Ameliyatsız Varis Tedavisi

Günümüzde en ciddi damar hastalıklarından birisi olan Varis hakkında öncelikle türü, özellikleri, ortaya çıkış süreci ve risklerini ele alarak başlayalım. Çünkü henüz böyle bir sorunu olmayan insanlara yön verici olacaktır. Alacakları koruyucu önlemler ile hayatları boyunca bu riski önlemiş olabilirler. Sayfada yer alan bilgiler Medical Art kalp ve damar cerrahi uzmanları tarafından oluşturulmuş olupi aynı zamanda sorularınıza yanıt vermektedirler

Varis Tedavi Merkezi

Varis Nedir?
Genelde halk arasında damar genişlemesi olarak bilinen Varis en önemli sağlık sorunları arasında yer alır. Öyleki ülkemizde bile hasta sayısı milyonlar ile ifade edilmektedir. Cinsiyet ayrımı olmayıp, özellikle orta ve ilerleyen yaşlarda görülme riski daha artmaktadır. Genetik olup, aynı zamanda mesleki hastalık olarakta kabul edilir. Özellikle bacaklarımızda görmeye alışkın olduğumuz varis toplardamarlarda fonksiyon bozukluğunu ifade eder.

Kapakcık Bozulması Sonucu Ortaya Çıkar
Toplar damarların diz ile bacak arasında kalan bölgede kirli kanı geri kaçırtmamak üzere 5 ile 7 tane kapakcık bulunmaktadır. Bunlar çeşitli nedenler bozulması sonucunda görevlerini yerine getiremez ve kirli kan geri kaçmaya başlar. Bu durum damarlarda kanın daha fazla durması, pıhtılaşmasıan neden olur. Zamanla damarların genişlemesi ve çatlamasına neden olurlar.

Neden Olur, Kimlerde Görülür?
Ortaya çıkmasında iki ana neden mevcuttur. Bunlar genetik ve meslek seçimi ile alakalıdır. Genetik oluşu birinci derece aile bireylerde olması olup, mesleki ve yaşam şekli ise özellikle uzun süreli ayakta ve sabit çalışanları ilgilendirmektedir. Ayakta sabit durmak damarlarda basınç artışına neden olmaktadır. Cinsiyet ayrımı olmamasına karşın kadınlarda bir nebze daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Buda hormonel değişiklikler ve hamilelik ile izah edilebilir.

Belirtileri Nedir, Nasıl Anlaşılır
Aslında teşhisi en kolay hastalıklardan biri olup, kişi kendisi bile kendinde varis olup olmadığını anlayabilmektedir. Daha çok bacaklarda görülen venler bacaklarımız ve damarlarda anormal bir görüntüye neden olurlar. Özellikle ayakta bir süre beklediğinizde toplardamarların cilt dışına taştığı görülebilir. Bunun dışında ise özellikle akşamları ağrı, kaşıntı, yanma ve kramp gibi şikayetler oluyorsa bu bir varis belirtisidir. Bu tür belirtileri olan insanlar zaman kaybetmeden mutlaka alanında uzman bir kalp ve damar cerrahisi tarafından muayene edilip, durumu netleştirilmelidir.

Tedavisi Nasıl Yapılır?
Zamanı 10-15 yıl geriye aldığınızda sadece ameliyatla tedavi edildiğini görürsünüz. Bir çok varis ameliyatı geliştirilmiş olup, maalesef hepside hasta için dezavantajlar oluşturmuştur. Son olarak kapakcık onarımı şeklinde bir yöntem denenmiş olup, oda istenen sonucu vermemiştir. Neyseki gelişen teknolojinin imkanlarından yararlanıldı ve bu kapsamda ameliyata alternatif olarak ameliyatsız varis tedavi uygulamaları geliştirildi. Medical Art olarak sadece ameliyatsız yöntemler uyguluyor ve herkese tavsiye ediyoruz. Çünkü hasta için avantajları saymakla bitmez.

Ameliyatsız Varis Tedavi Nasıl Yapılır?
Konuya geçmeden önce önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bazı uyanık geçinen insanlıktan nasibini almamışlar ameliyat korkusu yaşayan insanları ilaç ve bitkisel karışımlarla kandırmaktadır. İlaç, sülük ve bitkisel karışımlar zarar görmüş olan toplar damar kapakcıklarına hiçbir etkisi olmaz. Onun için 4 farklı ameliyatsız varis tedavisi olup, aşağıda nasıl yapıldığının detaylarını görecek ve aynı zamanda uygulanışını hazırladığımız video’da izleyeceksiniz.

Lazer & Radyo Frekans
Bir birine benzer iki ameliyatsız varis tedavi yöntemi olup, fakat kısıtlı imkan sağlamaktadır. Lazer en küçük venlerin tedavisinde kullanılırken Radyo Frekans ise kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde etkili olmaktadır. Cilt üzerinden uygulanan bu iki teknik anında sorunlu damarlara etki etmektedir.

Köpük ve Skleroterapi
Şuan için en gelişmiş ameliyatsız varis tedavi yöntemleri arasında yer alan Skleroterapi ve Köpük bir birine benzer yöntemlerdir. Köpük yönteminde 3’lü musluk adı verilen bir cihaz yardımı ile ilaç + hava karışımı köpük elde edilmektedir. Amaç daha fazla ilaç elde etmektir. Elde edilen bu ilaç çok ince bir enjektör yardımı ile sorunlu damarlara enjekte edilir. Skleroterapi’nin farkı ise ilacı köpürtmek yerine saf ilaç olarak yine enjektör yardımı ile damarlara verilmesidir. Anında etkisi görülen bir yöntem olup, genişlemiş tüm toplar damarlarda etkilidir. Konuyu yeterinde anladığımıza göre dilerseniz aşağıdaki video’da hemen uygulanışını görelim.

Tedavi Olmazsam Ne Olur?
İlk etapta kılcal ven olarak ortaya çıkan hastalık sürekli ilerleme eğilimindedir. Damarlardaki genişlemedende bu anlaşılır. Sonrasında ortaya çıkan ciddi ağrı, kramp ve şişlik gibi sorunlar yerini damarlarda çatlamaya neden olur. Öyleki kanamayı durdurmak için ciddi anlamda tampon yapmak gerekir. Bu şekilde bacaklarınızda iyileşmeyen yaralar yani varis ülseri ortaya çıkar. Bunun tedavisi ise tam donanımlı hastanede bir aylarca oksijen tedavisi gerektirir. Çünkü bacaklarınızda kemiklere kadar uzanan yaralar ve çürümeler meydana gelecektir. Allah muhafaza bu kadar beklemeyin.

Varis Tedavisi İzle

Medical Art Varis Merkezi
Hastalığın ve tedavisine dair detayları gördükten sonra şimdide kliniğimiz hakkında biraz bilgi verelim. İstanbul’da 2004 yılında faaliyetlerine başlamış olup, 2013 yılında gelindiğinde ise önce Kadıköy Şubemiz, 2014 yılında Şişli kliniğini açmıştır.
Ücretsiz Muayene %50 İndirimli Tedavi
Başarımızın altında yatan önemli neden insanlarla iç içe olmamız ve onlara herşeyin en güzelini sunmayı amaçlıyor oluşumuzdur. Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı varis merkezi olan Medical Art SSK, BAĞKUR, Memur ve Memur emeklilerinin muayene işlemlerini ücretsiz gerçekleştirmekte olup, tedavilerinde ise %50 indirimli yapmaktadır.

Medical Art Şubeleri

Şişli
Rumeli Caddesi No:71/7 Nişantaşı (Osmanbey Metro İstasyonu Yanı)
0212 265 99 99

Bakırköy
Sipahioğlu Caddesi No:25/1 Yeşilyurt
0212 573 50 75

Kadıköy
Bağdat Caddesi No:201 Kadıköy
0216 350 85 41

Muayene ve Tedavi Günü Seçimi

10 Dakikada Sağlığınıza Kavuşun
Kliniğimizde tüm tedavi yöntemleri ameliyatsız yapılması nedeniyle hastalarımız uygulamadan hemen sonra evine, işine okuluna dönebilmektedir. Bu nedenle şehir dışından gelen hastalarımızda aynı gün geri dönebilmektedir.

Garantili Varis Tedavisi
Yine Türkiye’de bir ilke imza atan Medical Art varis tedavisinde garanti uygulamasını getirdi. Uygulama şu şekilde işlemekte; tedavisi yapılan hastamızın 1 yıl boyunca ortaya çıkabilecek sıkıntıları hiç bir ücret alınmadan giderilmektedir. Uyguladığımız yöntemlerle tekrarlama riski %5 gibi minimum olup, mmeliyat ile yapılan tedaviler tekrarlama riski %95 gibi olabilmektedir. Ameliyat olduğunuzda 2 yıl içinde aynı yerden tekrar tekrarlayabilir.

Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanları Görev Yapıyor
Tüm damar hastalıklarının tedavileri mutlaka alanında tecrübeli kalp ve damar cerrahisi uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Kalp damar cerrahi uzmanlarınında özellikle varis üzerine eğitim alan ve uygulama yapan tercih edilmelidir. Medical Art olarak kliniklerimizde 19 yıllık tecrübeye sahibiz, 3 şubemizde varisle ilgilenen tecrübeli 4 kalp ve damar cerrahi uzmanları ile çalışıyoruz.

prof-dr-hasan-berat-cihan op-dr-mustafa-bolat op-dr-onur-gurer

Telefon Yada Online Randevu
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sürekli geliştirme ve yenilikler uyguluyoruz. Bu kapsamda hastalarımıza uygun gün ve saate randevu vererek tüm işlemlerini aynı gün gerçekleşririyoruz. Yukarda yer alan şube bilgilerinden şubelerimizi ayarak yada aşağıdaki online randevu butonuna tıklayarak internet üzerinden dilediğimiz şubemize randevu alabilirsiniz.

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor
Bizler sadece tedavi için değil, aynı zamanda kafanızı kurcalayan sorular ve öğrenmek istediğiniz tüm konularda destek veriyoruz. Yukarda yer alan hekimlerimizden dilediğinizin üzerine tıklayarak açılan sayfada o uzmanımıza sorularınızı iletebilirsiniz. Uzmanımız size cevanını en kısa sürede iletmektedir.

Yukarıda yer alan detaylar sadece özet olup, daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız halinde ise http://www.varisistanbul.com sitesinden varis hakkında tüm bilgilere erişebilirsiniz.

   Paylaş
 • Natavan

  Hocam ben daha önceden size gelmiştim,2 kurs tedavi görmüştüm. Ama sonuçlardan memnum kalmadım,köpük tedavisi iyi geldi ama radyo frekans tedavisi bende hiç bir değişiklik yapmadı,yapılan yerlerde yeniden geri geldi ve olmayan yerlerde çatlamalar oluştu.Siz bana 1 sene içinde yeniden oluşursa gele bilirsiniz demiştiniz ama ben yurt dışında olduğum için gelemedim.Bir de hocam ücretlerde yüzde indirim derken 400 TL 200 TL mi olmuş?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde mevcut varisler ve bir yıl içinde oluşacak (yurt dışından gelenler için 2 yıl) garanti var.Gelirseniz varislerinizi yine tedavi ederiz.

 • Yasin

  Merhaba sayın hocam benim bir yakınimda dizden aşağıda gizli varis var dıştan belirgin deyil bu durumda ne yapmalı Teşekkürler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimize getirseniz ücretsiz muayene eder size gerekeni söyleriz.Gelirken tetkiklerinizide getiriniz.

 • asiye doğan

  merhaba hocam sol bacağımda diz altından ve sol bacağımda kasıktan kaçak olduğunu söyledi doktor lazele amaliyat olmam gerektiğini söyledi.bunun amaliyatsız çözümü yokmu.amaliyat olmak istemiyorum.
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Elbette var.Kliniklerimizde köpükle çok daha başarılı bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

 • gizem

  hocam merhabalar ben de tedavi olmak istiyorum fakat tekrarlar mı daha sonraları yani bir yıl güvence veriyorsunuz peki ilerde tekrar aynı derecede sıkıntı yaşar mıyım
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tedavi edilen varisler bir daha asla varis olamaz.Ancak yeni varisler oluşabilir.Bir yıl güvence bir yıl içinde oluşabilecek varisler içindir.

 • suzan

  Hocam benimde sağ ayağımda varisten dolayı morarma var en kısa zamanda hastanenize gelecem tedavi olmak istiyorum varisyeki morarmalar görüntü olarak tedaviden sonra geçiyormu teşekürler hocam
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Varislerinizi tedavi edersek renk değişikleride düzelecektir.

 • Kemalistcocuk

  Merhabalar benim varis sorunum var ameliyat olsam yada lazerle tedavi olsam spor yapmaya devam edebilir miyim futbol oynayabilirmiyim hobi olarak performansım çok duşermi??
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde köpük+RF ile tedavi olursanız tedavi olduğunuz gün bile her türlü sporunuzu yapmaya devam edersiniz.

 • vatandaş

  BEN 62. YAŞINDA BİR ERKEĞİM UZUNCA BİR SÜREDİR SAĞ BACAK KASIK ALTINDA 12-15.CM.ÖLÇEĞİNDE TOPLARDAMAR TIKANIKLIĞIYLA YAŞIYORUM HAYLİ ZAMANDIR KAN SULANDIRICILARLA İDARE ETTİM LAKİN GELDİĞİM NOKTADA AYAK PARMAKLARIMDAN BAŞLAMAK ÜZERE BEDEN YAPIMDA KÜÇÜK YARALAR AÇILMAĞA BAŞLADI, RAHATSIZLIĞIMA NE TİP BİR TEDAVİ ÖNERİNİZ OLABİLİR ÖĞRENMEK İSTERİM.
  Prof.Dr.Ertuğrul ÖZAL
  Bahsettiğiniz yaralar genellikle atardamar tıkanıkları ile ilgili olabilir.Ancak toplar damara bağlı ise sıkı bir konservatif tedavi ile yaralarınız iyileştirilebilir.

 • ferdi

  selamlar benım sag ve sol bacagımda varız var ve bu aralar cok agrıyor fıyatını öğrenmek ıstıyorum
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.

 • suzan

  Hocam benim sağ.bileyimde varizden.morarma.var doktora gitim amelyat olmamı yada variz.çorabı giymemi söyledi ne yapmalıyım
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.

 • sevar

  SGK yı SSK olarak okumuşum hocam varis tedavisi için uygun olan zamanın kış mevsimi olduğu söyleniyor dogrumu
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Varis tedavisi 365 günün hepsinde yapılabilir.

 • ibrahim

  merhaba hocam bendeki varis kasık bölgesinden göğüs kafesine kadar olan alanda burada daha önce varis ğördünüzmü ve bu çeşit varislere uygulanacak tedaviler varmıdır? bilgilendirebilirmisiniz
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Bu bölgedeki varisler genellikle dahili bir hastalıktan kaynaklanır.Bu yönde araştırma yapıldıktan sonra yapılabilir.

 • Belgin

  Hocam merhaba , benim her iki bacağımda da varis var her ikisi de 7mm göründüğüm doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi ve sonrasında varis çorabı giymem gerektiğini ameliyat olmadan bu varislerden kaç seansta kurtulabilirim ve tedavi ücreti ne kadar olur ? Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla Op.Dr.Onur GÜRER Op.Dr.Mustafa BOLAT Prof..Dr.Hasan Berat CİHAN

 • sevar

  Hocam ben ogretmenim emekli sandığına bağlıyım .hep ssklilara olan indirimi yazıyorsunuz.emekli sandığı çalışanlarına indirim ne kadar?
  Teşekkürler
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Sosyal güvenlik kurumu(SGK) tüm memur,bağ-kur,ssk çalışan ve emeklilerini ifade etmektedir.Sizede %50 indirim yapılmaktadır.

Yorum Yaz

şifa

Giriş
Copyright © 2015 Medical Art.
Sipahioğlu Caddesi 25/1 YEŞİLYURT/İSTANBUL Telefon:0212 5735075