online randevu online randevu tedavi ücretleri

Estetik Fiyatları

Buradaki ücretler farklı hekimlerin ücretleridir. Bu sayfadaki her işlem her doktor tarafından yapılmamaktadır. Kişisel sayfalarından hangi konularla ilgilendiklerini görüp ona göre netleştirebilirsiniz. Sayfada ücretlerine yer verilen doktorlar. Plastik cerrahi uzmanları Op. Dr. Serkan Sabacıoğlu (Akademika Hospital) ,Op Dr Can İşler (Nişantaşı), Op Dr. Demet Ağras (İzmir), Op Dr. Seher Şirin (Bakırköy), Op Dr. Atilla Kaya (Bakırköy) nın ücretleri olup değişiklik gösterebilir diğer taraftan bu doktorlar sayfada yazan her uygulamayı yapmamaktadır. Kendileriyle direk iletişime geçerek net ücret bilgisi alabilirsiniz.

Kaş ekimi video ve fotoğrafları için instagram.com/kasekimi

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağının sarkması için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Plazma denilen  (plexr olarak da bilinmektedir ancak plexr cihaz markası olup onlarca marka cihaz kullanılmaktadır) yöntemle yapılır. Cihazın ucu deriye yaklaştırıldığı anda bir enerji ortaya çıkar, bu enerji deride çok yüzeysel yanığa neden olur, bu yanık güneşte yanmaya benzer düzeylerde bir yanıktır ancak derin tabakada gerginlik sağlayarak göz kapağındaki fazlalığı azaltır. İyileşme tamamlandığında hiçbir iz kalmaz. Göz kapağı düşüklüğü yanı sıra kaz ayağı denilen gözlerin yanlarındaki kırışıklıklar ve dudakta oluşan dikine kırışıklıklarda da başarılı bir şekilde kullanuılmaktadır.
Göz Kapağı Germe ücreti ; 1200 TL , genellikle tek seans yeterli olmaktadır.

Kaş Ekimi Fiyatı

Kaş ekiminde 11 yıldr sadece FUE tekniği uyguluyoruz. Kıl kalitesi olarak kaş yapısına en yakın olan ense bölgesinden 0.7 mm’lik uçlarla aldığımız kıl köklerini bekletmeksizin 1-10 dakika içinde kaşın o bölgesinde bulunması gereken doğal açılarıyla (25-30 derece) ekiyoruz. Doğal açısıyla ekilen kaşlar normalde olduğu gibi görünürler. Ekim işlemini  0.6 mm lik uçlarla iğne ile delerek, cildi kesmeden yaptığımız için ekim alanında herhangi bir iz kalmıyor. FUE ile istediğiniz yerden istediğiniz kadar kıl kökü alıp belirlediğiniz kaş alanına istediğiniz sıklıkta ve o bölgede olması gereken doğal açısıyla ve kesinlikle her birisini tekli kökler halinde ekiyoruz. Kliniklerimizde her kıl kökünü uzman doktorlarımız bizzat kendisi ekmektedir, hemşire veya diğer yardımcı personellere doktor kontrolünde olsa dahi asla ekim yaptırılmaz. Ekim ücreti ekilecek kök sayısına göre hesaplanıyor 1 greft (kıl kökü) 7 TL ,kaştaki kayıp miktarına göre toplam ekilecek kök sayısı 200-800 arasında değişebiliyor. Alt limitimiz 300 kök olduğundan 100 kök de ektirseniz 300 kök ücreti olan 2100 TL ödüyorsunuz. Daha önce yapılmış olan kalıcı makyajın rengi çok belirgin derecede aykırı bile olsa (kullanılan pigment zamanla renk değiştirip turuncu, kırmızı, yeşil, lacivert veya mavi olabilmektedir) ekilen kaşlarla hissedilir derecede kamufle ederek daha doğal bir görünüm elde edebiliyoruz. Gerek ekim boyunca gerekse ekimden sonra ağrı, şişlik veya başka bir problem gelişmiyor.
Kaş ekimi ile ilgili araştırmanızda en son soracağınız soru ücret olmalı, öncelikle kaliteyi ve doğallığı araştırmalısınız. Ömür boyu gözünüzün üstünde kalacak kaşların olabilecek doğala yakın açılarla çıkması çok daha önemlidir.

www.kasekimi.com/kotu-yapilan-kas-ekimi linkindeki fotoğraflar bu konuda yol gösterecektir.
Kaş ekiminde tek sorun alınan köklerin ensede olduğu gibi sınırsız uzamasıdır bu sebeple ekilen kaşların ayda 1-2 defa kısaltılarak düzeltilmesi gerekmektedir.
Kaş ekimiyle ilgili fotoğraf, ayrıntılı bilgi, adres ve telefon için www.kasekimi.com  adresine bakabilirsiniz.

Sakal Ekimi Fiyatı

İhtiyaca göre 0.7 mm’lik aletlerle, motor kullanmadan aldığımız kıl köklerini alımla eş zamanlı olarak   0.6 mm’lik aletler yardımıyla ekiyoruz. Böylece ekim süresi kısaldığı gibi alınan kökler ekim için beklemediğinden kök ölümü de olmuyor. Kanal açıcı motorlar kullanmıyoruz. Kullandığımız uçlar ince olduğu için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna dair bir belirti olmuyor. Sakalınız varsa var olanların açısı ve yönüne göre, yoksa o bölgede olması gereken yönde ve 30-40 derece açılarla ekiyoruz. Ekim sınırlarını ve sıklığını siz belirliyorsunuz. Genel olarak hiç sakalı olmayan birine 1000 kök ektiğimizde köse görünümü gidiyor ancak daha sık sakal ekimi isterseniz, bu sayıyı daha yüksek tutmalısınız. Sakal ekimi doğru açılarla ve her kök tekli olarak olarak yapıldığında sık da olsa seyrek de olsa ,sakalınız daha önce gitmediğiniz berbere tıraş olmanız halinde ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olur. Ücretlendirme ekilen kök sayısına göre yapılıyor; 1 kıl kökü 5 TL  olarak hesaplanıyor (sakalın gereksiz alanından alınıp sakala ekilmesi durumunda 1 greft 7 TL). Alt limitimiz 300 kök olduğundan 100 kök de ektirseniz 300 kök ücreti olan 1500 TL ödüyorsunuz .FUE ile istediğiniz yerden istediğiniz kadar kıl kökü alıp belirlediğiniz sakal alanına istediğiniz sıklıkta ve o bölgede olması gereken doğal açısıyla ekiyoruz. Kliniklerimizde her kıl kökünü uzman doktorlarımız bizzat kendisi ekmektedir, hemşire veya diğer yardımcı personellere doktor kontrolünde olsa dahi asla ekim yaptırılmazEkim süresi sayıyaağlı olarak değişiyor, bir günde 1200-1300 kök ekebiliyoruz. Sakal ekimi sonrası genellikle ciltte küçük kırmızı noktacıklar olması dışında ciddi bir sorun yaşanmıyor ve kırmızı noktacıklar 10-15 günde düzeliyor. Bazı kişilerde iyileşme daha uzun sürebiliyor ve aylarca çok küçük sivilce görünümü olabiliyor ayrıca çok seyrek olarak çok yakın mesafeden dikkatle bakıldığında ancak algılanabilen kıl dibinde hafif kabarıklık görülebiliyor. Bu tamamen kişiye bağlı gelişen bir durumdur.
Sakal ekimi ile ilgili araştırmanızda en son soracağınız soru ücret olmalı, öncelikle kaliteyi ve doğallığı araştırmalısınız. Ömür boyu yüzünüzde kalacak sakalların olabilecek doğala yakın açılarla çıkması çok daha önemlidir. Ekim yaptırmadan önce  Ayrıntılı bilgi, adres ve telefon için www.sakalekimi.com adresine bakabilirsiniz.

Bıyık Ekimi Fiyatı

Bıyık ekiminde 11 yıldır sadece FUE yöntemi uyguluyoruz.0.7 mm’lik aletlerle aldığımız kıl köklerini alımla eş zamanlı olarak 1-10 dakika içinde  0.6 mm’lik aletler yardımıyla hepsini tekli kökler halinde ekiyoruz böylece ekim süremiz kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümü de olmuyor kullandığımız uçlar ince olduğu için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti olmuyor. Ekim sınırlarını ve sıklığını siz belirliyorsunuz. Genel olarak hiç bıyığı olmayan birine 300 kök ektiğimizde köse görünümü gidiyor ancak daha sık ve kalın bıyık ekimi isterseniz bu sayıyı daha yüksek tutmalısınız. Bıyık ekimi FUE ile yapıldığında sık da olsa seyrek de olsa daha önce gitmediğiniz berbere tıraş olmanız halinde ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olur. Ücretlendirme kök sayısına göre yapılıyor; 1 kıl kökü 7 TL olarak hesaplanıyor. Limitimiz 300 kök olduğundan 100 kök de ektirseniz 300 kök ücreti olan 2100 TL ödersiniz. FUE ile istediğiniz yerden istediğiniz kadar kıl kökü alıp belirlediğiniz bıyık alanına istediğiniz sıklıkta ve o bölgede olması gereken doğal açısıyla ekebiliriz. Kliniklerimizde her kıl kökünü uzman doktorlarımız bizzat kendisi ekmektedir, hemşire veya diğer yardımcı personellere doktor kontrolünde olsa dahi asla ekim yaptırılmaz. Ekim süresi sayıya bağlı olarak değişir bir saatte 150 kök ekebiliyoruz. Kökler sakalınızın boyun bölgesi gibi gereksiz yerlerinden alınırsa kıl kalitesi aynı olacağı için enseden alınan köklere göre daha iyi ve uyumlu görünüm sağlanır çünkü ense kılları bıyıklardan daha incedir ve ekim alanında daha zayıf görünürler. Ekim yaptırmadan önce ayrıntılı bilgi, adres ve telefon için www.biyikekimi.com adresine bakmanızı öneririz.

Makat Estetik Ameliyatı Fiyatları

Makat bölgesinde yapılan ameliyatlar, fistül, yaralanmalar gibi yapıyı bozan uygulamalar yanı sıra büyük hemoroitler, poliplar, et benleri, çatlağa bağlı gelişen çıkıntılar makatın estetiğini bozan sorunlardır. Makat estetik ameliyatı ücreti sorunun büyüklüğüne göre 2500-4000 TL arasında değişmektedir. İşlem hastanede yapılacak düzeylerdeyse bu ücret değişebilmektedir.

Estetik Fiyatları yapılacak olan uygulamaya göre değişiklik göstermektedir. Botox, dudak dolgusu, PRP, Mezoterapi, Rinoplasti, Liposuction, meme büyütme ve küçültme, göz estetiği, yüz germe, Abdominoplasti, vücut şekillendirme vb. tüm bu uygulamaların tedavi fiyatı birbirinden farklı olacaktır. Detaylar yazımızın devamındadır.

Estetik denince insanların zihninde genelde güzellik canlanmaktadır. Fakat durum tam olarak öyle olmayıp, aynı zamanda sağlığımıza ilgilendiren bir çok konuda estetik uzmanlarından yardım alabiliriz. Bunun için estetik ve plastik cerrahi uzmanları önerilmektedir. Peki bu uzmanlar hangi uygulamaları yapar ve ücretleri ne kadar?

Estetik Fiyatları 2018

  Botox 500 TL

Op Dr Can İşler ve Op. Dr. Serkan Sabacıoğlu nun ücretleri olup kliniklere göre değişiklik gösterir.

Terleme botoks 1500 TL

Botox uygulaması ilk defa göz kapağının spazmının tedavisinde uygulanmış ve tedavi sonrası kaz ayaklarında ve göz kapağı kırışıklıklarında düzelme olduğu görüldükten sonrada plastik estetik cerrahide de kullanılmaya başlanmıştır. Botoks uygulamasının özünde bir anaerobik bakteri olan clastridium botulinium bakterisinin havasız ortamda salgıladığı toksin olan botulinum toksin A’nın kasları veya ter bezlerini istemli felce uğratması yatmaktadır.

Botoks sadece kozmetik amaçlı mı kullanılmaktadır?

Hayır. Botoksun ana kullanım alanını medikal estetik uygulamalar alsa da, genel cerrahide Anal Fissür’ün (makat çatlağı) tedavisinde, göz cerrahisinde şaşılık ve blefarospazmın( gözkapağı spazmı) tedavisinde, nörolojide migrenin tedavisinde, ortopedide dejeneratif eklem hastalıkları ve tendinitlerin (kas kirişi iltihaplanması) tedavilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, aşırı terlemenin (hiperhidrozis) tedavisinde de oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Fissür tedavisinde 1300 TL uygulanır.

Botoksun etkisi ne zaman başlamakta ve ne kadar sürmektedir?

Botoks uygulandıktan sonra 2 ile 7 gün arasında etkisi görülmektedir. Kişiye bağlı olarak etkisi 6 ay ile 9 ay arası sürmektedir.

    Botoks uygulaması çok ağrılı mıdır ve yan etkileri var mıdır?

Botoks uygulaması genel olarak ağrısız bir işlemdir. Ancak, aşırı hassas ve ağrıya duyarlı kişilerde bölgesel anestezi sağlayan tropikal kremler uygulanarak bu şikayet giderilmektedir. Botoksun yan etkileri pek yoktur. Ancak, uygulama yerinde kanamaya bağlı morluk oluşabilir,  botoksun içeriğine bağlı maddelere karşı alerji oluşabilir, uygulanan bölgelerde asimetri oluşturabilmektedir. Ancak bu etkiler tamamen geçicidir.

Dudak dolgusu tek tüp- 750 TL, İki tüp – 1350 TL

          Işık dolgusu 1500 TL

          Yanak dolgusu 1200 TL

          İnce kırışıklık dolgusu tek tüp- 800 TL, iki tüp 1500TL

Kozmetik uygulamalarda botoks tan sonra en sık uygulanan işlem dolgu işlemleridir. Dolgu uygulamaları genel olarak; dudak bölgesine dolgunluk vermek için, elmacık kemikleri bölgesine dolgunluk vermek için, yüz ve vücudun diğer bölgelerindeki çöküntülerin doldurulmasında,  özellikle göz altı bölgesinin çöküntü ve morluğunun giderilmesinde (ışık dolgusu) ve yüzdeki ince kırışıklıkların ( dudak ve ağız çevresindeki kırışıklıklar- botoks uygulaması ile giderilemez), derin kırışıklıkların ( nazolabial bölgenin ve alın bölgesindeki derin kırışıklıklar) giderilmesinde etkili ve kolay bir yöntemdir.

Dolgu uygulamalarında kullanılan maddeler genel olarak; yağ dolgusu ( hastadan liposuction yöntemi ile alınıp, rafine edilerek hastanın istenen bölgesine uygulanmaktadır) ve doku mühendisliği ile üretilen sentetik dolgular kullanılmaktadır. Sentetik dolgu uygulamalarının özünü hyaluronik asit olarak adlandırılan mukopolisakkarit in çeşitli yoğunluktaki dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Dolgu maddesi istenen bölgeye uygulandıktan sonra hem alan doldurucu etkisi olmakta, hem de bu hyaluronik asit çevresinden su tutarak dolgunun etkisinin artmasına neden olmaktadır.

Dudak dolgusu yaptırdım, ancak aşırı olduğunu fark ettim çaresi var mı?

Dolgu uygulandıktan sonra hasta tarafından aşırılık veya şekil bozukluğundan rahatsızlık olduğu tarafımıza iletilirse, hastaya hyaluronidaz içeren dolgu eritici maddeyi istenen bölgeye enjekte ederek bu rahatsızlığından hızlı bir şekilde kurtulmasını sağlamaktayız.

Burnumun kemer bölgesinde çöküntü mevcut. Rinoplasti operasyonu dışında tedavi seçeneği mevcut mudur?

Burun bölgesi ya da yüzün herhangi bir bölgesinde çöküntü, şekil bozukluklarının tedavisinde operasyona alternatif en iyi yöntem dolgu uygulamalarıdır. Uygulaması basit ve etkili bir yöntemdir. Rinoplasti operasyonunun stresini ve yan etkilerine maruz kalmadan 10-15 dakikada küçük dokunuşlar ile istediğiniz buruna kısa sürede etkili bir şekilde sahip olabilirsiniz.

  PRP (platelet rich plasma)uygulaması seansı 600 TL

PRP uygulaması son yıllarda oldukça popularize olan bir kozmetik uygulamadır. Bu uygulamanın ana prensibini platelettten ( kan pulcukları) zengin kan plazmasının kozmetik sonuç beklediğimiz bölgeye cilt altı uygulanarak bu bölgedeki cildin gençleşmesinin sağlanmasıdır. Bu etkiyi plateletten zengin plazma uyguladığımız bölgede kan pulcukları birikmekte ve bu kan pulcuklarından bir büyüme hormonu olan vasküler endoteliyal growth faktör (Vegf) yoğun bir şekilde çevre dokuya salgılanmaktadır. Bu salgılanan büyüme hormonu sayesinde uygulama yapılan bölgede yoğun bir şekilde damarlanma oluşmakta ve bunun neticesinde etkili bir kan akışı sağlanarak cilt yenilenmekte, cilt ve cilt altı dokunun bağ dokularının (kollajen) sentezi artmakta böylece, ciltte parlaklık ve dolgunluk oluşmaktadır.

Mezoterapi seansı 500 TL

Mezoterapi yada mezolifting uygulaması hyaluronik asit, somon dna sı , a vitamini, c vitamini, e vitamini, glikolik sit vs içeren ürünler ile hazırlanan çeşitli kokteylerin cilde uygulanması ile ciltte bir gençlik elde etme yöntemidir. Mezoterapi ile ciltte dolgunluk, kırışıklıkların giderilmesi, renk farklılıklarının düzeltilmesi, skarların tedavisi, bölgesel lipoliz (yağ eritme)ve saç kaybının önlemesinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Hastanın isteği doğrultusunda karışım yapılarak hastaya uygulanmaktadır. 

OPERASYONLAR

  Rinoplasti (burun estetiği) 5000 – 6000 TL

Rinoplasti burnun doğumsal ya da edinsel nedenler ile oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmesi için uygulanan estetik cerrahi bir operasyondur. Açık teknik ve kapalı teknik yöntem olmak üzere 2 tip rinoplasti operasyonu mevcuttur.

Açık teknik rinoplastide burun deliklerinin arasındaki perde cildine küçük bir kesi ile burun içi kesiler ile girilerek düzeltme istenen bölgeye müdahale yapılmaktadır.

Kapalı teknik rinoplastide burun perdesine kesi yapılmamakta sadece burun içi mukozasına kesi ile girilmektedir.

     Rinoplastide yaş sınırı nedir?

Rinoplasti 18 yaşından sonra yapılmaktadır. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Hastanın sağlığı elverdiği sürece her yaşta uygulanabilmektedir.

Rinoplasti sadece kozmetik bir işlem midir?

Rinoplasti kozmetik amaçlı yapılan bir işlem olsa da hastalarda genellikle nefes alma problemleri de eşlik etmektedir. Bu nedenle rinoplasti operasyonunda nefes alma problemine neden olan sorunlara da ( septum deviasyonu, konka hipertrofisi, burun içi yapışıklıklar…) müdahale edilmektedir.

 

Liposuction (yağ emme ) operasyonu tek bölge- 5000 TL,  çoklu bölge 7500 TL

Liposuction + yağ dolgu uygulaması 7000 TL

Liposuction ( yağ emme ) operasyonu genel olarak genel anestezi altında ameliyathane şartlarında steril ortamda yapılmaktadır. Bu operasyonda yağların parçalanmasını sağlayan ve kanamayı azaltan tumesent solusyonu yağ alınacak bölgeye enjekte edilir. Sonra negatif basınç uygulanarak parçalanmış yağlar dışarıya alınmaktadır.

Genel olarak 3 tip liposuction operasyon yöntemi mevcuttur

 

Liposuction operasyonu özellikle diyet ve spora rağmen gitmeyen bölgelerin düzeltilmesinde uygulanmaktadır. Asla bir kilo verme operasyonu değildir. Liposuction operasyonunda genel olarak 5 litreye kadar yağ dışarı alınabilmektedir. 5 litrenin üzerinde yağ alınması hastanın morbidite ( rahatsızlık) ve mortalite (ölüm) oranını ciddi şekilde yükseltmektedir. Liposuction operasyonundan sonra hastaya 10 gün süre ile protein ağırlıklı diyet önermekteyim. Çünkü protein ağırlıklı beslenme ile besinlerin yağa dönüşme oranı azaltılmaktadır. Ayrıca hastanın 3 hafta ile 1 ay arası operasyon yapılan bölgenin şeklinin oturması için baskılı korse kullanması gerekmektedir.

Liposuction ile alınan yağlar hastanın isteğine göre yüz bölgesine, kalça bölgesine veya vücudunda çöküntü hissettiği alana aynı seansta yağ dolgusu olarak enjekte edilebilmektedir.

Meme protezi (meme büyütme) 7500 TL

Meme protezi uygulaması; kişisel nedenler ile memelerinin küçük olduğunu düşünen kadınlara, memelerinde hacim farkı olan kadınlara, çeşitli nedenler ile memesi alınmış olan kadınlara yeni meme oluşturmak için, emzirme sonrasında memelerinde hacim kaybı ve sarkması olan kadınlara ve meme protez değişimi için uygulanana estetik cerrahi bir operasyondur.

Meme protezleri içeriğine göre tuzlu su ve slikon protezler olarak ikiye ayrılır. Şekline göre; yuvarlak şekilli ve damla (doğal) şekli diye 2 ye ayrılır. Yüzey özelliğine göre; pürtüklü ve düz yüzeyli olmak üzere 2 ye ayrılmaktadır.

Meme protezleri genel olarak; periareoler (meme başı çevresi), meme altı, koltuk altı ve göbek çevresi olmak üzere 4 ana kesiden yerleştirilir. Ayrıca, kas altı, meme altı ve dual ( protezin üst kısmı kas altı, alt kısmı meme altında kalmaktadır) plan olmak üzere 3 ana plana yerleştirilmektedir.

Meme protez uygulamaları hastanın emzirmesine engel bir durum oluşturmamaktadır. Yapılan araştırmalarda meme protezli kadınların sütündeki silikon oranı ile meme protezi olmayan kadınların sütündeki silikon oranlarında fark olmadığı saptanmıştır. Ayrıca, meme protezleri ile meme kanseri arasında bir ilişki saptanmamıştır. Meme protezi uygulandıktan sonra hasta 3 hafta süre ile baskılı sütyen kullanması ve 1 ay süresince ağır fiziksel aktivitelerden kaçınması gerekmektedir.

Meme dikleştirme ( mastopeksi) 6000 TL

Meme dikleştirme memelerinde hacim kaybı ve sarkma (meme ptozu) olan hastalara uygulanan meme dokusunun ve meme başının yukarıya alındığı estetik cerrahi bir operasyondur. Meme dikleştirme operasyonunda genellikle meme cildinden eksizyon yapılır, meme dokusunda çok az eksizyon yapılır veya hiç yapılmamaktadır.

Meme dikleştirme operasyonu için 3 ana operasyon tipi mevcuttur

 • Dairesel mastopeksi meme başı çevresinden dairesel şekilde cilt eksizyonu yapılır ve meme başı yukarıya alınmaktadır.
 • Vertikal mastopeksi meme başı çevresinden ve meme başı altından cilt eksizyonu yapılmakta ve meme dokusundan gerekirse az doku eksizyonu yapılmaktadır. Sonuçları mükemmeldir.
 • Ter T skar mastopeksi meme başı çevresi ve meme altı dokudan ters T şeklinde eksizyon yapılmaktadır. Meme dokusundan gerekirse doku eksizyonu yapılıp, meme başı yukarıya alınmaktadır. Aşırı sarkık ve büyük memelerde uygulanmaktadır. İz kalması daz avantajıdır.

Mastepeksi operasyonu genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon 2-3 saat arası sürmektedir. Operasyondan sonra 3 hafta süre ile baskılı sütyen kullanması gerekmektedir.

Üst göz kapak estetiği (blefaroplasti) 1.500 – 2.000 TL

Üst göz kapak blefaroplastisi; üst göz kapaktaki kırışıklıklar, üst göz kapaktaki deri fazlalığı ve üst göz kapakta oluşan torbalanmaları düzeltmek için yapılmaktadır. Operasyon genellikle lokalanestezi altında steril şartlarda yapılmaktadır. Operasyon sonrasında esnasında oluşacak olan muhtemel iz üst göz kapak kıvrımında olmaktadır. Bu nedenle iz dışarıdan belli olmamaktadır, ayrıca üst göz kapak cildinin aşırı ince ve esnek olması skarlaşmaya engel olmaktadır. Operasyonda fazlalık olan cilt ve az miktarda orbikülaris oküli kasından eksizyon yapılmakta ve cilt kapatılmaktadır.

Üst göz kapak blefaroplastisi göz çevresinin estetik görünümü için çok önemli olsa da bazı durumlarda tek başına yeterli olmamaktadır. Özellikle kaşları düşük olan hastalarda sadece üst göz kapak blefaroplastisi hastanın şikayeti gidermeyebilir. Böyle hastalara üst göz kapak blefaroplastisi ile birlikte eş zamanlı kaş askılama operasyonu da eklenmelidir.

Alt göz kapak torbalanmaları ( blefaroplasti) 4.000 TL

Alt-üst göz kapak kombine 5.000 TL

Alt göz kapak blefaroplastisi; alt göz kapaktaki cilt fazlalığı, alt göz kapakta oluşan torbalanmaları, alt göz kapak sarkmalarını ve kırışıklıklarını düzeltmek için uygulanmaktadır.  Operasyon genel anestetzi altında ameliyathanede steril şartlarda yapılır. Operasyon esnasından da torbalanmaya yol açan yağ paketçikleri yeniden düzenlenip, konumlandırılır, eğer cilt fazlalığı mevcut ise fazlalık olan kısım eksize edilir, göz kapak sarkması ve gevşekliği mevcut ise eş zamanlı tarsorafi ( tars onarımı ) veya tarsopeksi ( tarsı sabitleme) operasyonları yapılabilmektedir.

Operasyon kirpiklerin altından yapılan cilt kesi ile veya göz kapağının iç mukozasından yapılan transkonjuktival yöntem ile yapılabilmektedir. Eğer hastada cilt fazlalığı ve cildinde kırışıklıklar mevcut ise ve ayrıca göz kapağında sarkma da var ise cilt insizyonunun yapıldığı yöntemi uygulamak uygun olacaktır. Ancak, hasta göz kapağında iz istemiyor ise ve cildinde fazlalık yok ise transkonjuktival yöntemi uygulamak uygun olur.

Abdominoplasti ( mini karın germe) 5.000 TL

Abdominoplasti (komple karın germe) 7.000 TL

Abdominoplasti, genellikle gövde alt bölüm ön yüzü ile sınırlı alanda göbek üstü ve göbek altı deri gevşekliği olan hastalarda uygulanır. Abdominoplasti veya karın germe operasyonu, karın duvarında sarkan cildin ve yağların alınarak, karın duvarındaki kasların sıkıştırılarak karın duvarının yeniden gençleştirme ve şekillendirme operasyonudur.

Mini abdominoplasti hastanın göbek deliğine müdahale edilmeden göbek altı sarkan dokunun ( cilt ve cilt altı yağ doku) alınması ve karın duvarının sıkılaştırılarak karın duvarının yeniden gençleştirme ve şekillendirme operasyonudur. Mini abdominoplasti için; minimal göbek altı deri ve yağ fazlalığı ile birlikte göbek altı bölge ile sınırlı sarkması olan hastalar uygun adaylardır.

Abdominoplasti ve mini abdominoplasti asla bir kilo verme operasyonu değildir. Bu operasyonlar için hastaların karın duvarında gevşeklik olması gerekmektedir. Çünkü  abdominoplasti operasyonunun gözle görünen kısmında sarkan ve fazlalık oluşturan cilt ve cilt altı dokunun alınarak karın duvarının yeniden şekillendirilmesi olarak görülse de, işin özü karın duvarının sarkan kaslarının sıkılaştırılmasıdır. Karın duvarı kaslarının sıkılaştırılması yapılmadan yapılan operasyon abdominoplasti değil, sadece flep operasyonudur.

Abdominoplasti operasyonu için genellikle karın duvarında sarkması olan, cilt ve cilt altı doku fazlalığı olan, özellikle 2 ve daha fazla doğum yapmış kadınlar en uygun adaydırlar. Operasyon genel anestezi altında ameliyathanede steril şartlarda yapılmaktadır. Ertesi gün pansuman değişimi ve dren çekimi yapıldıktan sonra hastada sıkıntı yok ise taburcu edilmektedir. Operasyondan sonra 15. Gün sütürler alınmakta ve hasta 3 hafta süre ile şeklin oturması için baskılı korse giymelidir. Abdominoplasti operasyonunda flep elevasyonu yapıldığı için hasta eğer sigara kullanıyor ise, en az 15 gün öncesinde sigara kesilmelidir.

Kepçe kulak düzeltilmesi 3.000 TL

Kepçe kulak deformitesinin 3 ana belirtisi konkal hipeetrofi ( kulak deliğinin girişindeki yayvan kıkırdak dokuda derinlik) , konkomastoid açının 25 dereceden fazla olması ve antiheliksin olmaması dir. Operasyon esnasında bu sayılan deformitelerin derecesine göre düzeltme yapılmaktadır.

Kulak gelişiminin genellikle 6 yaşında % 90’ından fazlası tamamlanmış olur. Bu nedenle, kepçe kulak düzeltme operasyonları 6 yaşından itibaren yapılabilmektedir. Ayrıca, kepçe kulağı olan çocuğun okulda psikolojik olarak baskı hissetmemesi için okul öncesi kepçe kulak operasyonunu yaptırması uygun olabilmektedir.

Operasyon küçük çocuklarda (14-15 yaş altı) genel anestezi altında, diğerlerinde ise lokal anestezi arlında ameliyathanede steril şartlarda yapılmaktadır. Operasyon 1-1,5 saat sürmektedir. Operasyon bitiminde hastanın kulaklarında kan birikmesi ( hematom) olmaması için 3 gün süre ile kalacak baskılı pansuman yapılmaktadır. 10. Gün sütürler alınıp, 3 hafta süre ile hastanın bandana takması gerekmektedir.

Vucut şekillendirme operasyonları

Yüz germe face lift) 10.000 TL

Boyun germe 5.000 TL

Alın germe 5.000 TL

Kol germe ( brakiyoplasti) 6.000 TL

Uyluk germe 7.000 TL

Vücut şekillendirme operasyonlarındaki ana prensip, sarkan ve fazlalık oluşturan cilt ve cilt altı yağ dokunun alınarak, tabandaki derin fasyanın sıkılaştırılarak germe yapılmasıdır. Bu operasyonlar genel anestetzi altında ameliyathanede steril şartlarda yapılmaktadır. Operasyonla genellikle 3-4 saat arası sürmektedir.

Bu operasyonlardan özellikli olan yüz germede SMAS denilen derin fasyaya işlem yapılmaktadır. Bu fasyaya gerektiğinde eksizyon veya sıkılaştırma (plikasyon ) işlemi yapılmaktadır. Bu işlem olmadan verimli bir yüz germe operasyonu gerçekleşmemektedir. Ayrıca, bu operasyonların hepsinde geniş bir doku kaldırılması (flep elevasyonu) yapıldığı için hastalar eğer kullanıyor ise kan sulandırıcı ilaçlarını en az hafta öncesinde kesmelidir. Sigara içiciliği mevcut ise de doku kan dolaşımını korumak için en az 15 gün öncesinde sigara kesilmelidir. Operasyonlardan 15 gün sonra dikişler alınmakta ve hastalar en az 3 hafta süre ile baskılı korse ve maskeler kullanmaktadır.

13 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Ali memet

  Doktor bey benim alnımda dikiş izi var onu nasıl geçirebilirim acaba ücreti ve yapabileceğimiz yerler nerelerdir?

 2. Sevda Çellk

  Merhaba göğüs ve sol kolumda kesikler var tedavi süreci ve masrafları hakkında bilgi alabilir miyim

  1. admin

   kesi izlerini tedavi etmiyoruz.

 3. enes

  doktor bey benim kulağım kepçe hemde normal insanın kulağından biraz daha büyük.kulakta küçültme yapabiliyormusunuz? eğer küçültebiliyorsanız kepçe kulak düzeltme işlemiyle beraber fiyat ne kadar olur?

  1. admin

   plastik cerrahi ile görüşmelisiniz

 4. Ayşe

  Küpe deliği küçültme işlemi yapıyor musunuz? Fiyatı nedir

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 5. Metin

  Motorsiklet kazasında sol kaşımın kemigi ezildi ve içine göçtü göz kapagımda kısıldı bunun için ne estetiği uygulanır

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 6. Dilan

  Ben yanak dolgusu istiyorum fiyatı nedir acaba

  1. admin

   bu konuda Op.Dr.Serkan Sabancıoğulları iyidir.bu telefondan 0 541 935 51 66 iletişim kurabilirsiniz

 7. zerrin

  gıdı operasyonu düşünüyorum yardımcı olur musunuz ?

  1. admin

   merhaba Zerrin Hanım
   05424621803 nolu telefondan Op.Dr.Serkan Sabancıoğullarından bilgi almanızı öneririm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım