online randevu tedavi ücretleri

Pruzon Krem

Sayfa İçeriği

Türkiye’nin en gelişmiş makat hastalıkları tedavi merkezlerinden biri kliniğimizdir. İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir illerinde şubeleri bulunan kliniklerinde Proctoloji (Makat Hastalıkları) uzmanları görev yapmaktadır. Her biri binlerce muayene ve tedavi tecrübesi olan Genel Cerrahi uzmanlarından oluşmaktadır. Proktoloji merkezi olduğu için hastaların önemli bir kısmını makat kaşıntısı olan hastalar oluşturmaktadır.

Pruzon Satın Al

İlacı temin etmek için size en yakın eczaneden, üreticinin resmi satış sitesinden veya aşağıda linki verilen Enbi Pharma dan alabilirsiniz. alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki bağlantıya tıklamak olacaktır.

https://www.hairpharma.com.tr/pruzon.html

 

 

Mayasıl (Anal Dermatit) En Fazla Kaşıntı Nedeni

Anal bölge kaşıntısı için en önemli neden halk arasında mayasıl olarak bilinen (Anal Dermatit) problemidir. Anüs bölgesi cildinin koruyucu tabakası bozulması ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Genelde bu duruma aşırı temizlik, sabun ve kimyasal içeren ıslak mendik kullanımı neden olmaktadır. Aynı şekilde yetersiz temizlik kuralları da Anal Dermatit nedenleri arasında yer almaktadır. Mayasıl ciddi bir hastalık olmayıp, tedavisi genelde kremlerle yapılmaktadır.

Pruzon Krem Öneriyoruz
Başta mayasıl olmak üzere tüm kaşıntılı olgular için Pruzon Krem öneriyoruz. Daha önce reçete ettiğimiz kremler kortizon içermesi nedeniyle çokta istekli olduğumuz söylenemez, fakat son 5 yıldır kortizon içermeyen daha doğrusu yan etki oluşturmayan bitkisel kortizon içeren Pruzon Krem öneriyoruz.

Pruzon Ne İşe Yarar?

İlk bakışta kaşıntı tedavisinde kullanıldığı görülmekte fakat Egzama ve Pişik tedavilerinde de kullanabileceğiniz bitkisel bir üründür. Pişik denince sadece bebekler değil, özellikle yaz aylarında yetişkinlerde de sık görülen bir durumdur. Pruzon merhem ile ilk kullanımdan itibaren rahatlama görülür.

Mayasıl Tedavisinde Makatta kaşıntının en büyük nedeni olan mayasıl tedavisi için cerrahi uygulama olmayıp, gelen hastalarımıza genelde pruzon reçete ediyoruz. Tabii ki muayene edilerek sorunun Anal Dermatit olduğu anlaşılmalıdır. Yoksa anal bölgede olan her kaşıntı mayasıl değildir.

Vajinal Kaşıntı Kadınların can sıkıcı problemi halinde gelen vajinal kaşıntılar da öncelikle muayene olmak gerekir. Mantar kaynaklı olması halinde Pruzon yerine mantar öldürücü ürünler kullanmanız gerekir.

Pişik Genelde bebeklerde görmeye alışkın olduğumuz Pişik özellikle yaz aylarında sıcak, nem ve anüs bölgesinin yeterli havalanmaması sonucu yetişkinlerde de görülür. Tedavisi için Pruzon merhem kullanabilirsiniz.

Ürünün İçeriği ve Etkin Maddesi
Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü extractı); bilinen en etkili fitosteroid (bitkisel kortizon) olup, klasik kortizonlar kadar etkili fakat klasik kortizonlar gibi yan etkisi olmadığı için uzun süre güvenle kullanılmaktadır. İlk kullanımda (dozda) kaşıntı problemini ciddi düzeyde azaltır.

Kalamin ; Mikrop öldürücü etkisi vardır, oluşturduğu koruyucu tabaka ile kişiyi tekrar taharet işlemine kadar koruyucu ve iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

Melaleuca alternifolia (TTO,Tea tree oil,çay ağacı yağı); Kaşıntı probleminde en önemli nedenlerden biride mantar olup, virüs ve mikrop öldürücü etkisi bulunmaktadır.

Çinko oksit ; Kalamin gibi etki eder ek olarak yanma hissini azaltır.

Gelen Hastaların %30’u Makat Kaşıntısı Şikayeti İle Gelmektedir
Kliniğimize gelen hastaların büyük bir bölümü uzun süreli makatta kaşıntı nedeniyle gelmektedir. Bu durum kişide hastalık riskini ön plana çıkaracağı gibi aynı zamanda cilt hasarına bağlı kaşıntı olabilmektedir. Bu şikayetle gelen hastalarda Kıl Dönmesi Apsesi, Dış Hemoroid, Anal Fissur, Fistul, Kıl Kurdu gibi sorunlar gözlemlenir. Bunlardan hiç birisi yoksa kişi genelde Anal Dermatit problemi ile karşı karşıya kalmaktadır.

Proktoloji Uzmanlarının Önerisi

Pruzon merhem Türkiye’nin en iyi proktoloji uzmanları tarafından formülize edilmiş, anüs bölgesi kaşıntılarının tedavisine özel geliştirilmiş bir ilaçtır ve bu özelliği sayesinde proktoloji uzmanlarının ilk tercihidir. Kliniklerimiz proktoloji merkezi gibi hizmet vermekte ve her şubede bir veya iki proktoloji uzmanı bulunmaktadır. Genel kaşıntı merhemlerinden farklı olarak ağır makat bölgesi kaşıntılarında bile etkili olmaktadır.

 

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım