online randevu online randevu tedavi ücretleri

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Her ne kadar bir hastalık olmasa bile özellikle koyu renkli benler her an için kanserleşme riski taşımaktadır. Genelde ben tedavisi işlemi tercih eden insanlar estetik yönden yaklaşıyor olsalar da mutlaka benlerin kanserleşme riski akıldan çıkarılmamalıdır. Sadece 5 dakika gibi bir sürede benler ameliyatsız yöntemlerde alınabilir. Ben aldırma için 3 ana yöntem olup, Lazer, Radyofrekans ve Elektrokoter olup, bu sayfada Lazerle Ben Aldırma konusunu ele alacağız.

Lazerle Ben Tedavisi Nedir?
Zararlı ışınlardan arındırılmış olan (Laser) renkli alanlarda yüksek ısı enerjisine dönüşen bir ışık türüdür. Renge dayalı bir tedavi yöntemi olduğundan sadece ciltten daha koyu renkteki benlerin tedavisinde kullanılabilir. Yani burada ortaya çıkan sadece koyu renkli benlerin tedavisi için lazer kullanıldığıdır. Aynı şekilde bebeklerde doğuştan görülen Damar Beni (Hemanjiom) tedavileri içinde lazer kullanılan yöntemlerden biridir.

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?
Koyu renkli benler ya melanin denilen kahverengi pigmentle oluşmuş, veya damar beni şeklinde olup, kırmızı renklidir. Renkli alanın ışıkla gelen ısıyı daha fazla tutması sonucunda ısınıp, melanin pigmenti içeren kahverengi benler lazer uygulandığında dokuda hasar oluşturacak düzeye kadar yükselir. Koyu renkli ben alanı içeren doku bir anlamda pişer ve altındaki canlı dokudan sınırlanarak ayrılır. Günler içerisinde ayrılan bu tabaka benin küçülmesini veya kaybolması şeklinde tedavi edilmiş olur, bu alanda uygulanan en küçük tedavi yöntemidir.

Lazerle Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?
Ameliyatsız tedavi teknikleri arasında Lazer harici iki farklı yöntem daha bulunmaktadır. Lazer diğerlerine göre daha avantajlı olup, tedavi sonrası iz radyo frekansla aynı düzeyde olmaktadır. Fakat radyo frekansın tüm benlerde uygulanabiliyor olması, çok sayıda seans gerektirmemesi nedeniyle daha çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Son yıllarda icat edilen plazma tedavisi de pratik bir çözümdür, aşağıda ayrıntıları ele alınmıştır.

Lazerle Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?
Kişinin ben sayısına, uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenen ben aldırma ücretleri İdea Kliniğin altı şubesinde de sabit fiyat olup, aşağıdaki linke tıkladığınız güncel ben aldırma ücretlerini görebilirsiniz. Kliniklerimizde SSK, Bağkur gibi güvencesi olan hastalara %50 indirim uygulamaktadır. Ücretlendirme şu şekildedir; 5 mm ye kadar olan benlerde ilk ben 400 TL, eklenene her ben 200 TL, SGK sı olan hastalar için bunların yarısı yani ilk ben 200 eklenen her ben 100 TL dir. 5-10 mm arasında olan benlerde bu ücret % 50 oranında yüksektir. 200 TL olan ben 300 TL dir. 1 cm den daha büyüklerde ücretlendirme ya gönderilecek fotoğraf üzerinden ya da muayene ile belirlenir.

Ben Tedavisine Hangi Bölüm Bakar?

Aslında hangi bölüme gidildiğinin önemi yoktur, gidilen klinikte tüm teknolojilerin olup olmaması önemlidir. Sadece krio (dondurma) yöntei olan bir kliniğe giderseniz krioterap yöntemine ikna edilirsiniz, ya da sadece ameliyat yapan plastik cerrahın muayenesine giderwsniz sizi korkutup ameliyata razı eder. Benler cilt yüzeyinde meydana gelen vakalar olduğu için hastalar genellikle Cildiye bölümüne başvuruyor. Yapmış oldukları tercih elbette yanlış değil. Fakat ben aldırma konusunda genel cerrahi klinikleri daha fazla teknolojiye ve daha fazla yönteme sahiptir. Gerektiğinde ameliyatla alma becerisi de vardır, oysa dermatoloji bölümünde ameliyat gerektiğinde yapılamaz. Bu sebeplerden dolayı genel cerrahi bölümüne başvurmanız en doğru işlem olacaktır. Alanında uzman bir hekimin gerçekleştireceği radyo frekans ile ben tedavisi sonrası cildinizdeki tüm benlerden kurtulabilirsiniz.

Plazma Ben Tedavisi
Son yıllarda geliştirilmiş bir yöntemdir. Radyo frekans gibi etki eder, dokunulduğu anda ben süblimasyonla yok olur. Lazele tedaviye bir çok üstünlüğü vardır, % 95 tek seans yeterli olur, kalan iz lazer kadar ancak olur. Son derece pratiktir. Plazma denmesinin sebebi maddenin dördüncü hali olan plazmaya dönüşümle etkili olmaktadır. Düz veya kabarık, renkli ya da deri renginde tüm benlerde kullanılmaktadır.

4 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. aykut

  ben 2 ay önce lazerle siyah ben aldırdım.
  ama tekrar geri geldiler. bunun medeni ne olabilir.

  1. admin

   laserle tek seansta geçmeyebilir.kontrole gitmelisiniz

 2. sem

  Merhaba benimde yüzümde ve boynumda benler var kurtulmak istiyorum ama iz kalmasından korkuyorum. En doğru yöntem nedir?

  1. admin

   ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.laser,RF,plazma.0532 574 55 36 nolu telefondan bilgi alabilir,whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım