online randevu tedavi ücretleri

Kadınların Korkulu Rüyası Vajinal Varisler

Kadınların Korkulu Rüyası Vajinal Varisler oluştukları bölge itibariyle kadınlar ciddi şikayetlere sebebiyet verirler. Vajinal bölgeden geçen damarların venöz yetmezlik ismi verilen kapakçıkların işlevini yitirmesi ve bu damarların içinde bulanan kanın artışına bağlı olarak bir genişleme söz konusu olacak ve vajinal varisler oluşacaktır.

Damarsal hastalıklar özellikle vücudun her yerinde görülme olasılığı bulunmaktadır. Çünkü vücudumuzun her yerinde kilometrelerce damar bulunmaktadır. O nedenle bu tür sorunlara karşı biraz daha araştırma yaparak bilgi sahibi olmak gerekir. Örnek vermek gerekirse Varis çoğu insan genelde bacaklarda olduğunu düşünür. Oysa ki eller, yüz ve hatta kadınlarda genital bölgede görülmektedir. Bu sayfada ele alacağımız konu özellikle hamile kadınların korkulu rüyası haline gelen Vajinal Varis hakkında olacaktır. Korku ve endişeye neden olan bu durumdan nasıl kurtulacağımıza birlikte bakalım.

Vajinal Varis Nedir?
Varis hastalığı özetlemek gerekirse toplardamarlarda genişleme anlamına gelmektedir. Genellikle damar içinde yer alan kapakçıkların bozulması ile birlikte kirli kanın damarlarda bekleyerek genişlemesine neden olur. Genişleyen damar ağrı, kaşıntı ve kanama gibi şikayetlere neden olmaktadır. Tedavi edilmemesi halinde bulunduğu bölgede iyileşmesi zor yaralar, yani ülsere neden olmaktadır. O nedenle mutlaka tedavi olmak gerekiyor.

Vajina Varisi Neden Olur ?
Öncelikle sadece kadınlara özgü bir durum olduğunu hepimiz biliyoruz. Nedenlerine baktığımızda ise her zaman olduğu gibi toplardamarlarda artan basınç görülmektedir. Bacak varislerinde genelde ayakta çalışmak ve hareketsiz yaşamak basınç oluştururken bu sefer daha çok hamilelik, fazla kilo ve kabızlık ön plana çıkmaktadır.

Tuvalette Ikınmak Sağlığımızı Bozabilir
Aslında basite aldığınız bir çok şey ilerleyen zamanlarda ciddi birer hastalık olarak karşınıza çıkmaktadır. En basit örnek Kabızlık (Konstipasyon) ülkemizde insanların %30 gibi büyük bir bölümü bu sorunla yaşamaktadır. Bu insanların %29 gibi yine büyük bir bölümü ise çözümü maalesef tuvalette uzun süre geçirerek ıkınma ile çözmeye çalışıyorlar. Oysaki ıkınma kesinlikle zararlı bir uygulama olup, başta vajinal varis olmak üzere makat hastalıklarına neden olmaktadır. Nedir bu anal bölge hastalıkları derseniz hemen özetle onlara da bakalım.

Hemoroid ve Anal Hematom’da Ikınma Sonucu Oluşur
Ülkemizde en sık görülen makat hastalıklarından ikisi Hemoroid (Basur) ve Anal Hematom dediğimiz halk arasında Makatta Pıhtı Toplanması olarak bilinen soruna nedenlerine baktığımızda kabızlık ve devamında ıkınma görülür. Hemoroid aslında varis benzeri bir hastalık olup, her ikisi de toplardamar genişlemesi ile alakalıdır. Ikınma esnasında makat bölgesinde bulunan toplardamarlarda aşırı basınç oluşması ile birlikte damar genişler ve adım adım anüs iç kısmına girmektedir. Damar anüs iç kısmına girmesi ile birlikte dışkı damara temas ederek kanamaya neden olur. Anal hematom dediğimiz hastalık ise ıkınma ile birlikte makat bölgesinde yer alan ince damarların patlayarak cilt altına kanamasına neden olur.

Gebelik Sürecinde Sık Görülür
Vajinal varisler daha çok hamilelik sürecinde daha belirgin hale gelir. Bebeğin yaptığı baskı ve kabızlık probleminin daha yaygın olduğu dönem olan gebelik döneminde vajinal varislere karşı daha dikkatli olmak gerekir. Özellikle bacak varisi olan hamile kadınlar gebelik öncesi mutlaka tedavi olarak vajinal varislerin önüne geçebilir.

Tedavisi 10 Dakikada Yapılır
Diğer varislerden farklı olmadığı için tedavide genelde aynı yöntemler uygulanır. Özellikle köpükle varis tedavisi vajinal varisler içinde oldukça etkili olup, iğne ile yapılan tedavi sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Büyük ihtimalle tek seansta yapılmakta olup, çok nadiren 2. bir seansa gerek duyulur.

Dilerseniz Kadın Doktora Muayene ve Tedavi Olursunuz
Anal ve genital bölgede yer alan sağlık sorunları kadınların utanmasına ve bu şekilde tedavinin ertelenmesine neden olmaktadır. Bu sorunu aşmak için Medicalart kliniklerinde kadın doktor görev yapmaktadır.

Ücretsiz Muayene Fırsatını Kaçırmayın
Medicalart klinikleri tüm hastalıklarda olduğu gibi vajinal varislerin muayenesinden ücret almamaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan kliniklerden muayene ücreti ödemeden yararlanabilirsiniz.

Vajinal Varis Cinselliği Etkiler mi?
Kadınların en çok merak ettiği hususlardan biri cinselliği etkileyip, etkilemediği olup, genişleme arttıkça kişiyi fiziki ve psikolojik olarak zora sokmaktadır. Aynı şekilde ağrı şikayeti olacağı için hanımlar çoğu zaman cinsel ilişkiye soğuk bakmaktadır. O nedenle gebelik sürecinde olanlar doğrum sonrası diğer hanımlar ise diledikleri zaman tedavi olabilir.

Vajinada Varis Normal Doğuma Engel mi ?
Normal doğumu riskli hale getirebilir, bu sebeple genellikle doğum uzmanları sezaryenle doğum düşünürler. Çoğu zaman bu hastalığı kadın doğum uzmanları teşhis ederek kişiyi kalp damar cerrahi uzmanına yönlendirmektedir. Vulvar varisler ilerlemesi durumunda çoğu zaman normal doğumu riskli hale getirmektedir. Çünkü ciddi anlamda kanama riski taşıdığı için bu durumu kadın doğum uzmanı ile görüşmeniz gerekir.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım