunuz. Kondilom tedavisinde asıl önemli olan sonrası takiptir çünkü tekrar eğilimi yüksek bir hastalıktır.

Siğilin yaygınlığına göre ücretlendirme yapılıyor. Hastalığın yaygınlığı ve bağırsakta olup olmamasına göre ücret 4000 TL’den başlar. Net ücret muayene ile belli olabilir.

Takip süresinde 4 aylık temiz dönem olması durumunda hastalık iyileşmiş kabul edilir ve takip bırakılır. Bu süreden sonra hastalığın yeniden ortaya çıkması durumunda mikrobun başka kaynaktan yeniden alındığı kabul edilir ve yeniden ücretlendirilir.

Lipom Tedavi Ücreti

Yağ kisti tedavisini olabilecek en küçük kesi ile yapıyoruz. Buna bağlı olarak klasik yaklaşımdan daha az iz kalmasını sağlıyoruz. Saçlı alandaki yağ kistlerini alırken saçı tıraş etmiyoruz bu sayede çirkin bir görünüm olmuyor, hatta ameliyat olduğunuz bile algılanmıyor.

Yağ kisti alma ücreti 2500 TL’den başlamakta olup kistin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Net ücret için muayene olmanız gerekmektedir.

Siğil Yakma Ücreti

El yüz bölgesindeki siğil tedavisinde radyo frekans uyguluyoruz. Tedaviyi bölgesel uyuşturmayla  yapıyoruz. Siğil alma ücreti siğilin büyüklüğü ve sayısına göre yapılıyor. Ücret 600 TL’den başlamaktadır ancak siğilin büyüklüğü, yapısı, kullanılacak olan yöntem gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Net ücret için muayene olmanız gerekmektedir.

Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz. Ücretler herşey dahil ücretidir ayrıca muayene ve diğer uygulamalar için ücret alınmaz.

Hemanjiom Tedavi Ücreti

Yaygınlığına, tipine, bulunduğu alana göre çok değişmektedir. Bedel ileri teknolojik araştırmalar (anjio, MR, doppler vs) ile belirlenir. Küçük hemanjiomlar 1000 lira civarında olabilirken, büyük hemanjiomlar 15.000 liraya kadar hatta daha da yüksek olabilmektedir.

Nasır Alma Ücreti

Nasır tedavisinde radyo frekans uyguluyoruz. Nasırın durumuna ve hastanın talebine göre gerekirse ameliyatla alım yapılabilir. Tedaviyi bölgesel uyuşturmayla  yapıyoruz. Nasır tedavisinde önemli olan  nidus denilen doku içindeki kökünün alınması ve işlem sırasında bu işlemi gerçekleştirdiğimize emin olunmasıdır. Ücretlendirme nasırın büyüklüğü ve sayısına göre yapılıyor. 

Kıl Dönmesi Apsesi Ameliyat Ücreti

Kıl dönmesi apsesi acil müdahale gerektiren bir hastalık olup, hasta geldiği anda apse boşaltılması gerekir. Bölgesel uyuşturmayla yapmaktayız. Apse boşaltıldığı anda ağrınız büyük oranda azalır ve sosyal yaşamınıza kaldığınız yerden daha iyi bir şekilde devam edebilirsiniz. Kıl dönmesi apse boşaltma fiyatı 2000 TL’den başlayarak apsenin yeri ve yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Makat Apsesi Boşaltma Ücreti

Makat apsesi yani peri anal apseler acil müdahale gerektiren bir hastalıktır ve hasta geldiği anda yapılır. Bölgesel uyuşturmayla yapmaktayız. Apse boşaltıldığı anda ağrınız büyük oranda azalır ve sosyal yaşamınıza kaldığınız yerden daha iyi bir şekilde devam edebilirsiniz.

Makat apsesi boşaltma ücreti 2000 TL’den başlayarak apsenin yapısı ve yerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Anal Fistül Ameliyat Ücreti

Fistül ameliyat ücretleri muayene sonrasında belirlenir. Fistülün durumuna, seviyesine uygulanan yönteme göre değişiklik gösterir. Fistül tedavi ücretleri 9000 TL’den başlar tipine ve kullanılacak teknolojiye göre değişiklik gösterebilir.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım