Varis

Kliniğimiz varis tedavisi üzerine Sağlık Bakanlığından ruhsat almış tek kliniktir. Varis tedavisi konusunda uzmanlaşmıştır. İki kalp damar cerrahisi uzmanının çalıştığı kliniğimizde varis tedavisi için dünyada geliştirilmiş tüm yenilikler yakından takip edilmekte ve kısa sürede hizmete sunulmaktadır.  Medical art 15 yıllık tecrübesi ile ameliyatları terk etmiş olup, tüm varis hastalarında yüksek teknoloji ile ameliyatsız varis tedavi yöntemi uygulamaktadır.

Lazer, Radyo Frekans, likit skleroterapi ve Köpük Yöntemi
Varis tedavisi için ileri teknoloji yöntemleri olan radyo frekans ve lazer tedavisi yanı sıra yine çağdaş tedavi yöntemleri arasında  olan köpük tedavisi ve skleroterapi rutin kullanımımızdadır.Bu yöntemlerle tüm genişlemiş toplar damarları ameliyata gerek duymadan tedavi edebilmekteyiz.

Medical Art Varis Tedavi Merkezi
Tedavi için başvuran tüm hastalar varislerinin düzeyi ve çeşidi ne olursa olsun koşulsuz tedaviye alınmaktadır. Farklı yöntemlerle 0.1 mm kadar ince kılcal damar çatlamalarından 30 mm kalınlığındaki abartılı varislere kadar tümü ameliyatsız yöntemlerle sonuç garantisi verilerek yapılmaktadır.Zor hasta, kolay hasta seçimi yapılmadan her hasta sağlığına kavuşturulmaktadır.

Medical Art

20 Dakikada Sağlığınıza Kavuşun
Varis tedavi süresi yaklaşık 20 dakika sürmekte ve hasta aynı gün işine devam edebilmektedir. Ameliyatta olduğu gibi haftalarca istirahat veya aylarca bandaj ve hastanede yatmak gerekmez.

Varis Tedavi Ücreti
Ücretlendirme konusu da nettir. Muayene sonucu hasta ne kadar ödeyeceğini net olarak öğrenmektedir.Varisin yaygınlığına göre değişen bu ücretler muayeneyle belirlenmektedir. Ücret bir defa ödenmekte ve seansların tamamı ücretsiz devam etmektedir. Muayene ücretsiz olup sadece SGK tarafından alınan 12 TL katkı payı ödenmektedir.

Garantili Varis Tedavisi
Varis tedavisinde garanti uygulaması Medical art klinikte yapılmaktadır. Garanti şu şekildedir;Tedaviye aldığımız hastanın sonraki bir yıl boyunca varisiyle ilgili olabilecek tüm sorunlarını ücretsiz olarak çözmekteyiz.

Alttaki resimler kliniğimizde tedavi edilmiş hastalara aittir

Kalın varis
Doktor olmaya gerek yok bacağa bakıldığı an herkes o kıvrılan ve cilt dışına taşan damarların varis olduğunu kolayca anlayabilir. Çünkü kalın varis hastalığın ilerlemiş seviyesi olup, adım adım varis ülserine doğru gitmektedir. Aşağıdaki resimde kliniğimizde yapılan kalın varis tedavi öncesi ve sonrasını göreceksiniz.

Kalın Varis

Tedavi öncesi görünüm

Kalın Varis Tedavisi

Tedavi sonrası görünüm

Kılcal Varis
Herşeyin bir başlangıç noktası vardırya, varis’in başlangıç noktasıda belli belirsiz ince çizgi şeklinde ortaya çıkan kılcal varislerdir. Ameliyatla tedavisi mümkün olmayan kılcal damar çatlamaları için lazer yada radyo frekans yöntemi gerekir. Aşağıda kliniğimizde yapılan kılcal varis tedavisi öncesi ve sonrası görüntüleri yer almaktadır.Kılcal damar çatlamaları vücudun neresinde olursa olsun hiç iz kalmadan ameliyatsız bir şekilde tedavi etmekteyiz.

Kılcal Varis

Tedavi Öncesi Görünüm

Kılcal Varis Tedavi

Tedavi Sonrası Görünüm

Resimleri büyük boyutta görmek için üzerlerine tıklayınız.

Varis Tedavi İşlemini Görmek İsteyenler İçin Video
Ameliyat korkusu ile yaşamayın. Çünkü bir ameliyatsız varis tedavi yapıyoruz. Aşağıdaki videolar kliniğimizde yapılan yöntemlerden lazer, radyo frekans ve köpük yöntemleridir.

Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN ve Op. Dr. Mustafa Bolat Sorularınızı Cevaplıyor
http://www.varisistanbul.com sitesinden varis hakkında tüm bilgilere erişebilir, aynı zamanda doktorlarımızdan Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN ve Op. Dr. Mustafa BOLAT aşağıdaki yorum formundan yada iletişim numarasından ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Mustafa Bolat Soru

Blogger PostFriendFeedDeliciousDiigoStumbleUponLiveJournalTumblrLinkedInRedditShare
 • numan diyor ki:

  benim sol bacağımda damar varisi vardı kalın değil sağ bacağımdada vardı sol baacağımın varisi geçti ama sağ bacağımın varisi geçmedi eskiden daha kloluydum bacaklarım daha kalındı zayıfladım acabağa ondan olabilirmi
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Zayıf yada kilolu olmakla varisin bir ilgisi yoktur.Kliniklerimizde tedavi olabilirsiniz.

 • ayse güney diyor ki:

  Ankara da neden subeniz yok? çalışıyorum nasil tedavi olabilirim? Mustafa Bolat hocama muayene olmak istiyorum
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kısmetse 2015 yılının ilk aylarında Ankarada şubemiz olmasını planladık.İstanbul-Yeşilyurta geldiğinizde sizi muayene ederiz.

 • asiye diyor ki:

  hocam merhaba size dobler sonucumu yazıcam
  sağ alt ekstremitede common femoral ven (cfv), süperfisial femoral ven (sfv), profundal femoral ven (pfv), popliteal ven (pv) lümen genişlikleri cidar kalınlıkları lümen içi ekoları tabii izlenmiştir.
  sefana magna kalibrasyonu hafif artmıştır (prosimalde 5,2mm)
  spektral incelemede normal spontan ve fazik akım mevcuttur.
  kompresyona yanıtları tabi izlenmiştir.

  vasalva manevrası ile yapılan incelemede :cvp de grade IV sefonemoral bileşkede grade IV superfisyal epigastrik vende grade IV, DFV de grade I , popliteal vende grade IV venöz reflü izlendi
  krural trifurkasyon venleri trasesinde intralüminal dolum defekti veya perforan yetersizlik lehine bulgu izlenmiştir.
  sonuç
  CFV de gradde IV safenofemoral bileşkede grade IV superfisiyal epigastrik vende grade IV
  DFV de grade I popliteal vende grade IV venöz reflü
  safena manga kolibrasyonunda hafif artış
  hocam bu sonuçlara kalp daamr cerrahı doktorum kilotlu çorap verdi vevenoruton forte tablet 500mg verdi ve 6 ay sonrasına kontrole çağırdı tedavi olmadığını ömür boyu bunları kullanıcağımı söyledi ameliyat mümkün değil riskli dedi bu şekil devam ediceksin dedi hocam sizce tedavi yokmu ne yapmalıyım ayrıca vucutta belirgin varis yok doktor deri altında oldugunu söyledi buda tehlikeli dedi :(( lütfen yardımcı olun :(
  OP.Dr.Mustafa BOLAT
  Bu raporlar o kadarda güvenilir değildir.Muayene bulguları rapor kadar hatta daha önemlidir.Sizi görmeden bu konuda yorum yazmak doğru olmaz.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

 • melike diyor ki:

  merhaba hocam…özel sağlık sigortası olanlar vermiş olduğunuz hizmetten sigortasını kullanarak faydalanabiliyor mu?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Elbette yararlanıyor.Ancak bizim anlaşmamız yoktur.Biz size fatura ediyor ve karşılığını alıyoruz siz sigortanızdan tahsil ediyorsunuz.Genellikle bir proplem olmuyor.Özel bir madde yok ise ödeme yapıyorlar.

 • meltem diyor ki:

  iyi günler ben ankaradayım bir seansda varislerin hepsi bitermi
  OP.Dr.Onur GÜRER
  Tek seansta bitebileceği gibi uzunda sürebilir.Bu varisinize bağlıdır.Bize resim gönderirseniz ne kadar süreceğini yazabiliriz.

 • hanife diyor ki:

  hayırlı günler benim bacaklarımda varis başlangıcı var şu an ara ara sızlama ve yanma yapıyor birde ayakta durduğum zaman kırmızı damarlar çıkıyor ve buda beni rahatsız ediyor sizden önerilerinizi bekliyorum
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.Size ne kadar zamanda ve hangi yöntemlerle tedavi olacağın anlatılır.Karar verirseniz aynı anda tedavi olabilirsiniz.

 • kerem diyor ki:

  merhaba ben 21 yaşında erkeğim önceden 100 kiloydum çok sıkı bir sporla 60 kiloya kadar düştüm ama sol bacağımda varis oluştu şiş şeklinde doppler çektirdim sol safenofemoral bileşkede grade=1-2 venöz reflü izlenmiştir yazıyor şuan ise bacağımın arkasında diz kapağımın tam arkasında mor şekilde varisler çıktı moralim çok bozuk bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ??
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.

 • nalan diyor ki:

  merhaba…kliniğizde kredi kartı ile ücret ödenebiliyor mu?bir de cocuk emzirmek tedaviye engelmi acaba?
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Elbette ödeyebilirsisiniz.Emzirmenin bir zararı yoktur.

 • sevgül özdemir diyor ki:

  İyi günler…ben 25yasindayim ve sağbacagimda bbileğinin üzerinde hafif belirtili kirmizi renkli varis belirtilerim var.ayni zamanda bunlar bacagima agri da yapiyo.hangi tedavi yöntemi uygulanır ücret hangi aralikta olur öğrenebilir miyim. Kolay gelsinnn..
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Skleroterapi ve radiofrekans uygulanır Ücret muayenede belirlenebilir.Muayene ücretsiz.

 • Kadriye diyor ki:

  Ben yalovadan size ulaşıyorum benim iki bacağımdada belirgin vârislerim var ve ayaklarımdada morluklar var doktor korkusundan ve yeniden tekrarlar korkusundan doktora gidemiyorum bana bir yardımcı olursanız çok sevinirim
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.

 • buket diyor ki:

  hocam bende iç varis var doktora gıttım ılac verip gonderı bı işede yaramıyo dıştan bıseyim yok yalnız cok şiddetli agrım var ne yapmalıyım teşekkurler
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Bol yürümelisiniz En az 6-7 km Yürüdükçe açılacaksınız ve ağrıların azalacaktır.

 • Gülbahar SAİDOĞLU diyor ki:

  Merhaba hocam ben 25 yaşındayım 2008 yılında varisten dolayı bir ameliyat geçirdim, ancak sonra tekrarladı.Şuanda tekrar tedavi görmeye başladım kalın damarlar için iğneli kılcal damar için ise lazer ancak artık görüntüsünden çok rahatsız olmaya başladım.Ağrıları çok fazla olmaya başladı ve ayakta durmakta güçlük çekiyorum.Kılcal damarları lazer ile tedavi ettikten sonra tekrarlar mı?Ne yapmalıyım? Bu görüntüden çok sıkıldım…
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Tedaviye başladığınızı söylüyorsunuz.Neden tedavin bitmiyor anlayamadım.Kliniklerimizde 3-4 gün içinde tedaviyi yapıp bitiriyoruz.

 • emir diyor ki:

  hocam mrb.bende budd chiari sendromuna bağlı olarak yemek borusu varisi başladığını yaklaşık iki ay önce yapılan endoskopi sonucu öğrendim, bir kaç ilaç verdiler, bu varislerin aniden patlayabileceği ve bunun da ölümle sonuçlanabileceği söyleniyor, sorum şu her gün kanama başladı başlayacak diye beklemek öldürüyor zaten beni, bu kanama başlayacaksa belirtileri nasıl olur, nasıl anlarım kanamanın başladığını, başlayacağını bir kaç saat önce anlarsam hemen hastaneye giderim, yoksa birden bire başlarsa hastaneye gidemeyebilirim, olduğum yerde kalırım… beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim, bu arada budd chiari snd. olan başka hasta arkadaşlar var ise bu konuda konuşmak isterim. tşk.
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Kliniğimizde gastroenterolog yoktur.Konunuz o branşın uzmanlık alanına girmektedir.Size yardımcı olamadığımız için üzgünüz.

 • Havva Bayrak diyor ki:

  Bende iç varis var tedavisi mümkünmüdür ağrılarım çok ayakta duramıyom iç varisin tedavisi ya yok yada zor diyolar tedavisi varmıdır nasıl bir tedavi yöntemi uygulanır cevaplarsanız sevinirim
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  İç varisten kasıt derin ven yetmezliği ise radikal bir tedavisi yoktur.Konservatif yöntemlerle idare edeceksiniz.

 • SULTAN diyor ki:

  Merhaba,
  BENİM HER İKİ BACAĞIMDA KILCAL VE SOL BACAĞIMDA BİRAZ DAHA BELİRGİN VARİS VAR SİZİNLE AŞAĞIDA PAYLAŞACAĞIM DOPPLER SONUCU VAR TEDAVİ AŞAMASI NASIL OLUR ? VE FİYAT RİCA EDECEĞİM SICAK HAVANIN ETKİSİYLE ŞİKAYETLERİM ART İYİCE TEDAVİ İLE İLGİLİ HAVA ŞARTLARI BAZ ALINIYOR MU BU AY GELSEM TEDAVİ BAŞLAR MI ? LÜTFEN ACİL CEVAT BEKLİYORUM YARDIMLARINIZ RİCA OLUNUR.TEŞEKKÜRLER

  BİLATERAL ANA FEMORAL VEN, YÜZEYEL FEMORAL VEN VE DERİN FEMORAL VENİN GÖRÜNTÜLENEBİLEN KESİMLERİ İLE POPLİTEAL VENLER NORMAL KALİBRASYONDA VE NORMAL EKO YAPISINDADIR.KOMPRESSİBİLİTE TÜM DÜZEYLERDE (+) DİR.BİLATERAL TÜM DÜZEYLERDE AUGMENTASYON YANIT (+)DİR.
  REKLİ DOPPLER ULTRASAONOGRAFİ İNCELENMESİNDE TÜM DERİN VENÖZ OLUŞUMLARDA BELİRGİN PATOLOJİK ÖZELLİKTE AKIM SAPTANMIŞTIR.
  SOLDA DAHA BELİRGİN OLMAK ÜZERE HER İKİ KRURİS MEDİALİNDE VE POSTERİOR KESİMDE CİLT ALTINDA VARİKÖZ VENLER VARDIR. VALSALVA MANEVRASI İLE BİLATERAL VENA SAFENA MAGNADA VE SAĞ SAFENO FEMORAL BİLEŞKEDE 3 SN DEN FAZLA SÜREN REVERSE AKIM İZLENMİŞTİR ( GRADE 3 REFLÜ ).
  DERİN VENÖZ SİSTEMDE VE SAFENOPOPLİTEAL BİLEŞKELERDE REVERS AKIM İZLENMEKTEDİR.
  SONUÇ
  BİLATERAL YÜZEYEL VENÖZ YETMEZLİK.
  ŞEKLİNDE DOOPLER SONUCU.
  SİZDEN RİCAM ACİL CEVAP VERMENİZ VE TEDAVİYE NE ZAMAN BAŞLANABİLİR?
  SSK LIYIM ÜCREK NEKADARA MAL OLUR LÜTFEN BİLGİ .TEŞEKKÜRLER.
  İYİ ÇALIŞMALAR
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Yılın 365 günü tedavi olabilirsiniz.
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla Op.Dr.Onur GÜRER Op.Dr.Mustafa BOLAT Prof..Dr.Hasan Berat CİHAN

 • Lokman Mamaş diyor ki:

  İyi günler,erkek 26 yaşında bacak ağrıları çeken bir hastayım.26 -6-2014 de Ümraniye EAH de bileteral alt extremite doplerine göre valsalva manevraları ile sağ popliteal vende grade 2-3,sol popliteal vende grade 3-4,sol SFV ‘de grade 3-4 reflüakım saptandı.Sağda bileşkede ,safena magnada proksimal6-7 cmden sonra grade 4 reflü akım izlenmiş olup safena magnanın çapı 2 mm dir.Solda popliteal bölgede parva ile ilişkili variköz venler izlendi.
  Hocam bu durumumda sizin yöntemleriniz bende işe yarar mı?
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Kliniğimizde muayene ücretsüzdir.Raporunda çelişkiler vardır.

 • AYŞE diyor ki:

  birde hiç ultrason çektirmedim muayene için gelmeden çektirmelimiyim yoksa siz çekiyormusunuz..
  ilginize şimdiden teşekkürler…
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Doppler gerekirse biz istiyoruz.

 • AYŞE diyor ki:

  merhaba hocam
  sağ ve sol bacağımda hem kılcal hemde ele gelen dolgunlaşmış damar belirginleşmesi var.Tedavi olmayı istiyorum ama hamilelik planladığım için hamilelik sürecinde artarmı diye erteliyorum.hamilelikten önce yaptırırsam sonra tekrarlarmı acaba?yoksa hamilelik sonrası tedavi olmam daha mı uygun olur?
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Tedavinizi hamilelik oncesi yaptırmnız uygun olur.Yoksa hamilelikte hem çok sıkıntı çekersiniz hemde risk olur.

 • emine diyor ki:

  Yesilkartlilarida geçerliml ayrica kac mal olur ortalama lütfen cevap bekliyorum
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Yeşilkartlılara geçerli değil.Tedavi ücretlerimiz 400-8000tl aralığındadır.Net ücret muayenede (ücretsizdir) belirlenmektedir.

Yorum Yaz

kişi

Giriş
Copyright © 2014 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075