online randevu online randevu tedavi ücretleri

Varis Hastalarında Kaşıntı

Varis hastalarının en çok şikayet ettiği bulgulardan biride bacaklardaki dayanılmaz kaşıntılardır. Kaşıntılar bazen hastayı bezdirecek düzeyde olabilmektedir hatta kaşıyarak cildini kanatıp, yara etmiş kişilere bile rastlanmaktadır.

Varisten kaynaklanan bir şekilde dolaşımın yeteri hızda olmaması damarın içinde bekleyen kirli kan ve cilt altı dokusundaki azalmaya bağlı olarak kaşınmaya neden olur. Oldukça sık görülen bir şikâyettir. Kaşıntılar varisin çok ileri bir safhada olduğunu düşündürü ama bazı kişilerde hastalğın düzeyi ileri olmadan da olabilir. Hastanın tedavisiyle kaşınma hissi de kısa sürede düzlir.

Ayrıca kaşıntıya yönelik olarak ilaç kullanılabilir. Bu konuda oldukça etkili kremler mevcut (örn pruzon pomat gibi) ama bu tür tedaviler kaşıntıyı kısa sürede keser varis tedavi edildiğinde kaşıntı kalıcı olarak yok olur. Pruzon en ağır kaşınmanın olduğu makat bölgesinde bile etkili olmaktadır.

Kaşıntıya bağlı olarak cildin delinerek kanamalar oldukça sık görülür kanayan varisleri durdurmak oldukça zordur çünkü toplar damar kanamasının kendi haline pıhtılaşarak durması daha zordur. Kanayan yeri üzerine tamponla bastırarak acil tıbbi yardım almak en uygunudur. Çünkü kanama dursa bile aniden tekrar kanayabilir. Bu tür sorunlarla ve yaraya sebep olmamak için tırnakla değil ele alınan bir kumaşla kaşımak daha doğru bir davranış olur.

Varis Kaşıntısı Nasıl Geçer?

En sık sorulan sorulardandır. Varisin ilk belirtisi olan kaşıntılar bazen dayanılmayacak noktaya varabilir. En doğru yaklaşım asıl sorun daha fazla ilerlemeden fleboloji uzmanı fleboloji uzmanı bulunamıyorsa kalp damar cerrahisi uzmanı ile görüşülmelidir.
Asıl sorunu çözünceye kadar şun işlemlerle rahatlayabilirsini
Pruzon merhem sürmek
Uygun ölçülerde varis çorabı giymek
Bacaklar biraz yukarda istirahat etmek
Soğuk su ile bacakalrı serinletmek
Masaj yapmak
Bandajla sarmak
Klinikelrimizin hepsinde toplar damar hastalıkları teşhis ve tedavilerinde tecrübeli fleboloji uzmanları görev yapmaktadır. Ameliyatsız yöntemler yanı sıra çağdaş ameliyat yöntemlerini de gerekli vakalarda uygulamaktadırlar. Varisin derecesine göre başvurduğumuz;

  • Lazer İle Varis Tedavisi
  • Radyo Frekans İle Tedavi
  • Skleroterapi İle Tedavi
  • EVLA (damar içinden lazer)
  • EVRFA (damar içinden radyo frekans)
  • Yapıştırma (damarı içten yapıştırıcı ile tıkamak)

Sayesinde kısa sürede tüm şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Varis bitkisel tedavisi imkansız olan bir hastalıktır. Varis belirtileri vuku bulduğunda Kalp ve Damar Cerrahisi ile iletişime geçmeli ve modern teknikler ile tedavi olmalısınız. Bu bağlamda kliniğimiz 23 yıllık deneyimi ile bir telefon kadar yakınınızdadır.

Varis Kaşıntısı Olan Hastaların Sık Sorduğu Sorular

Soru Benim hem kılcal hemde kalın damarlı varislerim var , daha öncesinde hem köpük hemde lazer tedavi gerektiği söylenmişti. Her iki yöntemi uyguladıgınızda ayrı ayrı ücretini mi alıyorsunuz yoksa hastalığın yogunluguna göre tek fiyat mı veriyorsunuz ? şimdiden teşekkürler

Cevap Kliniklerimizde tek bir ücret vardır. Tedavi ücretidir. Hangi yöntem yada yöntemler gerekli ise yapılır.

Soru Bacaklarımda kalın ve kılcal damar çatlamalarım var ana damarda olduğunu söylediler tedavisi risklimidir bilginiz için şimdeden teşşekürler

Cevap Varsa tetkiklerinizle kliniğimize gelirseniz size yardımcı oluruz. Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

Soru Hocam benim ayak ve ellerimin üst ve aşırı derecede agrılar var bacaklarımda kaşıntı oluyor damar sorunu olabilirmi teşekkürler

Cevap Anlattığın kadarıyla öncelikle varisi düşündürür buna ancak muayene ile karar verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım