online randevu tedavi ücretleri

Anüs Estetik Ameliyatı

Anüsün estetik görünümü genellikle kişilerin önemsemediği ama bu konuda hassas kişilerin ciddi rahatsızlık duyabildiği bir durumdur. Anüsün görünümü kusursuz bir daire biçimindedir ancak geçirilen çeşitli travmalar ve hastalıklar sebebiyle bu yapı bozulup deforme hale gelebilmektedir.

Anüsün görüntüsünü bozan durumlar;

-Doğum; doğum esnasında bebeğin burnu yırtık oluşturabilir beya bebeğin rahat çıkması için yapılan epizyotomi makata doğru kayabilir

-Travmalar; trafik kazası yada başka yaralanmalar, zoraki kalın cisim sokulması

-Makat ameliyatları; fissür, fistül ve hemoroid maeliyatı anüste deformasyona sebep olur.

Bu sebeplerdan başka hastalıklar sebebiyle oluşan estetik kusurlar

 • Dış hemoroidler
 • Fissür (makat çatlağı)
 • Fistül (akıntı yapan delik olması)
 • Kondilom (makat siğili HPV)
 • Polipler (et benleri)
 • Makat kanseri
 • Fissürün kronikleşmesi ile ortaya çıkan sentinel tag

Bu tür görsel kusurlar genellikle fiziki bir sorun oluşturmazlar ancak kişinin kendisine hoş görünmeyebildiği gibi yeterli temizleyememeye sebep olabilmektedir. Diğer taraftan özellikle kadınlarda ve gay lerde cinsel partnere karşı kişide sıkıntıya sebep olabilmektedir.

Her organ gibi anüste çıkıntı, şişlik, pütür olması yada normal dışı görünmesi rahatsız edebilmektedir.Özellikle büyük dış basur, polip , abartılı cilt kıvrımları gibi çıkıntıların olması ve daha önce geçirilmiş ameliyatlara bağlı deformasyonlar kişide bir çok sıkıntıya sebep olur.

Anüs Estetik Sorunuda Şu Şikayetler de Olabilir;

 • Dışkılama sonrası yeterince temizleyememe hissi
 • Anüste kaşınma
 • Taharetlenme sırasında eliyle memeler farkedilmesi
 • Dışkılama sonrası memelerin arasının temizlenememesine bağlı olarak çamaşırda kirlilik.
 • Sürtünmeye bağlı özellikle sıcak mevsimlerde ciltte tahriş ve bu cilt tahrişine bağlı kanama (bu tür kanamalar daha çok tuvalet kağıdını kirletecek şekilde olur abartılı kanama olmaz)
 • Yeterince havalanamama ve temizlenememeye bağlı pis koku.
 • Makat bölgesinde nemlilik bu nemlilik aynı zamanda kokununda sebebi olabilir.
 • Büyük memeler olduğunda ezilme sonucu otururken ağrıma.
 • Cinsel ilişki esnasında fark edileceği korkusuyla cinsel isteksizlik olması.
 • akat estetik ameliyatları görsel şikayetler düzeltirken varsa kanama, kaşıntı, koku, ağrı gibi fiziki rahatsızlıklarında düzelmesini sağlar.
 • Makat estetik ameliyatı bölgesel uyuşturmayla ayaktan yapılabilen ameliyatlardandır. Ameliyat sonrası kabul edilebilir düzeyde ağrı olsada kişi normal yaşamını sürdürebilir.

Anüs Estetik Ameliyatı Fiyatları
Estetik kusurun sebebi, hastanın beklentisi, kullanılacak teknoloji ve yöntemlere, ameliyatın yapılacağı kuruma göre değişir. Dış hemoroid şeklindeyse hemoroid ameliyatları fiyatı uygulanırken ciddi düzeylerde deformasyon varsa yüksek maliyetler çıkabilir. Genel olarak 2500-4500 TL arasında değişmektedir.

Anüs Estetik Ameliyatı
Sorunun nedeni, tahribatın büyüklüğü ve beklentiye göre değişen ameliyatlar yapılır,
Meme şeklinde olan çıkıntı hemoroid gibi kesilerek alınır
Fistül veya yaralanma sonucu doku kaybı ve çukurluk varsa çukurluğu dolduracak şekilde yanlardan doku çekilerek dikilir.
Fissür ameliyatı LİS le ortaya çıkan doku eksikliği ve çukur dolgu enjeksiyonu veya yağ enjeksiyonu ile doldurulur.
Kondilomlar tedavi edilir
Anal dermatite sonucu deri kabalaşması varsa yeni deri oluşumu için kabalaşmış deri alınır.

Makat Daraltma Ameliyatı
Estetik kusur oluşturan sorunların bir kısmında makatta genişleme de görülebilmektedir. Bu durumda estetiğe yönelik uygulama ile birlikte daraltma amaçlı işlemler de aynı seansta yapılabilir. Daraltma tedavisi çok sık talep edilse de kontrolsüz gaz kaçağı olacak kadar belirgin değilse yapılmamalıdır.

Anüs Estetiği Yapılan Hastaneler
Genellikle hastanelerde değil proktoloji ünitelerinde yapılmaktadır. Makat hastalıklarına özel çalışan proktoloji uzmanları yapmaktadır. En yaygın makat estetiği yapılan klinik İdea Klinik şubeleridir. Altı şubesinde ikisi kadın 5 i erkek 7 proktoloji uzmanı hasta kabul etmektedir.

Anüs Estetik ameliyatı için randevu telefonları;

Bakırköy: 0212 572 72 65 ve 0542 621 0888

İzmir: 0542 295 52 54 ve 0232 4221006

Ankara:0532 350 2587 ve 0312 431 75 47

Kadıköy: 0542 231 2823 ve 0216 357 00 02

Şişli: 0532 463 9682 ve 0212 246 10 04

Bursa: 0532 152 26 75 ve 0224 2491006

12 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. anonim

  ameliyattan sonra makattan estetik ameliyatı yapıldığı belli olurmu

  1. admin

   Hemoroid ameliyatı yapılmış gibi belirsiz bir iz kalabilir. Bu konuda uzman bir doktor baktığından hemoroid ameliyatı olduğunuzu tahmin eder ama sıradan biri bakınca anlayamaz.

 2. Anonimm

  Ameliyat ücretleri ne kadar ve ameliyat olduğum belli olurmu bide ameliyattan ne kadar sonra işime dönebilirim

  1. admin

   ameliyat olup olmadığınızın anlaşılması soruna,sorunun büyüklüğüne göre değişir.sorunun büyüklüğüne göre 4-15 gün kadar işinize ara vermek zorunda kalabilirsiniz.ücret için şu linke bakınız.https://www medicalart.com tr/anus-estetik-ameliyati.html

 3. Saadet

  15 eylulde ic dis hemoroid ameliyati oldum longo sistemiyle bagirsak sarkmasida var denildi fakat denilen o bolgede hala bir meme var ve rahatsiz edici sık sık kasintim oluyor yine o bolgenin altinda kontrol sirasinda bir zorlamadan dolayi kucuk bir yirtilma ve sivilce gibi bir meme olustu bunlar estetikle duzeltilebilirmi esteti acidan cok rahatsiz oluyorum hassas bagirsak sendromum var cok sık wc gidiyorum ve yanma oluyor yapilacak uygulamalar sikayetlerimi ortadan kalıcı olarak yok edermi ameliyat sonrasi cok zir anlar yasadim ayni seyleri yasarmiyim birde rica etsem tahmini bir fiyat verirmisiniz tesekkur ederim

  1. admin

   Teşhis net olmadığı için net fiyat vermek zor yazdıklarınız hem çatlak düşündürüyor hem estetik uygulama gerektiriyor.durumunuz muayene ile belirlenir. 05325745536 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz

 4. Ergun

  Iyi akşamlar 7 ay önce hemoroid ameliyatı oldum. makatta daralma oldu. Daralma iç kısım da. Anal stenoz ameliyati yapiyor musunuz.

  1. admin

   Ameliyat planlamadan önce durumunuzu muayene ile değerlendiririz, ameliyatzız yöntemlerle tedaviye cevap verebilecek durumdaysa en uygun yöntemle gerek cerrahi gerek ameliyatsız tedaviniz yapılabilir.05325745536 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 5. Emre

  Hocam merhaba ben ergenlik çağında makatima üç dört kere cisim soktum o günden beri makatimdan iç çamaşırını kirleticek kadar pis kokulu bir akıntı oluyor gitmedigim doktor kalmadı hepsi bir şey yok dedi çekilen filmlerde ne makatta çatlak nede nede birşey çıkmadı ama elimle deydigim zaman o bölge çok yumuşamış duruyor makat estetik ameliyatıyla bu yumuşaklık ve akıntı gecermi teşekkür ederim

  1. admin

   Muayene ile değerlendirmeden yorum yapmak zor. 05325745536 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

 6. Hocam merhaba makat gevşemesi veya genislemesi eşcinsel duygulara yol acarmi

 7. Hocam merhaba makat kaslarının gevşemesi genel cerrahinin muayenesiyle gözle muayeneyle mi yoksa rektaltuseylemi anlaşılır.cevaplariniz için teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım