Ben Tedavisi

Medical Art Türkiye genelinde hizmet veren 5 kliniğimizde Ben Tedavisi, Hemanjiom, Varis, Kıl Dönmesi Hemoroid ve Anal Fissür olmak üzere 6 hastalık üzerine yoğunlaşmış alanında uzman bir kliniktir. Ben aldırma konusunda en iyi sonuçların alındığı tüm yöntemleri uygulayan Medical Art sadece Ben Ameliyatı ve krioterapi gibi benin görüntüsünden daha kötü iz bırakan yöntemleri uygulamaktadır. Çünkü ben aldırma işlemi için ameliyata hiç bir şekilde gerek yoktur.

ben-tedavisi

Ben Aldırmak Gerekir mi?
2 Farklı nedenden dolayı ben tedavisi gereklidir. Birincisi kanserleşme riski bulunan benler, bir diğeri ise insanların estetik yönden rahatsızlığıdır. Evet değerli arkadaşlar benlerin kanserleşme riski bulunuyor. Fakat her ben kanserleşecek diye bir durum yoktur. Ama endişe ile yaşamak istemiyorsanız sizde 10 dakikada kurtulabilirsiniz.

İleri Teknoloji Cihazlarla Ben Tedavisi
Medical Art Ben Tedavi Merkezi alanında tecrübeli hekimlerin görev yaptığı seçkin bir sağlık merkezidir. Ben aldırma işlemlerinde benin yapısına göre seçtiğimiz çağdaş tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Tamamen ameliyatsız yöntemlerden oluşmakta olup, lazerle ben tedavisi, buharlaştırma ve radyo frekans yöntemlerinden en uygun olanı uygulanmaktadır.

Muayene Ücreti Almıyoruz
Medical Art İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan kliniklerinin tümünde ücretsiz muayene ve bilgilendirme imkanı sunmaktadır. Ben tedavisi olmak isteyen bireyler randevu alarak doktorlarımız ile görüşebilirler.

Kliniklerimizde Doğru ve Detaylı Bilgilendirme Yapılır
Medical Art klinikleri diğer sağlık merkezlerinde hastalara söylenen “kökünden almak gerekir, patolojik olarak incelenmesi için ameliyat şart” gibi hastanın daha fazla bedel ödeyeceği yöntemlere zorlanmadan en doğru tedavi seçeneği sunmaktadır. Büyüteçle yapılan muayenede bende şüpheli bir durum varsa bu iş için özel olarak geliştirilmiş punch denilen aletlerle biopsi alınıp en uygun tedavi seçenekleri buna göre sunulmaktadır. Biopsi almak için ben ameliyatı gereksizdir.

Ben Haritası Çıkarmak Gerekir mi?
İnsanlardan gereksiz para almanın bir başka yoluda ben haritası yöntemidir. Bir nevi takip yöntemi olup, belirli aralıklarla sağlık merkezine giderek benlerin takibi yapılmaktadır. Sürekli endişe içinde yaşamak yerine 10 dakika gibi kısa bir sürede benleriniz ve risklerinden kurtulmanız önerilir.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Ameliyat ve ameliyatsız tknolojiye bağlı gelişmiş yöntemler bulunmaktadır. Gelişmiş teknolojilerin bulunduğu günümüzde tecrübesi ve alt yapısı gelişmemiş sağlık merkezlerinde halen ben ameliyatı yapılıyor. Kesinlikle önermediğimiz ben ameliyatı yüzünüzde ciddi bir iz kalmasına neden olacaktır. Medical Art olarak geliştrdiğimiz ameliyatsız ben tedavisi yöntemleri ile sadece 10 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz yöntemlerimi özetle tanıyalım.

Ben Buharlaştırma Yöntemi (Elektrokoter)
Sağlık alanında en çok kullanılan cihazlardan biride Elektrokoter olup, elektrik enerjisi ciltten kabarık benlere dokundurulduğunda ısı enerjisine dönüşerek benlerin buharlaşması sağlanır. Sadece 1 dakikalık bir işlem ile ben addırma işlemi gerçekleşmiş olur. Ben alımı yapılan yerde ilk etapta bir kabuk oluşur ve 1 hafta içinde kendiliğinden düşmektedir. Başarılı bir cerrahın yapması halinde nerdeyse hiç iz kalmayacaktır.

Elektrokoter Ben Aldırma

Radyo Frekans (RF)
Yukarıda bilgisi aktarılan Elektrokoter ile benzer bir yöntem olup, RF radyo dalgaları ile çalışmaktadır. Isı enerjisi ile yine ciltten kabarık bemlerin buharlaşması sağlanır. Tüm benlerde uygulanabilen Radyo Frekansla Ben Tedavisi yine başarılı bir cerrahın yapması halinde hiç bir hiç kalmayacağını görebilirsiniz.

Radyo Frekans

Lazerle Ben Tedavisi
Daha kısıtlı tedavi imkanı sunan lazer sadece koyu renkli benlerde uygulanabilmektedir. O nedenle bir Medical Art olaral genelliklle Radyo Frekans ve Elektrokoter yöntemi öneriyoruz.

Lazer Ben Aldırma

Ben Tedavisinde İz Kalır mı?
En sık sorulan sorulardan biri ben aldırma sonrası iz kalıp kalmayacağıdır. Ben ameliyatı sonrası benin çapının 2 katı uzunlukta dikiş izi kalırken, teknolojik yöntemlerle yapılan ameliyatsız tedavilerde ise fark edilmeyecek düzeyde bir iz kalır. En kötü ihtimalle sivilce izi gibi bir iz kalabilir. Biz hiç bir şekilde ameliyatla yöntem kullanmıyor ve hastalarımıza tavsiye etmiyoruz. Gelişmiş teknolojik cihazlarla sadece 10 dakikada benlerinizden kurtulursunuz.

Medical Art SGK Anlaşmalıdır
Medical Art diğer sağlık merkezlerine olan bir diğer farkı ise SGK anlaşmalı oluşudur. Ücretsiz muayene imkanı sunan kliniklerimiz ben aldırma işlemlerinde SGK mensuplarına %50 indirim yapmaktadır.

Ben Tedavisi Video İzle
Aşağıda Op. Dr. Atilla KAYA tarafından gerçekleştirilen operasyon anında çekilmiş video görüntüleri bulunmaktadır. Radyo Frekansla ben tedavisi yapılmış olup, nasıl yapıldığını merak edenler mutlaka ilzelemelidir.

Ben Tedavi Ücreti Ne Kadar?
Medical Art kliniklerinde uygulanan Lazer, Radyo Frekans ve Buharlaştırma yöntemlerinde fiyat farkı olup, güncen ben tedavi ücretlerimizi yandaki linke tıklayarak görebilirsiniz. http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html

Medical Art Ben Tedavi Merkezleri

Bakırköy
Sipahioğlu Caddesi No:25/1 Yeşilyurt (Yeşilyurt Spor Kulübü Karşısı)
0212 573 50 75

Şişli
Rumeli Caddesi No:71/7 Nişantaşı (Osmanbey Metro İstasyonu Yanı)
0212 265 99 99

Kadıköy
Bağdat Caddesi No:201 (Akbank Çiftehavuzlar Şubesi Üstü) Kadıköy
0216 350 85 41

Ankara
Atatürk Bulvarı No:81/4 Kızılay ANKARA
0312 434 37 00

izmir
Atatürk Caddesi No:384/10 Kordon Alsancak İZMİR
0232 242 421 11 11

Ben Tedavi Doktorları (Genel Cerrahi)
Alanında tecrübeli hekimlerin görev yaptığı Medical Art herkesin yakından tanıdığı topluma mal olmuş doktorlardan oluşmaktadır. Medical Art İstanbul kliniklerinde Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS ve Op. Dr. Nizam KURTDERE görev yaprken Ankara için Op. Dr. Adil ALTINSOY, İzmir’de ise Op. Dr. Altan KARAN görev yapmaktadır.

Ben tedavisi hakkında daha fazla bilgi ve belgeye http://www.bentedavisi.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca muayene ve ben aldırma işlemleri için tüm kliniklerimiz sadece randevulu çalışmaktadır.

   Paylaş
 • Zeynep

  Hocam üst kirliliğin arasında ben var ve artık iyice büyüdü aldırmak istiyorum bu mevsimde olur mu kirpiklerine zarar verir mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelirseniz muayene ile değerlendirip kirpiklerinize zarar vermeden tedavinizi yapabiliriz

 • Sevim Aslan

  3 hafta önce buharlaştırma yöntemi ile ben aldırdım.Kızarıklık sanki hiç geçmeyecek böyle kalacak gibi hissediyorum cilt rengine dönme aşamasını kısaltma yolu yokmudur teşekkürler.
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  cilt rengini alma aşaması sizin kişisel iyileşme özelliklerinize ve sürecinize bağlıdır

 • Ayşe

  Merhaba benim belimde siyah,küçük,et beni olmayan bir ben varmış ben onu baska birşey sanıp biraz kurcaladim sıktım içinden çok az su çıktı diğer günde siyah olan derisi soyuldu simdi bepanten sürüyorum deri toparlasın diye ve olabildiğince temiz yaklaşmaya çalışıyorum mikrop kapmasın diye fakat biraz yanma var sıcaklardan ve terden diye ümit ediyorum sorum şu bu ben kansere dönüştürür mu tskler şimdiden
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  buradan bişi söylemek zor beni görüp değerlendirmek şüphe duyulursa biopsi almak gerekir

 • *

  hocam tekrar merhabalar, ben buharlaştırma tedavisi ile benimi aldırdım. dokuzuncu gün itibariyle kabuğum düştü. kızarıklık mevcut, yine hafif yara gibi duruyor. fondöten sürmem de bir sakınca var mı? ve yüzümü yıkayabilir miyim?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  sürebilirsiniz.yıkayabilirsiniz

 • sevval

  Yüzümdeki yaklaşık 1 cm civarında yuvarlak bir beni aldırmak istiyorum. Hafif kabarık ama bir et beni şeklinde değil normal her bendeki kabarıklık gibi. En son gittiğim kapsamlı devlet hastanesindeki doktorun lazerle yeniden tekrarlar ameliyatla alınması gerekir demesine karşın büyük bir ısrarla hiçbir yerimin kesilmemesini istiyorum. Araştırdığıma göre radyo frekans tedavisi en faydalı olanı. Sizce hangi tedaviyi uygulayabilirsiniz? Tedavi sonucunda benin yerinde çukur oluşmaz mı? Ve bu uygulamayı hangi aylarda yaptırmak daha faydalı?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz muayene ile hangi yöntemle yapacağımızı belirleyip tedavinizi yapabiliriz

 • Bilinmeyen

  hocam bende rosea Gül var yüzümde sivilce gibi kızarık birşey hocam onun tedavisi var mi varsa çukurluk veya iz kalır mi ? Veya kendi kendine ğeçermi ? Krem tavsiye Edermisiniz ?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  kendi kendine geçmez.kliniğimizde laser+radiofrekansla tedavi edebiliriz.

Yorum Yaz

çomak

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075