online randevu tedavi ücretleri

Op Dr Orhan Coşkun

1968 yılı Gaziantep doğumludur. Liseyi bitirene kadar Gaziantepte yaşadı. Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde okudu. Uzmanlığını Türkiye’nin en büyük kalp damar cerrahi merkezi olan Siyami Ersek Göğüs Kalp  Damar Cerrahi kliniğinde yaptı.

Uzmanlık sonrası İstanbul’da bir çok özel ve resmi hastanede çalışmıştır.

Dünyada çok örnekleri bulunan ve bütün varis tedavi seçeneklerinin hastanın hastalığına özel uygulandığı merkezler ülkemizde de artmaktadır.

HASTALIKLI BÖLGENİN RESİMLERİNİ WHATSAPP İLEGÖNDEREREK BİLGİ ALMAK VE RANDEVU İÇİN ULAŞABİLECEĞİNİZ TELEFON:

                                 0(542) 621 08 88

 

 

Uyguladığım Tedaviler :

1-Köpükle klasik skleroterapi ile tedavi:

Sıvı haldeki ilaç 1/4 yani 4 katı hava ile karıştırılarak köpürtülür ve varisli damara enjekte edilir. Kişisel bilgi, beceri ve tecrübe önemldiri.

2-Radyofrekansla varis tedavisi:

Kapakçık yetersizliği olan büyük damarlar için kateterle damarın içine girerek, kılcal varisler için de cilt üzerinden yakarak varisli damarların kurutulması işlemidir. Her iki uygulama için de hastanın hastanede kalma ihtiyacı olmamakta, büyük damar kapatma işlemi lokal anestezi ile yapılmakta ve hasta bir saat sonra evine işine dönebilmektedir. Kılcalların cilt üzerinden yakılması işlemi 20-30 dakikalık bir uygulama olmakta herhangi bir anestezi gerekmeden yapılabimektedir. Aynı gün işe dönebilirsiniz.

3- Lazer ile varis tedavisi:

Kapakçık yetersizliği olan büyük damarlar için kateterle damarın içine girerek, kılcal varisler için de cilt üzerinden yakarak varisli damarların kurutulması işlemidir. Radyofrekanstan tek farkı radyo dalgası yerine lazer ışığının ısısı kullanılmaktadır. Her iki uygulama için de hastanın hastanede kalma ihtiyacı olmamakta, büyük damar kapatma işlemi lokal anestezi ile yapılmakta ve hasta bir saat sonra evine işine dönebilmektedir. Kılcalların cilt üzerinden yakılması işlemi 20-30 dakikalık bir uygulama olmakta herhangi bir anestezi gerekmemekte, uygulama sonrası hasta evine işine dönebilmektedir.

4- Yapıştırma varis tedavisi :

Kateterle yetersizlikli büyük varislerin içine biyolojik zamk maddesi verilerek varisli damarın kurutulması işlemidir. Lokal uyuşturma ile yapılır ve hasta uygulama sonrası hemen evine, işine dönebilir.

5- M.O.C.A. , titreşimle varis tedavisi:

Kapakçık yetersizliği bulunan büyük damarların içine kateterle iğne deliğinden lokal uyuşturma ile girerek varisli damarı hem titreşim/dönme  ile hem de aynı zamanda kurutucu ilaç vererek kapatma yöntemidir. Hasta hemen işine evine dönebilir. kesi, dikiş ve uygulama sonrası ağrı olmaz.

6-Microcerrahi ile varis tedavisi: 

Artık varis tedavisinde cerrahi kullanım oranları %5-10 arasına gerilemiştir. Microfilebektomi, ven kapakçık tamiri, venöz by-pass, stripping (sıyırma) gibi yöntemleri içermekte, çoğunda dikiş gerekmeyecek şekilde veya mikrocerrahi ile işlem yapılmaktadır.

Mikro skleroterapi
Çok ince damarların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Yüz bölgesi ve burun kenarlarındaki kılcal damar çatlamalarına da güvenle uygulamaktadır.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım