Varis

Öncelikle hastalığın, türleri, özellikleri, ortaya çıkış süreci ve risklerini ele alarak başlayalım. Daha sonrasında ise tedavi kısmına geçeriz. Bu konunun hazırlanmasında Medical Art’ın kalp ve damar cerrahisi uzmanları göre almıştır.

Varis Nedir?
Yaşadığımız dönemde en sık görülen damarsal hastalıklardan biridir. Öyleki ülkemizde bile hasta sayısı milyonlar ile ifade edilmektedir. Cinsiyet ayrımı olmayıp, özellikle orta ve ilerleyen yaşlarda görülme riski daha artmaktadır. Genetik bir hastalık olup, aynı zamanda mesleki bir hastalık olduğu söylenebilir.

Damar Hastalıkları Tedavisi

Neden Olur, Kimlerde Görülür?
Ortaya çıkmasında iki ana neden mevcuttur. Bunlar genetik ve meslek seçimi ile alakalıdır. Genetik oluşu birinci derece aile bireylerde olması olup, mesleki ve yaşam şekli ise özellikle uzun süreli ayakta ve sabit çalışanları ilgilendirmektedir. Ayakta sabit durmak damarlarda basınç artışına neden olmaktadır. Cinsiyet ayrımı olmamasına karşın kadınlarda bir nebze daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Buda hormonel değişiklikler ve hamilelik ile izah edilebilir.

Belirtileri Nedir, Nasıl Anlaşılır
Yukarda nedenlerine dair meslekleri yapan yada sürekli ayakta sabit kalan insanlar hemen aşağıda belirteceğim belirtilere dikkat ederlerse kendilerinde varis olup, olmadıklarını anlarlar. Daha çok bacaklarda görülen venler gözle görüldüğünde farkedilebilir. Özellikle ayakta bir süre beklediğinizde toplardamarların cilt dışına taştığı görülebilir. Bunun dışında ise özellikle akşamları ağrı, kaşıntı, yanma ve kramp gibi şikayetler oluyorsa bu bir varis belirtisidir.

Tedavisi Nasıl Yapılır?
Zamanı 10-15 yıl geriye aldığınızda sadece ameliyatla tedavi edildiğini görürsünüz. Neyseki gelişen teknolojinin imkanlarından yararlanıldı ve bu kapsamda ameliyata alternatif olarak ameliyatsız varis tedavi uygulamaları geliştirildi. Medical Art olarak sadece ameliyatsız yöntemler uyguluyor ve herkese tavsiye ediyoruz.

Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri
Konuya geçmeden önce önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bazı uyanık geçinen insanlıktan nasibini almamışlar ameliyat korkusu yaşayan insanları ilaç ve bitkisel karışımlarla kandırmaktadır. İlaç, sülük ve bitkisel karışımlar zarar görmüş olan toplar damar kapakcıklarına hiçbir etkisi olmaz. Onun için 4 farklı ameliyatsız varis tedavisi olup, aşağıda nasıl yapıldığının detaylarını görecek ve aynı zamanda uygulanışını izleyeceksiniz.

Lazer & Radyo Frekans
Bir birine benzer iki ameliyatsız varis tedavi yöntemi olup, fakat kısıtlı imkan sağlamaktadır. Lazer en küçük venlerin tedavisinde kullanılırken Radyo Frekans ilse kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde etkili olmaktadır. Cilt üzerinden uygulanan bu iki teknik anında sorunlu damarlara etki etmektedir.

Köpük ve Skleroterapi
Şuan için en gelişmiş ameliyatsız varis tedavi yöntemleri arasında yer alan Skleroterapi ve Köpük bir birine benzer yöntemlerdir. Köpük yönteminde 3’lü musluk adı erilen bir cihaz yardımı ile ilaç + hava karışımı köpük elde edilmektedir. Amaç daha fazla ilaç elde etmektir. Elde edilen bu ilaç çok ince bir enjektör yardımı ile sorunlu damarlara enjekte edilir. Skleroterapi’nin farkı ise ilacı köpürtmek yerine saf ilaç olarak yine enjektör yardımı ile damarlara verilmesidir. Anında etkisi görülen bir yöntem olup, genişlemiş tüm toplar damarlarda etkilidir. Konuyu yeterinde anladığımıza göre dilerseniz aşağıdaki video’da hemen uygulanışını görelim.

Varis Tedavisi İzle

Medical Art Varis Merkezi
Hastalığın ve tedavisine dair detayları gördükten sonra şimdide kliniğimiz hakkında biraz bilgi verelim. İstanbul’da 2004 yılında faaliyetlerine başlamış olup, 2013 yılında gelindiğinde ise önce Kadıköy Şubemiz, 2012 yılında Şişli kliniğini açmıştır.
Muayene Ücretsiz Tedavi %50 İndirimli
Başarımızın altında yatan önemli neden insanlarla iç içe olmamız ve onlara herşeyin en güzelini sunmayı amaçlıyor oluşumuzdur. Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı varis merkezi olan Medical Art SSK, BAĞKUR, Memur ve Memur emeklilerinin muayene işlemlerini ücretsiz gerçekleştirmekte olup, tedavilerinde ise %50 indirimli yapmaktadır.

Medical Art Şubeleri

Şişli
Rumeli Caddesi No:71/7 Nişantaşı
0212 265 99 99

Bakırköy
Sipahioğlu Caddesi No:25/1 Yeşilyurt
0212 573 50 75

Kadıköy
Bağdat Caddesi No:201 Kadıköy
0216 350 85 41

Muayene ve Tedavi Günü Seçimi

20 Dakikada Sağlığınıza Kavuşun
Kliniğimizde tüm işlemlerin yapılması nedeniyle hastalarımız uygulamadan hemen sonra evine, işine okuluna dönebilmektedir. Bu nedenle şehir dışından gelen hastalarımızda aynı gün geri dönebilmektedir.

Garantili Varis Tedavisi
Yine Türkiye’de bir ilke imza atan Medical Art varis tedavisinde garanti uygulamasını getirdi. Uygulama şu şekilde işlemekte; tedavisi yapılan hastamızın 1 yıl boyunca ortaya çıkabilecek sıkıntıları hiç bir ücret alınmadan yapılmaktadır. Uyguladığımız yöntemlerle tekrarlama riski %5 gibi minimum bir rakamdır. Ameliyat ile yapılan tedaviler tekrarlama riski %95 gibi ciddi olup, ameliyat olduğunuzda 2 yıl içinde aynı yerden tekrar tekrarlayabilir. Mutlaka ama mutlaka ameliyatsız yöntemler tercih ediniz.

Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanları Görev Yapıyor
Tüm damar hastalıklarının tedavileri mutlaka alanında tecrübeli kalp ve damar cerrahisi uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Kalp damar cerrahi uzmanlarınında özellikle varis üzerine eğitim alan ve uygulama yapan tercih edilmelidir. Medical Art olarak kliniklerimizde 19 yıllık tecrübeye sahibiz, 3 şubemizde varisle ilgilenen tecrübeli 4 kalp ve damar cerrahi uzmanları ile çalışıyoruz.

prof-dr-hasan-berat-cihan op-dr-mustafa-bolat op-dr-onur-gurer

Telefon Yada Online Randevu
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sürekli geliştirme ve yenilikler uyguluyoruz. Bu kapsamda hastalarımıza uygun gün ve saate randevu vererek tüm işlemlerini aynı gün gerçekleşririyoruz. Yukarda yer alan şube bilgilerinden şubelerimizi ayarak yada aşağıdaki online randevu butonuna tıklayarak internet üzerinden dilediğimiz şubemize randevu alabilirsiniz.

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor
Bizler sadece tedavi için değil, aynı zamanda kafanızı kurcalayan sorular ve öğrenmek istediğiniz tüm konularda destek veriyoruz. Yukarda yer alan hekimlerimizden dilediğinizin üzerine tıklayarak açılan sayfada o uzmanımıza sorularınızı iletebilirsiniz. Uzmanımız size cevanını en kısa sürede iletmektedir.

Garanti uygulamasının geçerli olduğu şubeler ;

Türkiye de ilk defa kliniklerimizde uygulanan garanti, tüm şubelerimiz için geçerli olup 1 yıl boyunca toplar damarlarınızla ilgili tüm sorunlarınız hangi şubemize giderseniz gidin ücretsiz olarak çöülmektedir, başlangıçta gittiğiniz şubemize devam etmek zorunda değilsiniz..

Yukarıda yer alan bilgiler sadece özet olup, daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız halinde ise http://www.varisistanbul.com sitesinden varis hakkında tüm bilgilere erişebilirsiniz.

 • Kansu diyor ki:

  Hocam merhaba,
  Bugün sol testisimde varis olduğunu öğrendim. Bunun ameliyatla düzeleceğini söylediler. Fakat göründüğüm doktora pek güvenemedim. Nasıl ilerlemeliyim? Ameliyatsız yöntem testisler için de geçerli oluyor mu?
  Nasıl ilerlememi önerirsiniz?
  Teşekkürler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  üroloji uzmanlarıyla görüşmelisiniz

 • MENKARA diyor ki:

  Hocam merhaba ben 2000 yılında iki bacağımdan ameliyat oldum ama tekrarladı bacaklarımda şiş oluyor sertleşme oluyor damarlarda bir çözüm olurmu tedavileriniz
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Varis hastalığı tekrarlayabilen bir hastalıktır.Kliniklerimizde tedavi olabilirsiniz.

 • Selda diyor ki:

  Merhaba benim problemim kılcal damar çatlaması karnımda , baldırlarımda, göğüslerimde yani bütün vücudumu sarmış durumda bunun tedavısı nasıl olur ? Çok beni rahatsız edıyorlar.nasıl bir tedavı yöntemi uygularsınız? Ayrıca Yüzüm de oluştu kılcal damarlar . Kılcal damar çatlamasının bütün Vücutta olmasının nedenı ne? Tehlikeli mi? Teşekkürler .
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniklerimizde laser+radiofrekansla tedavi ederiz.

 • Mustafa kılınç diyor ki:

  Merhaba hocam ben daha önce ameliyat oldum ama ayaklarım daki kılcal damarlara karışmadılar sizin tedavinizde oraya müdahale ediliyorumu en çok ayak bileğimin Etrafında var bilgilendirilsemsevinirim saygılarımla hocam..
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Ameliyatlarda kılcallar ve orta kalınlıktakiler alınamaz bu sebeple sıkça tekrarlar, her 3 şubemizde de ameliyatsız yöntemlerle tamamını yok edebiliriz.Ayak bileğine yakın olanlar ancak ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir.

 • ayten mezeci diyor ki:

  Hocam bacaklarımda çok fazla kılcallarım var bunlardan en kolay nasıl kurtulurum, uzun yıllardır var ama son 2-3 senedir nedense çoğaldı, etek giyemez oldum denize girerken rahatsız oluyorum
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Dert etmeyiniz sadece size yakın yada uygun olan medicalart kliniklerinden birine müracaat ediniz yeterlidir.

 • Aslı diyor ki:

  na sayfada sol üstte resim gönderme sayfası var oradan gönderebilirsiniz yada info @ medicalart.com.tr ye gönderebilirsiniz.

 • Aslı diyor ki:

  Merhaba bendede varis var ama ayakta çalışıyorum calisirken daha belirgin dinlenince kayboluyor ama azda olsa gözle görünüyor ve beni rahatsız ediyor ücret nedir acaba resim atsam fiyat verebilir misiniz .. sakarya dan yazıyorum .. şimdiden teşekkürler ..
  Op.Dr.Onur GÜRER
  İyi çekilmiş resimler gönderirseniz size ücret belirtebiliriz.

 • zomorot diyor ki:

  iç varis içinde geçerli mi bu tedavi yöntemleri.. birde kasıktan suni damar gibi birşey takılıyor tam adını bilemiyorum. Sizin hastanenizde bu yöntem varmı ? Teşekkürler..
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  İç varis ifadesinden kasıt (derin ven yetmezliği) ise tedavisi yoktur.Kliniğimizde öyle bir operasyon yapılmamaktadır.

 • Gülizar çolak diyor ki:

  Merhabalar benim varis lerin kalınlığı 10 ameliyatsız tedavi mümkünmü yıllar önce Venüs yetmezliği varmış diye kaderimle baş başa bırakılmıştım acaba şimdi tedavisi olurmu en yakın zamanda bana dönerseniz ilk uçakla oradayım haber bekliyorum çok acilim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Aşağıdaki mail adresine resim ve doppler sonucunu gönderirseniz size yardımcı oluruz.
  drmustafabolat@hotmail.com

 • melih diyor ki:

  slm.benim sağ bacağımda kalın damar varisi var ve 6-7 cm civarında uzunluğu var.bunun tedavi ücreti ve seansı ne kadar sürer sgk.lıyım lütfen cevap bekliyorum

  Op.Dr.Onur GÜRER
  Bir iki seansta tedavi olabilirsiniz.Muyene (ücretsizdir) de ücret belirlenebilir.1000-1500tl aralığında olabilir.Tarif ettiğin kadarsa.

 • Deniz Oral diyor ki:

  Merhabalar.Benim iki bacağımda varis problemim vardı. Artık vardı diyebiliyorum ne mutlu bana. Klinik doktorlarından Op.Dr.Onur Gürer bey sayesinde kurtuldum. Ìlk seansta görünür damarlar kısmen kayboldu ve ağrılarım azaldı.Sonraki seansta ise ağrılarım geçti ve sinir bozucu damarlar tamamen kayboldu. Operasyon sırasında ve sonrasında abartıldığı gibi bir ağrı olmadı.Lokal olarak morluklar oluştu ve kısa sürede geçti. Bu zaten tedavinin bir parçası. Her şey başlangıçta konuşulduğu gibi oldu.Ìlk muayenede tedavinin ücreti belli oldu. Tedaviye başladıktan sonra alınan ücret dışında diğer seanslarda hiç bir ücret talep edilmedi.Hatta burun ve göz çevremdeki rahatsız edici birkaç kılcal damar damar da ortadan kalktı. Tedavinin bonusu oldu benim için:)) Benim varis problemim vardı. Başka sıkıntılarım olursa yeniden tereddütsüz Medical Art’a giderim.Onur bey ve ona yardım eden asistanlarına çok teşekkür ediyorum.

 • CEM diyor ki:

  merhaba hocam benim sağ bacağımda büyük varisler var. yaklaşık iki aydır oturduğum sandalye veya koltuktan kalkarken doğrulduğumda 3-4 saniye belim, adım atacakkende 10 adım civarıda sag bacağım çok şiddetli ağrıyor ağrıdan neredeyse üzerine basamıyorum. acaba bel fıtığı mı oldum yoksa varis damarlarında önemli bir problemmi meydana gelmiş olabilir ?
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Sizi muayene etmeden birşey söylemek yanıltıcı olur.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

 • şefika efeogulları diyor ki:

  slm
  benım sağ bacakta v.safena manga.da.kasık düzeyınde valsalva vekaudal dekompresyon ile anlamlı reflü (safenofemoral yetmezlik bulgusu izlendiSAGDAv.safena magda çapı kasık düzeyınde 6mm.diz medialinde 4mm dir SOL tarafta safenopopliteal reflü izlendi NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ SAYGILARIMLA
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniğimizde köpükle tedavi ederiz.

Yorum Yaz

kişi

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075