Varis

Şuan içerisinde bulunduğunuz sayfada Varis hastalığı, nedenleri, oluşum süreci, etkileri, teşhis ve tedavisine dair çok geniş kapsamlı bilgiler içermektedir. Sayfada yer alan verilerin hazırlanmasında emeği geçen Medical Art Varis Tedavi Merkezi kalp ve damar cerrahi uzmanlarına teşekkür ederiz. Varis hastası yada bu hastalık hakkında bilgi edinmek isteyen herkesin işine yarayacaktır. Aynı zamanda sorularınızı hekimlerimize sayfa sonundan iletebilirsiniz.

Varis Nedir?
Halk arasında damar genişlemesi olarak bilinen Varis en önemli damarsal problemler arasında yer almaktadır. Öyleki ülkemizde bile hasta sayısı milyonlar ile ifade edilmektedir. Cinsiyet ayrımı olmayıp, özellikle orta ve ilerleyen yaşlarda görülme riski daha artmaktadır. Genetik olup, aynı zamanda mesleki hastalık olarakta kabul edilir. Özellikle bacaklarımızda görmeye alışkın olduğumuz varis toplardamarlarda fonksiyon bozukluğunu ifade eder. Kadınlarda görülme oranı biraz daha fazla olduğu söylenebilir.

Varis Tedavi Merkezi

Neden Olur, Kimlerde Görülür?
Ortaya çıkmasında iki ana neden mevcuttur. Bunlar genetik yani ailesel kalıntı olup, diğeri ise meslek seçimi yani çalışma hayatımızla direkt alakalıdır. Genetik oluşu birinci derece aile bireylerinde (Anne, Baba) varis hastası olması olup, mesleki ve yaşam şekli ise özellikle uzun süreli ayakta ve sabit çalışanları ilgilendirmektedir. Ayakta sabit durmak ağırlığın bindiği bacakdamarlarında basınç artışına neden olmaktadır. Cinsiyet ayrımı olmamasına karşın kadınlarda bir nebze daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Buda hormonel değişiklikler ve hamilelik ile izah edilebilir.

Kapakcık Bozulması Sonucu Ortaya Çıkar
Diz ile bacak bilekleri arasında kalan bölgede kirli kanı geri kaçırtmamak üzere 5 ile 7 tane kapakcık bulunmaktadır. Bunları gerçek hayatta bir vana gibi düşünebilirsiniz. Kalp attıkça bu kapakcıklar açılıp, kapanmaktadır. Bu kapakcıklar yukarda belirttiğim nedenlerden dolayı bozulması sonucunda görevlerini yerine getiremez ve kirli kan geri kaçmaya başlar. Bu durum damarlarda kanın daha fazla durması, pıhtılaşması ve damarların genişleyerek cilt dışına daha belirgin şekilde çıkmasına neden olur. Damarlardaki bu genişleme önlem alınmadığında sürekli ilerleyip, bir süre sonra damar çatlaması ve kanamalara neden olur. Bu kanamalar kişinin bacaklarında varis ülseri dediğimiz yaralara neden olur.

Belirtileri Nedir, Nasıl Anlaşılır
Aslında teşhisi en kolay hastalıklardan biri Varis özellikle ilerleyen süreçte kişi kendisi bile böyle bir sağlık sorununun olup olmadığını anlayabilmektedir. Daha çok bacaklarda görülen venler bacaklarımız ve cildimize yakın toplardamarlarda anormal bir görüntüye neden olurlar. Özellikle ayakta bir süre beklediğinizde toplardamarların cilt dışına taştığı görülebilir. Bunun dışında ise özellikle akşamları ağrı, kaşıntı, yanma ve kramp gibi şikayetler oluyorsa bu bir varis belirtisidir. Bu tür belirtileri olan insanlar zaman kaybetmeden mutlaka alanında uzman bir kalp ve damar cerrahisi tarafından muayene edilmelidir. Ücretsiz varis muayene imkanından yararlanmak için sizde Medical Art’ın İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan kliniklerinden dilediğiniz tarih ve saate randevu alarak gelmektir.

Tedavisi Nasıl Yapılır?
Zamanı 10-15 yıl geriye aldığınızda venlerin tedavisi sadece ameliyatla yapıldığını görürsünüz. Gerçi teknolojik yönden yeterli seviyede olmayan, hasta yoğunluğu fazla olan sağlık merkezlerinde halen varis ameliyatı uygulaması devam etmektedir. Bunun için bir varis ameliyatı geliştirilmiş olup, maalesef hepside hasta için birçok dezavantaj oluşturmuştur. Son olarak geliştirilen kapakcık onarımı ise istenen sonucu vermemiştir. Neyseki gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren ameliyatsız tedavi yöntemleri ile artık varis ameliyatı kesinlikle gereksiz hale gelmiştir. Biz Medical Art hekimleri olarak hastalarımıza sadece ameliyatsız varis tedavi yöntemleri uyguluyor ve tavsiye ediyoruz.

Ameliyatsız Varis Tedavi Nasıl Yapılır?
Konuya geçmeden önce önemli bir konuda bilgi vermek ve hatırlatma yapmak istiyorum. Bazı kendini uyanık sanan paragözler insanların ameliyat korkusu zaafından yaralanarak para kazanma çabası içindelerdir. Hazırladıkları bitkisel karışım , krem, sülük vs ile varislerin tedavi edileceğini belirterek bilimsel tedaviye gerek olmadığını belirtmektedir. Hiç bir varis ilaç, bitkisel karışım, krem ve sülükle tedavi edilemez. Edilseydi bilim adamları okadar ameliyat yöntemi geliştirmek için uğraşmaz ilaçlarla yapardı. Ameliyatsız varis tedavisi olarak 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar Lazer (Çok fazla kullanılmaz) Radyo Frekans (Arada gerekir) Köpük yada Skleroterapi ise tüm venlerin tedavisinde en ideal ve gerekli tedavi yöntemlerinden ikisidir. Dilerseniz bu yöntemleri yakından tanıyalım.

Lazerle Varis Tedavisi
Bir çok özel hastanenin ilk defa uygulaması ile övündüğü lazer aslında varis tedavisinde en küçük başarıya sahip yöntemdir. Çünkü etkisioldukça dar kapsamlı olup sadece en küçük kılcal venlerde uygulanabilir. Orta ve kalın varislerde hiç bir etkisi yoktur. O nedenle bizler daha gelişmiş sistemleri kullanıyoruz.

Radyo Frekans
Lazer benzeri bir tedavi yöntemi olan Radyo Frekans kısa adı RF olarak anılmaktadır. Her iki teknikte cilt üzerinden uygulanmakta olup, Radyo Frekans’ın lazere üstünlüğü hem kılcal hemde orta boy venlerde uygulanıyor olmasıdır. Genelde kalın ileri derece venler Köpük ve Skleroterapi ile tedavi edilirken, etrafından kılcal ve orta boy venler için Radyo Frekans tekniği uygulanmaktadır. Aşağıda en gelişmiş iki yöntemi tanıyacağız ve nasıl yapıldığını izleyeceğiz.

Skleroterapi
Günümüzde en etkili ameliyatsız varis tedavi yöntemi olarak 2 teknik bulunmaktadır. Bunlar köpük ve şuan tanıma imkanı bulacağımız Skleroterapidir. Her ikiside ok benzer olup, damar içine uygulanmaktadır. Skleroteraoi varis tedavisi için geliştirilmiş olan bir ilacın çok ince bir enjektör yardımı ile tespit edilen varisli damarlara enjekte edilmesidir. Anında etkisini göreceğiniz bu yöntem küçük bir farklı köpükle varis tedavi olarakta bilinir.

Köpükle Varis Tedavi
Yukarda bilgisine yer verdiğim skleroterapi için kullanılan o ilaç 3’lü musluk dediğimiz bir cihaz yardımı ile ilaç + hava şeklinde köpürtülmektedir. Diğerinde ilaç saf halde verilirken burada köpürtülerek ilaç çoğaltılmaktadır. Diğerinde 1 tüple bir damar tedavi edilirken, köpük yönteminde çoğaltılan ilaç daha ekonomik hale gelmektedir. Skleroterapi ilacı saf kullanmasının nedeni çok kalın venler olmasıdır. Bu yöntemde saf ilaç yerine köpürtülmüş ilaç yine tespit edilen damarlara çok ince bir enjektör yardımı ile verilmektedir. Dilerseniz hemen aşağıda nasıl yapıldığını izleyelim.

Varis Tedavisi İzle

Tedavi Olmazsam Ne Olur?
İlk etapta kılcal ven olarak ortaya çıkan hastalık sürekli ilerleme eğilimindedir. Bacaklarınızda dışarı taşan damarlardanda bunu çok kolay anlayabilirsiniz. Akşamları ortaya çıkan ağrı, kramp, kaşıntı ve kanama yinede sizi muayene ve tedavi için ikna edemiyorsa ilerleyen zamanlarda çok ciddi şikayetlere hazır olmalısınız. Bacaklarınızdaki genişlemiş damarlar daha fazla o basınca dayanamayıp, çatlama meydana gelecektir. Buda bacaklarda kanama sebebi hale gelecektir. Ansızın ortaya çıkan kanamalar, yerini iyileşmeyen yaralara bırakacaktır. Bu yaralar bildiğiniz türden değil, öyleki insanı sakat bırakabilecek türdendir. Varis ülseri dediğimiz bu sorunu aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Varis Ülseri Nedir?
Belki bir çoğunuzun ilk defa gördüğü bu görüntü her varis hastasının başına gelecek bir durumdur. Yani tedavi olmadığınızda böylesi bir durum sizi şaşırtmamalıdır. Varis kabul ediyorum belki öldürmez ama insanı adeta süründürür. Damar çatlamaları sonucu oluşan yaralar iyileşmesi çok zordur. Derin yaralar oluşmaya başlar, bu yaralar zaten sorunlu olan damarları hepten devre dışı bırakır ve bacaklarınıza temiz kaln gelmez. Temiz kan alamayan bacaklarınız çürümeye başlar. İlerledikçe insanda ağır bir kokuya neden olan varis yaraları insanı sakat bırakmak için tek başına yeterlidir.

PRP İle Varis Ülseri Tedavisi
Olan olmuş bir kere yapacak birşey yok artık bu noktadan sonrada tedavi olmazsanız muhtemelen bacağınız kesilmek zorunda kalacaktır. Bacak yaraları yani varis ülseri yakın zamana kadar tedavisi çok zor hatta imkansız gibi birşeydi. Neyseki PRP yöntemi geliştirildi ve kliniklerimizde hastadan alınan kan oluşan yara bölgesine enjekte edilmektedir. Enjekte edilen bu kan ve PRP karışımı o yaraların yerine cildin kendini yenilemesini sağlamaktadır. Yaralar kısmen iyileşmesi durumunda bu yaraya neden olan varisler tedavi edilmeli ve her iki tedavi aynı süreçte götürülmektedir.

Medical Art Varis Merkezi
Sanırım varis ve tedavisine dair yeterince detay aktardım şimdi dilerseniz birazda Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı varis tedavi merkezi olan Medical Art’tan bahsedelim. Türkiye’nin en büyük 3 ilinde bulunan klinikleri ile hizmet veren Medical Art İstanbul, Ankara ve İzmir’de klinikleri bulunmaktadır. Her şubesinde kalp ve damar cerrahi uzmanlarının görev yaptığı Medical Art insan sağlığına verdiği değer kadar, ekonomik tedavi süreci oluşturmaktadır.

Varis Muayeneleri Ücretsiz Tedaviniz %50 İndirimli
Başarımızın altında yatan önemli neden insanlarla iç içe olmamız ve onlara herşeyin en güzelini sunmayı amaçlıyor oluşumuzdur. Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı varis merkezi olan Medical Art SSK, BAĞKUR, Memur ve Memur emeklilerinin muayene işlemlerini ücretsiz gerçekleştirmekte olup, tedavilerinde ise %50 indirimli yapmaktadır. Bu uygulama tüm Medical Art kliniklerinde geçerli olup, randevu alarak gelmeniz yeterli olacaktır.

Varis Tedavi Ücreti Nedir?
En çok sorulan sorulardan biride hiç şüphesiz tedavi ücretleri olacaktır. Varis hastalığı kılcal, orta ve kalın dediğimiz derecelerden ve yoğunluklardan oluşmaktadır. Her derecenin tedavi durumu farklı olup, bu nedenle sabit bir ücreti yoktur. Varis tedavi ücreti muayene sonrası hekimlerimiz size söylemektedir. Yada aşağıdaki yer alan linke tıklayarak açılan sayfada hastalığınıza dair göndereceğiniz resimle sanal muayene imkanından yararlanarak tedavi ücretini öğrenebilirsiniz.
http://www.medicalart.com.tr/varis-tedavi-ucretleri.html

Medical Art Klinikleri ve İletişim Bilgileri

Bakırköy
Sipahioğlu Caddesi No:25/1 Yeşilyurt (Yeşilyurt Spor Kulübü Karşısı)
0212 573 50 75

Şişli
Rumeli Caddesi No:71/7 Nişantaşı (Osmanbey Metro İstasyonu Yanı)
0212 265 99 99

Kadıköy
Bağdat Caddesi No:201 (Akbank Çiftehavuzlar Şubesi Üstü) Kadıköy
0216 350 85 41

Ankara
Atatürk Bulvarı No:81/4 Kızılay ANKARA
0312 434 37 00

İzmir
Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak iZMİR
0232 421 11 11

Muayene ve Tedavi Günü Seçimi

10 Dakikada Sağlığınıza Kavuşun
Kliniğimizde tüm tedavi yöntemleri ameliyatsız yapılması nedeniyle hastalarımız uygulamadan hemen sonra evine, işine okuluna dönebilmektedir. Bu nedenle şehir dışından gelen hastalarımızda aynı gün geri dönebilmektedir.

Garantili Varis Tedavisi
Yine Türkiye’de bir ilke imza atan Medical Art varis tedavisinde garanti uygulamasını getirdi. Uygulama şu şekilde işlemekte; tedavisi yapılan hastamızın 1 yıl boyunca ortaya çıkabilecek sıkıntıları hiç bir ücret alınmadan giderilmektedir. Uyguladığımız yöntemlerle tekrarlama riski %5 gibi minimum olup, ameliyat ile yapılan tedaviler tekrarlama riski %95 gibi olabilmektedir. Ameliyat olduğunuzda 2 yıl içinde aynı yerden tekrar tekrarlayabilir.

Medical Art’ta Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanları Görev Yapıyor
Tüm damar hastalıklarının tedavileri mutlaka alanında tecrübeli kalp ve damar cerrahisi uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Kalp damar cerrahi uzmanlarınında özellikle varis üzerine eğitim alan ve uygulama yapan tercih edilmelidir. Medical Art olarak kliniklerimizde 19 yıllık tecrübeye sahibiz, 5 şubemizde varisle ilgilenen tecrübeli 6 kalp ve damar cerrahi uzmanları ile çalışıyoruz. Hekimlerimiz arasında Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN, Op. Dr. Mustafa BOLAT, Op. Dr. Onur GÜRER, Op. Dr. Seyit Mehmet KÖŞKER, Op. Dr. Atilla KAYIHAN ve Op. Dr. Serkan AKARSU gibi ünlü isimler bulunmaktadır.

prof-dr-hasan-berat-cihan op-dr-mustafa-bolat op-dr-onur-gurerSeyit Mehmet Köşker Atilla KAYIHAN

Telefon Yada Online Randevu
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sürekli geliştirme ve yenilikler uyguluyoruz. Bu kapsamda hastalarımıza uygun gün ve saate randevu vererek tüm işlemlerini aynı gün gerçekleşririyoruz. Yukarda yer alan şube bilgilerinden şubelerimizi ayarak yada aşağıdaki online randevu butonuna tıklayarak internet üzerinden dilediğimiz şubemize randevu alabilirsiniz.

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor
Bizler sadece tedavi için değil, aynı zamanda kafanızı kurcalayan sorular ve öğrenmek istediğiniz tüm konularda destek veriyoruz. Yukarda yer alan hekimlerimizden dilediğinizin üzerine tıklayarak açılan sayfada o uzmanımıza sorularınızı iletebilirsiniz. Uzmanımız size cevanını en kısa sürede iletmektedir.

Yukarıda yer alan detaylar sadece özet olup, daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız halinde ise http://www.varisistanbul.com sitesinden varis hakkında tüm bilgilere erişebilirsiniz.

   Paylaş
 • nurten

  16mayıs2015 13.45 hocam ben öğretmenim emekli sandığına bağlıyım.ağrılı varislerim var.sağda büyük safen veni çap 5.6mm,valsalva manevrası ile reflü devamlı (+)solda büyük safen veni çapı 5.7mm,valsalva manevrası ile reflü akım devamlı(+) şuan doxium adlı bir ilaç kullanıyorum ama ağrı ve şişliklerim fazla.ne yapmamı önerirsiniz.acil cevap alablirsem ona göre hareket edicem.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Hoca hanım;tedavi edilebilir varisleriniz var.Medicalart kliniklerinden birine müracaatınız şikayetlerinizden kurtulmanız için yeterlidir.

 • züleyha

  hocan benimde varis var sol bacamda hiç doktora gitmedim çok kasılma ve agrım var ssk mız yok üçretli nekadar ve gitmezsem ne olur
  Op.Dr.Seyit KÖŞKER
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.

 • SONGÜL BULAL

  merhaba hocam benim sol bacağımda varizler var çizgi halinde 5,6tane gibi bunları kaç seansta yok ededebilirsiniz ücreti nedir. teşekkürler.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Anlattığınız kadarsa tek seansta tedavi edebiliriz.Kliniklerimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.SGK lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır.

 • zerrin

  Merhabalr benim ellerimde damarlar çok belirgin birde ust bacagimin yanlarında kılcal damarlar var çıkmayada devam ediyor alt bacagimdada küçük bir varis var bunun için hangi tedavi onerirsiniz birde bana pahaliya gelirmi teşekkürler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniklerimizde skleroterapi,köpük,radiofrekans,laser gibi yöntemlerden biri yada ikisi ile tedavinizi yapabiliriz.Bacaklarınızdaki varisler için 400-8000tl aralığında ücret alıyoruz.SGK nız var ise %50 indirim yapıyoruz.Ellerinizdeki damarlar için 1000tl alıyoruz.

 • Banu

  Sol bacağımda, diz kapağının arka kısmına kadar olan yerde tek bir damarın, uzunca şişkinliği daha çok ayakta iken belli oluyor ve ağrı yapıyor.. Benim Sorum şu yönde; Varisli damarlar derin damar dolaşımını bozarak kapanmaya başlayan kapakçıklar nedeni ile veya kapakçık yetersizliği sonucu oluşuyor ise… Bu sorunu yaratan damar tedavi edildiğinde, yani bir nevi imha edildiğinde.. Bu ‘kapakçık’ o diğer damarlar için de aynı sorunu yaratmayacak mı?? Tekrar tekrar oluştuğunda her damar için bu tedaviler yapıldığında, kan akışının sağlanması için sürekli alternatif damarlar mevcut mu ?? Bilmiyorum ve endişe duyuyorum.. Teşekkürler!!
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Varis oluşan damarın dolaşıma olumlu katkısı yoktur.Bilakis negatif katkısı vardır.Kapakçık tedavisi yapan herhangi bir yöntem yoktur.Bu yönde yapılan çalışmalar olumsuz sonuçlar vermiştir.

 • Natavan

  Hocam ben daha önceden size gelmiştim,2 kurs tedavi görmüştüm. Ama sonuçlardan memnum kalmadım,köpük tedavisi iyi geldi ama radyo frekans tedavisi bende hiç bir değişiklik yapmadı,yapılan yerlerde yeniden geri geldi ve olmayan yerlerde çatlamalar oluştu.Siz bana 1 sene içinde yeniden oluşursa gele bilirsiniz demiştiniz ama ben yurt dışında olduğum için gelemedim.Bir de hocam ücretlerde yüzde indirim derken 400 TL 200 TL mi olmuş?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde mevcut varisler ve bir yıl içinde oluşacak (yurt dışından gelenler için 2 yıl) garanti var.Gelirseniz varislerinizi yine tedavi ederiz.

 • Yasin

  Merhaba sayın hocam benim bir yakınimda dizden aşağıda gizli varis var dıştan belirgin deyil bu durumda ne yapmalı Teşekkürler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimize getirseniz ücretsiz muayene eder size gerekeni söyleriz.Gelirken tetkiklerinizide getiriniz.

 • asiye doğan

  merhaba hocam sol bacağımda diz altından ve sol bacağımda kasıktan kaçak olduğunu söyledi doktor lazele amaliyat olmam gerektiğini söyledi.bunun amaliyatsız çözümü yokmu.amaliyat olmak istemiyorum.
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Elbette var.Kliniklerimizde köpükle çok daha başarılı bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

 • gizem

  hocam merhabalar ben de tedavi olmak istiyorum fakat tekrarlar mı daha sonraları yani bir yıl güvence veriyorsunuz peki ilerde tekrar aynı derecede sıkıntı yaşar mıyım
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tedavi edilen varisler bir daha asla varis olamaz.Ancak yeni varisler oluşabilir.Bir yıl güvence bir yıl içinde oluşabilecek varisler içindir.

 • suzan

  Hocam benimde sağ ayağımda varisten dolayı morarma var en kısa zamanda hastanenize gelecem tedavi olmak istiyorum varisyeki morarmalar görüntü olarak tedaviden sonra geçiyormu teşekürler hocam
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Varislerinizi tedavi edersek renk değişikleride düzelecektir.

 • Kemalistcocuk

  Merhabalar benim varis sorunum var ameliyat olsam yada lazerle tedavi olsam spor yapmaya devam edebilir miyim futbol oynayabilirmiyim hobi olarak performansım çok duşermi??
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde köpük+RF ile tedavi olursanız tedavi olduğunuz gün bile her türlü sporunuzu yapmaya devam edersiniz.

 • vatandaş

  BEN 62. YAŞINDA BİR ERKEĞİM UZUNCA BİR SÜREDİR SAĞ BACAK KASIK ALTINDA 12-15.CM.ÖLÇEĞİNDE TOPLARDAMAR TIKANIKLIĞIYLA YAŞIYORUM HAYLİ ZAMANDIR KAN SULANDIRICILARLA İDARE ETTİM LAKİN GELDİĞİM NOKTADA AYAK PARMAKLARIMDAN BAŞLAMAK ÜZERE BEDEN YAPIMDA KÜÇÜK YARALAR AÇILMAĞA BAŞLADI, RAHATSIZLIĞIMA NE TİP BİR TEDAVİ ÖNERİNİZ OLABİLİR ÖĞRENMEK İSTERİM.
  Prof.Dr.Ertuğrul ÖZAL
  Bahsettiğiniz yaralar genellikle atardamar tıkanıkları ile ilgili olabilir.Ancak toplar damara bağlı ise sıkı bir konservatif tedavi ile yaralarınız iyileştirilebilir.

 • ferdi

  selamlar benım sag ve sol bacagımda varız var ve bu aralar cok agrıyor fıyatını öğrenmek ıstıyorum
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.

 • suzan

  Hocam benim sağ.bileyimde varizden.morarma.var doktora gitim amelyat olmamı yada variz.çorabı giymemi söyledi ne yapmalıyım
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.

 • sevar

  SGK yı SSK olarak okumuşum hocam varis tedavisi için uygun olan zamanın kış mevsimi olduğu söyleniyor dogrumu
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Varis tedavisi 365 günün hepsinde yapılabilir.

 • ibrahim

  merhaba hocam bendeki varis kasık bölgesinden göğüs kafesine kadar olan alanda burada daha önce varis ğördünüzmü ve bu çeşit varislere uygulanacak tedaviler varmıdır? bilgilendirebilirmisiniz
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Bu bölgedeki varisler genellikle dahili bir hastalıktan kaynaklanır.Bu yönde araştırma yapıldıktan sonra yapılabilir.

 • Belgin

  Hocam merhaba , benim her iki bacağımda da varis var her ikisi de 7mm göründüğüm doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi ve sonrasında varis çorabı giymem gerektiğini ameliyat olmadan bu varislerden kaç seansta kurtulabilirim ve tedavi ücreti ne kadar olur ? Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla Op.Dr.Onur GÜRER Op.Dr.Mustafa BOLAT Prof..Dr.Hasan Berat CİHAN

 • sevar

  Hocam ben ogretmenim emekli sandığına bağlıyım .hep ssklilara olan indirimi yazıyorsunuz.emekli sandığı çalışanlarına indirim ne kadar?
  Teşekkürler
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Sosyal güvenlik kurumu(SGK) tüm memur,bağ-kur,ssk çalışan ve emeklilerini ifade etmektedir.Sizede %50 indirim yapılmaktadır.

Yorum Yaz

köşe

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075