online randevu tedavi ücretleri

Hemoroid (Basur) Tedavisine Hangi Bölüm Bakar?

Makat hastalıklarına proktoloji bölümü bakar, proktoloji olmayan sağlık kuruluşlarında genel cerrahi branşı bakar. Proktoloji genel cerrahinin üst branşıdır ve spesifik çalışır. Sorusuna vereceğimiz yanıtlar tedavi sürecinde hangi aşamaları izlemeniz gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır.
Toplumda basur olarak da adlandırılan hemoroid vakası makat hastalıkları arasında en sık karşılaştığımız türdür. Erkeklerin bu hastalıkla daha sık karşılaştığını belirtmekle beraber cinsiyet ayrımı gözetilmeksizin tüm bireylerde meydana gelebildiğini söylemek istiyoruz.
Fiziksel acının yanı sıra hastaları psikolojik olarak da harap eden hemoroid tedavisi mümkün bir vakıadır. Fakat doğru metotlara başvurmak kaydı ile. Çünkü hemoroidin tedavisi evde bitkisel karışımlar ile yapılamayan cerrahi müdahalenin şart olduğu bir vakıadır. Hastalığın bir doku hasarı olduğunu dişin çürümesinden farklı olmadığını bilmelisiniz. Ne yazık ki makatta sıkça görülen

Hemoroid, Basur Tedavisine Hangi Bölüm Bakar?

Ana branş genel cerrahidir ancak asıl ilgilenen bölüm proktoloji yani makat hastalıkları bölümüdür. Proktoloji branş uzmanına proktolog denir.
Yaşanılan yerde proktolog varsa ona muayene ve tedavi olunmalı, proktolog yoksa genel cerrahi bölümüne gidilmelidir. Genel cerrahlar konuyu bilse de proktoloji uzmanları makat hastalıkları konusunda daha eğitimli ve daha tecrübelidir, yine işi gereği teknolojilere de sahiptir.

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hemoroidin tedavisinde kullanılan yöntemler çok önemlidir. Kliniğimiz ameliyatsız hemoroid tedavisi operasyonlarıyla sağlık sektöründe adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hemoroidle ilgili ilaçlar, izlenilen aşamalar ve hemoroide ne iyi gelir sorusuna yanıt bulacağınız yazımız hastalıkla ilgili bilgi almanızda sizlere yardımcı olacaktır. MedicalArt kliniğimizde;

 • Basur tedavisi lazer ve lastikle boğma tekniği ile yapılmaktadır.
 • İç ve dış hemoroid tedavisinde karar verdiğimiz iki teknikte anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır.
 • Bölgesel uyuşma sağlayan lokal anestezi hastanın operasyondan sonra gündelik yaşama dönmesinde hiçbir sorun teşkil etmez.

Tedavide önemli olan unsurları işini iyi yapan bir doktor, steril çalışma ortamı ve hasta memnuniyetini sağlamak adına bir araya gelmiş bir ekiptir. Kliniğimiz aradığınız tüm bu kriterlere uygun ender sağlık kuruluşlarından biridir.

Hemoroid Tedavi Fiyatları

Sosyal güvenceye sahip olan hastalarımıza 2007 yılı itibari ile %50’lik bir indirim uygulamaktayız. Muayenelerin tamamen ücretsiz olduğu kliniğimiz kar amacı gütmeyen ve insan sağlığını her şeyin üstünde tutan sağlık kurumları arasındadır.
Bizleri iletişim numaralarımızdan 7/24 arayabilirsiniz. Hemoroid (basur) tedavi ücretleri tüm merkezlerimizde 3500 TL’den başlar ve hemoroidin düzeyine göre 7000 TL’ye kadar çıkabilir.

Basur Ameliyatı Video

Tedavi dar alanda yapıldığı için net bir şekilde görüntülemek mümkün olmamakta ve bu sebeple anlatılmak istenen konu yeterince anlaşılır bir şekilde anlatılamamaktadır. Proktoloji uzmanı Op.Dr. Atilla KAYA bu konunun daha anlaşılabilir olması için hayvan organları üzerindeki video kaydı tedavinin mantığının rahat anlaşılabilir olmasını sağlamıştır.

Ekteki video da lazer ve lastikle boğma yöntemi anlatılmaktadır, lazerde karaciğer boğma yönteminde ise akciğer kullanılmıştır. Aynı uygulamalar anüs iç kısımdaki memeler için uygulanmaktadır.

Basur Ameliyatı Video İzle

İzlediğiniz videodaki işlemin hastada uygulanması 3-5 dakika kadar sürmektedir. Yöntemin en önemli özelliği memelerin olduğu alandaki ağrı sinirlerinin olmadığı ya da çok azaldığı seviyede uygulanmasıdır. Ağrı sinirlerinin bittiği ya da çok azaldığı bölgede uygulanması sebebiyle işlem sonrası hastanın ağrısı minimal düzeyde olmaktadır. Klasik cerrahideki ağrının çok daha altındadır.

Lazer Yöntemi Her Basura Uygulanabilir mi ?
Her basura uygulanamaz. Dış basurda asla uygulanmamalıdır. Dışarıdaki memelere boğma yöntemi uygulanırsa dayanılmaz düzeylerde ağrı olur. Yine dış basurun da eşlik ettiği derece olan dördüncü derece basurda uygulanamaz. 4. derece olup ta dışarıdakilerin varlığından rahaytsız olmayan hastalarda sadece içerdekiler için uygulanabilir ama yine de bu düzeydekiler için doğru bir yöntem değildir.
1. ve 2. derecede bu iki yöntemin birlikte uygulanması en seçkin yöntemdir. Bu düzeylerde genellikle tek seans yeterli olmaktadır. 3. derece olanlarda uygulanır ancak 2.seans gerekbileceği bilinmelidir.

Video da boğma yönteminde dokunun silindiği gibi insanda da meme büzüşerek yok olur.

Uygulamadan hastaların bir kısmında dolgunluk hissi, bir kısmında da tuvalete çıkma yani dışkılama isteği olabilmektedir. Bu dışkılama isteğinin nedeni boğulan memenin oluşturduğu şişliği beyin dışkı gibi algılar ve hastayı tuvalete gitmesi için uyarır. Tuvalete gidilse de bu his kaybolmaz. Bu önemsiz ama rahatsız edici his 20 dakika ile 3 saat kadar sürer sonra kendiliğinden kaybolur.

Lastikle Basur Tedavisi

Çok kolay ve pratik bir çözümdür ancak tecrübenin çok önemi vardır. Lastik halkayı 3-4 mm daha aşağı uygulamak hastada dayanılmaz ağrılara neden olabilir. Nereye konacağı tecrübeyle kazanılan bir beceridir. Anüsten 2.5-3 cm yukarıda linea dentata denilen bir çizgi vardır, bu çizginin yukarısında ağrı sınırları ya ciddi düzeyde azalır ya da tamamen biter bu sebeple uygulamalar ağrıya neden olmaz ama bu çizginin altında normal düzeyde sinir ağı vardır. İşte bu çizginin altına yani linea dentatadan daha aşağıya halka konursa dayanımaz ağrı olur.

Ameliyatsız yöntemler olan lazer ve RBL yani lastikle basuru boğma tedavileri genellikle birlikte uygulanır ve daha iyi sonuç alınır.

Kadın Hemoroid Uzmanı

Türkiye’de kadın genel cerrahi uzmanı ve buna bağlı olarak kadın makat hastalıkları uzmanı oldukça azdır.
İstanbul’da Op Dr Seher Şirin tecrübeli hemoroid uzmanlarındandır, İzmir’de Op. Dr. Demet Ağras da Ege Bölgesinin en tecrübeli anüs hastalıkları uzmanlarındandır.
Her iki uzman da uzun yıllardır anal bölge sorunlarının teşhis ve tedavisine özel çalışmaktadırlar.

6 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Yilmaz

  Ilk defa gidecem doktora ne gibi tedavi yapabilir doktor

  1. admin

   Muayene ile hemoroidinizin derecesi tespit edilir. Eğer kliniklerimizden size en yakın olanına gelirseniz durumunuza uygun ameliyatsız tedavi yöntemleri ile tedaviniz yapılabilir.

 2. kağan

  HOCAM merhaba ben 33 yasındayım bu yaşıma kadar herhangi bi basur şikayet yasamadım gecenlerde kabızlık nedeli ile ağrı oluştu ve tuvalet sonrası içerden meme vari bişey çıktğın fark ettim ve sonra gitti bu basurmudur yoksa anal yırtık apsesi filanmıdır.

  1. admin

   Basur herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir. Kabızlık yada yoğun ishal nedeniyle tuvalette uzun kalıp ıkındıysanız,görülebilir. İlk defa olduysa, şikayetleriniz devam etmiyorsa beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıza dikkat ederseniz hastalığını ilerlemez. Ama kanama olduysa mutlaka anoskopi muayenesi yaptırmanızı öneririm. 05325745536 nolu telefondan detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 3. İLHAN TOP

  Pandemi ile birlikte rahatsızlığım da bir atış oldu kanama 1 yıldan beri yok ondan önce de 6 ayda bir olurdu şimdi şükür yok. Fakat elle yaptığım tesbitte bir adet uc olduğunu hissediyorum.Abdest sonrası kapatmakta zorlamıyorum. Gün içerisinde bir yanma ve ince bir sızı oluyor. Teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

  1. admin

   Merhaba,
   Muayene ile değerlendirmek gerekir. Makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz, gelirseniz durumunuzu değerlendirip ameliyatsızq yöntemlerle tedavisini yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım