Hemoroid

Kliniğimiz diğer hastalıklar gibi hemoroid’in tedavisinde de ayaktan tedavi yapılan gelişmiş hemoroid tedavi merkezlerinden birisidir. Kliniğimize hemoroid şüphesiyle başvuran hastaya muayeneyle eş zamanlı olarak % 100 yakın doğru teşhis konmasını sağlayan anoskopla  bakılır ve teşhis kesinleştirilir,hastalara kolonoskop, kolon grafileri, EKG, kan tahlilleri, idrar tahlili, akciğer filmi gibi eziyet verici ve ekonomik kayba sebep olacak tektiler istenmez.

Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi
Hastamız doktor ve yardımcısı dışında kimsenin girmediği muayene odasına alınır. Dış muayene ve hemen takibinde hemoroidin % 100 doğru teşhisini  sağlayan anoskopla bakılarak derecelendirme yapılır. Hemoroid derecesi 1-2 dakika içinde biten muayene ve endoskop ışığında kişiye hastalığı ile ilgili detaylı bilgi ve hemoroid tedavi seçenekleri ve olabilecek sorunlar hakkında detaylı bilgi aktarılmaktadır. Hasta tedaviyi kabul ederse aynı anda tedavi süreci başlatılır.

Hemoroid Tedavi Süreci
Tedaviye başlamadan önce hastamızın bağırsakları temiz değilse libalax tüp verilip kullanması sağlanır. Temizlik sonrası hastalığının düzeyine göre lazerle hemoroid tedavi, lastikle boğma yöntemi veya THD (TAL) ile hemoroid tedavisine başlanır.

Hemoroid Derecesine Göre Tedavi Yöntemi
Tedavide sadece lazer yeterliyse uygulama 3-4 dakika sürer ve lazere ek olarak lastikle boğma yöntemi de gerekiyorsa bu durumda tedavi 5-6 dakika sürer. Bu yöntemlerin yeterli gelmeyeceği düzeyde hemoroid varsa bu durumda THD (hemoroide kan taşıyan atar damarın ultrasonla bulunarak  kökünden bağlanması) tedavisi yapılır. Tamamen bölgesel uyuşturmayla yapılan THD yöntemi hastalığın derecesine göre 20-25 dakika sürer.

Tedavi Sonrası Hayatınıza Devam Edersiniz
Tüm tedavi yöntemlerinden sonra hasta refakatçiye ihtiyaç duymadan kendi imkanlarıyla klinikten ayrılıp evine gidebilir. Her 3 yöntemde de belirgin ağrı olmaz.

Hemoroid Tedavisini Merak Ediyorsanız!
Aşağıdaki ilk videoda alanında uzman Op. Dr. Atilla KAYA hemoroid hastalarını bilgilendirme amaçlı hemoroid tedavi yöntemleri ve lastikle boğma yöntemini hayvan organları üzerinde anlatmaktadır. İkinci video da ise Op.Dr.Ali Rıza BARLAS tarafından THD (atar damarı kökünden bağlama ameliyatı) anlatılmaktadır.

Medical Art

 • Yasin diyor ki:

  Hocam tromboze hemoroid ile hemoroid aynı şey mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroidin şişmiş ve ağrılı hali

 • Yasin diyor ki:

  ht tp://hizliresim.com/VgNJPq hocam bu resimdeki basur mu yoksa çatlak mi? Aradan 3 hafta geçti ve Son durum ht tp://hizliresim.com/ayp7J5 bu sekilde memeler iyice küçüldü bir tek sırta doğru olan bölgede anüs tarafında o meme kaldı ama oda iyice küçüldü.

  Hocam bide bu meme ilk çıkan meme idi ilk zaman pişik gibi ağrı yapıyordu. Bi baktım sivilce gibi bir şey bende fotosunu çektim gitgide çoğalmaya başladı. Merhem ve hap kullandım bu hale geldi. Hocam bu basur mu çatlak mi yoksa başka bir şey Mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tromboze hemoroide benziyor

 • esma diyor ki:

  Merhaba hocam ankaradan yaziyorum. Daha oncede hemoraidim vardi fakat beni rahatsiz edecek kadar degildi. 4ay once dogum yaptim perisan halledeyim doktora gittim proctolog fitil ve kiremini verdi ve de anestol krem yazdi oturma banyosu yap dedi. Yaptim ama ara ara yine zonklama oluyor aci var ne yapmam lazim ankarada subeniz yok zannedersem amrliyat olsam hemen toparlanirmiyim agrim olur mu sonucya bebegim var yardimci olurmudinuz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yazdıklarınız anal fissüre benziyor, rectoderm merhem kullanın düzelmezse botox ameliyat gerekir, botox sadece enjeksiyondur ve aynı anda işinize dönebilirsiniz, kapalı ameliyat yaptığımda hasta ertesi gün işine dönebiliyor.

 • Yasin diyor ki:

  Merhaba hocam hemeroid ameliyatı tam olarak ne kadar olduğunu ogrene bilirmiyim ayrica hastanedemi tedavi yapiliyor yoksa kliniktemiđ
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  SGK varlığına, derecesine, kullanılacak teknolojiye göre değişir
  şu linkten hesaplayabilirsiniz
  http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html

Yorum Yaz

çelik

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075