online randevu online randevu tedavi ücretleri

Mikro Skleroterapi (Varis Tedavisi)

Mikro Skleroterapi (Varis Tedavisi) günümüzde varis hastalığının iyileşme göstermesi için kullanılan en iyi tedavi konumundadır. Sklerozan bir maddeyle hazırlanan ve daha sonrasında iğneyle doğrudan varisli damarların içine enjekte edilen köpük anında gözle görülür bir iyileşme sağlamaktadır.

Günümüzde insanlar halen varis hastalığının tedavisini sadece ameliyat ile yapıldığını sanarak korku ve endişeye kapılmakta, bunun sonucunda doktordan mümkün oldukça uzak yaşamaktadır. Oysaki ameliyat günümüzde gereksiz ve ilkel bir uygulama haline gelmiştir. Çünkü varis hastaları için sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede uygulanan ameliyatsız tedaviler bulunmaktadır. Onlardan biride Micro Scleroterapi olup, özellikle kılcal damar tedavilerinde mükemmel sonuçlar almanızı sağlar. Şimdi dilerseniz bu yöntemi ve avantajlarını birlikte görelim.

Mikro Skleroterapi Nasıl Yapılır?

Öncelikle uygulamanın ameliyatsız olduğunu tekrar belirtmek istiyorum. Uygulanışına bakacak olursak 2 farklı şekilde yapıldığını görüyoruz. Sıvı ve köpük şeklinde yapılan uygulamaları detaylandıralım. Her ikisi de çok ince yardımıyla damarın içine varisi yok edici ilaç verilmesi şeklinde uygulanır.

Sıvı Mikro Skleroterapi

Sıvı haldeki ilaç ampulden alındığı şekliyle uygulanır. Çok ince damarlara binde beş oranında kullanılır. Enjektöre çekilen ilaç iğne ile damara verilir. İlaç damarda ilerledikçe kılcal varislerin o anda yok olduğu görülür. Hasta açısından illüzyon gibi algılanır. Hastaların çoğu ‘bu kadar kolay yok oluyormuş da neden bunca senedir bunlarla dolaşmışım ki” demektedir.

Köpük Mikro Skleroterapi

Sıvı halde verilebilen ilacın dört kat kadar hava ile karıştırılıp özel bir alet yardımıyla köpük haline getirilir. Kullanılan madde yaklaşık aynı fakat daha az miktar ilaçla daha fazla varis tedavi edilir. Çok ince iğne yardımıyla damara verilen köpüğün damarda hızla ilerlediği ve o kırmızı görünümün o anda yok olduğu fark edilir. Damarın saniyeler içinde yok olması varisleri yok ettiği gibi hastanın endişelerini de yok etmektedir

Mikro Skleroterapi Video İzle

Aşağıda yer alan Video Medicalart kliniklerince hastaları bilgilendirme amaçlı olarak çekilmiştir.

Kimlere Uygulanabilir?

Çok ince ve ince kılcal damar çatlaması sorunu olanlarda kullanılır. İşlemde 30 G veya 33 G iğneler kullanılmalıdır. Bu iğneler üretilmiş ve ilacın içinden geçebileceği en ince varislere yapılabilir. Kullanımda tek engel hastanın hamile olmasıdır. Çünkü hamile hastalar doğum sonrası tedavi edilmektedir. Bacaktaki varisler dışında yüz bölgesindeki kılcal damar çatlamalarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Mikro Skleroterapi Uygulayan Hastane ve Klinikler;

1-2 yıllık uygulama olduğu için bilen doktor sayısı ve uygulanan yerler azdır. Kamu hastaneleri ve üniversitelerde daha çok ameliyat yapıldığı için uygulaması yoktur. Özel hastanelerde ise hastaya daha pahalı sunulan lazer ameliyatı, buhar tedavisi, zamkla varis tedavisi gibi yöntemler tercih edilmektedir. Mikroskleroterapi gibi yeni yöntemler varis tedavisine özel çalışan kliniklerde uygulanır.

Avantajları Saymakla Bitmez;

  • Uygulaması kolaydır
  • En ince damarlara bile güvenle uygulanabilir
  • Yan etkisi yoktur
  • Acısızdır
  • Tecrübeli ellerde mükemmel sonuçlar verir
  • Yüz, burun gibi alanlar dahil vücudun her yerinde kullanılabilir
  • Hastanın işine ara vermesi gerekmez 15-20 dakikada tamamlanır
  • İz kalmaz
  • Belirgin morluk olmaz

Mikro Skleroterapi Ücretleri

Ücretler sorunun yaygınlığına ve hastalığın çeşidine göre değişir. Diğer taraftan kalın damarların olması halinde onların da tedavisi gerekeceğinden bunların varlığı da ücreti değiştirir. Genel olarak 400 TL ile 8000 TL arasında ücret alınmaktadır. SGK gibi resmi sağlık güvencesi olan hastalar ücretin yarısını öderler. Bu ücret karşılığında bir yıllık garanti uygulanır. Hastamızı bir yıl boyunca varislerle ilgili olarak garanti altına almaktayız. Yani bu süre boyunca olabilecek tüm sorunlarını ek ücret almadan çözüyoruz. Klinik şubelerimizden hangisinde başlarsanız başlayın bu garanti tüm şubeleri de kapsar. Bursa’da tedaviye başladınız diyelim ve tayininiz Ankara’ya çıktı. Tedavinizin devamı Ankara şubemizde ücretsiz devam eder.

Kliniklerin tümünde tüm  varisler için geliştirilmiş çağdaş tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Tüm teknolojiye sahip olmamız sayesinde her damarın için en ideal yöntem ve yöntemler uygulanır.

Kalp Damar Cerrahi Uzmanları (Flebologlar) Görev Yapıyor

Klinniklerimizin her birinde bu alanda uzmanlaşmış olan yani varislerin tedavisi konusunda eğitimli kalp damar cerrahi uzmanları görev yapmaktadır. Kamu hastanelerinde kalp damar cerrahi uzmanlarının ameliyatsız yöntemler konusunda birikimi olmadığı için genellikle klasik yöntemlerle ameliyatı tercih etmektedir. En sık yapılan ameliyat stripping ameliyatıdır.

Yüzdeki Kılcal Damar Çatlamaları

En etkili tedavi yöntemi mikro sklero terapidir, lazer ve radyo frekansla birlikte kullanılabildiği gibi ayrı ayrı da kullanılmaktadır. Yüz beölgesinde yaygınlık çok fazla olmayacağı için bacaktakilere kıyasla daha ekonomiktir. Yaygınlığa göre 1000-1500 TL arasında değişmektedir. Tecrübeli ellerde çok güzel sonuçlar elde edilebilmektedir. Radyo frekans ve lazere ihtiyaç kalmayacak kadar başarılı olabilir.

Burunda Kılcal Damar Çatlaması

Burun içinde olup da kanama yapanlar KBB branşına girer ve çok farklı tedavi edilir. Kliniğimizde burun üstü ve yanlarında kişiyi yaşlı gösteren damarlar yok edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım