online randevu tedavi ücretleri

Hemanjiom (Damar Beni)

Yetişkin insanlar mutlu bir yuva kurar ve aile olma heyecanını yaşarlar. Bu mutlu beraberlik bir noktadan sonra ailenin yeni üyesi bebek ile ikiye katlanmaktadır. Fakat doğum sonrası çocuklarda görülen sağlık sorunları maalesef biraz buruk bir sevinç yaşamanıza neden olmaktadır. Özellikle bebeklerde sık görülen Damar Beni hastalığı kesinlikle üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir sorundur. Anne babalar bu hastalığa karşı bilinçli olmalıdır. Sayfanın devamında kalp cerrahi uzmanları tarafından hazırlanmış Hemanjiom hastalık ve tedavi bilgileri yer almaktadır.

Hemanjiom Nedir?

Yukarıda da belirtildiği üzere halk arasında kan beni olarak bilinir ve Hemangioma olarak yazılır. Yeni doğan bebeklerde doğuştan olan bir hastalık olup, toplu iğne ucu kadar olabileceği gibi büyüme sürecine girerek portakal büyüklüğüne ulaşabilmektedir. İçi kan dolu damarların yaygınlaşması ile oluşan bir sorundur. Sadece büyümekle sınırlı kalmayıp, aynı zamanda bulunduğu yerde çap olarak yaygınlaşmaktadır. Örnek yüz bölgesinde ortaya çıkan kan beni büyümesi halinde gözleri kaplayıp, körlük problemine neden olmaktadır. İlerleyen zamanlarda kanamaya neden olacağı için öldürücü olabilmektedir.

Hemanjiom Nasıl Oluşur

Hemenjiomun neden olduğu konusunda bilim çevrelerinin kabul ettiği görüş şu şekildedir; Anne karnında hamileliğin ikinci yarısında sebebi bilinmeyen bir şekilde damarı geliştirici faktör denilen maddede artış olur. Bu maddenin artışına bağlı olarak bazı vücut bölgelerindeki damarlar olması gerekenden daha fazla gelişir ve bu da damarsal tümör gelişmesine neden olur. Damarı geliştirici faktör anne karnında en yüksek düzeylerdedir. Çocuk doğduktan sonra yavaş bir hızla azalmaya başlar ve bir yaşın sonuna kadar giderek azalıp normal sınırlara yaklaşır. Bu faktörün bu şekilde seyretmesi ilaçla tedavi fikrini öne çıkarmaktadır. Ayrıntısı ilaçla tedavi başlığında ele alınacaktır. Zamala geliştirici faktörün bu etkisini daha kesin bir şekilde önleyen ilaçlar üretilecektir.

Hemanjiom Neden Olur, Korunmak İçin Ne Yapmalı?
Öncelikle damarsal benlerin neden olduğuna dair kesinleşmiş bir bilgi yoktur. O nedenle korunma yöntemleri vs gibi önerilerde bulunmak imkansızdır. Genetik olup, olmadığı konusunda da yeterli bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Vücudun Neresinde Görülür?
İnsan vücudunda damar olan her yerde görülebilir. Yüz bölgesinde daha sık olmakla birlikte vücudun her y

erinde görülür. Hatta insanın iç organlarında özellikle karaciğerler damar yönünden daha zengin olduğu için karaciğer hemanjiomu olarak ortaya çıkmaktadır. Aşağıda yer alan görsellerde göreceğiniz gibi insanların göz kapağı ve dilinde bile olduğunu göreceksiniz. Kanlanmanın fazla olduğu dudak gibi alanlarda diğer bölgelere göre biraz daha sık rastlanır. Damarın çok olması bu bölgede damar geliştirci faktörün daha etkili olmasına neden olur.

 

 

 

 

 

Damar Benleri Nasıl Takip Edilir?

Buradaki bilgiler çocuğu yada kendisinde damar beni olan insanları ilgilendirmektedir. Örnek çocuğunuzda ilk gördüğünüz anda onu ölçelim. Örnek 0,5 cm olduğunu tarih ile birlikte bir yere not ediyoruz. Aynı şekilde gelişen teknoloji ile birlikte bu işi fotoğraf çekelim. 20-30 Gün sonra tekrar ölçüp yeniden fotoğrafını çekiyoruz. Önceki ölçüm ile karşılaştırmak gerekir. Boyut yine 0,5 cm ise sorun yoktur. Fakat önceki ölçümden büyük bir rakam çıkarsa bu sorunun büyüme eğilimine girdiğini göstermektedir. İşte aile bireyleri burada eylem planına geçmelidir. Fakat her ölçümde boyut aynı kalıyorsa tedaviye gerek yoktur. Tabii ki estetik yönden kötü görünüme neden oluyorsa büyüme olmasa da yok edilmelidir.

Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle her zaman olduğu gibi bilimsel kavramı elden bırakmamalıyız. Bu minvalde hareket ettiğiniz bilimsel tedaviler olarak ameliyatsız teknikler ve ameliyatları karşınıza çıkacaktır. Çünkü damar beni ameliyatı oldukça ilkel ve riskli yöntemdir. Peki ameliyatsız tedavileri nedir, nasıl yapılır? hemen bu detaylara bakalım.

 

Muayene Olmak Gerekir
Hangi tedavinin uygulanacağına karar vermek için öncelikle muayene olmak gerekir. Kalp damar cerrahi uzmanı tarafından yapılan muayene medicalart kliniklerinde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Muayene esnasında damar beninin olduğu yer, kabarıklığı göz önüne alınarak (Lazer, Köpük & Skleroterapi ile Elektrokoter) gibi yöntemler uygulanır.

Lazerle Hemanjiom Tedavisi

Ciltten daha koyu renkli bir yapıdır lazerin etkinliği bu renk farkından yani daha koyu renkli olması sayesinde olur. Filtrelerle sınırları belirlenmiş yüksek ısı taşıyan ışığın koyu renkli bu hemanjioma uygulanması şeklinde yapılan bir tedavidir. Daha çok yüzeysel olgularda yani derinliği çok fazla olmayan vakaların tedavinde tercih edilir.

 Seanslar halinde uygulanır inatçı vakalarda 20-25 seans sürerken abartılı olmayan damarsal sorunlarda daha erken iyileşme sağlanabilir. Vücudun her yerinde görülebilen şarap lekesi (porto wien stein), gül lekesi (siper hemangioma), vücuttaki küçük kırmızı benlerin tedavisinde güvenle kullanılabilir.
Bu tür yüzeysel hemanjiomlarda skleroterapi, köpük yöntemi gibi yöntemler uygulanamadığından tek çözüm lazerdir. Diğer yöntemlerle yok edilen derinliği fazla hemanjiomların tedavileri büyük oranda yapıldığında küçük kalıntılar olabilir hastalığın tekrarını engellemek için de bu kalıntılar lazerle yok edilir. Aynı şekilde ameliyatla çıkarılan hemanjiomlar tam temizlenemediğinde geride kalmış tümör dokusunun tedavileri için de kullanılır. Bu tüe yüzeysel vakalarda İPL lazerler kullanılır. Uygulama 20-30 bazen daha uzun seanslar sürebilir.

Lazerle hemanjiomun tedavisi tecrübe gerektiren bir uygulamadır,her hemanjioma lazer uygulanmaz her lazer hemanjioma uygulanamaz. Hizmet alırken kliniğin bu konudaki birikimini sorgulamalısınız. Tedavinin bitiminde hafif yanık izi kalabilir ama önceki haliyle kıyaslanamayacak düzeylerde basit bir iz kalır.

Porto wien Türkçe adıyla şarap lekesi denilen yüzeyel hemanjiomlarda İPL lazer kullanılır, tedaviden öncesi kadar olmasa da şarap lekesinin genişliği kadar geniş alanda yanık izi kalması kaçınılmazdır.

Köpükle Hemanjiom Tedavisi

Köpükle tedaviler hakkında bilgi vermeden önce, köpükten kastın damarlara verilen bir ilaç olduğunu belirtmek isteriz. Hastaları genellikle tedirginliğe sürükleyen ameliyat kavramı meşakkatli bir süreci kapsar. Teknolojinin gelişmesiyle beraber tıp alanında kullanılan metotlarda da yeniliğe gidildi. Neşterlerin kullanılmadığı ve kanlı görüntülere neden olmayan modern yöntemlerin başında da köpük yöntemi gelmektedir. Bilinen adı ile damar benlerine enjekte edilen köpükler aynı zamanda varis tedavisinde de kullanılır. Köpükle tedavi uygulamasında dikkat edilmesi gerekenleri maddelendirecek olursak;

 • Hemajiom tedavisi tıpkı diğer yöntemlerde olduğu gibi uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu nedenle alanında uzman olan hekim ve kliniklerden destek almak oldukça önemlidir.
 • Profesyonel bir şekilde yapılmayan köpükle tekrarına neden olur.
 • Yeni bir operasyonun gerçekleşmesi halinde, damara yeniden köpük verilmesi ise geniş doku çürümelerinin yaşanmasına neden olabilir.

Hemajiom bitkisel tedavisi mümkün olmayan ve cerrahi müdahalenin şart olduğu bir hastalık türüdür. Foam olarak da adlandırılan köpükle damar beni tedavisi için bizleri her daim arayabilirsiniz.

Hemanjiom Tedavi Merkezi

Türkiye’de bir çok ilke imza atan sağlık merkezlerinden biride İdea Klinik olup, bir çok gelişmiş hastanenin bile tedavi etmeye cesaret edemediği hastaları İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de bulunan kliniklerimizde sağlığına kavuşturduk, yine Türkiye’de bu konuda ilke imza atarak tüm hastalarımızdan muayene ücreti almıyoruz. Aşağıda yer alan görselde size en yakın kliniğimizi ve iletişim numaralarını 0532 574 55 36 no lu telefondan alabilirsiniz. Sorularınız ve randevu için 0800 ile 2400 saatleri arayınız.

Ameliyatla Hemanjiom Tedavisi

Cilt kesilerek damar yumağının olduğu alana ulaşılır ve doku kesilerek çıkarılır. Ancak çok kanamalı ameliyatlardır. Ciddi kan stoku ile ameliyata başlamak gerekir. Ameliyat sonrasında kan kaybı oldukça fazla olabilir. Hasta kaybına sebebiyet verebilir. Sünger gibi doku içine uzanır. Ameliyatla tedavide en önemli sorun çok kanlı ameliyat olması ve ameliyat sahasının fazla kirlenmesi sebebiyle hemanjiomun tamamen temizlendiğinden emin olunamaz. Geride parçası kalabilir. Geride kalan bu parça hastalığın tekrarlamasına neden olur. En sık tekrar ameliyatla yapılan tedacvilerden sonra görülür.

İlaç Enjeksiyonuyla Hemanjiom Tedavisi

Damarı yakıcı  sklerozan madde damar içine enjekte edilir,ilaç verilen damar yumağı zamanla büzülerek yok olur. Seanslar halinde müdahale edilir. En az riskli ve iyi sonuç veren uygulamadır. Biz kliniğimizde oldukça başarılı sonuçlar aldık. Hastalarımızda kanama riski olmadan ameliyata bağlı iz kalmadan tedavi edebildik. Skleroterapi tecrübeli ellerde %100 e yakın olumlu sonuç vermektedir.

İlaçla Hemanjiom Tedavisi
Dideral Tedavisi

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz gibi en önemli sebep vücuttaki “damar geliştirici faktör” adlı maddenin normalde olması gerekenden daha fazla olması sorunudur. Bu damar geliştirici faktörün damarlar üzerindeki etkisini engelleyen tek madde propranolol adlı maddedir. Propranolol adlı madde Dideral adlı ilaçta vardır. Eğer hemanjiomun yerleştiği yer hayati önem arz etmiyorsa, yani biraz büyümesi hayati tehlike yaratacak organ ya da organ komşuluğunda değilse ilk yaşında Dideral tedavisi başlanmalı ve takip edilmelidir. Küçülme varsa ki bu ihtimal azımsanmayacak düzeylerdedir, takip devam etmelidir. Dideral doğru dozla kullanılması durumunda ciddi yan etkisi olmayan ilaçtır. Dozun doğru belirlenmesi bu konuda birikimli uzmanlarca yapılmalıdır. Konu komşu veya eczacı önerisiyle Dideral başlamak asla düşünülmemesi gereken bir şeydir.
Dideral daha doğrusu propranolol dışında kortizon kullananlar olsa da başarısı düşüktür, propranolol adlı maddenin tek ilaç olduğu söylenebilir.

Hemanjiom Tedavi Fiyatları

Tedavisini yaptığımız diğer hastalıkların varis hariç hepsinin ücretlerini net bir şekilde belirleyip internet ortamında paylaştık ancak hemanjiomların tedavisi için net ücret yazmak mümkün değil. Hemenjiomun büyüklüğü ve buna paralel olarak tedavi ücreti 1 düzeyinde olabildiği gibi 100 düzeylerinde de olabilmektedir. Yaygınlığı veya büyüklüğü bu kadar değişen bir hastalığın tedavi ücreti de çok değişmektedir.

Ücretlendirme hemanjiomun durumuna göre yapılacak muayene, anjiografi, MR, doppler gibi girişimlerden gerekli olan veya olanlar yapılarak netleştirilebilir.

Hemanjiom Tedavi Edilmezse

Hastaların bir kısmında büyüklüğü değişmeden sabit kalır, çok az bir kısmında kendiliğinden küçülme olur ama genellikle büyüme eğilimindedir. Küçülenlerde herhangi bir işlem önerilmez. Sabit kalanlar takip edilebilir ancak rahatsız ediciliği varsa tedavi planlanmalıdır. Büyüme eğiliminde olanlar tedavi edilmelidir yoksa giderek büyür ve tedavisi giderek zorlaşır. Doğru yaklaşım hastanın yaşı kaç olursa olsun büyüme devam ediyorsa ve dideral tabletle durdurulamıyorsa tedavi başlanmalıdır. Dideral yan etkileri olan bir ilaçtır ve mutlaka dideral dozu belirleme konusunda tecrübeli bir uzman tarafından dozu belirlenmelidir. Asla konu komşu veya eczacı önerisiyle kullanılmaması gereken bir ilaçtır.

Dilde Hemanjiom

Dilde hemanjiom vakası ile karşılaşan ebeveynler büyük bir endişeye kapılmaktadırlar. Görünüm olarak insanları korkutan hemanjiomun bulunduğu yer dil olunca korku da iki kat artıyor. Konuşmak gibi en insani ihtiyacımızı karşılayan dilimizde böyle bir sorun ile karşılaşmak elbette üzücü. Fakat modern tıpta diğer hastalıklara çare bulunduğu gibi dilde hemanjiom vakalarına da çare bulunmuştur.

 • Diğer bölgelerde olduğu gibi doğuştan edinilen dilde olanlar da panik yaşamanızı gerektirecek bir hastalık değildir.
 • Bir kısmı kendiliğinden geçen dildeki hemanjiomların büyümesi tehlike çanlarının çalmasına neden olur.
 • Hemanjiomlar dilde kabarık ya da düz bir şekilde oluşabilirler.

Kliniğimizde hemanjiomların tedavisi alanında yeterli deneyime sahip olan uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Bizlere ulaşmak için internet sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan aramanız yeterlidir.

86 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Ebru

  Merhaba benim de damar benim var ve burnumun üstünde ben büyüdükçe o küçüldü ama hala hafif bir şişlik var ve buda burnumu yamuk gibi gösteriyor ama tedavide de korkuyorum daha kötü olur mu bir iz kalır mı ?

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan footğraf gönderin değerlendirelim

 2. Ebru

  Merhaba bnm de dudak altında damar benim var tedaviden sonra iz kalır mı

  1. admin

   0532 574 55 36 olu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 3. Nur

  Merhaba.Kizim henuz 3 aylik.Kulak kepcesinde kalp seklinde damar beni var.Kaş baslangicinda da yarim leblebi buyuklugunde bir sislik var.Renk degisimi yok.Cocuk doktoru onunda doku icinde bulunan bir hemanjiom olabilecegini soyledi.
  Hemonjiom bahsedildigi gibi tenin altinda sislik yapar mi?
  Tedaviye bu aylarda baslamak mumkun mu

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona her iki bölgeninde fotoğraflarını gönderin,değerlendirelim

 4. Nergiz

  Merhabalar benim 4 aylık kızım var doğuduğunda bir lekeydi ama şimdi çok büyümüş 4ay içinde üniversiteye götürdüm dediler damar beni 1 yaşına kadar büyücek sonra YÖK olur ama çok hızlı bir şekilde büyüyor ne tavsiye edersiniz bize

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona her iki bölgeninde fotoğraflarını gönderin,değerlendirelim

 5. Ümit Dadaşoğlu

  Kolay gelsin benim de 4 aylık kızımın kolunda damar beni var dogdugunda yoktu şimdi ise bi ceviz buyuklugunde ancak kabarık değil Çocuk doktoru iç organlarda olup olmadığını kontrol etmek için ultrason tarihi verdi eğer iç organlarda yoksa sorun değil geçer dedi acaba kendiliğinden geçer mi kabarık değil

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz

 6. Bahar

  Merhaba 3 yaşındaki kızımda sağ bacakta parmaklara kadar uzanan çok yaygın bi şekildedogustan hemanjiyom var yardımcı olurmusunuz

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz

 7. Gülsüm

  Merhaba,bebegim 44 gunluk karaciğerinin damarinda kitle görüldü damar beni olarak söylendi bebegin büyüdükçe geçermi yardımcı olurmusunuz

  1. admin

   takip edilmesi gerekir

 8. Ozan

  Merhaba, karacigerimde 26.5×50mm capinda hemanjiom mevcut. Tedavisi nasil olur. Tedavi edilmezse ne gibi sikinti olur?

  1. admin

   takip edilmesi gerekir

 9. cihan bayram

  merhaba bebeğim 5 aylık doğduğundan beri düzenli yemiyor çok az yiyor ve kakasını yapamıyor hemanjiom vardı doktorumuz geçti demişti onunla alakası olabilirmi

  1. admin

   yorum yapmak zor,doktoruyla görüşün

 10. kübra

  kızımın burnunda morarma gibi bir damar beni var kızım on beş aylık ve hiç değişmiyor. hep aynı boyutta nasıl bir yol izlemeliyim yedavi ettirilebilirmi

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 11. ilknur

  Merhaba benim 15 aylık oglumda damar beni var doğduğunda yoktu 3 aylıkken oluştu gözünün altinda nohut büyüklüğünde 1 yaşına kadar büyür sonra 3 yaşında kendiliğinden yok olur acaba geçer mi

  1. admin

   532 574 55 36 nolu telefona fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz

 12. Gökhan Gündüz

  Merhabalar 2,5 aylık kızımın yüzünün sağ tarafında burnu ile gözü arasında başta 0,5×0,7 cm sonra büyüyerek 0,7×1 cm ebatlarında bir hemanjiom çıktı tedavi ettirmek istiyoruz. Oyuzden bilginize başvurmak istedim.

  1. admin

   .0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz ayrıntılı bilgi verebiliriz

 13. Beritan yıldız

  Merhabalar 10aylık kızımın kalçasının arasında var damar beni var büyüdükçe damar benide büyüyor

  1. admin

   ameliyatsız yöntemlerle hemanjiom tedavisi yapıyoruz.0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz ayrıntılı bilgi verebiliriz

 14. Füsun

  Merhaba benim torunumda da damar toplanması var fotosunu çekip atsak tedavi ile ilgili bilgilendirirmisiniz

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 15. Gamze

  Merhabalar hocam benim kızım suan 4 aylık kulağının arkasında hemanjiom bulunmaktadır ilk dogdugu zaman bir toplu iğne ucu kadar kizariklik vardı suan ise bir fındık kadar oldu Muğla’da oturuyoruz bize yakın olan klinik neresi var ve bu ameliyatlar risklimi

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 16. Tugra

  Benimde 6 yasindaki oğlumun kasık bölgesinde ve mide üzerinde benzeri var içi kan dolu gibi kırmızı buyuyolar zararlı mıdır acaba

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 17. Yaşar durmuş

  Merhabalar 59 yaşıdayım yüzümün sol tarafında güzümün hemen yanından başlayarak burnumu takip eden dudak üstüne kadar uzanan morumsu hemanjiom var şuanda üstünde kabarmalar var ve arada acıyayarak kaşınma oluyor acaba tedavi mümkünmü şimdiden teşekkürler

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 18. Yılmaz erkayhan

  slm bebeğim 3 aylık ayağında ve yüzünde hemanjiom var

  1. admin

   0532 574 55 36nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 19. Serpil

  Merhaba hocam ben 36 yaşındayım benim karaciğerimde 4 tane hemanjiom var en büyüğü 10 cm.en küçüğü 4 cm arasında değişiyor.sürekli ağrıda yapıyor ne yapmalıyım

  1. admin

   Ankara Başkent üniversitesi hastanesine gitmenizi öneririm

 20. Ebru

  Bebegimde doğuştan sol göğsün alt tarafında hemanjiom var. İlk doğduğunda daha küçüktü bedenin buyumesiyle orantılı şekilde büyüdü ve hafif morarma var. Ciddi bir durum mudur?

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,büyümeden tedavi edilmesinde yarar var

 21. Zuhal

  Merhabalar 20 günlük oğlumun alt dudağında dudağını içinde olan ve çenesinin yan tarafında, üst dudağının üstünde biraz kızarıklık vardı doktor hemenjiom dedi ne yapmalıyım tedaviye hemen başlamalılar mı

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 22. Ümmühan

  Merhaba hocam 2 aylık kızımın kafasında kırmızı bir ben vardı hem enine hem yüksekliğine büyüdu ve devam ediyo büyümeye hangi doktora görünmeliyim nasıl bir tedavş uygulanır

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 23. Hayriye

  Merhaba 3 aylık kızım var sol kolunda hemenjiom dedi doktor biraz şişlik var ilk doğduğunda kirmiziydi simdi beyazlamaya başladı tedavi gerekir mi gecer mi

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 24. Venera

  Merhaba. Oqlum 6yasinsa Sol dizinde deri alti bir kac darbeden sonra siskinlik oldu . Doktorumuz samar hemonjomu dedi ve emelyat etdi. Ancaq siskinlik daha da buyudu ve yurumesini engelluyiyor. Indi 9 yasinda . Bilmek isterim eger ki hemejiom doqustan olursa , bu nakadar doqru oqlum bir nece darbeden sonra kazaniyor bunu?

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefondan randevu alır gelirseniz ,durumunu muayene ile değerlendirip eğer uygunsa ameliyatsız yöntemlerle tedavisini yapabiliriz

 25. ilyas

  MRH BENİM KIZIMDADA VAR CAPI 2 CM AMA DOKTORA GİTTİM TİMOSOL DİYE BİR GÖZ DAMLASI VERDİ YAKLAŞIK 6 AYDIR KULLANIYORUM BÜYÜMÜYO ŞÜKÜRLER OLSUN AMA SOL GÖZÜNDEDE KÜCÜLME OLDU GİBİ ACABA KULLANDIGIMIZ GÖZ DAMLASININ AYNI ZAMANDA ZARARIMI OLUYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM BANADA BİR YORUM CEVAP VEREBİLİRSENİZ SEVİNİRİM.

  1. admin

   göz deki hemanjiomun tedavisi,takibi göz doktorlarının uzmanlık alanına giriyor.onlar daha iyi bilir

 26. bayram

  Merpaba ben 50 yasındayım bel fıtığı için emar çektirdim vertabra korpusunda çok sayıda en büğü 1.2cm olan hemanjiomlar var diyor bel kısmımda çok ağrı oluyor hemanjiomlar mı yapıyor

  1. admin

   hemanjiomlar neden olabilir.nöroşürirji ile görüşmelisiniz

 27. Busra

  Yigenimin basinda kac ustunde sislik var hemajiom oldugunu soylediler goz kapagina baski ypiyo sizce ne ypilmali

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz,durumunu değerlendirip tedavisi konusunda bilgilendirebiliriz

 28. Cemile

  Benim oglum 2.5 yasinda,ust dodaginda venoz damar kusuru var,Almanyada lazer emeliyat olundu ama hec bir faydasi olmadi,getdikce boyuyur.Siz bana yardimci ola bilirmisiniz?Azerbyacandan yaziyorum,Bakude kaliyoruz.

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz,durumunu değerlendirip daha kapsamlı bilgi verebiliriz

 29. Seda

  Merhaba benim de kızım üç aylık doğduğunda kulak arkasında nokta kadar dı Biz normal ben olabilir dedik şimdi büyüdü çocuk doktoru damar beni olduğunu söyledi 1 yıl bekleyin dedi ama büyüdüğü için korkuyorum

  1. admin

   büyüyorsa tedavi edilmesi gerekir. 0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 30. Ersin

  Meraba hocam öncelikle ankarada tedavi yeriniz varmı varsa benim kızımın burnunda 3cm lik bi hemanjiom var resim göndersem yardımcı olurmusunuz ğçret te kadar olur bilgi verirsenin kesin sonuc olursa tedavi ettirmek istiyorum

  1. admin

   Ankara da tedavi için 0532 574 55 36 nolu telefondan bilgi alabilir,whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz

 31. Semra

  Merhaba oğlum 3 aylık 1 Aydan itibaren ortaya çıktı alnında hemanjiom var ayrıca ensesinde kırmızı büyük leke var nevyapmamız gerekiyor

  1. admin

   Merhaba 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değwrlwnxirelim

 32. Leyla

  Merhaba 60 gunluk bebegim var bir ay sonra göz pinarinin cevresinde kirmizilik olustu büyüme yok ne tapmaliyim kendiliginden gecer mi yardimci olurmusunuz

  1. admin

   Göz sağlığı ve hastalıkları uzmanına götürmelisiniz.

 33. nuray

  merhaba benimde burnumda bir hemanjıyom oluştu bir yılda dahada büyüdü.Ne yapmalıyım acaba?

  1. admin

   05426210888 nolu telefonunuza whatsapptan fotoğraf gönderin, değerlendirelim. Ameliyatsız yöntemlerle tedavisini yapabiliriz

 34. Esra

  Merhaba 4,5 aylık bebeğimin kulak memesindeki kabartıla bugün hemanjiom teşhisi konuldu.ne yapmalıyız beklememizi söylediler.ilaçla tedavisi var mı? Acaba konulan teşhis doğru mudur?

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsaapptan fotğraf gönderin değerlendirelim

 35. Ayse

  İyi günler hocam oğlum yedi yaşında sol dizinde hemanjiyom yumaklanmasi var doktor 3yil sonra ameliyat dedi kararsıziz ne yapmamızı onerirsiniz

  1. admin

   05325745536 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin ,değerlendirelim,yada bu numaradan size en yakın kliniğimize gelip muayene olursanız daha kolay yardımcı olabiliriz,hemanjiom tedavisinde ameliyatsız yöntemleri kullanıyoruz.

 36. Fethi

  İyi akşamlar, 20 aylık kızım var ve doğuştan bacak dizinde hemanjiom var. Nasıl bir tedavi tavsiye edersiniz?

  1. admin

   Her yaşta tedavi edilebilir.05325745536 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilir,whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değeelendirebiliriz

 37. Bahriye

  Merhaba benim 1 aylık kızım var anlında damar genişlemesi var dedi çocuk doktoru doğuşdan dedi doğdugu zaman çok hafif belliydi ama şu an kırmızı doktoru büyüme ihtimali olduğunu söyledi ne yapmam gerekiyo acaba

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz.

 38. Murat

  İki yaşında ki Oğlumun kafasında hemonjiom var nohut büyüklüğünde tedavisi nasıl yapılabilir

  1. admin

   05325745536 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim, tedavi edebiliriz.

 39. Edanur

  Benim kızım iki buçuk aylık dogdugunda serçe parmaginin tam ucundaydi ve belindende sonradan çıktı hemonjim var nasıl tedivi edilir

  1. admin

   Kliniklerimizde hemanjiom muayenesi ücretsiz, gelirseniz yada 05325745536 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz, değerlendirip tedavisini yapabiliriz.

 40. Suzan

  Kizimin boğazında hemanjyon var 2 yaşında gittikçe büyüyor ne yapmalıyız plastik cerrahina götürdük kendiliğinden geçer dedi ama gittikce büyüyor

  1. admin

   Ankara başkent üniversitesi hastanesine götürün, dideral tedavisi başlayabilirler.

 41. Gamze

  Merhaba benimde sağ çenemde hemanjiom var banada bilgi verir misiniz

  1. admin

   Merhaba, hemanjiomları muayene ile değerlendirip tedavi edebiliyoruz. Yada 05325745536 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir, extra bilgi ve randevu alabilirsiniz. @hemanjiomtedavisi instagram hesabını takip edebilirsiniz.

 42. Elif

  Merhabalar kızımda doguztan olan üst dudağında bir iz doktora götürmüştüm 2 yaşını doldurduğu da takrar bakalım dedi şuan 2 buçuk yaşında üst dudağında et fazlalığı var .

  1. admin

   Muayene ile yada 05325745536 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz.

 43. Akın Bulduk

  Merhaba benim göz kapağımın altında hemanijum var bilgi verebilirmisiniz

  1. admin

   Gözdesi hemanjiomların tedavisi için göz hastalıkları uzmanı ile görüşmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım