Ben Tedavisi

Bir çok insanın estetik amaçlı baktığı ben aldırma uygulaması aynı zamanda ciddi sağlık sorunlarının da önüne geçmektedir. Çünkü benler sadece fiziki rahatsızlık vermekle sınırlı kalmayıp, aynı zamanda ilerleyen süreçte cilt kanserine neden olabilmektedir. Bunun için bazı hastanelerde ben haritası şeklinde ben takibi yapılmaktadır. Sürekli endişe içinde yaşamak ve sürekli masraf etmek yerine en doğru seçim iz kalmadan ben tedavisi işleminden yararlanmaktır. Medical Art ben tedavi merkezinde sadece ameliyatsız yöntemlerle yapılmakta ve sadece 5 dakika sürmektedir.

ben-tedavisi

Ben Aldırmak Gerekir mi?
2 Farklı nedenden dolayı ben tedavisi önerilmektedir. Birincisi benlerin ilerleyen yaşlarda kanserleşme riski bulunmaktadır. Bunun dışında ise büyüme eğiliminde olması nedeniyle insanlarda sosyal rahatsızlığa neden olmasıdır.ise insanların estetik yönden rahatsızlığıdır. Bunun dışında et benleri özellikle kişiyi rahatsız eden türlerdendir.

Ben Aldırma Zararlı mı?
Kulaktan doğma bilgilere baktığınızda ben aldırılması halinde o bölgede kanserleşme olur vs gibiler yanlış olup, aksine durum tam tersidir. Çünkü kanserleşme riski bulunan dokuyu ameliyatsız yöntemlerle alarak kanserleşme riskini ortadan kaldırıyorsunuz. Hiç bir zararı ve riski yoktur.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Öncelikle bilgi, tecrübe alt yapı gerekmektedir. Yeterli derecede tecrübe ve alt yapısı olmayan sağlık merkezlerinde üzülerek söylemeliyim ki ameliyat ile ben alma işlemi yapıyorlar. İnanılması güç bir durum olup, sakın ameliyat ile ben aldırma hatasına düşmeyin. Çünkü yüzünüzde ciddi bir kesik ve dikiş izi kalacaktır. Ameliyat tamamen gereksiz olup, ameliyatsız ben tedavisi için Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter ile ameliyatsız ve sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Dilerseniz ameliyatsız yöntemleri ve nasıl yapıldıklarını görelim.

Ben Buharlaştırma Yöntemi (Elektrokoter)
Siğil ve ben tedavisinde en çok tercih edilen araçlardan biride Elektrokoter olup, ciltten kabarık benlerde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Alınacak olan ben tabakalar halinde buharlaştırılma yapılmakta olup, cilt ile aynı düzlüğe ulaşana kadar bu işlem devam etmektedir. Tedavi sonrası kabuklanma olup, 10-15 gün içinde neredeyse hiç bir iz kalmayacaktır.

Radyo Frekans (RF)
Özellikle son yıllarda ben tedavisinde kullanılmaya başlayan Radyofrekans sadece ciltten kabarık benler ile sınırlı kalmadan tüm benlerin tedavisinde uygulanmaktadır. Radyo dalgaları ile buharlaştırma yapılan bu yöntemde hiç bir iz kalmaz. Sadece 1-2 dakika gibi bir işlem olup, tek seansta benlerden kurtulursunuz. Herhangi bir iz kalmadığını göreceksiniz.

Lazerle Ben Tedavisi
Sağlık alanında sıkça kulanılan teknolojilerden biride Lazer olup, ben aldırma işlemleri içinde kullanılmaktadır. Fakat burada biraz kısıtlı imkan sağlamakta olup, sadece ciltten kabarık olmayan ve koyu renkli benlerin tedavisinde etkili olmaktadır. Lazer ışını koyu renkli benler tarafından emilmekte ve 80-120 derece ısıya ulaşarak uygulanmaktadır. Lazerle ben tedavisi hiç bir şekilde iz kalmayan yöntemlerdendir.

Ben Tedavi Sonrası İz Kalır mı?
Medical Art Ben tedavi merkezinde uygulanan Lazer, Radyofrekans ve Elektrokoter yöntemiyle yapılan ben tedavilerde hemen hemen hiç iz kalmaz. Alanında tecrübeli Genel Cerrahi uzmanlarının yaptığı ben tedavi yöntemleri ameliyatsız olup, sizlere ben ameliyatı öneren doktorlardan uzak durmalısınız.

Ben Haritası Çıkarmak Gerekir mi?
Ülkemizde insanları kandırarak para kazanma yolları oldukça meşhurdur. Böylesine gereksiz ve can sıkıcı yöntemlerden biride Ben Haritası adıyla aslında ben takibi olup, kanserleşme riski bulunan benleri aldırıp, kurtulmak yerine onları takip altına almayı amaçlamaktadır. Belirli süreçlerde yapılan kontrollerde büyüme vs takip altında tutulmaktadır. Sürekli masraf ve endişe içerisinde olmanıza neden olur. Bu şekilde stres altında yaşamak ve masraf etmek yerine ben aldırma işlemi ile kanserleşme riskinden de masraf etmekten de kurtulun.

Bitkisel Ben Tedavisi (Ciddiyetten Uzak)
Hiç bir kitkisel ürün, karışım vs sizleri benlerden kurtarma imkanı yoktur. Bazı mecralarda sirke vs ile tarifler verilmekte olup, sirke asit yönünden çok zengin olması nedeniyle cildinizi yakmaktan başka bir işe yaramaz. O nedenle ben aldırma sadece cerrahi yöntemlerle mümkün olup, bitkisel ve ben ameliyatı gibi saçmalıklardan uzak durmalısınız.

İsterseniz Patolojiye Gönderilir
Alınan benlerin kanserleşme durumu kontrol edilmesi için arzu eden hastalarımızın ben örneği incelenmek üzere patoloji merkezlerine gönderilmektedir.

Ben Tedavisi İzle
Elektrokoter ile ben tedavisi nasıl yapıldığı yukarıda aktarıldı, şimdi dilerseniz birde nasıl yapıldığını hazırlana video’dan izlemek isterseniz aşağıda yer alan videoyu izleyin.

Medical Art Ben Tedavi Merkezi
2004m Yılından beri hizmet veren Medical Art ben tedavisi için İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan klinikleri ile hizmet vermektedir. Yalnızca ameliyatsız ben tedavileri yapılmaktadır. Ücretsiz muayene ve SGK geçerli kliniklerimizde sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu hizmet verilmektedir. Size en yakın klinik bilgimizi aşağıdan görebilirsiniz.

Ben Tedavi Kliniği

Medical Art SGK Anlaşmalıdır
Medical Art diğer sağlık merkezlerine olan bir diğer farkı ise SGK anlaşmalı oluşudur. Ücretsiz muayene imkanı sunan kliniklerimiz ben aldırma işlemlerinde SGK mensuplarına %50 indirim yapmaktadır.

Ben Tedavi Ücreti Ne Kadar?
Ücretsiz muayene ve SGK anlaşmalı fiyatlarımız aşağıda yer alan linkten görülebilir. http://www.medicalart.com.tr/ben-aldirma-fiyati.html

Doktora Sor!
Ben aldırma hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, Medical Art bünyesinde görev yapan Genel Cerrahi uzmanları sizlere daha iyi hizmet verebilmek için buradan gelen sorulara yanıt vermektedir. Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Nizam KURTDERE, Op. Dr. Adil ALTINSOY, Op. Dr. Altan KARAN ve Op. Dr. Seher ŞİRİN sorularınıza içtenlikle yanıt verecektir. Bunun için aşağıdaki soru ve yorum formunu kullanabilirsiniz.

Ayrıca ben tedavisi hakkında daha fazla bilgiye http://www.bentedavisi.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

   Paylaş
 • ayça

  hocam bugün bi cildiyeye giitim ve güneş koruyucu verdi benlerim çıktığı için ama bunun faktörleri var bu faktör neyi belirler
  Op.Dr.Altan KARAN
  ne kadar çok faktörlü ise koruması o kadar yüksek olur

 • anonim

  Jiletle felan alsam olmazmi lazer epilasyon sartmi
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  laser epilasyon daha iyi olur.jiletle alırken batık yada kıl dibi iltihabı olabilir.seçenek sizin

 • fatih37

  Hocam Merhaba

  Benim size birkaç sorum var
  1-Sakal bölgesinde birden fazla benim var benleri aldırdıktan ne kadar sonra traş olabiliriz
  2-Benleri aldırdıktan sonra ben alınan bölgeye ne kadar süre sonra lazer epilasyon yaptırabiliriz.
  3-Öncesi sonrası resimler varmı bakabileceğimiz özellikle izin derinliğini görebileceğimiz bir resim

  Teşekkürler
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  kabuk düştükten sonra o alanı tıraş edebilir, diğer alanları aynı gün edebilir.laser epilasyonda iyileşme gerçekleştikten sonra yaptırabilirsiniz. http://www.bentedavisi.com a bakabilirsiniz

 • sedat

  Hocam muayeneye geldim hic bir sikinti yok kendi rengine donucek dediler ustunde killar var o rengini bozuyomus o killari neyle almami onerirsiniz
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  laser epilasyon yaptırabilirsiniz

Yorum Yaz

kişi

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075