online randevu tedavi ücretleri

Siğil Tedavisi

Sayfa İçeriği

Siğil insan vücudunun her yerinde görülebilen Siğil ( HPV ) aslında bir hastalık olarak görülmelidir. Kısa adı HPV olan (Human Papilloma Virus) bu sorunu yaşayan insanlardan bulaşıcı bir virüstür. İlk etapta insan vücuduna yerleşip, orada günlerce, haftalarca kuluçka dönemi geçirmektedir. Sizde de belirli bir zaman sonra ortaya çıkmaktadır.

Siğil Bulaşır mı?

Vücudumuzun her yerinde görülen HPV virüsü kesinlikle bulaşıcı bir vaka olup hijyen, siğilli kişi ile yakın ilişki önemlidir. Örnek el, ayak siğilleri bulaşıcılık konusunda en az risk içerenlerdir. Düz siğil olarak adlandırılan bu grup sizi korkutmamalıdır. Bir arkadaşınızın elinde bulunan siğiller tokalaşma ile size bulaşabilir. Korkulması gereken tür yukarıda da belirtiğim gibi genital bölge, ve anal bölgedir. Bulunduğu yere göre bulaşma tehlikesi olup, özellikle makat ve genital bölge siğilleri en bulaşıcı vakalar arasında yer almaktadır. Tedavisi biraz zaman, birazda sabır gerektirmektedir. Eldekilerden daha sorunlu olmasının nednei tedavisinin zor olması ve kanserleşme riskidir. Kişinin kendisinden kendisine bulaştığı gibi başkalarına da bulaşır.

Elde Siğil Nasıl Geçer

Daha çok parmaklarda olur ancak tedavi geciktirilirse ellere ve yüz, dudak gibi diğer vücut alanlarına da yayılabilir. Yapı olarak makar ve jenital bölgedeki,nden farklıdır, yapısı gibi davranışı da farklıdır. mesela tek seansta düzelme ihtimali % 98 dir oysa anüse yakın olanları defalarca yakmak gerekebilir. Tıbbi olarak tedavisi çok basittir ama bu yöntemlere geçmeden önce okutmak, incir sütü gibi halk arasında yaygın kullanılan yöntemleri denemek akıllıca olur. bu deneme 2 haftayı geçmemelidir. 2 haftada düzelmediyse radyo frekans ile alınmalıdır.

Makat Siğili (Kondilom)

Kondilom dendiğinde anüs civarı, genital organlar akla gelir. Normal siğillerin makat bölgesinde görülen hali olup, kadın erkek ayrımı olmaksızın görülebilir. Makat bölgesi daha nemli ve mikrobik olması nedeniyle ilerlemesi kısa sürede gerçekleşmektedir. Makatta kaşıntı ve kanamaya neden olan bu sorun makat çevresi ve iç kısmında olabilmektedir. Genellikle ters ilişki dediğimiz cinsel uygulama ile ortaya çıkmakta olup, böyle bir durum yoksa makat siğili olan biri ile aynı klozeti kullanmanız, elinizde siğiller olması nedeniyle olabilmektedir. Tedavisi genel cerrahi uzmanları tarafından yapılmakta olup, makat çevresi yada iç kısmında görülen tüm siğillerin temiz cilde kadar temizlenmesi ile mümkündür. Bunun içinde bir çok ameliyatsız tedavi yöntemi bulunmaktadır. Siğiller içerisinde takibin çok önemli olduğu türüdür, “yaptım bitti” diye yaklaşmak genellikle hüsranla sonuçlanmaktadır. kesinlikle 4 aylık temiz yani siğilsiz dönem görene kadar takip sürdürülmelidir. Devlet hastanelerinde dermatoloji kliniğine sevk edilir ve ne yazık ki asla başarılı olmamasına rağmen krioterapi yapılır.

Vajinada Siğil Olması

Sadeca anüs bölgesi değil aynı zamanda kadınlarda genital bölgede görülebilmektedir. Yine aynı şekilde ilişkiye girdiğiniz kişinin cinsel organı vasıtası ile bulaşmaktadır. Böyle bir sorunu farkeden çiftler cinsel ilişkide mutlaka prezervatif kullanmaları gerekir. Aksi halde sizde olan sorun partnerinizde vajinal siğil olarak ortaya çıkacaktır.

 Erkekte Genital Siğil

Peniste siğil şeklinde karşımıza çıkar. Kadınlara kıyasla erkelerde teşhis çok daha kolaydır. Göz önünde olması sebebiyle çok ilerlemeden hasta şüphelenir ve muayene olur. Tedavisi radyo frekansla kolaylıkla yapılabilir. Bölgesel uyuşturma ile yapılır. Her biri 2 dakika kadar sürer. Hasta aynı gün işine dönebilir ancak hafif acısı olur. Tekrarlama ihtimaline karşı hasta yakından takip edilmeli, hastanın rahat gelmesi için kontrollerden ücret alınmamalıdır. Erkek genital HPV tedavisine başlandığı günlerde mutlaka partneri de muayene olmalı, kondilomu varsa aynı dönemde o da tedavi olmalıdır. Yoksa biri tedavi olur ama sonraki günlerde partnerinden geri alır ve tedavi süresi çok uzar.

Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle uzun sürecek, sabır gerektiren bir süreç olduğunu bilmelisiniz. Siğilin tedavisinin uzun sürme nedeni sorunun kaynağı olan HPV Virüsüne yönelik olmadığındadır. Ortaya çıkan semptomların yok edilmesi bu sorundan kurtulduğunuz anlamına gelmez.HPV  tedavisi gerçekleştiren Genel Cerrahi uzmanı o bölgede hiç bir siğilin kalmadığına dikkat etmelidir. Aksi halde sorun yeniden tekrarlayacaktır. Tedavisi yapıldıktan sonra hasta 6 aylık bir süreçte sürekli kontrole gelmelidir. Çünkü yeni çıkan siğillere müdahale edilmesi gerekmektedir. 6 Ay boyunca herhangi bir sorun olmaması halinde sorun çözülmüş olacaktır.

Lazerle Siğil Tedavisi

Bu alanda etkisi en düşük yöntemlerden biri olan Lazer maalesef istenen sonucu vermememektedir. Sonuçlar yüz güldürücü olmadığı için uygulayıcısı kalmamıştır. Lazerle alıyorum diyenler de elektro koter kullanmakta, lazer kelimesini hastayı ikna etmek için kullanmaktadır.

İlaçla Siğil Tedavisi (Yakma)

Başlıkta kast edilen ilaç ağızdan alınan ilaç değildir. Hastalık bölgesine uygulanan yakıcı bir ilaç siğilleri yakmayı amaçlamaktadır. Bazen sağlıklı bölgeyi yakması sonucu istenmeyen sonuçlar oluşabilir.

Elektrokoter Yöntemi

Şimdi size siğillerin tedavisinde en başarılı 2 yöntemi aktaracağız. Birisi Elektrokoter olup, elektrik akımı ile siğilleri yakarak almaktadır. Yoğunluğa göre 2 seans uygulamak gerekebilir. Başarısı yüksek olup radyo frekansa kıyasla daha sorunludur. Uygulamada lateral termal hasar denilen uygulama alınının yani siğilin etrafında oluşan yanık elektrokoterde daha fazla radyo frekansta çok daha azdır.

Radyo Frekans RF

En iyi HPV tedavi yöntemidir. Cilt üzerinden uygulanan tedavilerde en başarılı uygulamalardan biri olan Radyo Frekans siğil tedavisindede kullanılmaktadır. Elektrokoter benzeri bir tedavi yöntemi olan, RF Elektrokoter’den daha başarılı bir yöntemdir. Medical Art olarak Radyo Frekans siğil tedavisi uyguluyor, öneriyoruz. Radyo frekansın en büyük üstünlüğü lateral termal hasar yani kenarlardaki yanık daha az olmakta bu sayede iyileşme hızlı olmaktadır.

Siğil Tedavi Merkezleri

Alanında tecrübeli genel cerrahi uzmanlarının görev yaptığı Medical Art İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Bursa klinikleri ile ameliyatsız HPV tedavisi işlemlerine yapmaktadır. Ücretsiz muayene hizmetlerinden mutlaka yararlanmalısınız.

Siğil Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Eldeki Siğilin Tedavi Fiyatı
Büyüklüğü ve sayısına göre yapılıyor. 5 mm ye kadar olan siğillerin ilk siğil 1000 TL’den başlarken eklenen her siğil 500 TL’den başlar. SGK hastalarına bu ücretleri % 50’si uygulanır yani ilki 500 TL’den başlarken eklenen her biri 250 TL’den başlar.

Kirpik, burun, dudak gibi özellik arz eden bölgedeki her boyuttaki siğiller ve 5 mm den büyük olan siğilleri muayeneyle büyüklüğüne göre ücretlendirilir.

Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz. Ücretler herşeh dahil tedavi ücreti olup muayene ve diğer uygulamalar için ayrıca ücret alınmaz.

Kondilom Tedavi Fiyatı 

Tedavi sonrası takibimiz 6 defa ücretsiz kontrol ve müdahaleyi kapsayıp gerekirse 1 yıl sürüyor. Bu 1 yıl içerisinde siğilin tekrar oluşması durumunda yeniden müdahale ediyoruz, yani bir kez ücret ödüyorsunuz, 6 seansa kadar yapılan uygulamalara ek ücret ödemiyorsunuz. Kondilom tedavisinde asıl önemli olan tedavi sonrası takip sürecidir çünkü tekrar eğilimi yüksek bir hastalıktır.
Hastalığın yaygınlığı ve bağırsakta olup olmamasına göre ücret 2000 TL’den başlıyor ve yaygınlığa göre değişiklik gösterebiliyor. En net ücret muayene esnasında belirlenebilir. Çok ileri olan ve bağırsağına ilerlemiş hastalar muayeneyle ücretlendirilir. Takip süresinde 4 aylık temiz dönem olması durumunda hastalık iyileşmiş kabul edilir ve takip bırakılır. Bu süreden sonra hastalığın yeniden ortaya çıkması durumunda mikrobun başka kaynaktan yeniden alındığı kabul edilir ve yeniden ücretlendirilir. Ücretler tedavi ücreti olup ayrıca muayene, anoskop ve diğer uygulamalar için ücret alınmaz. Ücret bir defa alınır bitene kadar ücret alınmaz.

Randevu ve whatsapp üzerinden fotoğraf göndererek net ücret almak için
Şişli: 0532 463 9682
Bakırköy: 0542 621 0888
Ankara: 0532 350 2587
Kadıköy: 0542 231 2823
İzmir: 0542 295 52 54
Bursa: 0532 152 26 75

Yazan
Dr Atilla Kaya

Kaynak
http://hospital.kyrenia.edu.tr/genital-bolgede-sigil-kondilom/

 

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım