online randevu tedavi ücretleri

Siğil Tedavisi ve Ücret Bilgisi

Sayfa İçeriği

HPV’de denilen, vücudun her yerinde oluşabilen ve yaygınlığı çok değişen bir hastalıktır. Sadece bir parmakta küçük bir siğil olabildiği gibi el, ayak, yüz ve vücutta çok yaygın da olabilmektedir. Tedavisinin ücreti bulunduğu yere, sayısına, büyüklüğüne ve hastanın resmi belgesinin olup olmamasına göre değişmektedir.

Siğil Tedavi Ücreti

El, yüz ve vücutta bulunan siğillerin tedavisi 600 TL’den başlayarak siğillerin adedi, büyüklüğü, sayısı ve kullanılacak olan teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. En net ücret muayene esnasında belli olmaktadır.

HPV Nedir

Human papillom virus kelimelerinin baş harfidir, human insan, papillom parmaksı çıkıntı, virüs bir tür mikrop olduğunu tanımlar. Yani insanlarda olan parmaksı çıkıntılar şeklinde ortaya çıkan mikrobik hastalık anlamına gelir. Halk arasında kurbağaya dokunmakla bulaşacağına inanılsa da kesinlikle doğru değildir bu mikrop kurbağada yaşayamaz. Virüs kaynaklı bir hastalıktır.

HPV Tedavisi

Siğil tedavisi ve takibi titizlik gerektiren bir işlemdir, görünenler yanı sıra etrafta olabilecek çok küçük siğiller de aynı anda tedavisi yapılmalıdır. Çünkü tedavide gözden kaçabilecek küçük siğillerin zaman içinde büyüdüğünde yeniden uygulama gerekir. Halk arasında okutmak, incir sütü sürmek gibi uygulamalar vardır ve başarıları azımsanmayacak düzeylerdedir. Burada asıl etkili olan kişinin inancı olduğu düşünülmektedir. Sebep veya etki şekli ne olursa olsun denemek yararlıdır ancak denerken çok zaman kaybedip yaygınlaşmasına neden olunmamalıdır.

Ayak Tabanında Siğil

Taban siğili çok sık olarak nasırla karıştırılır. aslında karıştırılması da normaldir çünkü yapı olarak çok benzer. Siğilin farkları şunlardır, alışık olunan nasır olma noktalarından farklı yerlerde de olur, sayıca çok fazla olabilir, yüzeyi nasır gibi düz değil pütürlüdür. Benzer şekilde radyo frekansla başarılı bir şekilde tedavisi yapılabilir. Ücretlendirme nasır gibidir. Nasır tedavisinde radyo frekans uyguluyoruz, nasırın durumuna ve hastanın talebine göre gerekirse ameliyatla alıyoruz. Tedaviyi bölgesel uyuşturmayla yapıyoruz. Nasır tedavisinde önemli olan nidus denilen doku içindeki kökünün alınmasıdır ve tedavi sırasında bu işlemi gerçekleştirdiğimizden emin oluyoruz. Ücretlendirme nasırın büyüklüğü ve sayısına göre yapılmaktadır.

Anüs Siğili Fiyatı

Ücretler 4000 TL’den başlar. Bu ücret değişimi yaygınlığa ve bağırsağa ilerlemiş olup olmamasına bağlı olarak değişir. Özellikle kondilom denlien makat siğilleri daha çok tekrarlama eğiliminde olduğu için hastanın takibi daha uzun süre yapılmalıdır. Tedavide ücret kadar takip şekli de önemlidir, bu sebeple araştırma yapılırken doktorun üstleneceği takip süreci de ayrıntılı bir şekilde sorgulanmalıdır yoksa defalarca ücret ödemek zorunda kalınabilir. Kliniğimizde anüs siğili tedavisi ücreti bir defa alınır ve hastalık bitene kadar herhangi bir isim altında bir daha ücret talep edilmez. Tamamen ücretsiz takip şu şekilde yapılır; 6 seans veya 1 yıl boyunca aylık, iki aylık, 4 aylık dönemlerle kontrole çağrılır. Yani ücret bir kez ödenir ve bir yıl boyunca bir daha ücret ödenmez. Tedavide en etkili yöntem olan radyo frekans yöntemi kullanılmaktadır.

Genital Siğil Tedavi Ücreti

Ücretlendirme cinsiyete ve yaygınlığa göre 4000 TL’den başlayarak değişiklik gösterir. Genital siğilin tedavisinde en etkili yöntem olan radyo frekans yöntemi kullanmaktayız. Yine kondilom denlien genital siğiller bulunduğu yer sebebiyle tekrarlama eğiliminde olduğu için hastanın takibi daha sonuna kadar yapılmalıdır. Araştırmada doktorun üstleneceği takip süreci de öğrenilmelidir. Kliniğimizde tamamen ücretsiz takip şu şekilde yapılır; 6 seans veya 1 yıl boyunca aylık, iki aylık, 4 aylık dönemlerle kontrole çağrılır. Yani ücret bir kez ödenir ve bir yıl boyunca bir daha ücret ödenmez.

Siğilde Erken Tedavi Önemlidir

Siğil mikrobik bir hastalıktır fark edildiği anda tedavisine başlanmalıdır yoksa hasta kendisinden kendisine (mesela anüsten bağırsağa yada elinden vücuduna) yada diğer insanlara (tokalaşma, aynı musluğa dokunmak, aynı havluyu kullanmak, cinsel ilişkiye girmek gibi) bulaşır bu sebeple en kısa sürede tedaviye başlanmalıdır. Erken tedavi hem kendine, hem yakın çevresindeki insanlara hem de topluma saygı için gerekli bir yaklaşımdır.

HPV Aşısı Kimlere Yapılır

Aşı konusu farklı sayfada ayrıntılı ele alınmıştır. Şu şekilde özetleyebiliriz; Dünya Sağlık Örgütü 26 yaşını geçmemiş, cinsellikle tanışmamış kadınlara kullanılmasını önermektedir. Bunun dışında kullanımının bilimsel yönü yoktur, ayak siğili gibi yerlere aşı yazılması daha çok bilgisizlik veya ekonomik çıkar saplamak olabilir. Çünkü HPV aşısının tek amacı kadınlardaki rahim boynu kanserinin azaltılmasıdır. Kadını HPV olmaktan korursak rahim boynu kanseri de olmaz. Bu bilgi çok önemlidir çünkü Medicalart eski çalışanlar doktorlardan biri nasır tedavisi yaptığı kişilere bile HPV aşısı yazıyordu.

HPV Aşısı Gardasil Fiyatı

Devlet HPV aşısını karşılamaz, SGK gibi özel sigortalar da karşılamaz. Aşı 3 doz halinde uygulanır. Uygulamalar 0-2. ve 6. aylarda olacak şekildedir. Unutmayın aşı sadece kadınlarda ve 26 yaşından daha genç olanlara önerilir bunun dışındakiler tamamen anlamsızdır.

İncir Sütüyle Siğil Tedavisi

Halk arasında çok sık uygulanan bir tedavi yöntemidir, kimyasal olarak etkileyebileceği gibi kişinin inancının da etkisi olduğu düşünülmektedir. benzer uygulamalar siğiller için dua okutma, üzerine çeşitli şeyler yazdırma gibi uygulamalarda da bir kısım siğil tedavi olabilmektedir.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım