online randevu tedavi ücretleri

Nasır Tedavisi

Sayfa İçeriği

İnsan hayatı boyunca dikkat etmemesi halinde bir çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Onlardan biride Keratoma olup, halk arasında tabiri ile açıklamak gerekirse Nasır problemi denebilir. Daha çok ilerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkan bu deri sorunu ciddiye alınmaması halinde kişide dayanılmaz can yanmasına neden olabilir. Tabii ki gelişen teknoloji ile birlikte tedavisi sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır.

 

Nasır Nedir?

Bir tür deri kalınlamasıdır ama ağırlığı taşıyan ayak topuğundakinde görülen kalınlaşmadan farklı olarak tepesi derinin derinliklerine bakan piramit şeklinde bir kalınlaşmalıdır. Piramidin tabanı kadar geniş alana gelen ağırlığın piramidien tepesindeki nokta kadar yere binmesi sebebiyle ciddi ağrı olur. Tüm canlılarda görülen bir sorun olup, sadece insanlar değil aynı zamanda özellikle yük ve binek hayvanlarında kullanılan malzemeler havyanın cildine çok fazla sürtmesi sonucu probleme neden olmaktadır. burada ortaya çıkan durum sorunun bir tür deri hastalığı olduğu ve deride sürtünmeye bağlı sertleşme ortaya çıkmaktadır. Bu sürtünme önlem alınmadığında hastalığa dönüşmektedir.

El ve Ayaklarda Sık Görülür

Özellikle ilerleyen yaş ile birlikte insanların el ve ayaklarında daha belirgin hale gelmektedir. İlk başlarda sadece deride sertleşme olarak görülürken ilerleyen süreçte dayanılmaz ağrıların ortaya çıkacağı bir hastalık haline gelmektedir. Ellerde daha çok parmak aralarında görülürken, ayaklarda ise üstü, altı ve yanları sürekli bu riski taşımaktadır.

Cildin Sürtünmesine Bağlı Oluşur
Nasıl neden olur, nasıl önlem almak gerekir? şeklinde sorunlara öncelikle cildinizi sürtünmeye karşı koruma altına almalısınız. Bu sürtünmeye bazı örnekler vermek gerekirse öncelikle kullandığınız ayakkabının sizin ayağına tam anlamı ile uygun olmaması, ayağın belli bir kısmının üzerine basmak gibi hatalı davranışlar ön plana çıkmaktadır.

Ayakkabı Numarası Önemlimidir?

En önemli nedenlerinden birisi kişinin ayağına uygun ayakkabı giymemesi ile oluşur. Öyle ki bir numara büyük olan ayakkabı ayaklarınızın sürtünmesine neden neden olur. Hele bir de uzun süre yürüyen biriyseniz her geçen gün nasırlaşma yönünde katkı sağlamış olursunuz. O nedenle mutlaka ayağımıza uygun, çok geniş yada dar olmayan mümkünse spor ayakkabılar kullanın.

Çorapsız Ayakkabı Giymek Riski Artırır
Son yıllarda moda haline gelen çorapsız ayakkabı giyimi maalesef nasır riskini artırmaktadır. Çünkü sürtünmenin etkisi daha fazla görülmekte ve uzun yürüyüşler yapan biriyseniz bu sorunla karşılaşmanız daha kısa süreye inmektedir.

Kalem Tutan Ellerde de Sık Görülür
Ellerde oluşmasının nedeni ise çok yazı yazanlar ile özellikle yük taşıyan insanlarda oluşan sürtünmeye bağlı olarak cilt kendini koruma için sertleşme görülür. Vücudumuzda en sık görülen bölgeler el ve ayaklar olup, biraz dikkat edilmesi, gerektiğinde önlem alınması ve çok ilerlemeden temizlenmesi hastalık haline gelmeden çözmek için yeterlidir.

Cildin Kalınlaşması (Vücudun Kendini Savunma Mekanizması Sonucu Oluşur)
Yaratılmışların en şereflisi olan insan öylesine üstün özellikleri taşıyor ki öğrendikçe şaşırıyorsunuz. Aslında nasıl bir sorun değil, vücudun kendini korumak için kullandığı bir silahtır. Yani sizin sağlığınızı korumak için deriyi kalınlaştırıyor. Tabii ki bu sürekli hale geldiği zaman cildin altında Nidus dediğimiz sadece 1 mm genişliğinde bir nokta oluşmaktadır. İşte bu insanın dayanılmaz ağrılar yaşamasına neden olan hastalığın en önemli kısmıdır.

Ağrı Yapar mı?
İlerleyen hastalarda ortaya çıkan Nidus yani deri altındaki 1 mm çapındaki nokta ciltten gelen baskıyı 100 kat artırarak dayanılmaz bir ağrıya neden olmaktadır. İlk bakışta geniş bir alana yayıldığı görülen nasır aslında huni benzeri bir yapıda olup, aldığı baskıyı Nidus noktasına iletmektedir.

Nasır Nasıl Geçer?

Ağrılı sürece geldiğinizde artık kendi kendine geçme imkanı neredeyse yok denecek düzeydedir. Yani artık müdahale gerekmektedir. Bunun için bireyler ve kurumlar farklı öneriler ve ürünler çıkarıyor olsa da bilimsel olanı deri altındaki Nidus dediğimiz ve ağrıya neden olan noktanın çıkarılması ile mümkün olmaktadır. Bir çok yöntem yüzeysel tedavi imkanı sağlamadı nedeniyle maalesef Nidus adı verilen noktaya ulaşma imkanı bulunmamaktadır.

Radyo Frekans İle 1 Dakikada Tedavi
Şimdi size güzel bir haber vermek istiyorum. Yaşadığınız sorundan ve ağrılarından kurtulmak için sadece 1 dakika içinde yapılan kısa adı RF (Radyo Frekans) yöntemini incelemenizi rica edeceğim. Sağlık alanında çok sık kullanın RF son olarak nasır tedavisinde denenmiş ve büyük başarı elde edildiği için yaygınlaşmaktadır. Medicalart genel cerrahi uzmanrımız tarafından geliştirilen bu uygulamada nidus dediğimiz ağrıya neden olan nokta ameliyatsız ve ağrısız alınmaktadır. Sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede yapılmakta ve asla tekrarlama riski bulunmuyor.

Nasıl Yapıldığını Görmek İstersen İZLE
Evet arkadaşlar yukarıda kısaca bildi verdiğimiz Radyo Frekans Nasır Tedavisinin nasıl yapıldığını aşağıda yer alan gerçek tedavi anında çekilmiş görüntülerden izleyebilirsiniz.

İdea Klinikye Muayene Ücreti Yok

Türkiye’nin öncü sağlık merkezlerinden biri olan İdea Klinik Kalp Damar Cerrahisi ve Genel Cerrahi alanında bir çok hastalığın tedavisini en avantajlı yöntemlerle mümkün oldukça ameliyatsız yapmaktadır. Son olarak geliştirilen Radyo Frekansla Nasır Tedavisi bunlardan biri olup, tüm hastalıklarda olduğu gibi nasır problemi olan SGK (SSK, Basur, Memur, Memur Emeklisi vs) hastalardan muayene ücreti almıyor.

İdea Klinik 6 Şubeyle İstanbul, Ankara İzmir ve Bursa’da
22 Yıldır hizmet veren kurumumuz yeniliklere ek olarak aynı zamanda sizlere en yakın noktada olmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda 3 tanesi İstanbul’da olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan klinikler ile hizmet vermektedir. Tüm şubelerde kullanılan teknoloji ve yöntemler aynıdır, ücretlendirme aynıdır. Bir şubede tedavi olan hasta daha sonra istediği şubeye kontrole gidebilmektedir. Farklı şubeye giden hasta bunun için ayrıca ücret ödemez.

Nasır Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı kliniklerinden biri olup, yukarıda da belirtildiği gibi muayene ücreti alınmamaktadır. Tedavi ücretleri ise hastalığın durumuna göre belirlenmektedir. Yani nasırlı bölge sayısı, genişliği ücretin belirlenmesinde önem art etmektedir. Bu konuda hastalarımızı bilgilendirmek adına hazırladığımız sayfada ücretlerle ilgili daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Hatta öyle ki nasırlı bölgeye dair resim göndererek tedavi ücretinizin ne kadara mal olacağını kliniğe gelmeden de öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan nasır tedavi ücretleri bağlantısına tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

Doktorlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor
Medicalart hekimlerine ulaşmak oldukça kolay olup, bir telefon, yada bir email yada okuduğunuz sayfanın alt kısmında yer alan soru sor, yorum yap formundan konu ile alakalı sorularınızı iletebilirsiniz. Nasırı olan insanlar içinde hazırladığımız bu sayfadan sorularınızı genel cerrahi uzmanlarımıza yöneltebilirsiniz. En geç 24 saat gibi bir sürede uzmanlarımız sorunuzun cevabını burada yanıtlayacaktır.

Taban Siğili

Ayak altı nasırlarıyla çok karışan bir hastalıktır, hastaların çoğu nasırla karıştırır ama bu siğiller bulaşıcıdır ve aynı hastanın ayağının bir çok yerinde olur. Yine nasırdan bir farkı da yüzeyi pütürlüdür. Bu siğillerin en kısa sürede tedavi edilmesi doğru olur çünkü aynı terliği giyen aile bireyleri arasında yayılır. Ayak tabanı siğillerinin tedavisi de nasırların tedavisi gibidir. Bölgesel uyuşturma ile dakikalar içinde kolaylıkla yapılabilir.

Ayrıntılı bilgi için www.nasirtedavi.com

Randevu ve İletişim
0532 574 55 36

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım