online randevu tedavi ücretleri

Alafranga Tuvaletlerde Makat Siğili Riski

Bir çok sağlık sorununun nedeni dikkatsizlik olup, hijyen kurallarına riayet edilmemesi halinde bir çok hastalık ile karşı karşıya kalabiliriz. Onlardan biride makat bölgesinin en can sıkıcı hastalıklarından olan Anal Kondilom yada halk arasında bilinen tabiri ile makat siğili diyebiliriz. İnsan vücudunun bir çok yerine el, ayak, makat, genital bölge olmak üzere yaklaşık 70 farklı türü bulunmaktadır. Biz bu sayfada anal bölgede görülen ve bulaşıcı olanı ele alacağız.

Kondilom Bulaşıcı Bir Hastalık (Virüstür)
HPV (Human Papilloma Virus) olarak anılan hastalık kişiye mutlaka başka bir insandan bulaşması gerekir. Bulaşma riskleri hayli çeşitli olup, bir çoğumuzun aklına bile gelmeyen Alafranga tuvaletler olmaktadır.

Genele Açık (Alafranga) Tuvaletlerde Dikkatli Olun
Yüzlerce binlerce insanın kullanımına açık olan tuvaletlerde son zamanlarda özellikle alafranga taşlar dikkat çekmektedir. Bu ortamları bir kondilom hastasının kullanması sonradan o taşı kullanan insanlara makat siğili bulaşma riskini artırmaktadır. HIV virusu temas ettiği yerden diğer insanlara kolayca bulaşabilmektedir.

Tottolet Benzeri Sistemler Kullanın
Medicalart’a gelen hastalar tuvaletlerimizi kullanmaları halinde görecekler ki klozet üzerinde Tottolet denilen bir sistem bulunmaktadır. Klozetin üzerine naylon türü koruyucu bir bant çekerek daha hijyenik hale gelmektedir. Tuvalete girenler düğmeye bastıklarında yeni bir koruyuca madde gelecek ve klozet ile temasınız olmayacaktır.

Peçete Benzeri Koruyucu Araç Kullanın
Tuvalete girdiğinizde klozete direkt oturmak yerine oturduğunuzda makat bölgesinin temas edeceği kısımlara tuvalette varsa kağıtlardan yoksa peçete yada tuvalet kağıdı koyabilirsiniz. Böylece yine klozet ile makat bölgesinin temas etmesini önlersiniz.

Ters İlişki Yine Risk İçerir
Özellikle toplumda homoseksüel olarak tabir edilenlerde bu sorun sıkça karşılaşılır. O kişi ile temas edildiğinde size bulaşması kaçınılmaz olacaktır. Aynı şekilde sizden başkalarına bulaşarak varlığını devam ettirecektir.

Makat Siğili Nasıl Anlaşılır?
Ellerimizdeki siğilden herhangi bir farklı olmayıp, sadece görüldüğü yer değiştiği için ismi de değişmektedir. Genelde makatta kaşıntıya neden olmakta ve küçük pütürlü şişlikler olarak görülür.

Tedavisi Zaman ve Sabır Gerektirir
Medicalart Kondilom tedavisi için Elektrokoter uygulanmaktadır. Ortaya çıkan siğilleri kontrollü bir şekilde yapan bu cihaz hiç bir siğil kalmamak üzere uygulamak gerekir. Çünkü bir tane bile kalması yeniden yayılması için yeterlidir. O nedenle tedaviniz yapıldıktan 1 ay sonra kontrole gelmeniz gerekir. Yapılan kontrolde görülen varsa tekrar yakılmalı, yoksa 3 ay sonra kontrole gelmeli bu şekilde 6 ay içinde herhangi bir siğil görülmemesi halinde kişi sağlığına kavuşmuş olur.

Ailesinde Kondilom Olan Ne Yapmalı?
Aile bireylerinden birinde makat siğili olması halinde daha dikkatli davranmalısınız. Mümkün mertebe aynı havlu, bornoz vs kullanmayın. Eşler cinsel ilişki esnasında koruyucu araçlardan yararlanmalıdır.

Sitemizde Anal Kondilom ve tedavisine dair detaylıca bilgiler verilmektedir. Ayrıca doktorlarımıza merak ettiğiniz konularda sorularınızı sorabilirsiniz.

Makat Siğili Tedavisi İçin Randevu

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım