online randevu tedavi ücretleri

Kadın Genel Cerrahi Uzmanı

Türkiye’de proctoloji yani makat hastalıklarına özel çalışan kadın genel cerrahdan daha doğrusu kadın proktoloji uzmanından bahsetmek istiyoruz Op Dr Seher ŞİRİN aşağıda kısaca özetlediğimiz hastalıkalar, yöntemler konusunda Türkiye’nin en tecrübeli doktorlarındandır. Özellikle mutaasıp ailelerde yetişen kızlarda bazı hastalıkların teşhis ve tedavisi insanların utanma duygusu nedeniyle maalesef erken süreçte yapılamamaktadır. Bu sayfada utanma duygusu sebebiyle hastalığının tedavisini erteleyen kadınlara hizmet alabilecekleri iki kadın cerrah ismini, hangi hastalıkları tedavi ettiklerini ele alacağız. Utanma hissi proktoloji yani makat hastalıkları alanına giren sağlık sorunlarında daha fazla görülmektedir. Kadınların daha çok yaşadığı utanma sorunu nedeniyle hastalıkların daha ileri derece olmasına neden olmaktadır.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanı mı Arıyorsunuz?

Bu sayfamızda kadın proktoloji uzmanları Dr Seher Şirin’in yaptığı ameliyatlardan, kısaca biografilerinden söz edeceğiz.  Hasta randevu alırken ayrıca doktor tercihi yapabilmektedir. Önerdiğimiz Genel Cerrahlarımızın bizzat tedavi ettiği hastalık, kullanılan tedavi yöntemlerini sayfanın sonunda ele aldık.

İstanbul Kadın Genel Cerrahi Uzmanı

Op Dr Seher Şirin
İlk, orta, lise eğitimini Mersin’de tamamladı. Orta okul girişinden itibaren aile büyüklerinin itirazına rağmen annesi ve babasının desteği ile okudu. Sülalenin ilk üniversite okuyan kişi oldu. Kapıyı açmış olacak ki arkasından 3 kardeşi de okuyarak doktor oldu. 1979 yılı üniversite giriş sınavında İçel ili birincisi oldu ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne girdi. Doktorluk eğitimini 1985 yılında  tamamladı.   

1990 yılında SSK Samatya Hastanesi , yeni adıyla Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi kliniğinde uzmanlık eğitimine başladım. Buranın ilk kadın genel cerrahi asistanı oldu 4 yılın sonunda uzmanlığını aldı. Makat hastalığı olan kadınların utanma sebebiyle tercih edildi, yine benzer şekilde meme sorunu yaşayan kadınlar özellikle onu buldu. Bu sayede makat, meme hastalıkları konusunda bölgenin en tecrübeli doktoru haline geldi.

Gerek uzun yıllar çalıştığı İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi, gerek 1 yıl çalıştığı Medicalart Klinik ve gerekse halen hasta kabul etmekte olduğu İdea Klinik’te binlerce anal bölge hastalığı olan hastayı tedavi etmiştir.

Op Dr Seher Şirin İletişim
Yakut sokak. No: 24 Kat: 3 Bakırköy Merkez İstanbul
GSM: 0542 621 08 88 TEL: 0212 542 08 88 – 0212 572 72 65
Cep telefonuyla fotoğraf gönderip ücret alabilirsiniz.

Kadın Hemoroid Doktoru

Yada halk arasındaki tabiri ile basur olarak bilinen, kabızlık ve dışkılama esnasında ıkınmaya bağlı olarak ortaya çıkan ( hemoroid memelerinin içindeki basıncın artması sebebiyle ) sonucunda ilk olarak dışkılama esnasında kanama görülür. İç hemoroid belirtisi olan bu durum erken teşhis ile kolayca tedavi edilirken 2. – 3. derece olması halinde ise lastikle boğma (Rubber Band Ligation) yada THD yöntemi ile ameliyat edilmesi gerekmektedir.

Pilonidal Sinüs ( kıl dönmesi- sakral kist )

Yine aynı şekilde halk arasında kıl dönmesi olarak bilinir, daha çok erkeklerde rastlanan makat sorunudur. 15-35 Yaş arası bireylerde sık görülen sorunun tek çözüm yolu ameliyat olmaktadır. Kılların giriş delikleri çok geniş alanı kapsamaması halinde Mikro Sinüsektomi yöntemi uygulanmaktadır. Şayet ileri derece olması halinde ise hastanelerin ameliyathanelerinde genelde Karidakis yöntemi ile yapılmaktadır. Hasta 1 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. Op Dr Seher Şirin çağdaş kıl dönmesi ameliyatlarından mikro sinüsektomi ameliyatı konusunda en tecrübeli cerrahlardan, ilk uygulayanlardandırlar. Yine klasik yöntemlerin en son tarif edileni Karidakis yöntemi konusunda da tecrübelidirler.

Kadın Kondilom Uzmanı

Anüs siğili olarak bilinir, mikrobik hastalıktır Human Papillom Virüs nedeniyle olduğu için HPV de denir. Bulaşıcı bir hastalıktır. Daha çok cinsel ilişki ile bulaştığı bilinse de dokunma şeklinde veya ortak eşya ile de bulaşabilmektedir. Sık cinsel partner değiştiren kadınlarda, homosexüellerde daha sık rastlanır. Bulaşıcı olduğu için en kısa sürede tedavi edilmelidir. Tedavide en önemi şey takiptir, hasta 6 ay bir yıl boyunca uygun aralıklarla kontrollerle takip edilmelidir. Devlet hastanelerinde olduğu gibi “yaptım bitti” şeklinde tedavisi çok zordur, sorumluluğu alan hekimle tedavinin sonuna ya da diğer bir deyimle 4 aylık temiz süre yaşanıncaya kadar takip devam etmelidir.

Kadın Makat Çatlağı Doktoru
Yine halk arasındaki tabirine bakacak olursak makat çatlağı, makat yırtığı gibi isimlerle karşımıza çıkan bir hastalık Hemoroid’de olduğu gibi sorunun dolaylı yoldan kabızlık yada tam tersi aşırı ishal olduğu bir sorundur. Makat iç kısmında ortaya çıkan hafif çizik iyileşmeyerek sürekli can yakar hale gelmesidir. Erken teşhis ile genelde Rectoderm gibi kremlerle tedavi edilirken, 15 gün gibi süre sonra ise kronik hale gelmekte ve artık cerrahi müdahale mecburi hale gelmektedir. Burada yine Medicalart genel cerrahi uzmanları tarafından da uygulanan Botoks uygulaması sadece 1 dakika içinde uygulanmaktadır. Böylece ameliyata gerek kalmadan sağlığınıza kavuşursunuz. Ameliyatsız botox tedavisi yanı sıra LİS ameliyatı da yapmaktadır.

Anal Hematom

Hastalık isimleri bilimsel metinler üzerinden gitse de Türkiye’de kullanılan isimlerini açıklamaya çalışıyorum. Anal Hematom problemi ise makatta pıhtı toplanması olarak bilinmektedir. Üzgünüm ama yine kabızlık, ıkınma probleminin neden olduğu hastalıklardan biridir. Ikınma esnasında makat bölgesinde bulunan damarların patlayarak cilt altına kan akmasına, orada bu kanın pıhtılaşmasına neden olmaktadır. Bu durum ciddi bir ağrı, makatta şişliğe neden olmaktadır. Çözümü ise o bölgede 1 cm gibi bir kesi yapılarak pıhtının boşaltılması gerekir. Dikiş atmaya gerek olmayıp, ortaya çıkan ağrılardan böylece kurtulabilirsiniz. Ayrıca oturma banyosu ağrıların azaltılmasında işinize yarayacaktır.

Makat Siğili Yapan Kadın Doktorlar
Anal kondilom da denmektedir, venerian yani cinsellikle bulaşan hastalıklar sınıfındandır. Çok bulaşıcı bir hastalıktır. Hastanın kendisinden kendisine, kendisinden birlikte yaşadığı kişilere, özellikle de cinsel partnerine bulaşabilir. En etkili tedavi yöntemi radyo frekanstır. Tedavi yaptıracağınızda takibinizin nasıl yapılacağını ayrıntılı bir şekilde konuşmalısınız. Çünkü siğilde tedavi kadar takip te önemlidir.

Kadın Fistül Uzmanı
Anüsün yakınında sürekli akıntı yapan bir delik vardır, tedavi edilmedikçe ömür boyu akmaya devam eder. Tedavisinde lazer, fistülotomi, fistülektomi yöntemleri kullanılmaktadır. Teşhisi klinik ortamında rahatlıkla yapılabilen muayene, anoskop, stile, karışık vakalarda görüntüleme merkezinde yapılabilen MR ve fistülografi gibi ileri tetkikler yapılabilir. Tüm bu tetkilerde amaç fistülün tipini belirlemektir. Çünkü komplike tiplerin teşhis ve tedavisi çok zorken inkomplike olanların teşhis ve tedavisi çok kolay ve bir o kadar da başarı oranı yüksektir.

Kadınlarda Anüsten Kan Gelmesi

Aslında erkeklerde olan kanamadan farklı değildir, yaklaşık aynı sebeple olur. Nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz
Makat kanseri (en sık sebep değildir ama en teklikelisidir, bu hastalık ihtimali sebebiyle her kanama anoskopla netleştirilmelidir.
Hemoroid (basur)
Çatlak (anal fissür)
Kondilom
Polip
Kolitis ülseroza
Fistül

Anüs Estetik Ameliyatları

Yaralanma, ameliyat, basur, fistül, anal dermatit gibi hastalıkalr sebebiyle anüs estetiğinin bozulduğu durumlarda anüs estetiği ameliyatlarıyla düzelitlmektedir.  Tüm bu hastalıklar olmadan bölgedeki cilt kabalaşmaları da düzeltilebilmektedir. Proctoloji uzmanlığı branşına giren bu uygulamalar Dr Seher Şirin tarafından uygulanmaktadır.

Kadınlarda Makat Apsesi

Makat ağrısının sık sebeplerindendir ve bölgede en şiddetli ağrı sebebidir. Makatın bir yanında dayanılmaz ağrı yapan şişlik olur. Mümkün olan en kısa sürede boşaltılması en akıllıca yaklaşımdır.
Tedavisi geciktirilirse fistüle dönüşme ihtimali giderek yükselir. Hastaların önemli bir kısmında bölgesel uyuşturmayla tedavi yapılabilir, bazı yüksek düzeyle apselerde genel anestezi ile yapılması gerekebilir.
Apse oluşumunda cinsiyet arası fark yoktur, her iki cinste de yaklaşık aynı sıklıkta rastlanır.
Boşaltma işlemi iğne ile değil uygun cerrahi teknikle yapılmalıdır.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım