Ben Tedavisi

Medical Art Türkiye genelinde hizmet veren 5 kliniğimizde Ben Tedavisi, Hemanjiom, Varis, Kıl Dönmesi Hemoroid ve Anal Fissür olmak üzere 6 hastalık üzerine yoğunlaşmış alanında uzman bir kliniktir. Ben aldırma konusunda en iyi sonuçların alındığı tüm yöntemleri uygulayan Medical Art sadece Ben Ameliyatı ve krioterapi gibi benin görüntüsünden daha kötü iz bırakan yöntemleri uygulamaktadır. Çünkü ben aldırma işlemi için ameliyata hiç bir şekilde gerek yoktur.

ben-tedavisi

Ben Aldırmak Gerekir mi?
2 Farklı nedenden dolayı ben tedavisi gereklidir. Birincisi kanserleşme riski bulunan benler, bir diğeri ise insanların estetik yönden rahatsızlığıdır. Evet değerli arkadaşlar benlerin kanserleşme riski bulunuyor. Fakat her ben kanserleşecek diye bir durum yoktur. Ama endişe ile yaşamak istemiyorsanız sizde 10 dakikada kurtulabilirsiniz.

İleri Teknoloji Cihazlarla Ben Tedavisi
Medical Art Ben Tedavi Merkezi alanında tecrübeli hekimlerin görev yaptığı seçkin bir sağlık merkezidir. Ben aldırma işlemlerinde benin yapısına göre seçtiğimiz çağdaş tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Tamamen ameliyatsız yöntemlerden oluşmakta olup, lazerle ben tedavisi, buharlaştırma ve radyo frekans yöntemlerinden en uygun olanı uygulanmaktadır.

Muayene Ücreti Almıyoruz
Medical Art İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan kliniklerinin tümünde ücretsiz muayene ve bilgilendirme imkanı sunmaktadır. Ben tedavisi olmak isteyen bireyler randevu alarak doktorlarımız ile görüşebilirler.

Kliniklerimizde Doğru ve Detaylı Bilgilendirme Yapılır
Medical Art klinikleri diğer sağlık merkezlerinde hastalara söylenen “kökünden almak gerekir, patolojik olarak incelenmesi için ameliyat şart” gibi hastanın daha fazla bedel ödeyeceği yöntemlere zorlanmadan en doğru tedavi seçeneği sunmaktadır. Büyüteçle yapılan muayenede bende şüpheli bir durum varsa bu iş için özel olarak geliştirilmiş punch denilen aletlerle biopsi alınıp en uygun tedavi seçenekleri buna göre sunulmaktadır. Biopsi almak için ben ameliyatı gereksizdir.

Ben Haritası Çıkarmak Gerekir mi?
İnsanlardan gereksiz para almanın bir başka yoluda ben haritası yöntemidir. Bir nevi takip yöntemi olup, belirli aralıklarla sağlık merkezine giderek benlerin takibi yapılmaktadır. Sürekli endişe içinde yaşamak yerine 10 dakika gibi kısa bir sürede benleriniz ve risklerinden kurtulmanız önerilir.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Ameliyat ve ameliyatsız tknolojiye bağlı gelişmiş yöntemler bulunmaktadır. Gelişmiş teknolojilerin bulunduğu günümüzde tecrübesi ve alt yapısı gelişmemiş sağlık merkezlerinde halen ben ameliyatı yapılıyor. Kesinlikle önermediğimiz ben ameliyatı yüzünüzde ciddi bir iz kalmasına neden olacaktır. Medical Art olarak geliştrdiğimiz ameliyatsız ben tedavisi yöntemleri ile sadece 10 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz yöntemlerimi özetle tanıyalım.

Ben Buharlaştırma Yöntemi (Elektrokoter)
Sağlık alanında en çok kullanılan cihazlardan biride Elektrokoter olup, elektrik enerjisi ciltten kabarık benlere dokundurulduğunda ısı enerjisine dönüşerek benlerin buharlaşması sağlanır. Sadece 1 dakikalık bir işlem ile ben addırma işlemi gerçekleşmiş olur. Ben alımı yapılan yerde ilk etapta bir kabuk oluşur ve 1 hafta içinde kendiliğinden düşmektedir. Başarılı bir cerrahın yapması halinde nerdeyse hiç iz kalmayacaktır.

Elektrokoter Ben Aldırma

Radyo Frekans (RF)
Yukarıda bilgisi aktarılan Elektrokoter ile benzer bir yöntem olup, RF radyo dalgaları ile çalışmaktadır. Isı enerjisi ile yine ciltten kabarık bemlerin buharlaşması sağlanır. Tüm benlerde uygulanabilen Radyo Frekansla Ben Tedavisi yine başarılı bir cerrahın yapması halinde hiç bir hiç kalmayacağını görebilirsiniz.

Radyo Frekans

Lazerle Ben Tedavisi
Daha kısıtlı tedavi imkanı sunan lazer sadece koyu renkli benlerde uygulanabilmektedir. O nedenle bir Medical Art olaral genelliklle Radyo Frekans ve Elektrokoter yöntemi öneriyoruz.

Lazer Ben Aldırma

Ben Tedavisinde İz Kalır mı?
En sık sorulan sorulardan biri ben aldırma sonrası iz kalıp kalmayacağıdır. Ben ameliyatı sonrası benin çapının 2 katı uzunlukta dikiş izi kalırken, teknolojik yöntemlerle yapılan ameliyatsız tedavilerde ise fark edilmeyecek düzeyde bir iz kalır. En kötü ihtimalle sivilce izi gibi bir iz kalabilir. Biz hiç bir şekilde ameliyatla yöntem kullanmıyor ve hastalarımıza tavsiye etmiyoruz. Gelişmiş teknolojik cihazlarla sadece 10 dakikada benlerinizden kurtulursunuz.

Medical Art SGK Anlaşmalıdır
Medical Art diğer sağlık merkezlerine olan bir diğer farkı ise SGK anlaşmalı oluşudur. Ücretsiz muayene imkanı sunan kliniklerimiz ben aldırma işlemlerinde SGK mensuplarına %50 indirim yapmaktadır.

Ben Tedavisi Video İzle
Aşağıda Op. Dr. Atilla KAYA tarafından gerçekleştirilen operasyon anında çekilmiş video görüntüleri bulunmaktadır. Radyo Frekansla ben tedavisi yapılmış olup, nasıl yapıldığını merak edenler mutlaka ilzelemelidir.

Ben Tedavi Ücreti Ne Kadar?
Medical Art kliniklerinde uygulanan Lazer, Radyo Frekans ve Buharlaştırma yöntemlerinde fiyat farkı olup, güncen ben tedavi ücretlerimizi yandaki linke tıklayarak görebilirsiniz. http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html

Medical Art Ben Tedavi Merkezleri

Bakırköy
Sipahioğlu Caddesi No:25/1 Yeşilyurt (Yeşilyurt Spor Kulübü Karşısı)
0212 573 50 75

Şişli
Rumeli Caddesi No:71/7 Nişantaşı (Osmanbey Metro İstasyonu Yanı)
0212 265 99 99

Kadıköy
Bağdat Caddesi No:201 (Akbank Çiftehavuzlar Şubesi Üstü) Kadıköy
0216 350 85 41

Ankara
Atatürk Bulvarı No:81/4 Kızılay ANKARA
0312 434 37 00

izmir
Atatürk Caddesi No:384/10 Kordon Alsancak İZMİR
0232 242 421 11 11

Ben Tedavi Doktorları (Genel Cerrahi)
Alanında tecrübeli hekimlerin görev yaptığı Medical Art herkesin yakından tanıdığı topluma mal olmuş doktorlardan oluşmaktadır. Medical Art İstanbul kliniklerinde Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS ve Op. Dr. Nizam KURTDERE görev yaprken Ankara için Op. Dr. Adil ALTINSOY, İzmir’de ise Op. Dr. Altan KARAN görev yapmaktadır.

Ben tedavisi hakkında daha fazla bilgi ve belgeye http://www.bentedavisi.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca muayene ve ben aldırma işlemleri için tüm kliniklerimiz sadece randevulu çalışmaktadır.

   Paylaş
 • anonim

  Yeni çıkmaya başlayan benleride alıyormusunuz
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  alıyoruz

 • dilara

  Cumartesi günleri saat kaça kadar çalışıyorsunuz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saat 19.00 a kadar açığız

 • Anonim

  Merhaba,yüzümdeki benleri aldırmak istiyorum,vücuttan kabarık,sizce alınmalı çünkü sürekli güneş ışığı alıyolar,güneş ışığıda benlerin yapısını değiştirerek cilt kanseri yapıyormuş sizin görüşünüz nedir?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  evet alınması gerekir.

 • kaan

  Merhaba hocam Yüzümdeki benleri aldırdım kabuklar bir haftada düşer demiştiniz 8 gün oldu hala düşmedi
  Op.Dr.Altan KARAN
  1 hafta 10 gün de düşer.

 • dila

  Benler alındıktan sonra ne kadar sürede iyileşir
  Op.Dr.Altan KARAN
  iyileşme süreci tamamen sizin kişisel yara iyileşme özelliklerinize v e benlerinizin kökünün derinliğine bağlı.iyileşme 10-15 gün sürebilir,kişisel özellikleriniz nedeniyle daha uzunda olabilir

 • yağmur

  Hocam lazerle ben aldırdıktan sonra tornavida basmış gibi iz kalıyor diyolar benlerimi aldırmak istiyorum ama bu yüzden aldırmaya korkuyorum
  Op.Dr.Altan KARAN
  hayır kalmaz.ilk günler bir iz olur ama yara iyileşme sürecinize göre düzelir

 • anonim

  Benlerimi aldırırsam benden daha kötü bir iz mi kalır yada çukurluk benden daha kötümü durur
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  tedaviden hemen sonra çukurluk oluşsa bile zamanla dolar.

 • ayşem

  Rötüşüde aynı ilk geldiğimiz zamanki ben alma işlemi gibi mi yapıyosunuz
  Op.Dr.Altan KARAN
  evet

 • Melisa

  Benim anlamadığım lazerle tedaviden sonra ikinci seansta ücret ödeniyo mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  laser tedaavisi seans usulü yapılır

 • Esra

  Hocam meraba,gecen ay radyo frekans yöntemi ile ben aldirdim hâlâ iz var yüzümde, siyah bi iz. Sanki hala ben varmis gibi resmen. Normal mi bu?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kontrole gelirseniz değerlendirebiliriz

 • anonim

  Benler alındıktan sonra hangi güneş koruyucusunu tavsiye ediyorsunuz
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  yüksek koruma faktörü içeren ürünlerden alabilirsiniz

 • ipek

  Lazer fiyatlarınızı öğrenebilirmiyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ücretler için http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html bu sayfaya bakabilirsiniz

 • anonim

  yahu hocam yüzümde 3 tane kahverengi biraz kabarık benler var bunlar lazerle alınır demi birde 17 yaşındayım SGK dan yararlanıyomuyum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kabarıksa buharlaştırma yöntemi ile tedavi edebiliriz.ücretler için http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html sayfasına bakabilirsiniz

 • muhammed

  Bakırköyün neresinde tedavi merkeziniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yeşilyurtta

 • ayşem

  merhabalar rötüş için nasıl bir uygulaması yapıyosunuz
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  rötuşu buharlaştırma yöntemiyle tedavi olmuşsanız uyguluyoruz ve tekrar ücret alınmıyor

 • Gamze

  Benin derinliğini nasıl anlıyorsunuz çukurluk çok belli oluyormu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çukurluk oluşmaması için,duruma göre kontrol seansına çağırıyoruz

 • Merve

  Yüzümdeki benleri aldırmak istiyorum fakat çukur kalmasından korkuyorum
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  çukurluk benlerinizin kökünün derinliğine bağlıdır.uzun sürebilir ama zaman içinde dolar.

 • gülşah

  hocam benlerin çıkma sebebi özel hastanelerde araştırılabilir mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  araştırılabilir ama benlerin çıkış nedeni daha çok ailesel yatkınlık ve güneştir

 • Yusuf

  Merhaba hocam 4 cmlik doğum lekem var yüzümde bunun için ucret tahminen ne kadar olur. Ssk var
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelirseniz muayene ile değerlendirip fiyat verebiliriz

 • filiz

  Hocam bugün 5 ay oldu benimi aldıralı.gün içinde bazen kıpkırmızı oluyor bazen sönüyor. Lütfen bişey söyleyin neden böyle oluyor ne zaman geçer
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  söyledikleriniz tamamen bireysel reaksiyonlar.kişisel özellikleriniz nedeniyle geckebilir.8 aya kadar tamamen düzelmesi beklenir

Yorum Yaz

kişi

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075