Hemoroid

Kliniğimiz diğer hastalıklar gibi hemoroid’in tedavisinde de ayaktan tedavi yapılan gelişmiş hemoroid tedavi merkezlerinden birisidir. Kliniğimize hemoroid şüphesiyle başvuran hastaya muayeneyle eş zamanlı olarak % 100 yakın doğru teşhis konmasını sağlayan anoskopla  bakılır ve teşhis kesinleştirilir,hastalara kolonoskop, kolon grafileri, EKG, kan tahlilleri, idrar tahlili, akciğer filmi gibi eziyet verici ve ekonomik kayba sebep olacak tektiler istenmez.

Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi
Hastamız doktor ve yardımcısı dışında kimsenin girmediği muayene odasına alınır. Dış muayene ve hemen takibinde hemoroidin % 100 doğru teşhisini  sağlayan anoskopla bakılarak derecelendirme yapılır. Hemoroid derecesi 1-2 dakika içinde biten muayene ve endoskop ışığında kişiye hastalığı ile ilgili detaylı bilgi ve hemoroid tedavi seçenekleri ve olabilecek sorunlar hakkında detaylı bilgi aktarılmaktadır. Hasta tedaviyi kabul ederse aynı anda tedavi süreci başlatılır.

Hemoroid Tedavi Süreci
Tedaviye başlamadan önce hastamızın bağırsakları temiz değilse libalax tüp verilip kullanması sağlanır. Temizlik sonrası hastalığının düzeyine göre lazerle hemoroid tedavi, lastikle boğma yöntemi veya THD (TAL) ile hemoroid tedavisine başlanır.

Hemoroid Derecesine Göre Tedavi Yöntemi
Tedavide sadece lazer yeterliyse uygulama 3-4 dakika sürer ve lazere ek olarak lastikle boğma yöntemi de gerekiyorsa bu durumda tedavi 5-6 dakika sürer. Bu yöntemlerin yeterli gelmeyeceği düzeyde hemoroid varsa bu durumda THD (hemoroide kan taşıyan atar damarın ultrasonla bulunarak  kökünden bağlanması) tedavisi yapılır. Tamamen bölgesel uyuşturmayla yapılan THD yöntemi hastalığın derecesine göre 20-25 dakika sürer.

Tedavi Sonrası Hayatınıza Devam Edersiniz
Tüm tedavi yöntemlerinden sonra hasta refakatçiye ihtiyaç duymadan kendi imkanlarıyla klinikten ayrılıp evine gidebilir. Her 3 yöntemde de belirgin ağrı olmaz.

Hemoroid Tedavisini Merak Ediyorsanız!
Aşağıdaki ilk videoda alanında uzman Op. Dr. Atilla KAYA hemoroid hastalarını bilgilendirme amaçlı hemoroid tedavi yöntemleri ve lastikle boğma yöntemini hayvan organları üzerinde anlatmaktadır. İkinci video da ise Op.Dr.Ali Rıza BARLAS tarafından THD (atar damarı kökünden bağlama ameliyatı) anlatılmaktadır.

Medical Art

   Paylaş
 • muratt

  Hocam makatta hafif sislikler vardı agri kanama vs yok ama cok kasindiriyordu onun icin pruzon kullandim kasintiyi gecici gideriyor ama sonr yine basliyor ve o sislikler yavas yavas etrafa yayildi hafif yanma oluyor pruzonda ise yaramadi.ne önerirsiniz hocam kesin çözüm için. Hastaligin adı nedir ?? ne tür operasyonla tedavi ediliyor bilgileriniz için tesekkur ederim ve hastaliktanda kesin olarak kurtulmak istiyorum .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  varolan şişlikler makatın tam kapanmasını engelleyerek barsağın son kısmının salgısın dışarı akmasına ve buda kaşıntıya neden olur.kliniğimiz makat hastalıkların ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.büyük olasılıkla hemoroidiniz var gibi,ama kanama olmaması ve yayılması kondilomda düşündürüyor.kesin tanı için bir anoskopi muayenesi yapılmalı

 • cebrail

  hocam benım makatta kanama ağrı yok şuan. sadece büyük tualetimi yapdıkdan sonra biraz kaşınıyor o bölge iyice yıkıyıp siliyorum ama kaşınıyor biraz sonra geçiyo kanama filan yok sizce önemli birşeymidir ?
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  kıl kurdu olabilir.dışkı muayenesi yaptırın

 • melek

  hocam ben diyaliz hastasıyım 4 gündür makatımda meme oluştu ve cok acı verıyor ne yapmam gerekir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat kanamalarında anoskopi muayenesi yapılıp neden belirlenmeli.muayene olun

 • İSMET

  hocam 15 gündür makata kanama ve yanma var ne yapmam lazım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı,ertelenmemeli.kötü huylu bir nedenlede kanama olabilir.

 • mustafaaaa

  Meraba hocam basur olabilme ihtimaliyle doktora gttim ve bana dediki hemoroit baslangici var dedi fitil hap krem toz felan yazdi ayda bir kez kontrole gel dedi üç ay sonra bakarız karar veririz dedi hocam ameliyat olmakda istemiyorum araştırmalar ma gore amelyata bek sicak bakan yok gerci.bende scak bakmiyorum hocam buyuk abdesimi ara ara yapiyorum azda olsa kabizlik var hocam ilaclarimi duzenli.olarak kullanıyorum birincisi o ilaclarinn bi faydasini gorurmuyum.ikincisi.ne yapmam lazim hocam? ?? Bide hocam makatin kenarinda meme var kucuk hocam sadece bi kenarinda bu hngi cesittir hocam saolun tesekkur edrrimm.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat hastalıklarına spesifik çalışan proctoloji kliniğiyiz.gelirseniz durumunuzu değerlendirir ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 • hakan

  hocam merhaba bende makat kenarında bir meme oluştu doktora gittim hemoroid başlangıcı oldugunu söyledi krem verdi kullandım ağrım sızım kanama yok ıslaklık ve koku oluşuyor ne yapmam gerekiyor bu hemoroidmidir memeyi aldırabiliyormuyuz..teşekkürler
  Op.Dr. Atilla Kaya
  oluşan meme anüsün tam kapanmasına engel oluyordur.bu nedenle barsağın son kısmında yapılan salgı anüsten dışarı akıp,kaşıntı ve kötü kokuya neden oluyordur.aldıırsanız sorun düzelir.kaşıntı için pruzon kullanabilirsiniz

 • Rizs

  Hocam Merhaba. Ben hemoroid tedavisi olmak istiyorum. Siz klinigin hangi subesinde calisiyorsunuz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben Bakırköy şubesindeyim.Op Dr Alirıza Şahap Barlas Kadıköy de ,Op Dr Nizam Kurtdere nişantaşında

 • Yasin

  Hocam tromboze hemoroid ile hemoroid aynı şey mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroidin şişmiş ve ağrılı hali

 • Yasin

  ht tp://hizliresim.com/VgNJPq hocam bu resimdeki basur mu yoksa çatlak mi? Aradan 3 hafta geçti ve Son durum ht tp://hizliresim.com/ayp7J5 bu sekilde memeler iyice küçüldü bir tek sırta doğru olan bölgede anüs tarafında o meme kaldı ama oda iyice küçüldü.

  Hocam bide bu meme ilk çıkan meme idi ilk zaman pişik gibi ağrı yapıyordu. Bi baktım sivilce gibi bir şey bende fotosunu çektim gitgide çoğalmaya başladı. Merhem ve hap kullandım bu hale geldi. Hocam bu basur mu çatlak mi yoksa başka bir şey Mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tromboze hemoroide benziyor

 • esma

  Merhaba hocam ankaradan yaziyorum. Daha oncede hemoraidim vardi fakat beni rahatsiz edecek kadar degildi. 4ay once dogum yaptim perisan halledeyim doktora gittim proctolog fitil ve kiremini verdi ve de anestol krem yazdi oturma banyosu yap dedi. Yaptim ama ara ara yine zonklama oluyor aci var ne yapmam lazim ankarada subeniz yok zannedersem amrliyat olsam hemen toparlanirmiyim agrim olur mu sonucya bebegim var yardimci olurmudinuz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yazdıklarınız anal fissüre benziyor, rectoderm merhem kullanın düzelmezse botox ameliyat gerekir, botox sadece enjeksiyondur ve aynı anda işinize dönebilirsiniz, kapalı ameliyat yaptığımda hasta ertesi gün işine dönebiliyor.

 • Yasin

  Merhaba hocam hemeroid ameliyatı tam olarak ne kadar olduğunu ogrene bilirmiyim ayrica hastanedemi tedavi yapiliyor yoksa kliniktemiđ
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  SGK varlığına, derecesine, kullanılacak teknolojiye göre değişir
  şu linkten hesaplayabilirsiniz
  http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html

Yorum Yaz

çomak

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075