online randevu tedavi ücretleri

Siğil Tedavisi ve Ücret Bilgisi

HPV’de denilen, vücudun her yerinde oluşabilen ve yaygınlığı çok değişen bir hastalıktır. Sadece bir parmakta küçük bir siğil olabildiği gibi el, ayak, yüz ve vücutta çok yaygın da olabilmektedir. Tedavisinin ücreti bulunduğu yere, sayısına, büyüklüğüne ve hastanın resmi belgesinin olup olmamasına göre değişmektedir.

Siğil tedavisi görselleri için instagram.com/sigiltedavisi

Siğil Tedavi Ücreti

SGK’lı mensuplarında bir tek siğili olduğunda ücret 500 TL’den başlar, birden fazla olduğunda eklenen her biri 250 TL’den başlamaktadır. SGK mensubu olmayanlarda ise ilk siğil 1000 TL’den, diğer siğiller 500 TL’den başlayacak şekilde ücretlendirilir. Bu ücretler 5 mm ye kadar olanların tedavisinin ücretleridir. 5 mm ile 1 cm arasında olanın ücreti muayeneyle netleştirilir. Çok büyük siğiller ve makat bölgesinde olanların bedeli muayene ve gerekirse ileri tetkiklerle belirlenir.

HPV Nedir

Human papillom virus kelimelerinin baş harfidir, human insan, papillom parmaksı çıkıntı, virüs bir tür mikrop olduğunu tanımlar. Yani insanlarda olan parmaksı çıkıntılar şeklinde ortaya çıkan mikrobik hastalık anlamına gelir. Halk arasında kurbağaya dokunmakla bulaşacağına inanılsa da kesinlikle doğru değildir bu mikrop kurbağada yaşayamaz. Virüs kaynaklı bir hastalıktır.

HPV tedavisi
Siğil tedavisi ve takibi titizlik gerektiren bir işlemdir, görünenler yanı sıra etrafta olabilecek çok küçük siğiller de aynı anda tedavisi yapılmalıdır. Çünkü tedavide gözden kaçabilecek küçük siğillerin zaman içinde büyüdüğünde yeniden uygulama gerekir. Halk arasında okutmak, incir sütü sürmek gibi uygulamalar vardır ve başarıları azımsanmayacak düzeylerdedir. Burada asıl etkili olan kişinin inancı olduğu düşünülmektedir. Sebep veya etki şekli ne olursa olsun denemek yararlıdır ancak denerken çok zaman kaybedip yaygınlaşmasına neden olunmamalıdır.

Ayak Tabanında Siğil
Taban siğili çok sık olarak nasırla karıştırılır. aslında karıştırılması da normaldir çünkü yapı olarak çok benzer. Siğilin farkları şunlardır, alışık olunan nasır olma noktalarından farklı yerlerde de olur, sayıca çok fazla olabilir, yüzeyi nasır gibi düz değil pütürlüdür. Benzer şekilde radyo frekansla başarılı bir şekilde tedavisi yapılabilir. Ücretlendirme nasır gibidir. Nasır tedavisinde radyo frekans uyguluyoruz, nasırın durumuna ve hastanın talebine göre gerekirse ameliyatla alıyoruz. Tedaviyi bölgesel uyuşturmayla yapıyoruz. Nasır tedavisinde önemli olan nidus denilen doku içindeki kökünün alınmasıdır ve tedavi sırasında bu işlemi gerçekleştirdiğimizden emin oluyoruz. Ücretlendirme nasırın büyüklüğü ve sayısına göre yapılıyor.

Çapı 1 cm’ye kadar olan nasırın tedavi ücreti 2400 TL birden fazla sayıda nasıra müdahale edilirse birinciden sonraki her nasır için 1200 TL alınıyor. Bu ücretler SGK sı olanlara % 50 olarak uygulanır yani ilk nasır 1200 eklenen her nasır 600 TL dir. 1 cm’den daha büyük nasırların ücretlendirmesi muayeneyle veya sanal muayene sayfamızdan göndereceğiniz fotoğrafa göre yapılır. Ücretler tedavi ücreti olup muayene ve diğer uygulamalar için ayrıca bedel alınmaz.

Anüs Siğili Fiyatı
Ücretler 1500 TL’den başlayarak 5000 TL’yi bulabilir. Bu ücret değişimi yaygınlığa ve bağırsağa ilerlemiş olup olmamasına bağlı olarak değişir. Özellikle kondilom denlien makat siğilleri daha çok tekrarlama eğiliminde olduğu için hastanın takibi daha uzun süre yapılmalıdır. Tedavide ücret kadar takip şekli de önemlidir, bu sebeple araştırma yapılırken doktorun üstleneceği takip süreci de ayrıntılı bir şekilde sorgulanmalıdır yoksa defalarca ücret ödemek zorunda kalınabilir. Kliniğimizde anüs siğili tedavisi ücreti bir defa alınır ve hastalık bitene kadar herhangi bir isim altında bir daha ücret talep edilmez. Tamamen ücretsiz takip şu şekilde yapılır; 6 seans veya 1 yıl boyunca aylık, iki aylık, 4 aylık dönemlerle kontrole çağrılır. Yani ücret bir kez ödenir ve bir yıl boyunca bir daha ücret ödenmez. Tedavide en etkili yöntem olan radyo frekans yöntemi kullanılmaktadır.

Genital Siğil Tedavi Ücreti
Ücretlendirme cinsiyete ve yaygınlığa göre 2000 TL’den başlayarak 5000 TL’yi bulabilir. Genital siğilin tedavisinde en etkili yöntem olan radyo frekans yöntemi kullanmaktayız. Yine kondilom denlien genital siğiller bulunduğu yer sebebiyle tekrarlama eğiliminde olduğu için hastanın takibi daha sonuna kadar yapılmalıdır. Araştırmada doktorun üstleneceği takip süreci de öğrenilmelidir. Kliniğimizde tamamen ücretsiz takip şu şekilde yapılır; 6 seans veya 1 yıl boyunca aylık, iki aylık, 4 aylık dönemlerle kontrole çağrılır. Yani ücret bir kez ödenir ve bir yıl boyunca bir daha ücret ödenmez.

Siğilde Erken Tedavi Önemlidir
Siğil mikrobik bir hastalıktır fark edildiği anda tedavisine başlanmalıdır yoksa hasta kendisinden kendisine (mesela anüsten bağırsağa yada elinden vücuduna) yada diğer insanlara (tokalaşma, aynı musluğa dokunmak, aynı havluyu kullanmak, cinsel ilişkiye girmek gibi) bulaşır bu sebeple en kısa sürede tedaviye başlanmalıdır. Erken tedavi hem kendine, hem yakın çevresindeki insanlara hem de topluma saygı için gerekli bir yaklaşımdır.

HPV Aşısı Kimlere Yapılır
Aşı konusu farklı sayfada ayrıntılı ele alınmıştır. Şu şekilde özetleyebiliriz; Dünya Sağlık Örgütü 26 yaşını geçmemiş, cinsellikle tanışmamış kadınlara kullanılmasını önermektedir. Bunun dışında kullanımının bilimsel yönü yoktur, ayak siğili gibi yerlere aşı yazılması daha çok bilgisizlik veya ekonomik çıkar saplamak olabilir. Çünkü HPV aşısının tek amacı kadınlardaki rahim boynu kanserinin azaltılmasıdır. Kadını HPV olmaktan korursak rahim boynu kanseri de olmaz. Bu bilgi çok önemlidir çünkü Medicalart eski çalışanlar doktorlardan biri nasır tedavisi yaptığı kişilere bile HPV aşısı yazıyordu.

HPV Aşısı Gardasil Fiyatı
Devlet HPV aşısını karşılamaz, SGK gibi özel sigortalar da karşılamaz. Aşı 3 doz halinde uygulanır. Uygulamalar 0-2. ve 6. aylarda olacak şekildedir. Unutmayın aşı sadece kadınlarda ve 26 yaşından daha genç olanlara önerilir bunun dışındakiler tamamen anlamsızdır.
Bir yıl daha sabrederseniz muhtemelen 2019 yılında devletin aşı programına girecek. Kesin olmamakla birlikte bu tür bilgiler dolaşmaktadır.

İncir Sütüyle Siğil Tedavisi
Halk arasında çok sık uygulanan bir tedavi yöntemidir, kimyasal olarak etkileyebileceği gibi kişinin inancının da etkisi olduğu düşünülmektedir. benzer uygulamalar siğiller için dua okutma, üzerine çeşitli şeyler yazdırma gibi uygulamalarda da bir kısım siğil tedavi olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım