Varis

Kliniğimiz varis tedavisi üzerine Sağlık Bakanlığından ruhsat almış tek kliniktir. Varis tedavisi konusunda uzmanlaşmıştır. İki kalp damar cerrahisi uzmanının çalıştığı kliniğimizde varis tedavisi için dünyada geliştirilmiş tüm yenilikler yakından takip edilmekte ve kısa sürede hizmete sunulmaktadır.  Medical art 15 yıllık tecrübesi ile ameliyatları terk etmiş olup, tüm varis hastalarında yüksek teknoloji ile ameliyatsız varis tedavi yöntemi uygulamaktadır.

Lazer, Radyo Frekans, likit skleroterapi ve Köpük Yöntemi
Varis tedavisi için ileri teknoloji yöntemleri olan radyo frekans ve lazer tedavisi yanı sıra yine çağdaş tedavi yöntemleri arasında  olan köpük tedavisi ve skleroterapi rutin kullanımımızdadır.Bu yöntemlerle tüm genişlemiş toplar damarları ameliyata gerek duymadan tedavi edebilmekteyiz.

Medical Art Varis Tedavi Merkezi
Tedavi için başvuran tüm hastalar varislerinin düzeyi ve çeşidi ne olursa olsun koşulsuz tedaviye alınmaktadır. Farklı yöntemlerle 0.1 mm kadar ince kılcal damar çatlamalarından 30 mm kalınlığındaki abartılı varislere kadar tümü ameliyatsız yöntemlerle sonuç garantisi verilerek yapılmaktadır.Zor hasta, kolay hasta seçimi yapılmadan her hasta sağlığına kavuşturulmaktadır.

Medical Art

20 Dakikada Sağlığınıza Kavuşun
Varis tedavi süresi yaklaşık 20 dakika sürmekte ve hasta aynı gün işine devam edebilmektedir. Ameliyatta olduğu gibi haftalarca istirahat veya aylarca bandaj ve hastanede yatmak gerekmez.

Varis Tedavi Ücreti
Ücretlendirme konusu da nettir. Muayene sonucu hasta ne kadar ödeyeceğini net olarak öğrenmektedir.Varisin yaygınlığına göre değişen bu ücretler muayeneyle belirlenmektedir. Ücret bir defa ödenmekte ve seansların tamamı ücretsiz devam etmektedir. Muayene ücretsiz olup sadece SGK tarafından alınan 12 TL katkı payı ödenmektedir.

Garantili Varis Tedavisi
Varis tedavisinde garanti uygulaması Medical art klinikte yapılmaktadır. Garanti şu şekildedir;Tedaviye aldığımız hastanın sonraki bir yıl boyunca varisiyle ilgili olabilecek tüm sorunlarını ücretsiz olarak çözmekteyiz.

Alttaki resimler kliniğimizde tedavi edilmiş hastalara aittir

Kalın varis
Doktor olmaya gerek yok bacağa bakıldığı an herkes o kıvrılan ve cilt dışına taşan damarların varis olduğunu kolayca anlayabilir. Çünkü kalın varis hastalığın ilerlemiş seviyesi olup, adım adım varis ülserine doğru gitmektedir. Aşağıdaki resimde kliniğimizde yapılan kalın varis tedavi öncesi ve sonrasını göreceksiniz.

Kalın Varis

Tedavi öncesi görünüm

Kalın Varis Tedavisi

Tedavi sonrası görünüm

Kılcal Varis
Herşeyin bir başlangıç noktası vardırya, varis’in başlangıç noktasıda belli belirsiz ince çizgi şeklinde ortaya çıkan kılcal varislerdir. Ameliyatla tedavisi mümkün olmayan kılcal damar çatlamaları için lazer yada radyo frekans yöntemi gerekir. Aşağıda kliniğimizde yapılan kılcal varis tedavisi öncesi ve sonrası görüntüleri yer almaktadır.Kılcal damar çatlamaları vücudun neresinde olursa olsun hiç iz kalmadan ameliyatsız bir şekilde tedavi etmekteyiz.

Kılcal Varis

Tedavi Öncesi Görünüm

Kılcal Varis Tedavi

Tedavi Sonrası Görünüm

Resimleri büyük boyutta görmek için üzerlerine tıklayınız.

Varis Tedavi İşlemini Görmek İsteyenler İçin Video
Ameliyat korkusu ile yaşamayın. Çünkü bir ameliyatsız varis tedavi yapıyoruz. Aşağıdaki videolar kliniğimizde yapılan yöntemlerden lazer, radyo frekans ve köpük yöntemleridir.

Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN ve Op. Dr. Mustafa Bolat Sorularınızı Cevaplıyor
http://www.varisistanbul.com sitesinden varis hakkında tüm bilgilere erişebilir, aynı zamanda doktorlarımızdan Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN ve Op. Dr. Mustafa BOLAT aşağıdaki yorum formundan yada iletişim numarasından ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Mustafa Bolat Soru

 • CEM diyor ki:

  merhaba hocam benim sağ bacağımda büyük varisler var. yaklaşık iki aydır oturduğum sandalye veya koltuktan kalkarken doğrulduğumda 3-4 saniye belim, adım atacakkende 10 adım civarıda sag bacağım çok şiddetli ağrıyor ağrıdan neredeyse üzerine basamıyorum. acaba bel fıtığı mı oldum yoksa varis damarlarında önemli bir problemmi meydana gelmiş olabilir ?
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Sizi muayene etmeden birşey söylemek yanıltıcı olur.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

 • şefika efeogulları diyor ki:

  slm
  benım sağ bacakta v.safena manga.da.kasık düzeyınde valsalva vekaudal dekompresyon ile anlamlı reflü (safenofemoral yetmezlik bulgusu izlendiSAGDAv.safena magda çapı kasık düzeyınde 6mm.diz medialinde 4mm dir SOL tarafta safenopopliteal reflü izlendi NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ SAYGILARIMLA
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniğimizde köpükle tedavi ederiz.

Yorum Yaz

şifa

Giriş
Copyright © 2014 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075