online randevu tedavi ücretleri

Et Beni

İnsan derisinde bir çok çıkıntılı sorun görülebilmektedir, bunların en sık görülenleri ise benlerdir. Tedavileri son derece basit , başarılı ve yüzgüldürücüdür. Çağdaş teknolojiler sayesinde tamamı ameliyatsız yok edilebilmektedir.

Tedavi görselleri için instagram.com/bentedavisi

Et Beni

Derinin katmanlarında deformasyon sonucu bir yerin daha fazla gelişmesinden kaynaklanan bir durumdur. Polip, papillom ve nevüs gibi isimlerle anılır. Cilt renginde olabildiği gibi kahverenginin çeşitli tonlarında da olabilir. Büyüklükleri çok değişkendir ve tedavi edilmediği sürece büyümeye devam edebilir. 1 mm ben olabilir ama 5-10 cm ye kadar da büyüyebilir. Genellikle zararsız, şikayet yapmayan, ezilmedikçe ağrımayan yapılardır. Hastalar daha çok  estetik kusurdan şikayetçi olurlar. Siğil (verruko vulgaris) ile karıştırılabilir, siğillerin üzeri karnabahar gibi pütürlüdür benler pütürlü değil düzgün yüzeylidir.Bir diğer fark ise siğiller bulaşıcıdır ve yayılabilir benler bulaşıcı değildir.

Saplı kabarık bu tür benler genellikle sürtünme alanları ve vücut kıvrımlarında oluşur ama vücudun her yerinden çıkabilir. Orta yaştan sonra daha sık ortaya çıkar. En sık görüldüğü yerler boyun göz kapakları ve koltuk altıdır ama vücudun her yerinde görülebilir. Sıklıkla ince bir sapla vücuda bağlanır. Sayısı bir tane olabileceği gibi onlarca da olabilir.

Et Beni Neden Oluşur ?

 • Boğazlı kazak dar kravat giyinmeye bağlı boyunda sürtünme bene neden olabilir.
 • Gebelik, bebeğin kanından anneye geçen büyüme hormonu var olan benlerin büyümesine neden olur.
 • Genetik (bazı ailelerde daha sıktır)
 • Şişmanlık (cilt kıvrımlarının sürtünmesi ile oluşur)
 • Şeker hastalığı(sebebi bilinmeyen bir şekilde diabet hastalarında daha sık ortaya çıkar)

Et Benleri Nasıl Tedavi Edilir ?

“Bene dokunursan kanserleşir” veya “bene dokunma” düşüncesi kabarık benleri için de söylenir ama bu düşünce bilimsellikten çok uzaktır ve tamamen yanlış bir inanıştır. Bazen sapını sıkıca bağlayarak (anlamsız bir şekilde at kuyruğuyla bağlayanlarda vardır) çürüyüp dökülmesi beklenir. Pratik çözüm gibi görünse de sağlıklı bir yöntem değildir enfeksiyon riski taşır ve ağrılıdır. Benin kökü kaldığı için sıkça tekrar büyür.

 •  Beni ameliyatla alma ; Teknolojinin olmadığı kliniklerde ve daha pahalı olduğu için döner sermayeden pay alınan devlet hastanelerinde uygulanır. Benin çapının iki katı uzunlukta ameliyat izi kalır. Çizgi şeklinde iz olduğu için çirkin görünür.
 •  Buharlaştırma ( Koterizasyon) ; Her tür kabarık benin tedavisinde uygulanabilir % 95 tek seansta bir daha oluşmamak üzere kaybolur. Zorlukla fark edilebilecek kadar iz kalabilir ama önceki haline göre çok daha güzel görünür ve ameliyatla almaya kıyasla çok daha az bir iz kalır.
 • Radyo frekansla ( RF ) ben tedavisi ; Radyo dalgalarının ısıya dönüşmesi şeklinde bir enerjidir,buharlaştırma yönteminde olduğu gibidir.
 • Krioterapi ( dondurarak ben tedavisi ); dondurularak koparılır dondurulacak alanın sınırları net olmayacağı için gereğinden fazla dokuya zarar verilebilir ve bu sebeple derin çukurluk kalabilir.
 • Lazerle ben tedavisi ; Kabarık benlerde uygulanmaz.
 • Plazmapen ile tedavi, plazma denilen enerjiye dönüşme şeklinde yeni bir tedavi yöntemidir. Radyo frekansa benzer ancak daha pratiktir.

Et beni tedavisi iz kalır mı ?

Uygulanan tekniğe bağlıdır, buharlaştırma ve radyo frekansta belirsiz bir iz kalır iyileşme tamamlandığında genellikle yakından ve çok dikkatli bakılınca ancak görünecek kadar iz kalabilir, ameliyat ve krioterapide fazla iz kalır. Radyo frekans yöntemi en az iz bırakan yöntmedir. Tedavide hastayı rahatsız edecek düzeyde ağrı olmaz, genellikle uyuşturmaya ihtiyaç duyulmaz.

Lazerle Et Beni tedavisi

Lazer kullanımı yoktur yani lazerle tedavi yapılmamaktadır. Yukarıdaki yöntemler dışında yöntem yoktur.

Et Beni Tedavi Fiyatları

Ücretler benlerin sayısına ve büyüklüklerine göre belirlenir. 0.5 cm’ye kadar olan ilk ben 1000 TL’den başlarken, eklenen her ben 500 liradan başlar. SGK sı olan hastalara bu ücretin yarısı uygulanır ve şöyledir ilk ben 500 TL’den başlarken, eklenen her bir ben 250 TL’den başlayan şekilde ücretlendirilir. Benin büyüklüğü  5 mm den büyük ise ücretlendirme muayene ile yapılır. Kirpik veya dudak gibi tedavisi özellik ve beceri gerektiren benlerin ücretleri muayeneyle belirlenir. Tedavi ücretleri tamamen etmeyi kapsar, ikinci, veya üçüncü seans gerekirse ek ücret alınmadan yapılır, ayrıca bu ücretlere muayene ücreti dahildir.
Araştırmanızda soracağınız en son soru ücret olmalı, öncelikle gittiğiniz kliniğin bu konudaki teknolojik donanımı, doktorun bu teknolojiler konusundaki tecrübesi ve o kliniğin benlerin tedavileri konusundaki birikimini sorgulamalısınız.

Et Beni Tedavisi Video

Deriden kabarık benler genellikle bu sınıfa sokulur, bu kabarıklık derinin üstüne yarım nohut konmuş şeklinde olabildiği gibi küçük bir üzüm tanesine benzer şekilde saplı da olabilir. Ortak özellik ciltten kabarık olmasıdır. Saplı olanlar incelenmek istenirse sapından koparılıp alındığı için patoloji laboratuarı için korunabilir, ancak saplı olmayanlarda bu şekilde kütlesel şekilde değil farklı bir tarzda alınır. Kabarık olup ta saplı olmayanlarda biopsi alımı için geliştirilmiş dermal punch yardımıyla veya izleyeceğiniz videodaki gibi üstten bir parça inceleme amacıyla alınır sonra deri düzelemine kadar buharlaştırma yapılır.

Et Beni Tedavisi Video

İzlediğiniz video aslında çok özellik arz etmektedir. Kaştaki bu ben ameliyatla alınsaydı kaşta kıl çıkmayan çizgi şeklinde ve çok dikkat çeken bir iz kalacaktı. Radyo frekansla alındığında kıl kökleri asla etkilenmez ve öncesi sıklıkta kaş çıkmaya devam eder. Bunun gibi kafa derisinde, sakal, bıyık, favori gibi kıllı alanlarda bu yöntemle alındığında saç, bıyık sakal favori ben çıkmadan önceki sıklıkta çıkmaya devam eder.
Videoda net bir biçimde görebildiğiniz diğer dikkat çekici bir olay biopsi yani patolojik inceleme için parça alınma tarzıdır.
Bazı teknolojiye sahip olmayan klinik sitelerinde “incelemek için ameliyatla almak gerekir” gibi bilimsellikle hiç ilişkisi olmayan cümleler okuyabilirsiniz, sakın ola buna inanmayın. İzlediğiniz gibi benin tamamı alınmadan önce incelemek için parça alınır ve  sonra tedaviye devam edilir.

Ben tedavileri tüm resmi kurum hastalarına uygulanmaktadır.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım