online randevu tedavi ücretleri

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Her ne kadar bir hastalık olmasa bile özellikle koyu renkli benler her an için kanserleşme riski taşımaktadır. Genelde ben sildirme işlemi tercih eden insanlar estetik yönden yaklaşıyor olsalar da mutlaka benlerin kanserleşme riski akıldan çıkarılmamalıdır. Sadece 5 dakika gibi bir sürede benler ameliyatsız yöntemlerde alınabilir.
Ben tedavi videoları ve fotoğraflar için instagram.com/bentedavisi
Ben aldırma için 3 ana yöntem olup, Lazer, Radyofrekans ve Elektrokoter olup, bu sayfada Lazerle Ben tedavileri konusunu ele alacağız.

Lazerle Ben Tedavisi Nedir?

Zararlı ışınlardan arındırılmış olan (Laser) renkli alanlarda yüksek ısı enerjisine dönüşen bir ışık türüdür. Renge dayalı bir tedavi yöntemi olduğundan sadece ciltten daha koyu renkteki benlerin tedavisinde kullanılabilir. Yani burada ortaya çıkan sadece koyu renkli benlerin tedavisi için lazer kullanıldığıdır. Aynı şekilde bebeklerde doğuştan görülen Damar Beni (Hemanjiom) tedavileri içinde lazer kullanılan yöntemlerden biridir.

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Koyu renkli benler ya melanin denilen kahverengi pigmentle oluşmuş, veya damar beni şeklinde olup, kırmızı renklidir. Renkli alanın ışıkla gelen ısıyı daha fazla tutması sonucunda ısınıp, melanin pigmenti içeren kahverengi benlere lazer uygulandığında dokuda hasar oluşturacak düzeye kadar yükselir. Koyu renkli ben alanı içeren doku bir anlamda pişer ve altındaki canlı dokudan sınırlanarak ayrılır. Günler içerisinde ayrılan bu tabaka benin küçülmesini veya kaybolması şeklinde tedavi edilmiş olur, bu alanda uygulanan en küçük tedavi yöntemidir.

Lazerle Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyatsız tedavi teknikleri arasında Lazer harici iki farklı yöntem daha bulunmaktadır. Lazerle tedaviler diğerlerine göre daha avantajlı olup, tedavi sonrası iz radyo frekansla aynı düzeyde olmaktadır. Fakat radyo frekansın tüm benlerde uygulanabiliyor olması, çok sayıda seans gerektirmemesi nedeniyle daha çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Son yıllarda icat edilen plazma tedavisine plexr da denir ve pratik bir çözümdür, aşağıda ayrıntıları ele alınmıştır.

Lazerle Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?

Kişinin ben sayısına, uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenen ben sildirme ücretleri İdea Kliniğin altı şubesinde de sabit fiyat olup, aşağıdaki linke tıkladığınız güncel ben tedavisi ücretlerini görebilirsiniz. Kliniklerimizde SSK, Bağkur gibi güvencesi olan hastalara %50 indirim uygulamaktadır. Ücretlendirme şu şekildedir; 5 mm ye kadar olan benlerde ilk ben 1000 TL’den başlarken, eklenen her ben 500 TL’den başlar. SGK sı olan hastalar için bunların yarısı yani ilk ben 500 TL’den, eklenen her ben 250 TL’den başlamaktadır. 5-10 mm arasında olan benlerde bu ücret % 50 oranında yüksektir.

Ben Tedavisine Hangi Bölüm Bakar?

Aslında hangi bölüme gidildiğinin önemi yoktur, gidilen klinikte tüm teknolojilerin olup olmaması önemlidir. Sadece krio (dondurma) yöntei olan bir kliniğe giderseniz krioterap yöntemine ikna edilirsiniz, ya da sadece ameliyat yapan plastik cerrahın muayenesine giderwsniz sizi korkutup ameliyata razı eder. Benler cilt yüzeyinde meydana gelen vakalar olduğu için hastalar genellikle Cildiye bölümüne başvuruyor. Yapmış oldukları tercih elbette yanlış değil. Fakat ben tedavisi konusunda genel cerrahi klinikleri daha fazla teknolojiye ve daha fazla yönteme sahiptir. Gerektiğinde ameliyatla alma becerisi de vardır, oysa dermatoloji bölümünde ameliyat gerektiğinde yapılamaz. Bu sebeplerden dolayı genel cerrahi bölümüne başvurmanız en doğru işlem olacaktır. Alanında uzman bir hekimin gerçekleştireceği radyo frekans ile ben tedavisi sonrası cildinizdeki tüm benlerden kurtulabilirsiniz.

Plazma Ben Tedavisi

Son yıllarda geliştirilmiş bir yöntemdir. Radyo frekans gibi etki eder, dokunulduğu anda ben süblimasyonla yok olur. Lazele tedaviye bir çok üstünlüğü vardır, % 95 tek seans yeterli olur, kalan iz lazerden farksız olur. Son derece pratiktir. Plazma denmesinin sebebi maddenin dördüncü hali olan plazmaya dönüşümle etkili olmaktadır. Düz veya kabarık, renkli ya da deri renginde tüm benlerde kullanılmaktadır.

Ben aldırma acır mı

Soruya farklı yerlerden aldığı cevaplar ile muallakta kalan kişilerin yazımızı sonuna kadar okumasını rica ediyoruz. Ben ben sildirme devlet hastanesi tarafından yapıldı ise eski usul ameliyat yöntemini kullandıkları için genelde iz bırakır. Bu nedenle insanlarda ben tedavisinden sonra oluşacak iz bir endişeye dönüşür ve operasyondan uzak dururlar. Benler cildimizde çeşitli sebeplerle ortaya çıkarlar. Özellikle yüz ve vücudun görünür yerlerinde çıkan benler estetik açıdan insanlar üzerinde rahatsızlık oluşturur. Bu nedenle ben ameliyatı gerçekleşmeli ve kanserleşme riski bulunan benlerinizden kurtulmalısınız. Ben tedavisinde RF metoduna başvuran kliniğimizde yüzlerce hasta kendisini rahatsız eden benlerinden hiçbir iz kalmadan kurtuldu. Siz de benlerinizden kurtulmak istiyor ve ben sildirme fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız kliniğimizi günün her saati arayabilirsiniz.

Kaynak
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/lsm.1900160311

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım