online randevu tedavi ücretleri

Kaş Dökülmesi

Dikkat ederseniz bazı kadınların kaşları uzaktan bile çok dikkat çekici olabilmektedir. Dikkat çekici olan yönü genelde kaşların yerine boya, kalıcı makyaj ve dövme gibi suni görünümlü geçici çözümlerin yer almasıdır.
Kaş ekimi videoları için instagram.com/kasekimi
Peki neden boya yada kalıcı kontur gibi uygulamalara gerek duyur? en önemli nedeni kaş dökülmesi sonucu ortaya çıkan boşluğu ve kötü görünümü kapatmak için böyle bir çözüm bulunmaktadır. Fakat bunun yerine daha doğal görünümlü olan ekim yaptırmayı düşünmelisiniz. Ekim konusunda ayrıca bilgi aktarılmıştır. Bu sayfada daha çok dökülme hususuna bakacağız.

Kaş Neden Dökülür

Kadın ve erkekleri kıyasladığınızda kadınlarda %95 iken erkeklerde sadece %5 oranında olduğunu görürsünüz. Bu farkın ortaya çıkmasında en önemli sorun kadınların kaşlarını aldırma uygulaması öne çıkmaktadır. Çünkü kadınların %90 gibi büyük bir bölümü yanlış alma, aldırma yaparken, erkeklerin ise sadece %5-%10 gibi düşük olmaktadır.

Kaş Aldırma

Evet arkadaşlar kaşların dökülmesinin en önemli nedeni alma ve aldırma olup, bilinçsiz yapılması halinde kaşın küsmesi dediğimiz sorun ortaya çıkmaktadır. 8 ay – 1 Yıl gibi sürede çıkmayan kaşlar kalıcı olarak çıkmayacağı anlamına gelmektedir.

Kalıcı Makyaj Bir diğer dökülme nedeni ise daha güzel kaşlara sahip olmak için yapılan doğal olmayan uygulamalardır. Özellikle daha kalın görünüm elde etmek için uygulanan kimyasallar kıl köklerine zarar verebilmektedir.

Saçkıran Özellikle çocuklar ve gençlerde sık görülen Alopecia Areata her ne kadar saçkıran olarak tabir edilse de sadece saçlar ile sınırlı kalmadan vücudun her yerindeki kılları madeni para büyüklüğünde bir yada birden fazla noktada dökmektedir. Görüldüğü yere göre kaşkıran, sakal kıran olarak tabir edilse de orjinal ismi Alopecia Areata olarak geçmektedir. Tedavisinde sarımsak, kortizon yanı sıra en etkilisi SADBE ilacı kullanabilirsiniz.

Guatr Hastaları Bazen kıl kökü kayıpları yaşadığınız hastalıklar yada kullandığınız ilaçlara bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Onlardan biride Guatr hastalığı olup, özellikle kadınlarda saç dökülmesi denince önemli bir yere sahiptir. Hipotiroidi (Tiroid Eksikliği) saçlarda olduğu gibi kaşlarda da dökülmeye neden olur. Burada önemli husus hastalığın tedavisi olup, sorun ortadan kalkınca dökülme son bulacaktır.

Kansızlık Yine aynı şekilde kadınlarda saç dökülmesine neden olan unsurlardan biri ve daha çok kadınlarda görülen kansızlık (Anemi) yine saç dökülmesi kadar kaşlarında dökülmesine neden olmaktadır.

Biotin Eksikliği Saç ve kıllarında her doku gibi kan ve vitamine ihtiyaç duymaktadır. Vitamin H, B7 Vitamini yada Biotin olarak bilinen bu enzim eksikliği saç dökülmesi yanı sıra kaşlarda zayıflama, dökülme görülür.

Yaşlılık İnsanın ilerleyen yaşı ile birlikte tüm dokularda zayıflama görülür. Bu zayıflama aynı şekilde kıl kökleri ile de alakalı olup, bir noktadan sonra kökler tutunamayarak dökülür.

Kanser Tedavisi Aynı şekilde Türkiye’de 20’den fazla çeşidi bulunan kanser hastalığı tedavisi sürecinde kullanılan kemoterapi ilaçları büyük oranda vücudumuzdaki kılların dökülmesine neden olmaktadır. İlacın yan etkisi olarak ortaya çıkan bu durum ilacın uygulaması son bulması ile birlikte dökülme durur, dökülen kıllar geri çıkmaktadır.

Yanık ve Yaralanma Bazı insanların kaşlarında ise küçük bir açıklık dikkat çekmektedir. Genelde çocukluğunda yada sonradan geçirilen kaza ve yanıklar kaşlarda kalıcı dökülmeye neden olmaktadır.

Kaş Dökülmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Değerli arkadaşlar yukarıda madde madde olarak sıraladığımız halde bile tam olarak Madazoris nedeni tam olarak bilinmemektedir. O nedenle ilk yapılması gereken mutlaka bir doktor muayenesidir. Çünkü dökülmenin neden kaynaklandığı tespit edilmesi gerekir. Bu noktadan sonra gerekli uygulamalar yapılması gerekir.

Kaş Dökülmesi İlacı

Spesipik bir ilacı yoktur ancak saçkıran tedavisinde kullanılan daha doğrusu saçkıran gibi ciddi bir dökülmenin tedavisinde bile etkili olan Sadbe Roll On adlı ilaç ciddi olumlu cevap vermektedir. Dökülmede en iyi sonuç bu ilaçla alınabilir. Sadbe Solusyon denenmeden ekim düşünülmemelidir çünkü büyük ihtimalle ekime ihtiyaç kalmaz.

Jilet Vurmak Kaşı Çıkarır mı?

Sakalın sert olmasını jiletle tıraş etmeyle izah etmenin getirdiği bir yanılgıdır. Kaşı tıraş etmek kesinlikle dökülmesini durdumaz ve kalitesini de artırmaz.

Kaş Ekimi Gerekebilir
Madazoris problemi ile karşı karşıya kalan insanların büyük bölümünde sorun kalıcı hale gelmektedir. Yani bitkisel ilaçlar, yağlar, gıda takviyeleri vs çok fazla işe yaradığı söylenemez. Bunun yerine daha doğal görünüm elde etmenizi sağlayan ekim önerilmektedir. Genelde 300-400 kökün yeterli olduğu ve ücret olarak ise 2000 – 3000 TL gibi bir rakam ödersiniz.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım