online randevu tedavi ücretleri

Basur Kremleri Kullanmak Gerekir mi?

Basur Kremleri Kullanmak Gerekir mi? İleri seviyelere gelmiş olan basurların oluşturduğu şikayetleri biraz olsun azaltabilmek için bu tür kremler ya da bitkisel kürler kullanılabilir. Ancak hemoroid kremleri hastalığı tedavi edici bir güce sahip olmamakla beraber yalnızca oluşan ağrı, sızı, kaşıntı, kanama ve çeşitli rahatsızlık hissiyatını giderici bir etkisi vardır. Bu ilaçların etkisini ve kullanım amacını ağrıyan çürük dişin ağrısını kesmek için ağrı kesici hap almaya benzetebiliriz.

Latince adı Hemoroiddir bölgede en çok şikayet yapan makat hastalıkları arasında yer almaktadır. İnsanların utanma problemi nedeniyle tedavisi teşhis ve tedavisi gecikmekte olup, aynı zamanda tedavisi geciktikçe hastalığın derecesi ilerlemektedir. İlk başlarda basur tedavisi ilaç ve kremlerle mümkün ike zaman geçtikçe bu mümkün olmamaktadır.

Lazerle Basur Videosu

Basur Neden Olur?
Öncelikle hastalığın nedenlerini ele almak gerekir. Çünkü soruna neden olan hatalardan vazgeçmemiz halinde ilk adımı atmış olacağız. Kabızlık ve tuvalette uzun zaman geçirmek hemoroid hastalığının en önemli nedeni olup, aşağıda yer alan bağlantıda basur nedenleri ve korunmak için alacağınız önlemleri bulacaksınız. Mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

www.medicalart.com.tr/basur-neden-olur.html

Basur İlaçla Tedavi Edilir mi?
Şu cümleleri duymayanınız yoktur. “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” tamam hemoroid öldürücü bir hastalık değil, erken teşhis edilmesi sonucunda tedavisinin ilaç ve kremlerle mümkün olduğunu söyleyebirim (düşük bir ihtimal). İç ve dış basur olarak makat iç kısmında yada makatın dış kısmında görülmektedir. İç hemoroid olarak nitelenen hastalık kendi içerisinde derecelendirmekte olup, ilerledikçe derecesi artmakta dördüncü derece hemoroid haline gelmektedir.

Basur Kremleri Rahatlatıcı Etki Eder
Sadece birinci derece hemoroid hastalarında çok düşük bir ihtimal iyileşme imkanı sağlayan hemoroid kremleri yada ağızdan alınan ilaçlar asıl amacı hastalığın oluşturduğu şikayetleri azaltmaya yöneliktir. Bunun için bir çok ürün geliştirilmiş olup, aşağıda öne çıkan basur ilaçları ve etkilerini ele alacağız.

Krem Olarak Kullanabilecekleriniz
Şikayetlerinizi kısmen azaltmaya yönelik geliştirilen ürünler arasında kremler öne çıkmaktadır. Hemoroid hastalığının oluşturduğu ağrıyı azaltmak için kullanılan bölgede uyuşturma yapar. Aslında halen ağrı olup, siz onu farketmezsiniz. Anestezi gibi düşünün ameliyat yapılacak bölge uyuşturulunca siz hiç bir acı hissetmezsiniz.

Anestol Krem
Bölgesel olarak uyuşturucu etkiye sahiptir. İyileştirici etkisi yoktur daha çok ağrı kesici amaçlı kullanılır. Bir çok makat hastalığı için kullanılan Anestol Krem sadece hemoroid ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda cilt yanığı, anal fissür (makat çatlağı) ve tromboze dediğimiz boğulmuş basurların ağrısını geçirir.

Hedensa pomat
Anüs içerisine kanülle sıkma imkanı bulunan Hadensa Pomat ağrı ve şişliği azaltırken, aynı zamanda mentol içeriği ile kullanılan bölgede ferah ve serinlik hissi oluşturmaktadır.

Hemoralgine pomat
Özellikle iç basur kanamalarını önlemek ve ağrınızı hafifletmek için kullanabileceğiniz ürün Hemoralgine Pomat olup, bir çok insanda makat kanaması hiç şüphesiz can sıkıcı bir hal almaktadır.

Kortos Krem
Basur sadece kanama, ağrı ile sınırlı kalmayan aynı zamanda makatta kaşıntıya neden olan bir hastalıktır. Bu kaşıntıyı önlemek için kullanabileceğiniz ürünlerden biri Kortos olup, içeriğinde kortizon olması nedeniyle çok sık kullanmamalısınız. Bunun yerine kortizon içermeyen Pruzon krem kullanmanızı öneririm. Aynı şekilde Proctolog krem yine önerebileceğimiz kortizon içermeyen kremler arasındadır.

Procto-Glivenol
Yine bölgesel uyuşturucu mantığı ile üretilen ürünlerden biri olup, ağrı, şişlik ve kaşıntıyı azalttığı söylenebilir. Tespit edilmiş ciddi bir yan etkisi yoktur. Günde iki defa kullanabilirsiniz.

Basur Tablet Çeşitleri
Yukarıda hemoroid şikayetlerini azaltan kremleri gördük, dilerseniz krem yerine yine bu amaçlar için üretilmiş olan tabletleri kullanabilirsiniz. Burada en çok tercih edilen Daflon olduğu görülmektedir. Daflon tablet yanı sıra doxim tablet ve venoruton tablette proctoloji uzmanlarını sıkça reçete ettiği ilaçlardır.

DaflonMakat bölgesindeki toplar damarları kısmen daraltarak ağrı, şişlik ve kanamayı azaltır. Önemli bir yan etkisi yoktur sürekli kullanımda günde 2 tablet, şikayetin çok arttığı dönemlerde günde 4-6 tablet alınır. Üretici firmanın tanıtım amaçlı çalışmasının çok yoğun olması sayesinde en bilinenidir.

Venoruton Tablet; Atkestanesi özü içerir, rahatlama sağlayabilir, diğer ilaçalra benzer etki gösterir.

DoxiumDaha çok mikrodolaşımı düzenleyerek toplar damar dönüşünü rahatlatır böylece rahatsızlıklar geriler. Hamilelik dışında önemli yan etkisi yoktur.Şikayetin derecesine göre günde 1-3 tablet alınır.

Ağrı kesiciler Ağrının yoğun olduğu dönemde ağrıyı azaltmak için kullanılır ve türü önemsizdir.

Basur Nasıl Geçer?
Değerli arkadaşlar bu hastalıktan kurtulmanın tek yolu tedavi olmaktır. Ameliyatsız yöntemlerle yapılan hemoroid tedavileri sadece 10 dakika sürmekte olup, Lazer, Lastikle Boğma (RBL) ve en gelişmişleri olan THD ile yapılmaktadır. Bu şekilde bilimsel yöntemlerle tedavi olduğunuzda ağrı, şişlik, kaşıntı vs sorunları tamamen ortadan kalkacaktır.

SGK lılara Ücretsiz Muayene İmkanından Yararlanın
Utanma problemi ile insanlar muayene olmak yerine teşhislerini kendisi koymakta ve bilinçsiz bir şekilde ilaç ve krem kullanımına başlamaktadır. Makat bölgesi hastalıkları benzer olup, şikayetleride hemen hemen aynıdır. Makat kaşıntısı dış hemoroid olabileceği gibi makat siğili dediğimiz Kondilom hastalığı belirtisi olabilmektedir. Aynı şekilde makat ağrıları yine Makat Çatlağı dediğimiz Anal Fissür ile karıştırılmaktadır. Ücretsiz muayene imkanından yararlanın, alanında tecrübeli proctoloji (makat hastalıkları uzmanlarının) görev yaptığı Medicalart size gerekli bilgiyi verecektir.

Basur Tedavi Ücretleri Ne Kadar?
Merkezlerimizde hemoroid tedavi ücreti SGK’lı hastalar için 4500 TL’den, SGK’sı olmayan hastalar için 9000 TL’den başlar,basurun tipi, derecesi gibi kriterlere göre değişiklik gösterebilir.

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?
İlerlemiş basu tedavisinde en başarılı yöntemin THD olduğundan bahsettik, dünya genelinde uygulanması hızla yaygınlaşan bu teknik bilgi ve ciddi bir teknolojik yatırım gerektirmektedir. Şuan devlet hastanelerinde bu yöntemi bulma imkanı yoktur. Kliniğimiz daoktorlarının uyguladığı tekniklerden biri olup, basur memesine gelen atar damarın bir iple bağlanarak tıkanmasıdır, memeye kan gidemeyince büzüşüp yok olur. Dilerseniz nasıl yapıldığını aşağıdaki video’da görelim.

THD Ameliyat Videosu

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım