Hemoroid

Kliniğimiz diğer hastalıklar gibi hemoroid’in tedavisinde de ayaktan tedavi yapılan gelişmiş hemoroid tedavi merkezlerinden birisidir. Kliniğimize hemoroid şüphesiyle başvuran hastaya muayeneyle eş zamanlı olarak % 100 yakın doğru teşhis konmasını sağlayan anoskopla  bakılır ve teşhis kesinleştirilir,hastalara kolonoskop, kolon grafileri, EKG, kan tahlilleri, idrar tahlili, akciğer filmi gibi eziyet verici ve ekonomik kayba sebep olacak tektiler istenmez.

Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi
Hastamız doktor ve yardımcısı dışında kimsenin girmediği muayene odasına alınır. Dış muayene ve hemen takibinde hemoroidin % 100 doğru teşhisini  sağlayan anoskopla bakılarak derecelendirme yapılır. Hemoroid derecesi 1-2 dakika içinde biten muayene ve endoskop ışığında kişiye hastalığı ile ilgili detaylı bilgi ve hemoroid tedavi seçenekleri ve olabilecek sorunlar hakkında detaylı bilgi aktarılmaktadır. Hasta tedaviyi kabul ederse aynı anda tedavi süreci başlatılır.

Hemoroid Tedavi Süreci
Tedaviye başlamadan önce hastamızın bağırsakları temiz değilse libalax tüp verilip kullanması sağlanır. Temizlik sonrası hastalığının düzeyine göre lazerle hemoroid tedavi, lastikle boğma yöntemi veya THD (TAL) ile hemoroid tedavisine başlanır.

Hemoroid Derecesine Göre Tedavi Yöntemi
Tedavide sadece lazer yeterliyse uygulama 3-4 dakika sürer ve lazere ek olarak lastikle boğma yöntemi de gerekiyorsa bu durumda tedavi 5-6 dakika sürer. Bu yöntemlerin yeterli gelmeyeceği düzeyde hemoroid varsa bu durumda THD (hemoroide kan taşıyan atar damarın ultrasonla bulunarak  kökünden bağlanması) tedavisi yapılır. Tamamen bölgesel uyuşturmayla yapılan THD yöntemi hastalığın derecesine göre 20-25 dakika sürer.

Tedavi Sonrası Hayatınıza Devam Edersiniz
Tüm tedavi yöntemlerinden sonra hasta refakatçiye ihtiyaç duymadan kendi imkanlarıyla klinikten ayrılıp evine gidebilir. Her 3 yöntemde de belirgin ağrı olmaz.

Hemoroid Tedavisini Merak Ediyorsanız!
Aşağıdaki ilk videoda alanında uzman Op. Dr. Atilla KAYA hemoroid hastalarını bilgilendirme amaçlı hemoroid tedavi yöntemleri ve lastikle boğma yöntemini hayvan organları üzerinde anlatmaktadır. İkinci video da ise Op.Dr.Ali Rıza BARLAS tarafından THD (atar damarı kökünden bağlama ameliyatı) anlatılmaktadır.

Medical Art

   Paylaş
 • Kezan Uğur Konuk

  REKTOSKOPİ SONRASI SAKARYA EGITIM VE ARAŞTIRMA HAS.ENDOSKOPİ RAPORU SİGMOİD KOLON VE REKTUM NORMAL.2.VE 3 DERECELİ HEMOROİDLER İZLENDİ . 1 derece 4 kademe emekli devlet memuru B.Başkan Yard.eYard.Ek olarak tedavi ücreti kaç liradır. Hangi tedavi ile düzelir. Saygıla
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ücretler için http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html sayfasına bakınız.hangi yöntemlerin uygulanacağını muayene ile belirliyoruz

 • Recep

  Hocam merhabe bende 5 sene önce Ciban tarzında bişey cıktı geçer dedim yalnız geçmedi gecen sene doktora gittim anüs dedi hemoroid yani ancak benimkisi dışkı deliğinin orada degil deliğe yakın bir yerde çok nadir kanama oluyor ancak sürekli iltihap akıyor hergün temizlememe rağmen kötü koku veriyor kurtulmam istiyorum ancak doktor ameliyattan sonra tekrarlar dedi ne yapmalıyım ne olur yardımcı olun bu internet sitelerinde Pahalı olan kremler işe yarar mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  fistül olabilir,orta hatta yakınsa kıl dönmesi olabilir.bu nedenle makat hastalıkları merkezinde muayene olmanızı öneririm kesin tanı için.tanı konduktan sonra tedaviniz planlanır.ayrıca kanama makattan ise mutlaka anoskopi muayenesi yaptırmanız gerekir

Yorum Yaz

çomak

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075